Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Akumulator ili?

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Akumulator ili?

Počalji od Жиле taj Pon Jan 09, 2017 7:47 pm

Ne znam puno ali ono što znam da treba akumulator pre bilo kakvog testiranja napuniti ako je prazan a jeste. Ovaj podatak od 10V je k....c od napona. Tako da su te zaebali. Trebaš dobar akumulator i to je to.
Ozbiljan servis radi ovako , dođeš sa svojim akumulatorom , oni premere punjenje alternatora i napon akumulatora ,i ako alternator puni dobro skinu tvoj , daju ti zamjenski /drugi , ti ideš kući a oni taj pune i onda testiraju.
Evo šta kažu stručnjaci [You must be registered and logged in to see this link.] ovaj tvoj napon ne može ni k..u da digne
Stavi tvoj odmah na punjač da ne crkne.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Jan 09, 2017 8:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Pon Jan 09, 2017 8:00 pm

Jos sam ih kulturno pitao dal da dodjem sa kolima ili da donesem aku,kazu donesi.Spojio ga na ispitni sto,moze mi reci sta hoce,pre toga ga stavio na neku elektronsku vagu,pretpostavljam da mu je merio masu,da vidi dal je prepunjavan,,dal je izgubio elektrolit..Punjenje je bilo dobro kad sam ga letos proveravao,14,4.U pravu si Zile,to bi bio ozbiljan pristup,daju ti zamenski aku ako je kod tebe m
na kolima sve ispravno a oni detaljno ispitaju tvoj.I ti zadovoljan odes i pricas kako su korektni.Bolja varijanta bi za mene bila da sam aku ostavio a otisao drugi kupiti,bar bih znao dal je do njega.Ovako cu se do sutra nervirati.
Neven67

Broj poruka : 93
Datum upisa : 28.10.2014
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 09, 2017 8:03 pm

Pa koji si ti akumulator imao u autu kada si išao kod njih? Evo post iznad pa pročitaj šta kažu stručnjaci. Ti si svoj možda oslabio kada si se zaebavao oko releja, i tu si verglao do besveti.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Jan 09, 2017 8:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 09, 2017 8:06 pm

Žile ti je sve rekao, sad lepo zoveš generalnog zastupnika za tvoj akumulator i kažeš im kakav si tretman imao kod tih nazovi majstora i predstavnika njihove firme, da vidiš kako će pesma da se promeni
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 09, 2017 8:09 pm

Ovde ćeš pre dokazati postojanje jednoroga i da je zemlja ravna nego dokazati neispravnost akumulatora. To je nemoguća misija.
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 09, 2017 10:47 pm

Oni kao neispravnost tretiraju samo kad akumulator spoji, kad ploče u unutrašnjosti baterije zveknu. A to se ne dešava tako često.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 10, 2017 10:46 am

Onaj u servisu mora da zna kako puni alternator na autu na kojem reklamiraš aku. , ako ne puni onda nema od reklmamcije ništa, ako puni a iz nekog razloga ne drži struju onda se uzima akumulator, puni/proverava/testira a ti dobiješ drugi. Prvi put čujem da je servis uzeo akumulator bez da vidi da li je kriv alternator a pogotovo što je aku. 10V prazan potpuno.
Šta on može da ispita kod takvog akumulatora.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jan 10, 2017 5:31 pm

I ja se cudio.Posto sam bio skinuo akumulator,zvao kulturno i pitao dal sa kolima da dodjem ili da donesem aku.Kazu donesi.
Nego pojavi se drugi problem,ne moze stati akumulator duzi od 250 mm zbog lezista aku,ima u dnu neke izbocine koje mu ne dozvoljavaju da seta levo-desno.Svi akumulatori koji su 70 Ah i vise su dugacki 278 mm.Teoretski,veci akumulator moze stati u leziste ali se donjom povrsinom ne bi skroz oslanjao na leziste vec na pomenute izbocine koje bi ga vremenom ostetile, nebi bio stabilan i ne bi se na aku mogla staviti plasticna zastita.Jedino polomiti ove izbocine i staviti ga bez plastike.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 10, 2017 5:41 pm

Pa jesi li proverio sa drugim akumulatorom , pali li sada?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Uto Jan 10, 2017 6:37 pm

Na kablove bez problema.Videcu ovih dana sta cu,valjda ce jos samo sutra biti ovako hladno.
Neven67

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jan 10, 2017 6:49 pm

Najjači aku koji možeš staviti je recimo Topla, od 66ah on ima iste dimenzije. U svim upustvima koje sam gledao piše da za taj auto(imamo isti koliko vidim) ide 60ah. Ja dopunio moj exide od 62ah i opet pali ko mina, kupio novu Toplu od 66ah pa imam dva.
Udarna struja pri paljenju za 2.o hdi 79kw kada je u redu alnaser i zamajac(plivajući) je oko 300A.
Tvoj aku se mora dopuniti uz merenje napona koji ne bi trebalo da pređe 15v, najmanje nekoliko sati. Po skudanju sa punjača mora se ostaviti da se malo "odmori" i ne sme da padne napon ispod 12,5 do 12,8, inače ništa od njeda.
Aku kome je napon ispod 10,5 je duboko ispražnjen i mora se puniti pažljivo, prvo malom strujom, pa onda sve više, Ne verujem da imaš takav punjač pa bi to trebalo negde u servisu.

Poslednji izmenio vojkan dana Uto Jan 10, 2017 6:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1425
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 10, 2017 6:50 pm

Napuni svoj akumulator i dok je ovako hladno prekri motor nekim starim ćebetom, ima da pali ko mina.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vuksah taj Sre Jan 18, 2017 10:52 am

relativno se slabo razumem u automobile, ali nekako mi logika govori da prekrivanje hladnog tela nece dovesti do povecanja toplote istog. Prekrivac bi trebalo da deluje kao izolator toplijeg tela da ne gubi toplotu tjs ne razmenjuje je sa hladnijim?
vuksah

Broj poruka : 63
Datum upisa : 11.09.2016
Vozilo: : 307 SW 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Jan 18, 2017 10:55 am

Ali neće dovesti ni gubitka pada temperature kad udari minus, pogotovo sa naletima jakih vetrova, odnosno sačuvaće ga od promrzavanja.
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3