Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

VESTI IZ SAOBRAĆAJA

Strana 18 od 20 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: VESTI IZ SAOBRAĆAJA

Počalji od shime taj Sre Avg 30, 2017 2:23 am

Nakupi se zacas 0.2 prodjes pored pivare sa otvorenim prozorom i eto 0.2

shime

Broj poruka : 888
Datum upisa : 25.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Avg 30, 2017 9:21 am

Tako je kad budale pisu zakone
fap 1

Broj poruka : 403
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Čet Avg 31, 2017 11:01 pm

I ko ih primenjuje, sad videh na FB
[You must be registered and logged in to see this link.]
Krece od sutra naplata prosecne brzine na autoputevima

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 660
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 29
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 01, 2017 1:07 pm

"Kazne za prekoračenu prosečnu brzinu na auto-putu počeće u ponedeljak, a policija je apsolutno spremna za početak kažnjavanja rekao je danas direktor policije Vladimir Rebić. On je naveo da će kažnjavnje u ponedeljak početi na prvoj deonici. Kazne za prekoračenu prosečnu brzinu na auto-putu počeće u ponedeljak, a policija je apsolutno spremna za početak kažnjavanja rekao je danas direktor policije Vladimir Rebić. On je naveo da će kažnjavnje u ponedeljak početi na prvoj deonici.
Kazne za prekoračenu prosečnu brzinu na auto-putu počeće u ponedeljak, a policija je apsolutno spremna za početak kažnjavanja rekao je danas direktor policije Vladimir Rebić. On je naveo da će kažnjavnje u ponedeljak početi na prvoj deonici.
Tako ćemo raditi i u slučajevima prekoračenja srednje brzine. Što se tiče povećanja ograničenja brzine, mi sada moramo poštovati važeće propise, koji kažu da je dozvoljena brzina na autoputu 120 km/h. Svakako ćemo u prvom trenutku procesuirati najpre one vozače koji su učinili najveća prekoračenja. To činimo i na drugim mestima gde merimo brzinu - rekao je Rebić."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Sep 01, 2017 2:08 pm

Ljudi moji svi smo vozaci s iskustvom, jel, pa recite bre koja je razlika izmedju 120km/h i 140km/h ? Pa to je smesno al to je novi vid ubiranja para ove nase lepe drzave.

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Sep 01, 2017 2:53 pm

Pa ne misli valjda neko da oni to rade zbog nas vozaca
Sto ne smanje akcize ako im je stalo do nas .Samo deri ko te pita
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Sep 03, 2017 6:07 pm

"PAŽNJA Od sutra počinje merenje prosečne brzine između naplatnih rampi

Nakon probnog perioda, u Srbiji će sutra početi merenje prosečne brzine između naplatnih rampi.

Nakon probnog perioda, u Srbiji će sutra početi merenje prosečne brzine između naplatnih rampi. Kompletno obrađeni rezultati pokazali su da vozači iz Srbije manje krše brzinu nego tranzitni turisti. Čak 3.800.000 vozila prošlo je kroz Koridor 10 tokom ove turističke sezone.

Postoji inicijativa Ministarstva građevine, saobraćaja i infrastrukture da se, zbog dobrog kolovoza, maksimalna brzina podigne na 130 kilometara na čas, čime bi putnici u tranzitu uštedeli 22 minuta na prolasku kroz Srbiju."

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Sep 03, 2017 6:15 pm

Nesto sam cuo da to nece da vazi za strance i da njih ne mogu da kaznjavaju.A isto tako se spominje da putevi srbije nemaju pravo da daju policiji nase podatke .Neki tvrde da uz dobrog advokata moze da se uzme dobra odsteta bas zbog toga sto se vasi podaci daju policiji.Da sad bas neobjasnjavam u detalje ali oni upuceniji shvatice o cemu se radi
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Sep 03, 2017 6:22 pm

Teško i samo u sferi teoretisanja. Onaj ko donosi ovakvu uredbu uvek ima mogućnost da je uskladi sa svim zakonima. Putevi nemaju pravo da podatke učine dostupnima tebi, meni ili nekom sličnom, a policija je svakako izuzeta od toga. Ne razumem baš poviku na ovu odluku, voziš negde približno ograničenju i nemaš problema, a još ako podignu na 130 to je onda sasvim dovoljno jer se ne govori o trenutnoj brzini već o proseku. Ja bih radije da ostane to sa prosekom, a da ukinu presretače i radare.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Sep 03, 2017 6:39 pm

Pazi nisam ni ja protiv toga ali gde je granica vidis da samo traze nacine gde da uzmu sto vise para.I sad kad krenu i vece kazne.Pazi koima dva promila alkohola uzimaju mu auto,mislimgovnari.Da ne shvatis pogresno i ja sam protiv pica nek zacepe kaznu al nek ti ostave auto da imas sta da prodas da platis tu kaznu.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Sep 03, 2017 6:47 pm

Mislim da auto uzimaju privremeno.
vojkan

Broj poruka : 1046
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Sep 03, 2017 6:47 pm

I ja sam mislio isto ali onda sam pročitao negde da je to mera kad neko drugi ili treći put bude uhvaćen sa puno više od 0,2 sad ne mogu da se setim tačno koliko ali ima tog po internetu. Ima tu istine da je cilj da se uzme lova, nema spora, ali uzmu mnogo više love sa radarima po lokalnim putevima nego što će ovim vađenjem proseka. Mene u celoj ovoj priči po ko zna koji put iznenadi kakav smo mi težak narod; ćutali smo kad su donošeni zakoni o radu koji su poništili sva prava radnika, kojekakvi sporazumi, globe, takse, višestruka povećanja poreza i onda cika i vriska zbog toga što auto putem neće smeti da se voži brže od 130 ili 135 na sat, jer će prosek pasti na oko 120 dok se dođe do rampe, očita i slično. A kad izađeš preko granice, sva kola sa našim tablicama mile! Vozači uredno daju žmigavce, smeškaju se kao strine, i onda čim se dohvate zemljice Srbijice - ožeži, ožeži!

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Sep 03, 2017 6:51 pm

Većini naših vozača treba trajno oduzeti dozvole. To su baš besne budale , više su za ludnice nego u auto da sednu i po gasu.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Sep 03, 2017 7:03 pm

Opet ce sve to najvise sirotinju da pogodi .Dok ovi sto imaju njih bas zabole za kazne .Najnoviji dokaz ovo sti je bilo sa Predsednikom
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Sep 03, 2017 7:34 pm

Grešiš. Ne voziš mnogo preko ograničenja i ne pogađa te, bio siromah ili bogataš. Pogađaju me porezi, poskupljenja struje, cene, akcize i ostala otimanja, a za ovo me zabole uvo.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Sep 03, 2017 8:16 pm

Tako je generale!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Sep 03, 2017 8:36 pm

pa jel bilo da je u BGu kaznjen sto je isao 52 a ogranicenje je 50.Vozis polako i postujes propise ok ali opet oni sto imaju bas ih zabole .Za mene je i 3000 mnogo i vezujem pojas poenta je da je glup izgovor da se zbog bezbednosti podizu kazne jer ovi sto ih uglavnom krse bas ih zabole kolike su.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Sep 03, 2017 9:00 pm

I to si u pravu!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Ned Sep 03, 2017 9:10 pm

Podizu cenu kazni za pojas i svetla... I to videh negde na 10000... A i u zadnje vreme ih ima na neocekivanim mestima...
Zaustavi me juce,nisam svetla upalio,blizu kuce tu... Sreca bebac bio samnom pa me upozorio samo :)

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1666
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Sep 03, 2017 10:20 pm

I ja sam imao juce bliski susret sa policijom. Nisam vezao pojas, po zakonu sam kriv i to svesno priznajem jer jednostavno ne volim da me steze pojas (vezujem uvek van grada i na auto-putu). Posle provere dokumenata policajac poce da me gnjavi kako se ponasam nebezbedno jer eto nisam bio vezan. Na moje pitanje 'kako i cime ja to ugrozavam druge ucesnike i saobracaj uopste' time sto nisam vezan drug organ se dubokoumno zamisli i potom opali k'o iz topa: tako sto dajem los primer drugima i deci i bla-bla-truc jer kad vide mene pa Janka, Marka, Petka...i ti drugi se nece vezivati. I kad to uzme maha niko se nece vezivati na duze staze i onda ce se broj povredjenih/poginulih povecati...itd...itd. Ispade da drzava vise brine o nasim zivotima od nas samih.
Ninno

Broj poruka : 1066
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Sep 03, 2017 10:22 pm

Podizu se cene za prekrsaje koji se najcesce krse i koji se najcesce pisu i kao zamena za neki drugi prekrsaj dok se ostatak kesira ovlascenom licu
Malo je ovo do sad, ljudi uglavnom plate u roku od 8 dana i u budzet ode duplo manje para.
Kad je rec o merenju prosecne brzine na AP to me licno ne dotice zato sto sam i do sada vozio kao po novom zakonu

shime

Broj poruka : 888
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Sep 04, 2017 4:38 pm

Ja automatski vezem pojas kad sedam za volan, znaci o tom vise i ne razmisljam, refleksno odma hvatam za pojas, kao kljuc sto ubacujem u bravu, svetla takodje.

Sve je to stvar navike, prve godine kad su poceli ozbiljno kaznjavati za pojas i svetla, trebalo je dosta da se naviknemo i supruga i ja al sad vec to ide automatski.

I decu pozadi obavezno vezemo, dve devojcice se vec same vezu na busterima, a sina mi jos vezujemo, jos je mali, 1,5 god.

Sve je to pitanje navike i postane rutina, a znaci veoma i pri manjem sudaru. Pre nedelju dana kum bio suvozac nekom kolegi, proleteo u sofersajbnu, izleteo im jedan na raskrsnici, eno ga 10 kopci na podlaktici i 5 na glavi a desilo se u gradu, brzina bila mala al eto...
A kolegi s posla izleti biciklista i on prikoci a mala njegova ne vezana sa decijeg sedista od pozadi proletela izmedju prednjih sedista i udarila dete glavom u menjac, jbga nije to nista za dzabe...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Sep 04, 2017 4:40 pm

Ja se vezujem dok izađem iz Pazove, u lokalu nekako uvek zaboravim
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Sep 04, 2017 7:25 pm

Ja sto kaze Nemanja, kad hocu kola da preparkiram u dvoristu po automatizmu ponekad vezem i pojas
mishja

Broj poruka : 3334
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pon Sep 04, 2017 9:45 pm

I ja po navici vezujem pojas odmah tj, svi se vezujemo...primetio sam da samo gledaju beba dal je vezana. A svetla su mi vezana za kontakt pa ih i ne gasim...
Nego sam taj dan davao nekom auto pa mi ugasio svetla...

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1666
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Sep 06, 2017 12:24 pm

Naša posla
[You must be registered and logged in to see this link.]
mladenmi16

Broj poruka : 5794