Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Plovak za gorivo i ventilator 407sw

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Plovak za gorivo i ventilator 407sw

Počalji od Hummer taj Čet Jan 29, 2015 5:07 pm

Društvo, imam dva problema...
Jedan je plovak u rezervoaru koji mislim da se zaglavio i ne očitava mi stanje (a tako ne mogu vozit) - kako to da riješim, a drugi je ventilator hladnjaka koji se ponekad upali i prije 70 stepeni, a tad osjećam neki smrad u kabini... je li to normalno?
Hummer

Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.11.2014
Vozilo: : 407 sw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Plovak za gorivo i ventilator 407sw

Počalji od Жиле taj Čet Jan 29, 2015 6:13 pm

Plovak moraš da izvadiš sa pumpom , ja ne znam drugačije da se može plovak ''razraditi''. Da ti u kabini ne smrdi na antifriz, možda pušta mali hladnjak. To što pali pre 70c ,može biti do termo davača.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hummer taj Čet Jan 29, 2015 6:18 pm

Ranije sam čitao da se ventilator moze uključiti i prije 70, pa čak i ako je hladan zbog čestica (prečišćavanje, FAP...), zato i pitam je li to normalno... što se tiče smrada, to je kao da nešto u autu gori, kao plastika ili slično, ali to vrlo kratko traje. za oba problema pitam da vidim je li strašno ds bi morao kod majstora, ili bih nešto mogao sam riješiti... recimo pumpu i plovak, smijem li je sam izvaditi... a što se tiče davača temp, mislim da je ok jer sam skoro testirao da li će na 90 upaliti ventilator, i jeste :-)) ne znam jesam li konfuzan... :-)))
Hummer

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 29, 2015 6:31 pm

Ako znaš , skini zadnje sedište i videćeš mesto gde je pumpa, pazi da ne bude viška delova. Samo pažljivo i ićiće to. Evo pokušavam da ti stavim sliku od pumpe , međutim internet spor. ako uspem staviću.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hummer taj Čet Jan 29, 2015 6:32 pm

Vazi druze, hvala ti...
Hummer

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 29, 2015 6:39 pm

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]

Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 29, 2015 6:44 pm

Hummer ::Vazi druze, hvala ti...
Evo ovo je od C5 to bi trebalo biti isto, tebe interesuje br.2 i gornji šaraf što drži pumpu [You must be registered and logged in to see this image.] Kada daš kontakt pomeri plovak tako ćeš videti da li je do plovka.

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Jan 29, 2015 6:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 29, 2015 6:53 pm

Pozdrav, nisam hteo da se mesam ali posto mi je vrlo poznata materija, hteo bih malko da posavetujem kolegu...
Vrlo je zajebato raditi skidanje pumpe i ako izgleda prosto... ZASTO???
Za skidanje poklopca, slika 2, treba ti pravi kljuc za tu stvar, ima da se kupi, ja sam ga licno napravio, nije ni malo tesko.... skidanje mozes da odradis, pa ako budes skidao, tu sam da ti kazem... obruc plasticni je podlezan pucanju, nov kosta oko 500din, gumica koja je skoro glavna stvar se vrlo tesko namesta, a pravilno nenamestanje kosta prelivanje goriva (nizbrdo-uzbrdo) kao i povlacenje vazduha u sistemu.... licno mi je pukao plasticni obruc, a bio sam nezan u pm, tako da sad kad imam kljuc sve je lako...
da pumpu izvadis kao sto se moze videti na slici, plovak regulise elektronika, a ako ti je deo koji cini aluminijumska rebrasta plocica sjebana, onda nema popravke, tu se plovak glavi pri spustanju gore dole, mozes da ga ocistis, isprskas sa wd-40 ili vec ali sve je pitanje....
samo vracanje je isto tako tesko kao i skidanje, ali posle vracanja, ima caka, recicu i to, i glavna stvar je sto moras verovatno, da ozracis sistem za gorivo...
ne bih da sve ovo zvuci ruzno, samo posto sam skidao vise puta, hteo bih da dam predloge i da budem tu u slucaju da nesto zapne....

pozdrav
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 29, 2015 6:59 pm

p.s to sa ventilatorom mi je zbunjujuce.... tvoj model ima 2-3 brzine ukljucivanja ventilatora, prva brzina je tako od 70stepeni, druga oko 90, ili vec...i tako ide redom ukljucuje po potebi, ali to sto smrdi, to jedino moze da se oseca ako ti ventilator u kabini negde kaci, tj. nije u osi pa se oseca kako se trosi... grejac je kod motora...sad kad bi mi vise rekao, ali ovako cisto kao smrdi paljevinja to mi
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hummer taj Čet Jan 29, 2015 7:11 pm

Evo ovako. Plovak, manje više i ne smeta... ako je već komplikacija kako si naveo, otići ću u servis... ali ovo pitam da mi tamo ne bi uzimali novac za svašta. Dakle, situacija je sledeća. Danas nisam dugo vozio, nekih 4-5 sati, znači auto je hladan. Kad sam ga upalio s posla, do kući imam nekih 15-ak min... ne vjerujem da je za toliko mogao stići do radne temp... pa onda opet, upravo sad sam došao do grada, na tabli mi sstoji 70, ali ventilator hladnjaka radi... naveo sam prije, vrlo rijetko osjetim taj smrad, znači nije konstantno i zato ne mogu kod majstora jer ne mogu da pokazem to na licu mjesta, tj da on osjeti je li to smrad zastrašujući... ponavljam, neđe ranije sam pročitao da to paljenje ventilatora kad je hladan moze da ima veze sa česticama za prečišćavanje, takođe, u oba ova puta kad mi se ovo desilo, motor je malo bučniji... eto, nadam se da sam makar malo bio jasniji... uglavnom, hvala svima koji su se uključili u temu...
Hummer

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Jan 29, 2015 7:19 pm

nije toliko kompikovano, ali cela pumpa kosta oko 12000din, moras uci pazljivo, mozes da krenes lagano da skidas, mi cemo ti pomoci pri tome, samo lagano..... izvadis pumpu, ocistis, vratis, i to je to....ukljucice se i ostali u vezi tog "mirisa" - paljevine - smrada.... tu ventilator radi vise nego sto treba....mozda bude samo termodavac - kontakt, nesto bzv, a moze svasta nesto.... ja licno nemam neka iskustva u vezi 407-mice....
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 29, 2015 7:27 pm

Možda se može desiti ako radi regeneraciju fap-a i onda diže temperaturu kako bi to sagorelo.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hummer taj Čet Jan 29, 2015 8:15 pm

Biće da je to. Inače, nije plovak zaglavio, nego je zabudalio komp. :-)) pa znači nevjerovatno. Imao sam više od pola rezervoara, ali sam slučajno došao na ideju da ponovo sipam bar malo, i kad sam uključio auto sve je ok sa rezervoarom. Dosta nervoze oko gluposti :-))))

Hummer

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 29, 2015 8:17 pm

Ja sam ima dva puta takav problem i na isti način rešeno.
Znači ostaje smrad u kabini.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pet Jan 30, 2015 4:19 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

bez ovakvog kljuca, sve bi bilo unistavanje... moze pajser i cekic, pa polako u krug ali,,,,,
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: