Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Akumulator ili?

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Akumulator ili?

Počalji od Neven67 taj Sub Jun 20, 2015 4:16 pm

Drustvo,problemi.Prekjuce krenem u Grcku,pre toga odradim mali servis,zamenim stabilizatore i krajeve spona,sredim ABS senzor.Dan pre kretanja sam pri kraju bio sa gorivom,parkiram se desnim tockovima na trotoar i posle auto nece da upali.Provalim da pumpa ne moze da povuce gorivo.Odguram ga na ravno,sipam gorivo iz kante i upali.Nisam ga skroz izverglao.Jutro na dan kretanja na put upali malo teze.Odem u praonu i posle praone nije hteo da upali.Upalim ga na kablove i pretpostavim da ce se akumulator do Grcke napuniti.Svratim u Predojane,jedva upali.Ne pokazuje nikakvu gresku.U voznji mi se tri puta na sekundu idkljucii radio i kazaljka obrtomera pala u tom trenutku na nulu a auto normalno isao.Posle ga nisam nigde gasio.Imao sam kablove sa sobom a i kum je sa mnom isao drugim kolima.Posto sam isao na Kefaloniju sa Lefkade hteo sam da kupim nov akumulator ali Grci naravno ne rade do 9h.Sad sam na Kefaloniji,provalio sam da lakse upali kada neko vreme stoji ugasen nego kad ga ugasim i odmah pokusam upaliti.Kad ga upalim upali se i sijalica Air baga suvozaca,prilikom verglanja ima eki zvucni signal i resetuje se sat i drugi podatci.Primetio sam i kad kocim pritisnem kocnicu da se smanji napon na svetlima.Pretpostavljam da mi je vrisnuo akumulator.U ponedeljak moram u Argostoli na Kefaloniji da pokusam kupim nov.Treba mi vasa potvrda da li sam u pravu za akumulator i koliko Ah sati ide u Peugeot ?Pozdrav!
Neven67

Broj poruka : 93
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Re: Akumulator ili?

Počalji od Жиле taj Sub Jun 20, 2015 4:34 pm

Prvo izmeri napon na akumulatoru, punjenje alternatora,  tek će ti onda biti jasno šta treba da se menja.
Ja sam pomislio na anlaser kako si opisao kvar pri paljenju.
Pogledaj kablove sa alternatora i mase, ako su prljavi kontakti dobro očistiti pa probaati. Ajd ti to proveri pa javi.

Pročitao sam ponovo, skoncentriši se na akumulator. naravno i provera punjenja alternatora.
74A bi bio ok. ako bude do njega.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11250
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jun 20, 2015 4:58 pm

Pa ovi Grci bi me odrali za bilo kakve zahvate.Skinucu akumulator,proveriti kontakte pa javljam.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jun 20, 2015 5:05 pm

On je morao da se napuni do Grčke da je bio do kraja prazan. Ako ima bele i zelene boje oko kablova to dobro očisti, ako imaš unimer izmeri ovo što sam ti rekao inače će te kako si rekao odrati ko musa jarca. Bez unimera ništa. Probaj kada upališ auto upali sveetla i dodaj gas, ako se pojačava svetlo , prazan akumulator, prljavi kontakti itd.

Evo koji akumulator : [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jun 20, 2015 8:45 pm

Nemam unimer.Hvala na pomoci.Sad sam bio u glavnom gradu Kefalonije,nasao sam neki od 60 Ah,suvi,nepoznata mi marka,kosta 7o e Videcu sta cu u ponedeljak.Malopre kad sam ga upalio nemirno radi,nece da primi gas jedno 20tak sekundi,posle normalno.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jun 20, 2015 8:55 pm

Kada si menjao filter za gorivo?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jun 21, 2015 9:41 am

ja mislim da tebi alternator ne puni dobro, ako nadjes negde unimer proveri to
mishja

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Ned Jun 21, 2015 10:07 am

Filter nov.Sad sam proveravao celije,ima tecnosti.Spojim kablovima direktno na akumulator drugog vozilai i upali bez problema.Znaci akumulator.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 21, 2015 10:18 am

Dobro je, taj novi akumulator će ti rešiti problem ali ipak bi trebao da proveriš kako i koliko puni alternator

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15531
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 21, 2015 10:23 am

Pitaj u prodavnici da izmeriš punjenje alternatora a ujedno vidi napon akumulatora,
Oni imaju unimer. Jebiga ako je do alternatora šta onda?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jun 21, 2015 10:26 am

ako je antelnator sjebace do kuce nov akumulator
mishja

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jun 21, 2015 10:28 am

Upali auto, uključi potrošače i skini klemu. Ako se ugasi znaš na čemu si, alternator... Ako se ne ugasi onda je do akumulatora. E sad, jedino ako negde ne vuče struju dok je ugašen....
mladenmi16

Broj poruka : 6554
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jun 23, 2015 9:16 pm

Skidao kleme.ma radi ko lud.Zvao brata danas da mi proveri cene akumulatora u Bg,kaze od 8000 din pa na vise.Da nije garancije vise bi mi se ovde isplatilo kupiti akumulator iako je ostrvo u pitanju,turisticko mesto i zo jos na benzinskoj.Pa ovde Duracell kosta 75 evrica.
Kako se iskljucuju senzori za svetla?Prebacim na 0,zadrzim taster,zapisti,pojavi se na displeju da su svetla aktivirana,ponovo zadrzim taster,zapisti ali svetla opet ukljucena.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 23, 2015 9:22 pm

Ako su dijagnostikom aktivirana mislim da ne može da se isključe, Probaj okrenuti ablender na kratka svetla i odradi to kako si odradio na 0 .
Ako ništa ne uradiš pali poziciju pa onda auto tako ja radim.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jun 23, 2015 9:29 pm

Jednom sam slucajno iskljucio dok sam nesto cekao u kolima ali zaboravih kako.Znaci na pilozaj pozicija/kratko svetlo pa onda da pokusam?
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jun 23, 2015 9:36 pm

Na 406-ici se na vrhu ručice na kojoj je prekidač za uključivanje svetala nalazi dugme. Pritisneš, zadržiš i na displeju dobiješ poruku da je automatsko uključivanje svetala aktivirano ili dezaktivirano. Mislim da je isto i na 307

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15531
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 23, 2015 9:55 pm

Neven67 ::Jednom sam slucajno iskljucio dok sam nesto cekao u kolima ali zaboravih kako.Znaci na pilozaj pozicija/kratko svetlo pa onda da pokusam?
Ako si to jednom uradio onda može da se isključi. Probaj sa kratkima ako ne ide probaj sa pozivijom pa kontakt i dugme na vrhu ablendera , to si već opisao da znaš kako se radi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jun 30, 2015 8:45 pm

Evo drustvo da rezimiram put na Kefaloniju.Vratio se jutros,presao oko 3000 km,potrosnja na auto putu,brzina od 110-130 km/h po kompjuteru 6,2 l.
Po sempertinama Kefalonije kocnice se odlicno pokazale,i posle duzih kocenja kocnice nisu pokazale znake "umora" .Pozitivno me je iznenadilo i ponasanje prilikom uspona,veoma solidno je pratio BMW 525 2.5 d,163 ks mog kuma.
Sto se tice akumulatora,palio je nekad lakse nekad teze tako da sam bio odlucio da danas kupim akumulator u Srbiji.Tako je i bilo s tim sto sam akumulator kupio na Molovoj pumpi na Presevu,Vartin 60Ah,platio ga 8500 din.Morao sam ga kupiti odmah po ulasku u Srbiju jer je poceo izbacivati kiselinu i poceo se pregrejavati na putu kroz Makedoniju.Hvala starom akumulatoru sto me nije izdao negde na putevima Kefalonije.Punjenje novog akumulatora je normalno,tako da ne znam sta se tu sve izdesavalo.
Jedno pitanjce,Posle popravke senzora ABS,odnosno prikljucivanja na dijagnostiku primetio sam da senzor spoljne temperature ne pokazuje vise pravu temperaturu vec otprilike nekih 6 stepeni vise.Ne znam da li se tako pogodilo ili ima veze sa problemima sa akumulatorom i povezivanjem na dijagnostiku.Ima li tu kakve pomoci ili sledi novi senzor?
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 30, 2015 8:55 pm

Kako si zaključio da pokazuje 6 stepeni više?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jun 30, 2015 9:02 pm

Na osnovu temperature kod drugih automobila.Sad sam bio u gradu,pokazuje 29 stepeni.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 30, 2015 9:49 pm

Da li se to desilo posle zamene akumulatora?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 30, 2015 9:53 pm

Neven67 ::Na osnovu temperature kod drugih automobila.Sad sam bio u gradu,pokazuje 29 stepeni.
Evo sada je 22h temperatura 24 a u gradu je toplije.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jun 30, 2015 10:15 pm

Desilo se pre zamene akumulatora,ranije je pokazivao istu ili stepen razlicitu temperaturu od one koja je objavljivana u meteoroloskim izvestajima.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jan 07, 2017 2:39 pm

Najpre svima da pozelim srecnu Novu godinu i Bozicne praznike ,da ste mi svi zivi,zdravi i veseli.
Jutros da upalim auto,pise -15,tesko vergla,nece da sastavi i posle dva verglanja poce da piste alarmi,nema sanse da upali.Zovem brata,spojimo kablove,upali iz momenta.Ne mogu da verujem da je do akumulatora,pisao sam u ovoj temi,akumulator sam kupio pre 1,5 godinu Vartin,jedini koji je bio na pumpi tada u Bujanovcu kad sam se vracao sa mora,60 Ah.Dal je moguce da je akumulator riknuo,napon punjenja mu je bio dobar kad sam proveravao,ne mogu da verujem da nema dovoljno snage da upali?Ispravite me ako nisam u pravu ali mislim da bi i sa 60 Ah morao da upali ako je akumulator dobar.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 07, 2017 2:47 pm

Akumulator dopuni, moguće da je zakazao ako ga nisi palio nekoliko dana na ovoj zimi. Takođe proveri punjenje altrnatora i nivo tečnpsti u akumulatoru (ako ima čepove). Moj nije paljen 2 dana i jutros malo teže vergla, ali akumulator mi je 4 godine star i izmučen još u Pežou jer 100 puta nije hteo da upali.
mladenmi16

Broj poruka : 6554
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći