Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Gašenje svjetla i komandne ploče u vožji kod 307-ice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gašenje svjetla i komandne ploče u vožji kod 307-ice

Počalji od akragulj taj Pon Jun 08, 2015 7:23 pm

Imam problem sa peugeotom 307 1.4 godište 2001, benzinac. Počela mi se dešavati jedna vrlo neugodna stvar. U vožnji se odjedamput pogasi elektronika, onosno ugase se svjetla i kompletna komandna ploča. To traje nekoliko sekundi pa se opet upali. U autu se čuje zvuk kao kod rada žmigavaca. Točno se čuje prekidanje. To se rijetko dešava, ali kad se desi zna se ponoviti po nekoliko puta, upali se, pa se ugasi, pa se tako ponovi par puta. To je nezgodno noću, pogotovo ako sam negdje izvan grada, gdje nema gradske rasvjete. Malo sam se raspitivao i došao do informacije da to možda uzrokuje greška na ručici prekidača svjetala na volanu.
Ako netko ima sličnih iskustava, molio bi ga de se javi, pogotovo ako zna rješenje problema.
Hvala puno
Pozdrav.
Andrej
akragulj

Broj poruka : 3
Datum upisa : 08.06.2015
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gašenje svjetla i komandne ploče u vožji kod 307-ice

Počalji od Goga_EG taj Pon Jun 08, 2015 9:11 pm

Pozdrav,
javice se neko ko je mozda imiao tih problema sa elektronikom, ali...
rucica ili radi ili ne, vodovi za tablu i rucicu su na razlicitim zicama, ne bih rekao da je do toga???
Znam da su neki skoro imali problema, bas ovde, da im se gasi tabla na par sekundi i da je to uopsteno problem, ali me buni sto se kod tebe cuje to prekidanje???
releji su napred, ne bi bilo to, jedino ako tabla sa osiguracima ispod volana nema prekid, to bi trebalo proveriti, ispitati sve, a mozda bi i neka dobra dijagnostika to pokazala sigurno npr. prekid na tome i tome 99%
meni npr, desna brava zaludi komp on pocen da izbacuje top oil, ili tako nesto....
a to prekidanje, sto se cuje kao zmigavac, je kad bsi ode u stand by rezim, sto bi znacilo da imas prekid do instrument table ispod volana.............
elektronika je to, bolje cepaj kod nekog na dijagnostiku pa kod majstora,,,,,,,,,,,,,
pozdrav

Poslednji izmenio Goga_EG dana Pon Jun 08, 2015 9:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jun 08, 2015 9:15 pm

Famozni 'COM 2000' (sklop ručica i prekidača ispod volana) ume da napravi gomilu problema, ali čisto sumnjam da može da izazove gašenje cele table. Goga je potpuno u pravu, dijagnostika bi mogla da ukaže na problem, a ako ne - e onda nastaje potraga za gremlinima, kojih u francuskoj elektronici ima poprilično. Obrati pažnju, ako budeš u prilici, odakle dolazi zvuk tog automata, možda bi skidanje table i osvežavanje kontakata rešilo problem. Muka je što takvi kvarovi, kao zainat, nikad neće da se ponovo dok god su kola kod majstora

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content