Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Blinkanje glavnog displeja nakon gašenja motora na c5,zadnji podizači stakala

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Blinkanje glavnog displeja nakon gašenja motora na c5,zadnji podizači stakala

Počalji od brale taj Uto Maj 05, 2015 11:31 pm

Neki dan mi se desilo da kada sam ugasio auto glavni displej je počeo da flešuje kao i unutrašnje kabinsko osvetljenje.Na displeju je ispisivao povremeno ''KEY REMINDER'' i ''SEAT BELT REMINDER''.Nakon izlaska iz auta nije hteo odmah da se zaključa a i po zaključavanju displej i svetlo ostaju da blinkaju.Neko mi reče da je problem sa kodom ključa i da je pobrljavio.Auto sam i dalje normalno startovao i vozio ali po gašenju ovo mi se opet dešavalo.Nakon dva dana sve se vratilo u normalu i sad nemam problem ali ne znam do kada.Neki elektroničari su mi rekli da razvalim ključ ida pronađem čip,transponder ako ga uopšte i ima jer ako ga nema kažu da je bolja varijanta i nema zime.Ja sam skinuo poklopac ključa i izvadio pločicu sa baterijom za daljinske komande al ampulicu sa čipom nisam našao.Nisam smeo da razvaljujem skakavac i onako sam ga razlabavio jer kao to se nalazi u nekom kanalu u onom delu skakavca.Trebalo je da nađem taj deo i da ga izvadim i da ga udaljim od auta pa onda da pokušam da upalim auto.Ako upali onda je raskodiran a ako ne upali onda je problem sa kodom i moraće da se rekodira.Kad sam već ovde zna li neko zašto mi ne rade zadnji podizači stakala iako je na glavnom pultu kod vozača isključen prekidač za otvaranje zadnjig prozora,inače sa glavnog pulta mogu normalno da otvaram i zatvaram prozore.Da li je softverski neko ranije to odradio ili grešim.Ne radi mi senzor spoljnje temperature u retrovizoru,da li to utiče na funkcionisanje nekih stvari na autu.Ja ga preterah ali muka je muka,ne smem ni da pričam da mi se izgleda zaglavila ona klapna u sistemu za grejanje i hlađenje u instrument tabli.
brale

Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.05.2015
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Re: Blinkanje glavnog displeja nakon gašenja motora na c5,zadnji podizači stakala

Počalji od Жиле taj Sre Maj 06, 2015 12:21 am

Odakle si, možda mogu pomoći oko klapne?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Re: Blinkanje glavnog displeja nakon gašenja motora na c5,zadnji podizači stakala

Počalji od brale taj Sre Maj 06, 2015 12:33 am

Iz Kraljeva
brale

Broj poruka : 4
Datum upisa : 05.05.2015
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 06, 2015 11:12 am

brale ::Iz Kraljeva
Ja ti  mogu ovako pomoći , staviću slike ,ovako izgleda leva strana [You must be registered and logged in to see this image.] pitaj ako nešto zapne.

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Jul 21, 2016 10:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sre Maj 06, 2015 1:36 pm

I na mom Peugeotu 307 izgleda da je zaglavila klapna,kod vozacevih nogu je stalno toplo iako je temperatura na minimumu i iskljucen je ventilator.
Momci,da li neko zna od cega je ovaj crni dzek sa zutim vrhom?
Prestao mi je raditi ventilator kabine pa sam prilikom trazenja kvara naleteo na ovaj otkaceni dzek.
Koji je osigurac od ventilatora?
P.S.Ne znam da li sam dobro postavio sliku,valjda jesam!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Neven67

Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.10.2014
Godina : 50
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 06, 2015 2:23 pm

Slika je dobro postavljena.
Za klapnu vidi sliku iznad treba da demontiraš motorić i vidi da li radi, možda su se pojeli zubci u osovini gde se ubacuje motorić, pukla osovina od klapne.
Sa desne strane nađi osovinu od klapne i pomeraj špicastim klještima , ako se neda onda je osovina ok. ,a ako se okreće pukla osovina .  
Ajd probaj ovako : podesi temperaturu kada daš kontakt i više nediraj ništa , upali auto motorići treba da odrade ''prepoznaju ''položaj klapni . Uglavnom čeka te veliki posao.
Za taj konekto neznam , traži mesto gde bi mogao da se uključi, autodata mi je obrisana pa nemam šemu od osigurača. Valjda će ti neko pomoći.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jul 18, 2016 9:33 pm

Zna li neko kako da rasturim i proverim prekidač podizača vozačevog stakla na P307.
Odizgo se ovidi jedan torex šraf. Sin je zaboravio prozor sa vozačeve strane. Sve ostalo radi, podizač za suvozača i komanda za retrovizor.
Hoće ponekad da radi.
vojkan

Broj poruka : 1046
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 18, 2016 9:39 pm

Ovo je za 406-icu, mislim da gotovo i nema razlike

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jul 18, 2016 9:49 pm

Hvala na brzom odgovoru.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 18, 2016 9:50 pm

Ili na 307-ici beše ovakva komanda

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jul 19, 2016 12:28 am

Moj je malo jednostavniji, imam podizače samo napred.
Videćemo ako dođe do skidanja, možda se razradi, radilo je besprekorno do kvašenja.
Ako je grafit na kontaktima ne gine mi skidanje.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Jul 21, 2016 9:12 pm

Proradio sam podizač, moja sreća.
Izgleda sa su pouzdani ovi podizači na Pugu.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 21, 2016 9:20 pm

Šta ti je Francuz!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu