Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Akumulator ili?

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Akumulator ili?

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 07, 2017 2:47 pm

Akumulator dopuni, moguće da je zakazao ako ga nisi palio nekoliko dana na ovoj zimi. Takođe proveri punjenje altrnatora i nivo tečnpsti u akumulatoru (ako ima čepove). Moj nije paljen 2 dana i jutros malo teže vergla, ali akumulator mi je 4 godine star i izmučen još u Pežou jer 100 puta nije hteo da upali.

mladenmi16

Broj poruka : 6552
Datum upisa : 01.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Jan 07, 2017 3:33 pm

Nevene u tvoj auto ide min 70 Ah.
shix

Broj poruka : 2911
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jan 07, 2017 4:50 pm

Znam da ide min.70 Ah ali sam bio prinudjen da kupim ovaj od 60Ah jer drugi u sred noci nije bio a ja se vracao sa mora.Inace auto se vozi svaki dan,doduse juce i prekjuce nesto malo je vozen ali mi nije jasno da sa relativno novim akumulatorom i to jos Vartinim nema snage da upali.Brat mi dosao jos sa nekim Punticem,znaci ni kod njega nije neki snazan akumulator i upali u cugu.
Neven67

Broj poruka : 93
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sub Jan 07, 2017 5:51 pm

Moj komsija ima isti problem sa godinu dana starim blue dinamic akumulatorom. Izgleda da su podbacili sa tim blue dinamicom ili je samo losa serija.

Edit: Kad koristim proxy onda sa postovanjem nemam problema

Poslednji izmenio shime dana Sub Jan 07, 2017 5:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : edit)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
shime

Broj poruka : 1037
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jan 07, 2017 7:38 pm

Sad jedva nadjoh garanciju,pa po ovim uslovima ne bih ostvario garanciju da sam ga drzao u vitrini a kamo li sto je koriscen.Videcemo u ponedeljak sta kazu serviseri,vatacemo se za gusu.Pa ako Varta riknjava posle 18 meseci onda svaka im cast,sta ocekivati od drugih.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Jan 07, 2017 8:10 pm

Od 60Ah je sasvim dovoljan, ali je mnogo bitnija max, udarna struja koja može biti za isti kapacite od 550 do 650 A.
Ako reklamiraš akumulator verovatno će ga samo dopuniti i biće dobar. U uslovima gradske vožnje je nemoguće da se akumulator dopuni u toku vožnje,
Obavezno ga treba dopuniti bez obzira na starost(što retko ko ćini).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1394
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jan 07, 2017 8:16 pm

Šta retko ko čini??? Ma niko ga i ne gleda osim Mrče Very Happy
99% vozača to turi pod haubu i ne misli o njemu dok jedno jutro ne zakaže. Ja sam prvi takav, znam da radim pogrešno ali se baš nešto ne potresam oko toga.
Neki su neodgovorni, neki nemaju uslova, neki nemaju punjač....
mladenmi16

Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sub Jan 07, 2017 9:24 pm

S vremena na vreme kontrolišem nivo tečnosti u njemu,sve bilo u redu.Inače je od 540 A,što je pretpostavljam malo udarne snage.Primetio sam da malo teže vergla kad je hladnije ali sam to pripisivao možda lošijojkompresiji.Međutim,preko kablova upali za sekund.Sve želim da verujem da bi,pošto mu je ovo druga zima i sa 540 A morao paliti bez problema.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 07, 2017 9:49 pm

Osam dana nisam palio makinu, parkiran na ulici , sastavio od prve mada sam se pitao hoće li. Very Happy
Nevene meriš li ti napon na akumulatoru? Obavezno ga stavi na punjač.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11240
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Jan 08, 2017 1:28 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovaj covek (majstor) svasta korisno pise o akumulatorima iz iskustva.

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1304
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Ned Jan 08, 2017 2:39 pm

Malopre skinem akumulator,jedva nadjem garanciju kad ono prc Milojka,serijski brojevi na akumulatoru nemaju veze sa brojevima na garanciji.Doduse,nisam ni gledao to kad sam kupovao jer mi je bilo bitno samo da nastavim put u pola dva nocu pa jos u Presevu a to je bio jedini akumulator koji mi je koliko toliko odgovarao.Ali ne mogu da verujem da se to desilo sa Vartinim akumulatorom na MOL-ovoj pumpi,pa koja je to banda.Od kukanja nema nista,sutra ga nosim u servis da se bar malo isposvadjam ako nista ne uspem da uradim mada mrka kapa ali nada umire poslednja.Treba mi savet ,koji akumulator uzeti za 2.0 79 kw?Suvi ili sa kiselinom?Duracell,Energize,Bosch,Exide.....?
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jan 08, 2017 2:54 pm

Uzeti jeftiniji sa što dužom garancijom. Naravno, ja ne bih išao sa baterijom slabijom od 70 Ah

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15511
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 08, 2017 3:15 pm

Neven67 ::Malopre skinem akumulator,jedva nadjem garanciju kad ono prc Milojka,serijski brojevi na akumulatoru nemaju veze sa brojevima na garanciji.Doduse,nisam ni gledao to kad sam kupovao

to se i meni desilo prosle godine, trgovacka govnarska fora, od tad gledam uvek sve kad se popunjava garancija
mishja

Broj poruka : 3743
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jan 08, 2017 5:28 pm

Nisam uspeo ni ja da upalim jutros na minus 18 u Nišu posle 24h od vožnje . Već sam punio par puta ak. tako da sam ispizdio. Naručio kod sina u radnji Toplu od 66ah.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1394
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Ned Jan 08, 2017 6:25 pm

Hahaha ovi minusi su nam falili bas.. Bem ti akumulatore Very Happy Al kod mene otisao alnaser Very Happy Juce da upalim auto,nece,kao da je prazan akumulator,ja na unimer,napon 12.5, sa tim naponom bi trebao da upali ako se ne varam ? Aj kada sam vec skinuo da ga napunim,napunim ga,vratim u kola upalise kola.. Imao sam pre problema sa alnaserom nekad upali pre ,nekada vergla,cale mi kaze da je alnaser.. Danas kombi da upalim,ista stvar,a isto problem sa alnaserom imam od kada sam kupio kombi.. E sada se nadam da je samo alnaser da nije i akumulator,jedino sto me tesi koliko i ne tesi je to da je akumulator u kolima original Fiatov,znaci nikada nije menjan Very Happy za 14 godina,svaka mu cast Very Happy
MarkoVA

Broj poruka : 985
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 23
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jan 08, 2017 6:56 pm

Kod akumulatora merenje može da pokaže da je sve OK, ali treba izmeriti i tokom verglanja. Ako tu ode dole, onda je akumulator slab, bez obzira što na prazno pokazuje dobru voltažu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Ned Jan 08, 2017 7:02 pm

Petrucci,tada nisam mogao da verglam,ali kada sam vratio akumulator,uzeo da verglam na gore ide,ne ide na dole nikako. Da ga j... fabrika mu je propisala taj akumulator...
MarkoVA

Broj poruka : 985
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 23
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jan 08, 2017 7:05 pm

To, i kad ne okreće, daš da vergla i gledaš koliko pada. Ako ode dole - prazan je, slab.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Jan 08, 2017 7:12 pm

Ljudi ovo je strasno, pola ulice me pita da prespojimo kablovima, sve dizelasi crkaus. Ja ne mogu nikako da pridjem drugoj klemi od zastitne plastike a i zavucen je pod sofersajbu, glupo mi da ne misle komsije necu da pomognem, jbga.
Zlo sa akumulatorima skroz naskroz

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Pon Jan 09, 2017 1:35 pm

Danas posle podne nosim ovaj akumulator u servis mada ce biti mrka kapa da priznaju garanciju,nesto ce vec naci kao razlog.Trazio sam za svaki slucaj drugi akumulator,nasao sam tri,po meni optimalna za moj auto,sva tri su sa garancijom od 40 meseci.
1.Bosch S5 74 Ah 750 A = oko 11.000,oo din
2.Fiamm TITANIUM 75 Ah 730 A =oko 11.200,00 din
3.Exide Premium 77 Ah 760 A = oko 11.600,00 din

Ove marke sam odabrao na osnovu iskustava sa raznih fruma,i bratu na Cromi(ima webasto) je riknuo,on je narucio Toplu od 90 Ah u Gazeli jer njegova firma ima neki dil sa
njima,ja nesto vise volim ove kao proverenije proizvodjace mada sa Vartom i nisam bio u pravu.

Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 09, 2017 1:53 pm

nemanja80 ::Ljudi ovo je strasno, pola ulice me pita da prespojimo kablovima, sve dizelasi crkaus.
Ja te muke nemam, prvi iz ulice odem na posao
mladenmi16

Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Jan 09, 2017 2:47 pm

Ja sam hteo da pazarim pre neki dan akomulator...

Dynamic 66ah - 6300din minus 800din za stari
garancija 2 god.........................................

stavi moj Fiam na neki uredjaj ako dijagnostika,
izbaci na bordu da je ispravan 100%, i ja ga ne pazarih.... sta fali.... nije varta, fiam, ali za te pare super............................................................
Goga_EG

Broj poruka : 1622
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jan 09, 2017 4:33 pm

U mom 307 je bio Fiamm od 2008 do 2013, odlican akumulator, italijanska firma

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Pon Jan 09, 2017 7:16 pm

Sad se vratio sa reklamacije,kazu ispravan akumulator,ima 10 V iako je skinut sa kola vec dva dana i ispraznjen i da je to odlicno,da je najverovatnije do anlasera.Spojio akumulator sa upaljenog Puntica direktno na kleme,bez mog akumulatora,na sekund zaverglao ali sam video da od toga ne bi bilo nista pa sam odustao od daljnjeg verglanja da ne zeznem Punticev akumulator.Zvao elektricara u Kozarcevoj,kazu da je ok,ali on kaze da sutra ne moze biti gotov anlaser (pod uslovom da je do njega).Najvise bih voleo da ne valja akumulator,da sam pukao 100 e i gotovo,a ovako ne znam i dalje do cega je,sta valja a sta ne valja a usput je na svu srecu bas toplo napolju pa je divota raditi bilo sta.Sutra zovem drugara da dodje sa Mondeom,on je skoro kupovao nov akumulator,ako upalim bez problema odoh odmah po novi akumulator ako ne upali i bude tesko verglao,pravac autoelektricar.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 09, 2017 7:40 pm

Ispravan sa 10V, koji je to stručnjak, njemu bi bio ispravan i sa 5V
mishja

Broj poruka : 3743
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 09, 2017 7:47 pm

Ne znam puno ali ono što znam da treba akumulator pre bilo kakvog testiranja napuniti ako je prazan a jeste. Ovaj podatak od 10V je k....c od napona. Tako da su te zaebali. Trebaš dobar akumulator i to je to.
Ozbiljan servis radi ovako , dođeš sa svojim akumulatorom , oni premere punjenje alternatora i napon akumulatora ,i ako alternator puni dobro skinu tvoj , daju ti zamjenski /drugi , ti ideš kući a oni taj pune i onda testiraju.
Evo šta kažu stručnjaci [You must be registered and logged in to see this link.] ovaj tvoj napon ne može ni k..u da digne
Stavi tvoj odmah na punjač da ne crkne.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Jan 09, 2017 8:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11240
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći