Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Temperatura rashladne tecnosti Peugeot 307 SW,2.0 HDi,79 kw

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Temperatura rashladne tecnosti Peugeot 307 SW,2.0 HDi,79 kw

Počalji od Neven67 taj Čet Apr 16, 2015 8:03 pm

Drugari,
imam nedoumicu oko temperature rashladne tecnosti na mom automobilu.Prilikom voznje otvorenim putem,kazaljka temperature se nalazi izmedju podeoka 80 i 90 stepeni.Dijagnostikom je utvrdjeno da kazaljka pokazuje 5 stepeni vecu temperaturu nego sto je stvarna temperatura.
Prilikom voznje po gradu,na danasnjoj temperaturi vazduha od 27 stepeni,kazaljka se penje do 100 stepeni (po dijagnostici 95 stepeni),ukljucuje se ventilator i kazaljka se vrati do 90 stepeni na skali i krece se u obimu od 90 do 100 stepeni.Zelim da napomenem i da se kazaljka ne pomera ravnomerno vec ima malo grublji skok od oko 1 mm.U automobilu je nova rashladna tecnost,sistem je ozracen,automobil ne gubi rashladnu tecnost.
Na vise mesta na internetu sam procitao razna iskustva vlasnika Peugeota 307 i mnogi od njih tvrde da im kazaljka nikad ne prelazi 90 stepeni.
Ujedno me interesuje i vase iskustvo sa potrosnjom.Sa ukljucenim tempomatom na brzini od 110 km/h,po bordu potrosnja mi je 5,9 l/100 km,pa ne znam da li je to normalna potrosnja.Po Beogradu,po ne bas strogom centru grada potrosnja mi je 7,8 l/100 km.
Ukoliko neko ima neka slicna iskustva,voleo bih cuti ista.
Neven67

Broj poruka : 74
Datum upisa : 28.10.2014
Godina : 50
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Re: Temperatura rashladne tecnosti Peugeot 307 SW,2.0 HDi,79 kw

Počalji od Жиле taj Čet Apr 16, 2015 8:20 pm

Sa temperaturom je sve uredu. Ako imaš FAP u autu onda može dizati tempereturu dok radi regeneraciju.
Ja mislim da je to sve ok. , kao i sa potrošnjom goriva.
nebi bilo loše da opereš hladnjak sa crevom samo ne jak pritisak, to bi mu dobro došlo. Mislio sam na saće od hladnjaka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Čet Apr 16, 2015 8:45 pm

Hvala na odgovoru,pre sam vozio Renault Lagunu pa sam navikao da pokazivac temperature pokazuje gotovo uvek istu radnu temperaturu bez obzira na uslove voznje.FAP sam morao odmah ukloniti jer je gospodin prodavac skinuo katalizator pa je non stop radio regeneraciju.
Neven67

Broj poruka : 74
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 16, 2015 8:59 pm

To je je ok. ako si skinu FAP, auto diše i radi bolje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jculum taj Čet Apr 16, 2015 10:11 pm

Ja neznam jel sad u oglasima ima i jedan francuz ili bilo koji drugi auto da ima katalizator na sebi. Meni je to malo visoko pogotvo što hdi hoće da iskirvi glavu! Ok je to da je radna 90 stepeni ali ipak je lepše kad na 27 stepeni napolju on pokazuje 80-85. možda termostat kasni sa otvaranjem ili ne otvori skorz.... Neznam kakav ti je termostat ali ne bi bilo loše investirati u novi jer to verovatno fabrički u njemu. Zameni termostat operi hladnjak možeš i šmrkom ali malo odmakni jer oni preparirani insekti zapuše saće pa se voda slabije hladi. Da ne spominjem da moraš imati sve plastike od dole i usmerivače vazduha cele! ;)
jculum

Broj poruka : 286
Datum upisa : 09.12.2014
Godina : 40
Vozilo: : Fiat Ulysse 2.0 (jtd) HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: