Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

slabo vuce 307- ica dok se ne ugreje al i tada nije nesto

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: slabo vuce 307- ica dok se ne ugreje al i tada nije nesto

Počalji od hota taj Sre Apr 08, 2015 9:50 pm

pisao sam j....a,pa senzor nije bio nesto prljav a interkuler je bio prljav mislim od ulja nista posebno nije izaslo

hota

Broj poruka : 91
Datum upisa : 28.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Apr 08, 2015 10:07 pm

Sada treba videti rasteretni ventil da li radi. To je dobro što čuješ turbinu. Možda on zaglavljuje. MAP se može videti na dijagnostici , ogleda majstor koliko je opterećenje motora na ler gasu i kada dodaš gas, mora ići na 100% , opterećenje je kod mene 40% na ler gasu, a kada dodam gas ide na 100% i pada na 40% ponovo. To je i majstor mogao da idi minut posla. Da vidi el. ventil turbine, kao i rasteretni.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 08, 2015 10:17 pm

Ovo je MAF senzor, iliti - protokomer

[You must be registered and logged in to see this image.]

a ovo je MAP senzor, ili - senzor apsolutnog pritiska

E, to što izbacuje 'nešto oko okoliša', e to bi mogao biti problem, to bi mogao biti FAP filter. Ako je on fizički osdtranjen, a nije i softverski, taj motor nikad neće raditi kako valja. Po meni, to je prva tačka koju bi trebalo prekontrolisati.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Sre Apr 08, 2015 10:22 pm

skidao sam i taj MAF auto odmah promjeni zvuk znaci da radi, skidao sam i map vozio ga bez konektora nema razlike cistio ga nema razlike
hota

Vozilo: : pezo307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Sre Apr 08, 2015 10:22 pm

al izbaci gresku kad ga ugasim
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Sre Apr 08, 2015 10:24 pm

ok vazi
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 08, 2015 10:31 pm

Zapiši idući put brojeve grešaka koje očita dijagnostika pa ćemo pogledati šta kaže.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Apr 08, 2015 10:47 pm

hota :: skidao sam i map vozio ga bez konektora nema razlike cistio ga nema razlike
E pa, jebiga ovde može biti problem, jer mora biti velika razlika u radu motora ,a kod tebe nema. Posudi taj senzoe od nekog na par minuta i probaj.
Ja sam siguran 99% da je do njega,a i kolega Petrucci je isto pominjao taj senzor.
Jebiga on je jako bitan u tom sistemu da bih radila turbina i motor normalno. Daj Bože da sam u pravu. To probaj i javi.
Kod majstora nemoj ni da ideš da te ne odere ko Musa jarca
MAP rešavaj.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 08, 2015 11:01 pm

Tako je, ako je senzor ispravan, motor promeni rad kad se on isključi, ako je neispravan - onda nema razlike kad se raskači. Dobro je Mrčo to primetio

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Čet Apr 09, 2015 10:24 am

ok probacu sigurno vas se niko nije javio sa ovakvim problemima i pitanjima vjerovatno sam dosadio, a vec sam i sebi
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 09, 2015 10:33 am

Nije to neki problem da smo tu kraj auta.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Čet Apr 09, 2015 10:37 am

vjerujem vi se vidim bolje razumijete u ovakve stvari,ako nebude ni ovaj map vozicu u jedan pezo servis gdje su mi jedini nasli sto neradi ventilator hladenja isto tako me odrali dok njima nisam otisao izbaci dijagram na dijagnostici gdje sta nije uredu al su skupi al nema veze ovi su skuplji evo 2 mjeseca muke mucim
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 09, 2015 10:43 am

Vidi, MAP je više nego bitan za rad motora, pogotovo pri opterećenju , a to je kod tebe problem. Kod nekih se ugasi auto kada ga isključe.
Mora da ima razlike u radu motora kada se isključi ako valja. Dobro bar si upoznao auto i nešto naučio i preventivno očistio.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Čet Apr 09, 2015 10:45 am

sada ove cake sve znam ok javnucu sta ima l.p
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 09, 2015 10:46 am

hota ::sada ove cake sve znam ok javnucu sta ima l.p
MAP (Manifold Absolute Pressure) senzor

Ovaj senzor se nalazi na usisnoj grani, ili je sa istom povezan, a obavlja funkciju kontrole vakuuma u usisu. Princip funkcionisanja mu se zasniva na promeni voltazhe ili frekvencije sa promenom vakuuma u usisnoj grani. Ovaj signal ECU zatim obrađuje i tako dobija informaciju o trenutnom opterećenju motora. Na osnovu ovoga se vrši korekcija vremena paljenja smeše, koja se pomera na raniju ili kasniju fazu, već u zavisnosti od informacije dobijene sa senzora. Kod nekih motora i sistema kontrole i upravljanja MAP senzor će pomagati ECU da odredi i protok vazduha. Problemi u radu koji se mogu javiti se signaliziraju povremenim paljenjem "check engine" lampice na instrument tabli vozila, uglavnom pri naglim dodavanjima gasa ili kad je motor opterecen, a u eksploataciji se manifestuju slabim ubrzanjima, povišenom emisijom štetnih gasova i pogoršanim performansama motora. Motor može da radi i sa lošim MAP senzorom, ali će raditi ispod očekivanog nivoa. Pojedini ECU sistemi će, u slučaju nedostatka signala sa MAP senzora ili ako je signal "out of range" (van marginala), vrednosti zameniti nekim procenjenim, srednjim (default) vrednostima, ali će u tom slučaju performanse biti drastično niže od očekivanih. Ukoliko je signal sa MAP senzora loš (van normalnih vrednosti), ne mora da znači da je sam MAP senzor van funkcije. Naime, ako je vakuumsko crevo na koje je instaliran senzor oštećeno, ako su spojevi popustili (loše zaptivanje) ili ako je iz nekog razloga zapušeno, MAP senzor neće moći da prosledi tačan signal. Odnosno, signal koji ce on očitavati će odgovarati trenutnoj situaciji, ali će tako dobijene vrednosti ECU loše interpretirati i korekcije koje vrši neće biti pravilne. Isto tako, ako je motor iz nekog drugog razloga problematičan, vakuum u usisu može biti niži od očekivanog (npr. pojava "falš vazduha", EGR ventil koji je zaglavljen u otvorenom položaju, perforirana vakuum creva i slično), pa će u tom slučaju vrednosti očitavanja sa MAP senzora biti niža od očekivanih.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Čet Apr 09, 2015 10:50 am

ok hvala na ovim informacijama
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 09, 2015 10:53 am

Da nepostavljam ista pitanja, ovde ima sve .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Pon Apr 27, 2015 11:40 am

lp. drustvo dugo se nejavi cistio sam onaj map senzor i sad kada ga tek upalim i vozim par km vuca nije nesto ali nadode odnese,i ako stanem i ugasim auto i opet nastavim isto znaci nakon par km opet ide
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 27, 2015 2:42 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] rekao sam ti da MAP posudiš na par minuta ako imaš nekog,ja sumljam da on nevalja,a i dijagnostika to može da vidi. Može biti bajpas ventil turbine, a ostalo imaš na ovom linku.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hota taj Pon Apr 27, 2015 6:12 pm

trazio sam al nema niko koga znam al bolje je nego sto je bilo ma nekad cu otjerat nek mi sve pretresu nek komplet sistem skinu i ociste i ako treba i turbinu radit uradit
hota

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzafkoo taj Uto Okt 06, 2015 11:31 am

Pozdrav raja...Ehhh imam VEEEELLLLIIIKKKIII problem sa vucom 307 100 KW ona bi trebala da nosi a ne da se vuce po cesti..dijagnostiku radio ne pokazuje nikakve greske ,nije upaljena ni jedna lapmica,miran rad motora,kupio novi Maf senzor nista,blokiro vakume nista,zamijenio fil.goriva i zraka nista,ocistio usis bilo je ulja nista,kada iskljucim MAP i senzor pritiska nista se ne desava ne mijenja zvuk,znaci auto ne trokira nema problema sa paljenjem gas prima ali nema snage kao da vozim golfa 2 TD,,,DPF zacepljenost 5 %...STA DA RADIMMMM?????????
dzafkoo

Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.10.2015
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 06, 2015 11:35 am

Jesi li ispitivao punjenje tzrbine?
Koji vakum si blokirao?
Čudno je da MAP kada isključiš da motor normalno radi. Zbog njega možeš imati takve probleme.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Okt 06, 2015 5:36 pm

i ja bih rekao MAP, Mrcela ti je sve rekao, taj sto ti je radio dijagnostiku razume se ko ja, da ne kazem ko Marica, verovatno te on nagovorio da kupis MAF, ne idi vise kod njega
mishja

Broj poruka : 3223
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzafkoo taj Uto Okt 06, 2015 8:40 pm

ee ovako raja s obzirom da sam procito vase starie savjete sto ste sa strplenjem odgovali drugima svaka cast na tome ..maloprije sam isao kupiiti kontakt sprej da ocistim map kad sam ga skinuo imam sta i vidjet onaj pipak sto uazi u usisnu granu je slomljen ima ga svega 1,5 mm sto znaci da me je on sigurno prcio sutra ujutru idem ga kupit i molit boga da bude to...uspio sam ja maf odmah vratiti kada sam ga kupio s obzirom da imam iskustva u prodaji auto dijelova pa sam preveslo prodavaca al jedva :)..sutra se javljam kakva je situacija...
dzafkoo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Okt 06, 2015 9:16 pm

Eto zato neradi turbina, odnosno auto nevuče.
Meni je bilo čudno da si otkopčao MAP i da auto ne promeni zvuk. Baš me interesuje gde taj majstor radi što ti je to dijagnostikovao, da si došao na bilo koji forum rešio bi to. Ako ti nije neki prijatelj , idi do njega i opiči mu neku vaspitnu!

Poslednji izmenio Mrčela dana Sre Okt 07, 2015 9:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzafkoo taj Uto Okt 06, 2015 9:44 pm

pa neces vjerovati njemac..doso sam u njemacku sa porodicom prije mijesec i po,i trebalo mi auto kupim ovu 307 za 1300 Eura,2004 god sa extra opremom,koja je jos slabije vukla kad sam uzeo kada sam zamjenio filtere malo je se poboljsalo malo je bolje isla..znao sam da nije neki veci kvar jer sam cuo turbinu da ukljucuje ,,ocistim maf uradim sam regeneraciju DPF-a i to je malo poboljsalo vucu ..Eh onda odem u servis i platim dijagnostiku 40 evrica i zajedno sa majstorom gledo parametre,,s obzirom da sam ja skoro se dzekove iskljucivo i ukljucivo ranije normalno da mi je izbacilo 100 gresaka kazem ja njemu de izbrisi greske pa da se odem provozat pa da mi onda ponovo uradi dijagnostiku kaze on meni netreba i poce da turira na leru (GLUPI SVABO)i normalno ne izbacuje nikakvu gresku kaze on meni sve je uredu sa autom :) pitam ja njega sta misli da ocistim Maf senzor jos jednom kaze on meni nema od toa nista to se ne cisti o samo vi Balkanci cistite i ako a ocistite da od njega nema nista hehhehe onako nasmijan odem i kupim novi Maf kad sam ga ugradio auto mi pocelo skroz bucno raditi nemirno skroz a razlike u vuci nije bilo mozda cak i slabije i odem i vratim ...Eh tad nastupate VI :) i mogu vam reci momci da imate KONJSKE zivce i svaka vam cast na tome..ujutru idem kupiti senzor pa vam se javim
dzafkoo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: