Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa pokazivacem goriva

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: Problem sa pokazivacem goriva

Počalji od BladeBG taj Uto Nov 13, 2018 8:24 am

Ja imam problem sa Citroenom C5 2.0 HDI, 2003. godište...Skala za gorivo stoji na nuli, a 15 litara goriva ima u rezervoaru.

Struja do plovka dolazi. Probao sam drugi ispravan polovak - ništa, ista situacija. Probao sam da direktno spojim kontakte plovka, da pokaze kao da je pun - i dalje nepromenjeno stanje na skali.

Ispitao sam instrumentom, ima struje, kako na kontaktima za plovak, tako i na onima za pumpu, dok relej ne prekine.

Dijagnostika kaže - merač nivoa goriva, prekid, stalna greška! Ta dijagnostika ne može da obriše tu grešku. Ne bude mi teško, stavim i drugu tablu. Ali problem i dalje stoji.

Više nemam ideje - sve je u redu, a problem i dalje stoji. Da probam sa nekom drugom boljom dijagnostikom, koja bi mogla da obriše grešku, to mi još jedino ostaje kao opcija.

Dajte vi neku ideju, svaka je poželjna...

BladeBG

Broj poruka : 20
Datum upisa : 04.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Nov 13, 2018 9:34 am

Problem je u prekidu instalacije, greska stalno postoji i dijagnostika je pravilno ukazala na poreklo problema.
Pumpu zanemari i skocentrisi se na proveru ozicenja za plovak kroz kompletan auto ukljucivo sve spojeve, nastavke /konektore.
pego307

Broj poruka : 430
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od toxic taj Uto Nov 27, 2018 1:45 am

Pozdrav
Kod mene isto problem pravi pokazivac nivoa goriva ali ne zbog neispravnosti vec zbog verujem poznate fore da francuzi (i neki drugi) imaju malo neobican nacin prikaza nivoa goriva to jest da nivo goriva u voznji bord racuna po potrosnji i tako prikazuje a posto ja imam plin onda mi to malo pravi zabunu jer nikad nisam siguran koliko goriva tacno imam.
Nije neki problem ali malo smeta posebno kad dodje kao na rezervu pa pisti stalno.
Znam da je resenje tank fooper ali to je u mom kraju egzotika i vrlo malo ljudi je uopste culo za to.
Posto se bavim elektronikom inace ne bi bio problem napraviti takav sklop prilicno jednostavno samo treba znati princip rada.
Guglao sam dosta ali nigde neke konkretne seme ni principa rada.
Malo sam testirao kako to radi i video sam da kad otkacim konektor sa pumpe gde je i plovak i sacekam da bsi ode u sleep,dam kontakt,kazaljka pokazuje mrtvu rezervu kao i bord i onda nakon toga iskljucim kontakt,vratim konektor nazad i kad ponovo dam kontakt prikazuje realan nivo goriva.
Nasao sam da ljudi ugradjuju prekidac kojim ili prekidaju vod sa plovka ili vezuju paralelno otprornik da simuliraju kao pun rezervoar ali ja bi neku automatiku ipak,ne bih puno da kvarim francusku estetiku :)
Kontao sam da ubacim jedan relej cija ce se spulna napajati sa vodova od pumpe goriva tako da ne vodim daleko zice a mirni kontakte releja spojiti na jedan prekinut vod sa plovka.
Na taj nacin bi se oduzimanjem kontakta prekidao struni krug plovka i ostajao prekinut sve dok se ne da kontakt,pumpa i relej dobiju napajanje i relej zatvori strujni krug sa plovka prema bsi.
Zna li neko kako tacno radi to ocitavanje goriva i da li bi ovo radilo na ovaj nacin da ne seckam zice bezveze. ;)
toxic

Broj poruka : 8
Datum upisa : 25.11.2018
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v, 2003, LPG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Nov 27, 2018 8:55 am

Zavisi od modela i brenda plinskog ECU, ima gotovo resenje kod nekih proizvodjaca za ovaj francuski specijalitet.
Kako tacno radi BC u kombinacjii sa BSI i ECU u VAN +CAN ili cisto CAN verziji okruzenja mislim da ces tesko naci do mere da bi sam pravio "varalicu".

Princip jeste kako si opisao, BC uyima od ECU vreme ubrizgavanja dizni, preracunava u potrosnju, ocitava plovak, oduzima potroseno, javlja BSI, a sve zajedno se javlja i u ECU table i na kraju skazljka pokaze sta vec mislim da jeste izracunati polozaj plovka.

Da li je bas tako i takvim redosledom ne bih smeo da potpisem, nigde nisam nasao do sada tacna algoritamili tok dijagrama razmene podataka.

Najvecu ponudu mislim da ima allegro.pl oglasnik, uglavnom za poljske sisteme.
Ukoliko imas itlaijanski sistem onda potrazi neki genericki EAB modul.

Ili zameniti taj ECU prethodne generacije za neki noviji, oni obicno imaju u sebi vec pripremu za francuze.

Ili najjednostavnije kao sto si predlozio, igranje sa relejom i resetovanje celog sistema svaki put pri paljenju/gasenju auta.

Sacekaj, mozda dobijes jos neku ideju od clanova ali sta god da uradis racunaj da ce trebatii vremena i strpljenja da se uradi jer to nije rutinski posao ma kako jednostavno izgledalo na prvi pogled.
pego307

Broj poruka : 430
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od toxic taj Uto Nov 27, 2018 9:16 pm

Hvala za odgovor.
Mozda sam se pogresno izrazio,nisam imao nameru da pravim "varalicu" koja ce da spreci da kazaljka goriva pada u toku voznje na plin jer bi to stvarno bilo komplikovano cak i sa perfektnim razumevanjem rada sistema za ocitavanje nivoa goriva.
Mislio sam na neki "automatski" reseter nivoa prilikom gasenja/paljenja to bi bilo dovoljno posto ionako vozim kratke relacije uglavnom.
Samo me zanima da li bi moglo ovo sa obicnim relejem da radi ili bi mozda trebala neka vremenska zadrska da bude koliko relej da je otvoren-zatvoren da bi bsi ocitao pravu vrednost.
U principu ti uredjajcici koji resetuju nivo goriva su nesto sto radi vrlo slicno obicnom releju pretpostavljam i kad bih imao pristup nekom da ga otvorim i testiram sve bi bilo puno lakse za skontati princip rada.
Doduse cak imaju i "manu" , kako ljudi tvrde rade to jest resetuju nivo goriva samo ako u rezervoaru ima stvarna kolicina goriva od minimum 1/4 ili 1/3 nisam siguran.
Prenost ove rucne metode resetovanja je sto radi bez obzira na kolicinu goriva u tanku.
U principu bi to mogao da utvrdim eksperimentom ali bi ipak vise voleo da "ubodem" da isprve da ne secem zice pa ako ne radi dobro ponovo krpljenje pa posle opet povezivanje i sve to svakih par dana posto se mora preci neka kilometraza da se vidi da li radi.
toxic

Broj poruka : 8
Datum upisa : 25.11.2018
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v, 2003, LPG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh