Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

ZANIMLJIVOSTI

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ZANIMLJIVOSTI

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 18, 2014 11:56 am

Patentni crteži otkrivaju novi Renault Espace
Nakon konceptne verzije prikazane na sajmu u Frankfurtu i nedavno objavljenih fotografija maskiranog prototipa, polako stičemo sliku o sledećoj generaciji modela Espace - na internet su dospeli patentni crteži za koje se veruje da predstavljaju novi Renault Espace.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Crteži pokazuju da će Espace zadržati osnovnu formu i većinu stilskih detalja koji su predstavljeni na konceptu Initiale Paris na frankfurtskom auto-salonu.

Zahvaljujući tome, novi Espace imaće uglađenije i modernije linije u odnosu na aktuelni model i svojom pojavom doneće osveženje u segment MPV vozila.

Silueta i izgled prednjeg dela gotovo da su potpuno preuzeti sa koncepta. Razlika je vidljiva na bokovima vozila.

Umesto zadnjih vrata koja se otvaraju unazad i izostanka "B" stuba na konceptu, produkcijska verzija imaće klasična vrata i centralni krovni nosač, kao konstruktivno jednostavnije i jeftinije rešenje, a spoljni retovizori su standardnih dimenzija.

Zadnji deo takođe je neznatno izmenjen u odnosu na koncept, a zadržana su velika stop svetla specifičnog izgleda.

Renault do sada nije otkrio puno detalja o modelu Espace najnovije generacije. Prethodno je iz kompanije potvrđeno sa će automobil koristiti novi CFM1 platformu i da će se izrađivati u fabrici Georges Besse, zajedno sa novom Lagunom i modelom Scenic.

Premijeru pete generacije modela Renault Espace možemo očekivati na auto-salonu u Parizu, na jesen.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Mar 22, 2015 7:58 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Goga_EG

Broj poruka : 1512
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Mar 22, 2015 8:05 pm

mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Mar 22, 2015 8:15 pm

kakva reklama za audi
mishja

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Mar 22, 2015 8:21 pm

A može da glasi ovako: "Samo slepci voze Audi"
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Francuzi za polovnjak plaćaju 14.000€

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 21, 2015 10:44 am

Starost vozila bila je 41 mesec, i u 80 odsto slučajeva bila je reč o automobilu na dizel gorivo.

Prema istraživanju časopisa Argus, u Francuskoj je u 2014. prodato najviše polovnih vozila za poslednjih sedam godina, trostruko više nego što je iznosila prodaja novih automobila, prenosi francuski list Figaro.

Istraživanje takođe otkriva da Francuzi za novo vozilo izdvajaju u proseku 10 hiljada evra više, pa je tako u prošloj godini prosečna cena prodatog novog automobila bila 24.012 evra, što je za 605 evra više nego godinu dana ranije, a čak za 4.859 evra više nego u 2009.

Po prosečnoj ceni od 14.360 evra, Francuzi su lani kupovali polovna vozila koja su u proseku prešla 15.868 kilometara.

Udeo vozila s pogonom na dizel gorivo blago je opao prvi put u 2014. godini, na 80 odsto, posle dostignutog maksimuma u 2013. od 81 odsto.

Prema ovom istraživanju, tržište polovnih vozila u Francuskoj u prošloj godini poraslo je 2,4 odsto, na blizu 5,5 miliona prodatih vozila, a dominantne marke bile su "reno" (24,1 odsto), "pežo" (19,1 odsto) i "sitroen" (13 odsto).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

UHAPŠEN KRADLJIVAC "PEŽOA"

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 29, 2015 5:37 pm

UHAPŠEN SERIJSKI KRADLJIVAC "PEŽOA"

Na placu koji je koristio uhapšeni, nađen je „pežo 307 karavan“, crne boje, ukraden u septembru ove godine na Novom Beogradu, „pežo 307“, crne metalik boje, ukraden u junu 2015. godine na Voždovcu i više delova koja pripadaju vozilima marke „pežo“, za koje se sumnja da su rastavljeni i skinuti sa automobila ukradenih na teritoriji Beograda i Novog Sada

Beogradska policija, u saradnji sa kolegama iz Novog Sada, uhapsila je P.B. (26) iz Novih Banovaca, zbog postajanja osnova sumnje da je izvršio više krivičnih dela teške krađe vozila, na teritoriji Beograda.

Policija je, prilikom pretresa jednog placa u Batajnici, koji je iznajmljivao i koristio P.B. pronašla automobil „pežo 307 karavan“, crne boje, ukraden u septembru ove godine na Novom Beogradu, „pežo 307“, crne metalik boje, ukraden u junu 2015. godine na Voždovcu i više delova koja pripadaju vozilima marke „pežo“, za koje se sumnja da su rastavljeni i skinuti sa automobila ukradenih na teritoriji Beograda i Novog Sada.

Nastavljajući rad na ovom slučaju, policija je u Železniku na jednom placu gde se rastavljaju automobili, pronašla dva vozila marke „reno“ rastavljena u delove. Sumnja se da je ove automobile P.B. takođe ukrao ove godine, na teritoriji Beograda.

Osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti priveden nadležnom tužiocu, dok će protiv vlasnika placa u Železniku biti podneta krivična prijava u redovnom postupku, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prikrivanje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Kraj štelovanja kilometraže na kolima - U Srbiju stigao "Taho špijun"

Počalji od shime taj Sub Dec 19, 2015 12:54 am

Kraj štelovanja kilometraže na kolima - U Srbiju stigao "Taho špijun"

"Taho špijun", uređaj koji je patentiran je pre 15 godina u SAD, a već deset godina koristi se i u Evropi je napokon stigao i u Srbiju. Radi se o visokosofisticiranoj tehnologiji koja koristi ultrazvuk i specijalni softver na osnovu koga ispitivač može da ustanovi ne samo koliko je automobil stvarno prešao kilometara već i u kakvom su stanju pojedini delovi, da li su menjani i da li se radi o prvoj ugradnji i slično, pa čak i da otkrije da li šoferšajbna ima falinku.
Uređaj ispituje sve, od brojeva šasije, motora, delova, stanja u kom se nalaze pojedini delovi motora, menjača, a odna sve podatke operater ukuca u program koji je priključen na veliku bazu podataka u Nemačkoj, za sve zemlje EU i vrlo jednostavno se postavi dijagnoza.
Tako da više niko neće moći da vam proda automobil koji je prešao pola miliona kilometara sa obećanjem da je prešao samo 50.000

Izvor: Za Blic - M.I.

shime

Broj poruka : 888
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 19, 2015 8:15 am

i to ce da radi jedan ovlasceni zastupnik i lupice cifru ne znam koja ce biti velika za obicnu raju, umesto to da bude na carinskom pregledu i da sve lepo pise u carinskoj deklaraciji. sto da lopovi i dalje ne jebu narod a ako imas pare ti proveravaj auto. serem im se u znas gde
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Dec 19, 2015 11:05 am

Msms da sam procitao negde da ce cena biti 6000 dindzi.
shix

Broj poruka : 2420
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 19, 2015 11:41 am

shime ::Kraj štelovanja kilometraže na kolima - U Srbiju stigao "Taho špijun"

"Taho špijun", uređaj koji je patentiran je pre 15 godina u SAD, a već deset godina koristi se i u Evropi je napokon stigao i u Srbiju.

Uređaj ispituje sve, od brojeva šasije, motora, delova, stanja u kom se nalaze pojedini delovi motora, menjača, a odna sve podatke operater ukuca u program koji je priključen na veliku bazu podataka u Nemačkoj, za sve zemlje EU i vrlo jednostavno se postavi dijagnoza.
Tako da više niko neće moći da vam proda automobil koji je prešao pola miliona kilometara sa obećanjem da je prešao samo 50.000

Izvor: Za Blic - M.I.

ovo vec sve postoji odavno kao i sto pise i opet se u toj istoj EU vara sa kilometrazom, ne znam samo kako ce taj uredjaj da utvrdi koliko je kilometara neki deo presao, mozda se moze utvrditi neka pukotina ili nesto a ne predjena kilometraza, i lepo pise da nema nista bez servisnog istorijata
ovo je reklamnja kampanja kao za izbore,da se neko okoristi, nije to zbog raje, a posle svakih izbora bude shutup
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sub Dec 19, 2015 9:26 pm

Ja lično ne verujem u mogućnosti ovog uređaja, a kao i većina mislim da je ovo samo još jedan od načina da se uzimaju pare napaćenom narodu

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Dec 20, 2015 9:18 pm

Holandski instruktori vožnje s velikim libidom napokon su došli na svoje.

Otkako su ministar pravosuđa ove države Ard van der Steur i ministarka saobraćaja Melanie Šuls van Haegan potvrdili da instruktori u autoškolama ne krše zakon ako polaznicima u zamenu za lekcije ponude plaćanje seksualnim odnosom.

Ipak, naglasili su i kako je apsolutno protvzakonito da se transakcija vrši u suprotnom smeru, tačnije da polaznik sam ponudi plaćanje u seksu. Instruktori su strogo upozoreni da moraju da praktikuju siguran seks i kako "seksualne aktivnosti ne smeju da ugroze opštu sigurnost".

Zanimljivo da je porastao interes za upis u autoškole nakon što su holandski ministri potvrdili legalnost plaćanja seksom, što je vidljivo po upisima u internetske pretraživače.

Prostitucija je legalna u Holandiji, i ako osoba ima validnu licencu za eskort i plaća porez, sasvim je u redu da se na taj način plate usluge.

Izvor Kurir
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 20, 2015 9:21 pm

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Najbolji vozači ne polože iz prvog

Počalji od shime taj Ned Dec 20, 2015 10:50 pm

Najbolji vozači ne polože iz prvog

Istraživanje britanske osiguravajuće kuće pokazalo je da se u saobraćaju najbolje snalaze i najbezbednije voze oni koji su ispit položili iz trećeg puta.
"Srećnici" koji su vozačku dozvolu dobili odmah, tokom života imaju veću šansu da budu kažnjeni zbog vožnje u pijanom stanju i češće učestvuju u saobraćajnim incidentima.
Naime, oni su previše samouvereni, pa imaju ishitrene i rizične reakcije, za razliku od "ponavljača" koji su na drumu oprezniji.
Padanje na testu doprinosi tome da vozači kasnije budu oprezniji i samokritični, a ovo istraživanje je samo potvrdilo prethodna, koja su dokazala da je za dobrog vozača važnija pažnja od tehnike.

Izvor: novosti

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Dec 20, 2015 10:54 pm

Pa ja sam onda među boljim vozačima. Polagao 7 puta. 4 puta testove i 3 puta vožnju
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Dec 20, 2015 11:03 pm

Ja sam ovo postavio zbog mene (u tekstu kaze za one iz treceg puta )

Iz treceg testove, a voznja iz druge  da ne pricam pojedinosti

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 20, 2015 11:13 pm

I ja sam roknuo jednom na testovima , tolika me panika skopala da sam mislio da neću uspeti rešiti do kraja vremena pa sam raspalio i za 10 min možda i manje rešim sve, sav važan prvi izlazim , nemoram pričati kako sam prošao.
Naučio sam kod kuće iz dve knjige sva pitanja ravno tristo , kada sam pao na testovima baš sam bio popizdio!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Dec 20, 2015 11:29 pm

I ja sam okinuo jednom testove, i shvatio da to mora da se sedne i nauči, ne vredi praviti se pametan [You must be registered and logged in to see this image.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 20, 2015 11:32 pm

Ja sam naučio napamet 300 pitanja i to sa lakoćom, koji mi k...c bi u tri lepe pm!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Dec 20, 2015 11:52 pm

Ja sam ucio iz ZOBS-a i toliko bio samouveren i siguran u sebe da sednem u prvoj klupi do katedre i normalno prvo meni podele testove pa dok dobiju svi testove ja vec sve resio i predajem. Normalno sa takvom taktikom pao dva puta sa 62 poena,  a prolaze 63 (max 70) Treci put vala resavao polako ceo cas i polozio sa 70 poena
Voznju pao prvi put pa mi instruktor "objasnio" da na polaganju moram da vozim "skolski" i tako polozio iz druge

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pon Dec 21, 2015 7:25 am

Onda sam ja veoma los vozac :( Isti dan sam polozio i testove i za kamion iz prvog...mada mi Tasići smo poznati kao dobri soferi :)

Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 21, 2015 7:40 am

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Dec 21, 2015 8:11 am

Znači ja sam najbolji vozač Very Happy
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pon Dec 21, 2015 9:06 am

E,a ovako voze oni sa po 5 padanja...jedan moj drug

Hteo je da ga vucem mojim kolima

A,najbolje je od svega sto je on radio selfi,popeo se na kola i slikao,za uspomenu...onda je izasao gazda kuce,posle pola sata,onako u gacama nije mogao da veruje covek sta mu se desava u dvoristu

Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Dec 21, 2015 9:46 am

Ja testove iz prve, a voznju iz druge. Naucio sve namerno, da ne dajem skoli 2 puta pare.
shix

Broj poruka : 2420
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh