Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5,2006,2.0 HDI,lupanje u zadnjem tocku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Citroen C5,2006,2.0 HDI,lupanje u zadnjem tocku

Počalji od jovanra taj Uto Maj 05, 2015 7:00 pm

pozdrav za ekipu,

poludeh vise sa tim lupanjem u zadnjem desnom tocku.Zamenio sam sve lagere yadnjeg mosta,obe strane.Zamenjeni svi Silent blokovi pozadi,i dalje imam blago lupanje prilikom prelaska neravnina pri maloj brzini.
Sta bi jos mogao biti problem?
hvala
jovanra

Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.05.2015
Vozilo: : citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen C5,2006,2.0 HDI,lupanje u zadnjem tocku

Počalji od Petrucci taj Uto Maj 05, 2015 7:13 pm

Kod C5 je karakteristično zbog hidraulike, a koliko dugo to traje, sa svim tipovima guma?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jovanra taj Uto Maj 05, 2015 9:08 pm

pa znate kako,ja sam auto pazario u Nemackoj u Februaru.Prilikom voznje za Srbiju toliko se ljuljao da to nije bilo normalno.Dodjem kuci i pravac kod suraka,koji je mehanicar.Odmah decko kaza lageri zadnjeg mosta.Zaboravih da kazem da se jos tada culo lupanje u desnom tocku.Zamenimo obe strane i za svaki slucaj i sva cetiri Silent bloka.Sada je stabilan,udoban,ali to lupkanje u zadnjem desnom me ubi u pojam.Kada vozim polako i prelazim preko neravnina krece sa lupkanjem.Nisam siguran da je u tocku,ali je evidentno da je zadnja desna strana.Sve smo proverili,ni gram lufta nigde,lepo se ponasa na putu.Prilikom brze voznje nestane,ali cim usporim krece.
Nema ljudi vise ni u Nemackoj da je sve ok,ja ga kupio u ovlascenom servisu sa garancijom.Nazalost kasno sam video problem.Nije ni bitno,ali bih bio presrecan kada bih resio ovaj problem,a siguran sam da ne treba nista da se cuje.
jovanra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 06, 2015 2:30 pm

A u kakvom su stanju zadnje bombe i bombe uopste?
Kad rukama gurnes tj. stisnes auto na dole drzeci se za gepek, mora da bude mek tj. da se lako spusta. Ako je tvrd i pruza otpor, ne valjaju ti bombe.
shix

Broj poruka : 2419
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 06, 2015 2:44 pm

Eto jednog od iskusnih hidrauličara

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 06, 2015 3:09 pm

Kaze, sta su ti ljubitelji hidraulicara : Svi se raduju kad im je tvrd, a oni kad im je mek !
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 06, 2015 3:17 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jovanra taj Sre Maj 06, 2015 3:24 pm

Bombe po onom sto sam proverao sa svojim mehanicarom,su ok.Test sam upravo odradio,meko ko dusa:-)
Nema nikakvih krckanja ili lupanja prilikom potiska,guranja,ljuljanja....Ali cim krenes lagano,kod prvih neravnina,eto ga!Neko mi rece da moze biti balans stangla,ali ja na njoj ne vidim sta se uopste moze promeniti!To je jedna obicna sipka sa 4 srafa....
Inace obozavam C5,ima mana sigurno,ali je najgore kada imas problem a neznas kako da ga odklonis.
Hvala momci.
jovanra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Maj 06, 2015 3:36 pm

I da ne valjaju bombe ne bi bilo krckanja i lupkanja, samo bi bio puno tvrdji, tj. davao bi otpor tvom potisku na dole. Ako nista drugo probaj isti postupak na nekom drugom C5 cisto da uporedis.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pon Jun 01, 2015 9:16 am

Pozdrav druze...pogledaj moju muku koju sam imao sa tim lupanjem [You must be registered and logged in to see this link.]

ispostavilo se da je problem sa lezajem zadnje ruke...to imaju citroeni zbog svog specificnog vesanja i hidraulike. To je u sustini jedna metalna sipka koja ima lezajeve na krajevima, kada oni propadnu na nekoj od rupa se desi da se nameste tako da lupaju non stop, a nekad se nameste tako da ne lupaju po 3 dana, sve zavisi koliko lufta u njima ima i koliko su propali.

Potrazi nekog iskusnijeg citro majstora i kazi mu da ti pogleda zadnje ruke...ko zna, znace sta treba da proveri...ja sam tako resio moj problem...nadam se da ces i ti svoj...
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jovanra taj Pon Jun 01, 2015 8:45 pm

Potpuno si u pravu "veseli"!Izgleda da kada postoji lupanje kod C5,treba odmah gledati lezaje zadnje ruke.Problem kod mene je bio sto sam ja rasturio obe ruke i promenio lezaje sa sve kosuljicom.Bili su u haoticnom stanju!Medjutim,posle par dana krene opet lupanje u desnom,tako da sam bio primoran da u Subotu ponovo rastavim ruku i izvadim lezaje napolje.Zamisli kada je jedan puko i krenuo da se raspada!A nije sastavio ni 15 dana!Neznam sta je uzrok pucanja,pazario sam neke u boljem kvalitetu,mada je na ovom sto je pukao pisalo "made in China":-))
Danas sam otisao kod ljudi koji rade 20 godina sa Francuzima i pazario nov komplet,videcemo dali sam resio problem.
Hvala na savetima
jovanra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pon Jun 01, 2015 9:44 pm

Ja sam resio problem sa komplet setom zadnje ruke, tu su valjda dva lezaja, ona metalna sipka i jos neka cuda…nisam kupio original, uzeo neki zamenski, ali da kucnem evo gotovo godinu dana radi, ne lupka :)
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zure taj Sub Nov 28, 2015 11:11 pm

Imao sam i ja taj problem sa lupkanjem na c5-ici, 4 godine sam ludeo od toga, sve na trapu proverio i zamenio, rekli mi bombe super, ali evo danas sam upravo promenio bombe i kompletno ulje u sistemu i resio problem. Sad vise nista ne lupa. :)
zure

Broj poruka : 1
Datum upisa : 28.11.2015
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Uto Apr 12, 2016 10:22 pm

I kod mene se od skoro pojavio próblem lupanja u točku,ali prednjem. Cuje se na neravninama kao da neki pleh ima luft pa landara,i ne cuje se stalno. Da li je neko imao taj problem?
Giza

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Apr 13, 2016 12:05 pm

Da nemaju pločice lufta? Nema tu nekog lima koji bi se tako čuo. [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] skoro ceo prednji kraj kod točka.
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Apr 13, 2016 1:49 pm

Moguće Žile da si u pravu. Desava se i to da kad podjem u rikver cuje se škripanje ali samo u nazad kada krenem i na malu brzinu (kada krenem). posle se ne čuje. Sutiracu točak mislim da ce se na taj nacin cuti?
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Apr 13, 2016 6:05 pm

Lupam u točak,landara unutra. Pločice su ako nema sta drugo biti.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 13, 2016 8:16 pm

Giza ::I kod mene se od skoro pojavio próblem  lupanja u točku,ali prednjem. Cuje se na neravninama kao da neki pleh ima luft pa landara,i ne cuje se stalno. Da li je neko imao taj problem?
Evo sada sam čita ovu temu pa da kažem sa 100%-tnom sigurnošću kakav lim se čuje [You must be registered and logged in to see this image.] ja ljetos slučajno otkrio kod mene na mom autu kada sam farbao klješta.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh