Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

c5 nece da vuce

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: c5 nece da vuce

Počalji od Petrucci taj Ned Jan 25, 2015 4:45 pm

Naši drugari ovde postavili link ka jednom uptustvu za proveru protokomera, na engleskom je, a i ne znam koliko se snalaziš sa unimerom. Svejedno, baci pogled, možda ti bude od neke koristi [You must be registered and logged in to see this link.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Ned Jan 25, 2015 5:05 pm

pa znas kako tu i tamo,ali nije tesko da se proba nauciti
kimi84

Broj poruka : 57
Datum upisa : 30.09.2013
Godina : 33
Vozilo: : c5 2.2 hdi
Raspolozenje : Pozitivno :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Ned Jan 25, 2015 7:41 pm

DRUŽE promeni ti taj vakumski ventil usisne grane(Dijafragma) što otvara leptire u usisnoj grani za vazduh jer on ti ne drži vakum zato ti se poluga ni ne pomera pukla je membrana unutar ventila i tu ti ceo vakumski sistem vuče falš vazduh i u rezervoaru vakuma gubiš vakum,
Uzmi rukom dobro razmrdaj tu gde ide ta jabučica jer se na te leptire nahvatalo dosta čađi od vraćanja gasova sa egr-a,i onda to ide teško zato pucaju te jabučice i stavi drugu Dijafragmu(Ventil prim. aut. Mrčela ima takav ventil)
JA sam imao problem sa tim ventilom!
A ustima elektro ventil nemožeš proveriti to se proverava alatom, ja sam probao pa mislio ispravan kad sam otišao kod majstora on ima Klješta sa manometrom koja mere da li vakumski ventil drži vakum i video da moja 2 ventila ne drže vakum, kupio sam jedan nov zablokirao ege-r i ostala su 2 ispravna!
Tebi je ili je zaprljan senzor na točku abs od blata ili prljavštine ili je crko, to nije problem
jer imaš polovnih po otpadima otkloni zameni pa tek onda briši greške!
A što piše Antipolution fault može biti i nestručno uklanjanje FAP-Filtera znači počupaju ono
unutra i samo sklope, a mora se softverski to rešiti!
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Godina : 41
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Ned Jan 25, 2015 9:40 pm

Vidi ovako, to sam ja razmrdavao i ide jako lako, cak i ne zapinje nigde, a to cu morati da skinem ceo taj ventil pa da ga pregledam, jer kao sto kazes verovatno je u njemu problem. Kako se tebi manifestovalo kad si imao problem sa njime? A sto se tice senzora danas sam pregledao sve ali samo vizuelno sve stoji na svom mestu, pretpostavljam da je crkao senzor...a i to za fap filter jedino na dijagnostici da pokaze da li ga uopste ima ili nema jer vizuelno on stoji dole i sve stoji na svom mestu...e sad pitanje da li unutra ima sto bi trebao da ima ili je neko pocupao unutrasnjost fap filtera
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jan 25, 2015 10:28 pm

Ovaj ventil može da proveri tako da skine crevo sa el. ventila i ustima povuče mora da pomeri tu polugu ja je pomeram bez creva. na ovaj ventil mislim [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Ned Jan 25, 2015 11:59 pm

Vuci ustima sa ventila ako ti se u ustim Stvara vakum drzi ako povlacis do beskonacnosti a poluga se ne pomera menjaj ventil. Moj nije hteo da vuce nikako ali sam imao i niz drugih problema iuknuto crevo interkulera senzor pedale gasa i neke greske su bile u ecu jer sam menjao protokomer. Ako su ti senzori neispravni ispisace on gresku meni je pisao nedovoljan pritisak turba kad je puklo crevo interkulera. E nece ti ispisati da ti je neko pocupao unutrasnjost filtera nego samo prijavljuje gresku na njemu, e sad mozda ti ispisuje gresku polution fault jer ti je zapusen egr ventil na usisnoj grani a postoji mogucnost da je elektronski a ne vakumski pa je to njemu odma greska ako je tako trebas softverski ukloniti egr zato ti auto ide u safe modu to jest nece preko 3000 obrtaja
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Ned Jan 25, 2015 11:59 pm

Vuci ustima sa ventila ako ti se u ustim Stvara vakum drzi ako povlacis do beskonacnosti a poluga se ne pomera menjaj ventil. Moj nije hteo da vuce nikako ali sam imao i niz drugih problema iuknuto crevo interkulera senzor pedale gasa i neke greske su bile u ecu jer sam menjao protokomer. Ako su ti senzori neispravni ispisace on gresku meni je pisao nedovoljan pritisak turba kad je puklo crevo interkulera. E nece ti ispisati da ti je neko pocupao unutrasnjost filtera nego samo prijavljuje gresku na njemu, e sad mozda ti ispisuje gresku polution fault jer ti je zapusen egr ventil na usisnoj grani a postoji mogucnost da je elektronski a ne vakumski pa je to njemu odma greska ako je tako trebas softverski ukloniti egr zato ti auto ide u safe modu to jest nece preko 3000 obrtaja
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 10:37 am

jculum :: mozda ti ispisuje gresku polution fault jer ti je zapusen egr ventil na usisnoj grani a postoji mogucnost da je elektronski a ne vakumski pa je to njemu odma greska ako je tako trebas softverski ukloniti egr zato ti auto ide u safe modu to jest nece preko 3000 obrtaja
Na  C5 je obični vakumski egr , i kod njega je zatvoren. Ovo je od C5 egr [You must be registered and logged in to see this link.]
Kod njega tzrbina prepunjava, što može biti da rasteretni ventil ne valja ili ovaj bajpas ventil što ga je on postavijo, sređivao crevo od vakuma. Evo sistema egr-a [You must be registered and logged in to see this link.] Zaokružio sam ventil od klapni usisa, a el. ventil je gore gde je od egr-a i turbine [You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Sre Maj 04, 2016 8:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 11:41 am

Danas sam probao skinuo crevo sa tog ventila dijafragme i pokusao da vucem ustima nisam uspeo da pomerim polugicu, mada kad sam probao i kontra da duvam nista nisam uspeo, ona sada stoji na gore i kad upalim isto stoji ne povlaci je. Ne preostaje nista nego da ga skinem pa vidim da nije problem negde u njemu. Posle idem na dijagnostiku ako stigne kolega ako ne onda ujutru.
Ali nakon jucerasnjeg saniranja vakum creva na onoj prednjoj klapni dobio sam nesto... sada je trom na gasu do 1800 obrtaja , od 1800 pa do 3500 vuce kao lud ali samo u prve 3 brzine, u 4 vec ne vuce, verovatno sada ima posledicu toga sto je stajao auto dugo pa dok se sve vrati u funkciju...ali ici cu prvo na dijagnostiku opet pa da vidimo sta kaze...
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 11:47 am

To crevo od vakuma što si sredio , skini crevo što ide od inter kulera na usisnu granu , odnosno na usisnoj grani pa pogledaj taj leptir u kakvom je stanju,a možeš upaliti auto da vidiš da li se pomera. Neka ti majstor na dijagnostici pokrene svaki ventil pa ćeš znati da li rade ili ne. Taj ventil sa tom polugicom radi i finu regulaciju skoro neprimetno pomeri klapne.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 12:47 pm

Skidao sam juce bas crevo interkulera i nisam mogao pomeriti rukom taj leptir a nisam se setio da upalim auto, a ja pretpostavljam da ima posledice od stajanja i da ce to sve proraditi ako ne bude gubio vakum, ali nesto mislim da nije ispravan taj ventil dijafragme, ali evo dok ga skopcamo na dijagnostiku pa cu znati sve
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Pon Jan 26, 2015 2:31 pm

Opruga u Ventilu dijafragme gura polugu dole, a vakum vraća polugu gore i otvara leptire u usisnoj grani to je sva filozofija ta dijafragma nije skupa za mog Ulysse-a nova original Fiat Riccambi Originali je bila 40 eura tako je otprilike i za C5 mogu ti proveriti da saznaš odma ako hoćeš, zameni to je najbezbolnije pa posle rešavaj dalje jer bez toga taman da rešiš sve auto ti neće ići moj nije hteo da se pomeri prva druga brzina pun gas 20-30 km/h jer nema vazduha !Prvo dijafragma pa taj Blow off Ventil proveri da ti nepukne kućište turbine od pritiska ako si rekao da prepunjava! Znači prvo Dijafragma pa sve ostalo!
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Pon Jan 26, 2015 3:00 pm

Klapna na usisu treba bas lagano da se pomeri prstima ja sam moju pomerao ide jako lagano ako nemrda prodaj u drugu stranu mozda se kontra otvara i ona se Otvara pomocu vakum ventila i vakum dijafragme to ti verovatno dobro radi jerbo ti ubrzava solidno ali ne vuce u 4-toj
Nece to bas od stajanja, nego je to krenulo da prca i prethodnog vlasnika pa ga se rwsio jer svi i preko i ovde cim pocne nesto da stuca odma pijaca jer su i automobili na placevima uglavnom imaju neke mane a to su takve zezalice ili havarija pa radjeno ili kilometraza za ginisa a oni koji nemaju mane imaju paprenu cenu! Pre neki dan drug isao da gleda neku 307-cu imala je cirka nesto preko 700.000 km
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 5:35 pm

Evo ovako, bio sam kod drugara koji ima dobru dijagnostiku ..rezultati posle kacenja :

1. ventil dijafragme propusta vakum (nije u funkciji)
2. elektroventil (vakumski mali crni) od turbine crkao
3. protokomer ne prijavljuje gresku ali njegovo ocitavanje parametara kaze nije zadovoljavajuce
4. abs na desnom prednjem tocku
5. regulator pritiska goriva

ostalo je sve ispitao preko dijagnostike i sve je u funkciji, samo mu pokazuje da ventilator motora pali tek na 104 stepena, ne znam da li je to normalno?
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 5:56 pm

kimi84 ::Evo ovako, bio sam kod drugara koji ima dobru dijagnostiku ..rezultati posle kacenja :

1. ventil dijafragme propusta vakum (nije u funkciji)
2. elektroventil (vakumski mali crni) od turbine crkao
3. protokomer ne prijavljuje gresku ali njegovo ocitavanje parametara kaze nije zadovoljavajuce
4. abs na desnom prednjem tocku
5. regulator pritiska goriva

ostalo je sve ispitao preko dijagnostike i sve je u funkciji, samo mu pokazuje da ventilator motora pali tek na 104 stepena, ne znam da li je to normalno?

Baš veselo  To znači da i od egr-a el. ventil nevalja , jer kada si ga zamenio nije bilo promene.  Jel tako? Čudo da ti ne pali grešku za egr- Jer je kod tebe otišao el-ventil,a i ovaj od turbine se vodi pod egr sistem i od njega je trebao da upali grešku. Ti zamjenski ventili koštaju malo više od 5000, već sutra ga zameni. Regulator goriva sam ti rekao šta da radiš. Vidi i filter nafte. Uzmi sa dna malo nafte i stavi u providnu plastičnu čašu i ispod magnet da proveriš da li ima opiljaka. Opiljci se mogu videti i na regulatoru. Protokomer probaj sa čišćenjem i vidi one žice u konektoru. Za ostalo znaš. Znači El. ventil turbine odmah sutra, ili večeras. orginal bošov je 70e bio. Ja sam njih kupijo .

Poslednji izmenio Mrčela dana Sre Maj 04, 2016 8:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Pon Jan 26, 2015 6:03 pm

El Ventili koji ti trebaju su 3420 dinara Pierburg glanz novi ja sam kupovao!
Protokomer novi je 75 Eura odličan Simens-VDO
regulator pritiska ti je nasjkuplja stvar sad vidi možeš i polovan staviti!
Senzor točka nadji polovan na to je besmislica bacati pare za novi!
Dijafragma 40 eura nova!

Imaš malo igranke jer to niko nikad nije menjao 100% sad to zameniš i miran si jako dugo!
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 6:12 pm

ti mu dodjes kao pokretni cenovnik :) al vidi regulator je samo par puta varirao ler i posle toga nije vise pravio problem, mislim da ce on biti taj koji ce sacekati malo makar dok vreme ne popusti, da ja prvo sredim sve ovo ostalo...ja sam malopre zvao za protokomer..ima tri vrste 5300, 6400 , 7900 . prvi je neka marka ne znam koja,ovaj srednji je kineski a najskuplji simens . A senzor cu da skinem i ocistim ili to sto kazes ako ne bude skup polovan odmah ga narucim,nece se baciti :)
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 6:14 pm

jculum ::El Ventili koji ti trebaju su 3420 dinara Pierburg glanz novi
Jebote gde ga nađe za te pare?
Regulator je orginal 19500 dinara bio.
Sa ovim može da vozi dok ne počne sa problemima, neka proba sa čišćenjem , ja sam tako uradio.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 6:18 pm

Dje ga nadje da Mrco odmah kupi par komada :)
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 6:19 pm

kimi84 ::ti mu dodjes kao pokretni cenovnik :) al vidi regulator je samo par puta varirao ler i posle toga nije vise pravio problem, mislim da ce on biti taj koji ce sacekati
Regulator skini i očisti.
Moguće da je neki majstor sjebo žice od senzora kada je menjao diskove i pločice.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 6:25 pm

Ma nego sta... ovo su prave zimske carolije, nikad mi nece biti dosano
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 26, 2015 6:37 pm

kimi84 ::Dje ga nadje da Mrco odmah kupi par komada :)
Pa ja budala platio 70e A , jesam zajebo prodavca!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Pon Jan 26, 2015 7:04 pm

Jos kad skonta da si ga zajebao ...ce te utepa
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Pon Jan 26, 2015 7:14 pm

Nemoj uzimati taj protokomer od 5 i kusur hiljada to je čist kinez Torpan ili Topran meni ga prodavac nije preporučio, uzeo sam Simens VDO on je malo skuplji ali ne uporedivo bolji jer je baš Made in Germany!
Možda nije sigurno ali pritisak goriva varira jer ECU nezna koliko je dovoljno za datu količinu vazduha jer nevalja protokomer, izmenjaj prvo ventile i dijafragme i Protokomer MAP senzor samo isprskaj sprejom Brake Klinerom ili Carb klinerom i poništi greške pa kasnije proveri regulator pritiska goriva da li daje stalni ili privremeni poremećaj, jer ako je privremeni poremćaj onda je verovatno od ovih ostalih komponenti koje su u defektu!
Javlja sutra šta si uradio!
jculum

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kimi84 taj Sre Jan 28, 2015 11:19 pm

Nisam bio tu zbog posla ali evo da se javim sa donekle resenim problemom...dakle ovako stoje stvari...zamenjen je elektroventil vakuma za turbinu (stavljen polovan), zamenjen ventil dijafragme (stavljen polovan) ali jos ostaje da se prekontrolisu ostala crevca jer i dalje negde malo gubi vakum...protokomer je bio neispravan iako nije palio chek ali ciscenje cleanerom nije pomoglo, na svu srecu nasao sam ispravan polovan sasvim slucajno kod kolege pa sam ga pozajmio. Sada auto vuce odlicno, ali se ponekad javi variranje obrtaja kad ga duze ostavim na leru (trebace ocistiti regulator ili ga zameniti jer to nisam od posla stigao) . fap filter je bio maltene pun, izbacen je i iskljucen softverski.
kimi84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 28, 2015 11:29 pm

Dobro da je ikako vukao sa punim filterom, jer on sjeba turbinu , vraća pritisak nazad u motor a to znači da i turbina ne može da puni, ili prepunjava.
Dešava se da neće paliti gršku radi protokomera.
Koliko si plati rešavanje fap-a?
To što opete ne vuče povremeno , vrlo moguće da je do tog polovnog el. ventila.

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Jan 29, 2015 10:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći