Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

VESTI IZ SAOBRAĆAJA

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

Re: VESTI IZ SAOBRAĆAJA

Počalji od Mr No taj Uto Maj 15, 2018 9:05 pm

Ma jeste matematika prosta nauka, ali ovi nemaju minus na digitronu, samo plus. Sada nam nisu uzeli na mostu, ali ce nam zato na cupriji naplatiti.

Mr No

Broj poruka : 347
Datum upisa : 06.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Maj 15, 2018 9:07 pm

Naravno, ali su njihovi glasači verovatno rekli 'Eto, vidiš kako oni misle na nas, znali smo', i onda negde posle Nove Godine, tras! Isti taj namet samo drugačije upakovan. Tako to ide.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15409
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Maj 15, 2018 9:44 pm

Lepo ja rekoh da će to biti ukinuto pred izbore. Što znači da je namerno puštena buva, oni ukinuli kao i eto političkih poena. Garant se bliže neki izbori Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksej taj Uto Jun 19, 2018 11:22 am

Noam Čomski
10 strategija medijske manipulacije

Da ne kopiram sada sve, samo one koji se odnose na ovo za tehnicki...

3 - POSTUPNOST PROMENA

Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu meru, uvoditi je postepeno, “na kašičicu”, mesecima i godinama. Promene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, biće sprovedene politikom malih koraka. Svet se tako vremenom menja, a da to ne budi svest o promenama.

4 - ODLAGANJE

Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promene je, da ih se najavljuje  mnogo ranije, unapred. Ljudi tako ne osete odjednom svu težinu promena, jer se prethodno privikavaju na samu ideje o promeni. Sem toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.

Kao i sa zimskim gumama, prvo trebace, pa nece, pa trebace pa samo dve, pa posle par godina ljudi su se navikli na to... Tako je i ovo, prvo objave, pa poreknu, pa ce drugi put da najave pa posle par godina bice - pa evo vec par godina se prica o tome, ljudi ce se navici i prihvatiti..
Aleksej

Broj poruka : 10
Datum upisa : 14.09.2017
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 106 Sport

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jun 19, 2018 12:50 pm

Pa evo kao ovo za kontrolu izduvnih gasova, bilo je prvo kao svi koji su izbacivali FAP/DPF filter morace da ga vracaju jer nece proci tehnicki, a sad citam pravilnik o novom tehnickom, o jula se mere izduvni gasovi, a kome ne zadovoljavaju normu propisanu za njegov auto, imace rok od 3 godine da dovede stanje u red, prakticno imace rok da skupi 500e za vracanje FAP/DPF filtera na auto. Govorim o ceni koju mi je rekao majstor i po kojoj se ugradjuju neki slovenacki Novak filteri...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1260
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 19, 2018 1:00 pm

Za sada kreće slikanje na tehničkom auto, vlasnik, gume, imaju valjda ove nedelje seminar svi zaposleni na tehničkim pregledima u SRB
Rade407

Broj poruka : 135
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Uto Jun 19, 2018 2:55 pm

Ala ima da se voze neregistrovani automobiliiii

shime

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Jun 19, 2018 3:25 pm

shime ::Ala ima da se voze neregistrovani automobiliiii
kod nas ovamo nista novo...dve trecine grada(cak celog severnog Kosova) vozi tako...zamislite paradox-a stoje tako parkirani,pomera ih ko ili ne...zauzeli najbolja mesta za parkiranje i kad dodjes sa registrovanim autom i nemas gde da se utnes i zavrsis posao na kratko,pa se parkiras nepropisno iza ili ispred vec na taj nacin parkiranog nekog neregistrovanog golfa II i dodje bratija uz pomoc pauka i odnese tvoj-sa tablama! a neznanog junaka ostave da se kiselo smeska iz obliznje kafane i sa uzivanjem gleda cirkus,dok ispija ``bezalkoholno`` picence..katastrofa!jos veca zalost je sto pojedini iskoriste takvo vozilo za taxi sluzbu...lepo odeven u treger majicu,sorts i peskircinu oko vrata i vrsi usluge taxi sluzbe,bez brige u kakvom su stanju delovi trapa,jer dok taljiga nek ide...ne popravlja se to...ne isplati se,stranac je...pa kad rikne...trk na otpad i drugi za par stotina eura...eto toliko o neregistrovanim auticima....

SOF

Broj poruka : 157
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jul 10, 2018 8:33 pm

Danas bio u niškom Supu radi izdavanja potvrde o produžetku saobraćajne dozvole. Odmah su mi rekli da to važi samo u Srbiji i da za putovanje preko grenice mora nova saobraćajna. Mogu samo da pokušam na sopsteni rizik. Ja sam naravno podneo zahtev za novu uz ukupnu taksu od 1400din. Zbog toga ću morati da odložim put pošto izdavanje nove traje i do 10dana(žena htela da me strelja). Kakva su vaša iskustva?
Ja doduše idem za CG, pa bih možda i prošao, ali ko sme da rizikuje.

Poslednji izmenio vojkan dana Uto Jul 10, 2018 9:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1371
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 8:46 pm

Zašto niste dali zahtev za izdavanje po ubrznaom postupku i onda dozvola bude 3.dan gotova
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jul 10, 2018 9:13 pm

Pitao sam doduše može li da se ubrza i dobio neki dvosmisleni odgovor. Šalju te zahteve u zavod za izradu novčanica pa kao od njih zavisi. Jedino sam našao vezu da me odmah obaveste kad stigne i odmah je aktiviraju, pošto zbog gužve ta aktivacija može da potraje dan dva.
Nije mi jasno što pričaju ljudima jedno po vestima, ček je i Alvirović prešao sa potvrdom, a u SUPu nešto drugo.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 9:32 pm

Potvrdu su svojevremeno zamislili da važi za inostranstvo, Ja je imam sa sobom i trenutno sam prilično daleko od naše zemlje a istekla mi je važnost saobraćajne po podatku sa saobraćajne dozvole. Koliko znam Madjari su po nekom pravili problem zbog toga bilo je i skidanje tablica. Onda se zbog toga kod nas opet neko setio da potvrdu proglase ne važećom i da skinu odgovornost sa sebe u slučaju problema. Kakva je aktivacija to pojma nemam, uzimaš saobraćajnu i to je to ne znam da postoji bilo kakva aktivacija. Inače sa zahtevom treći dan posle podne saobraćajna može da se podigne
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jul 10, 2018 9:57 pm

Ma to oni unose novi broj saobraćajne u sisitem.
Nema šanse u Nišu dobiti saobraćajnu za tri dana.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 10:06 pm

Pa treba da je isto u celoj zemlji, piše se zahtev PU da je dokumenat hitan i po tom postupku se i izradjuje i dostavlja u nadležnu PU Ja godišnje imam nekoliko registracija pa me nešta poteralo i oko zamena saobraćajnih pa onda vozačka pa pasoš, samo pišem zahtev i treće posle podne je dokument stigao sem ako sam predao u petak onda mogu da dobijem dokumenta u utorak popodne-
Samo da dodam da se službenici ne zanimju puno oko toga pa im je najlakše reći da to ne može u tom slučaju priča se nastavlja sa šefom sektora za izdavanje dokumenata tako da je to potpuno izvodljivo. Kada predajem za neki od dokumenata prvo dajem zahtev da mi je hitno :)
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Jul 10, 2018 10:19 pm

Nemoj nista ovamo da mi dolazis sa potvtdom. Pre nekoliko godina sam video da su crnogorci zezali jednog decka sa potvrdom i to kada je hteo da izadje iz CG. Znaci pustili su ga da udje a onda...
Mr No

Godina : 41
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 10:25 pm

Ako sam dobro razumeo pričamo o potvrdi kojom se potvrdjuje važnost saobraćajne dozvole na dve godine zbog isteka garantnog roka tablica
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Jul 10, 2018 10:33 pm

Ja sam ukapirao da se radi o potvrdi dok ne stigne nova saobracajna. Greska u koracima A ta druga za produzetak vaznosti se priznaje sigurno.
Mr No

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 10:38 pm

Nažalost sa tim je bilo problema (znam za Madjarsku sigurno i ne provereno za Crnu Goru)
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Jul 10, 2018 10:46 pm

Pa Madjar ne ume da procita srpski. Zato su i pravili problem. Ovi nasi su i stvari zajebali jer nisu obavestili druge drzave na vreme. Bilo je objasnjenje na TV , ali su ga kao provukli neprimetno. Tako je i za licne karte i pasose produzavano.
Mr No

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 11:04 pm

Piše datum važnosti saobraćajne u rubrici H kod mene je to 18.01.2018 i nakon toga su mi izdali potvrdu koju nosim za nedaj bože
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Jul 10, 2018 11:48 pm

Potvrda je na engleskom jeziku, nisam jos koristio i bojim se da je validnost iste stvar dobre volje posto nije nikakva isprava ni po jednom medjunarodnom standardu.
Uz to potvrda nema pecat i na obicnom papiru je stampana.
Mada postoji nalepnica koja jeste zvanicna isprava da je auto uredno registrovan i da su tablice vazece.
pego307

Broj poruka : 193
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 11:50 pm

Mora na potvrdi da ima pečat, a kod mene se bukvalno na pečatu ništa jasno ne vidi :)
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jul 11, 2018 9:49 am

Moje obe potvrde su bez pecata, tako ih lokalni MUP izdaje.
pego307

Broj poruka : 193
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jul 11, 2018 9:54 am

Ne znam da to nema veze sa ovim novim propisom o upotrebi pečata ali on je od skora na snazi
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jul 14, 2018 8:21 pm

Da li je ko bio ovo dana na tehničkom pregledu po novom postupku???
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koNa taj Sub Jul 14, 2018 8:49 pm

^ videh na fejzbuku da se dosta zale oko tehnickog, vracaju zbog 'dorada' na vozilu. Evo spiska, kolko je istinit, mislim da niko ne zna:

[You must be registered and logged in to see this link.]

koNa

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.12.2017
Godina : 26
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći