Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Vozili ste..

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: Vozili ste..

Počalji od nemanja80 taj Sre Apr 19, 2017 9:11 pm

Petrucci ::Fiat 132, brate kako su devojčice vrištale za mnom, ko za Makartnijem! Dobro, možda sam nekoj u dvorištu gimnazije prešao preko noge pa se zato dernjala, ali nema veze.

nemanja80

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sre Apr 19, 2017 9:22 pm

Zile, i pezejac nije malo trosio, kolko se secam to mu je bila najveca mana u to vreme. Iako se u to vreme imalo para potrosnja pezejca je bila nenormalna. Ali imalo se - moglo se.
Petrucci uvek kad vidim pezejca vrati me u detinjstvo

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
shime

Broj poruka : 1032
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Apr 19, 2017 10:33 pm

Ma da pezejac je bio makina u to vreme a i troši je u pm. pričam o 80-tim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 19, 2017 11:29 pm

Жиле ::Malo je onih koji su vozili Fiata 132. To je bila makina u pm. Al je i trošila. Nisam se u njoj nikada vozio.

Trošila, čak i z aono vreme i prilike preterano. Sedim u autu i turiram, imao je perfektan zvuk na auspuhu, neko zviždanje, a ćale se dere 'ne turiraj, sve ti crvendaće izbacuje na auspuh'. Hehehehe...ali je išao, za to vreme, strava. Mislim da je imo 124 ks, ali je zimi bi nezgodan do zla boga. Stalno smu u gepeku vucarali neki dzak soli za posipanje, pošto je ćale radio u održavanju puteva.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zmajurina taj Čet Apr 20, 2017 1:10 pm

- Zastava 101, 1978, kupljena nova, motor Fiatov 1100ccm.... prevezla Boga, vukla kamp prikolicu za CG i GR, vukla prikolicu sa teretom, ciglu u gepeku, svašta nešto.... Urađena generalka, radio komšija nazovi mehaničar, posle generalne zaribao motor, prodata 1997. za pare za koje smo mogli da kupimo sudoperu od inoxa.....

- Toyota Corolla 1300 XL 1991., kupljena sa 54.000 pređenih, polupao je bata 2002. i gužvanjem auta dobro su prošli sa povredama, na kraju..... odlično urađen bezbednosno.....

- Opel Astra 1,7TD 1997., lupao ja, posle crkao motor, pa bridnula glava, pa na kraju prodat srećno na pijaci.... prevezao more i more robe, kabaste ali ne teške.... svaki dan prelazila bar 100km....

- Alfa 166, 2002., 2.0TS, ugradio plin, odlican auto, MOMO sedišta, koža, lamperija, u gepek može da stane mali poni sa sve jaslama...... odličan auto ako imaš dobrog majstora.... samo malo malo pa crkne neki prekidač....

- Renault Grand Espace 3, 2002., 2.0 16V, ugradio plin, odlican auto, kupio sam ga u Nemačkoj i posle preudobne Alfe sam se smejao uz put dok sam ga dovozio.... sediš u fotelji u dnevnoj sobi i kao voziš auto... to mi je bila impresija i dalje je ista..... Dobar majstor i nema zime, ali ima puno bolesti........ Probao sam Espace 4, nisam zadovoljan, mnogo tvrđi, lošiji enterijer neuporedivo, zato sam i odustao od njega......

- Trenutno u potrazi za vozilom, tražim C8 ili 807.....

I, naravno, vozio ČZ Jawa 350TS, nekoliko godina na jarcu, posle toga Honda CB750F, mala boldorka, odlična, trenutno u fazi prerade........

I, naravno, još malo, vozio redom Dajca, Kampanjolu, Pinca, Tamića, FAP13, FAP2026, FAP2632, Kraz, Kamaz, ma šta nisam od vojnih..... i neku dizalicu rusku, pojma nemam koja je, da setih se 110-ku, 150-ku, ZIL (majko moja, dva motora, troše po 1l na minut rada u leru, svaki motor pogoni jednu stranu točkova pa kad kreće kako hvata kvačilo tako ume da baci dupe i po 1m....).......

Dosta.......
zmajurina

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.04.2017
Godina : 45
Vozilo: : Peugeot 807 2.0hdi 100kw 2007.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Apr 20, 2017 5:49 pm

!66-ca mi se uvek dopadala. Nije li slab taj 2.0 za nju ?
shix

Broj poruka : 3059
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zmajurina taj Čet Apr 20, 2017 10:35 pm

Pa nije, ja nisam imao problem sa preticanjem i slično..... mada sam probao jednom 3.0 v6 i to je nenadmašan osecaj u kabini.... klizi i leti u isto vreme.... jedan primer: zurimo moja gospodja i ja u pozorište, kasnimo, ona kaže da vozim sporije da bi se nasminkala u kolima.... na begaljickom brdu kaže da je gotova i da mogu brze a ja u tom trenutku uz brdo idem laganih 160..... nije ni osetila....
zmajurina

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.04.2017
Godina : 45
Vozilo: : Peugeot 807 2.0hdi 100kw 2007.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Apr 21, 2017 6:31 pm

Evo da dopunim listu :

Ford Taunus 1.3
Opel Rekord 2.0 e
Peugeot 309 1.6 SX
Alfa Romeo 1.9 td
Citroen XM 2.0i turbo CT
Ford Focus 1.8 tdci
Ford Fiesta 1.25 zetec
Citroen C5 2.0 HDI
Ford Focus 1.6 zetec SE

Imam i fotke svih do jednog, ali to kad stignem.

shix

Broj poruka : 3059
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Apr 21, 2017 7:25 pm

mladenmi16 ::A ovo je auto koji sam imao 3 godine. Ubedljivo nejekonomičniji auto koji sam vozio. Održavanje kao pojam ne postoji, menjaj ulje sipaj gorivo i ne razmišljaj. Jedino sam na svakoj drugoj zameni ulja maltretirao majstora da mi menja kugle. Imao sam fobiju od otpadanja točka   za te tri godine jedina neplanska stavka je bila zamena krstova kardana
Moj drugar je kupio novu iz fabrike sto se kaze i svega mi ju je na probnim tablicama vozio 2 mozda i cele 3 godine bila je crvene boje 1300 kubika..isla je bez problema 180 km/h i to ne po autoputu! Udobna do bola! Mozda je sve to tako zato sto je kako sam reko kupio novu-novcatu, ima je i dan danas neznam koliko je sad pouzdana ali zalosno je da ju je ganjao kao nekog BMW-a koji je radjen za drift i sl..drugi skolski je imao onu bas stariju mislim da je zigolo ili vec kako, takodje izuzetno udobna voznja
Djansla

Broj poruka : 88
Datum upisa : 07.04.2017
Vozilo: : Peugeot 405 GR 1.6 carb.
Raspolozenje : Uvek sa najvecim osmehom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Apr 21, 2017 7:31 pm

Ninno ::Ovo je moj zvanicno prvi auto koji sam imao. Ujedno je bio i prvi koga sam radio skroz samostalno, bio je havarisan (razvaljen napred skoro pa do motora). Cale mi je predlozio da se kalim u radu, imao sam odresene ruke, njegovo samo nadgledanje. U pitanju je Citroen Saxo 1.6 VTR.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sladak kao secer,ugladjen taman kolko je trebalo! Ima ga jedan mladji Leskovcanin u prelepoj nekoj plavoj samo ga je jos malo zasladio i spolja i iznutra u pozitivnom smislu

Djansla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Apr 21, 2017 7:35 pm

mladenmi16 ::Evo i neka slika Yugića koji je zadavao glavobolje organima reda Da ne kvarimo tamo temu Very Happy Kupljen od drugarove tašte koja je bila prvi vlasnik. Motor 45ks i pređenih 90k. Kod mene je dobacio do 130k pa je motor zamenjen drugim koji je bio 55ks ali maksimalno razbušen i uparen sa petostepenim menjačem i dvogrlim karburatorom. Bio je prava zujalica za po gradu  Very Happy
Were I go Yugo to ;)
Djansla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Apr 21, 2017 7:56 pm

Ja sam imao 2 Lade. Prva je bila 88. god 1300ccm sa zupčastim kaišem, novu ćale kupio. Prešao 250k (bez otvaranja motora i sa fabričkom lamelom) i ostavio meni da vozim kad položim. Ja položim vozački i odmah je prodam. E tu sam napravio neviđen zaeb.... 2 godine kasnije ja kupim model sa 1500 ccm i lancem. Ova 1.5 je naravno malo jača, ali zvuk motora u leru (stavka koja mi je iz nekog meni nepoznatog razloga jako bitna) ide u korist motora sa kaišem.
Što se drifta tiče, može da se igra sa njom, ali ogibljenje je isuviše mekano za ozbiljnije poteze.
Falio im je samo servo volan pa da budu savršene. Jedini ozbiljan propust su varena krila pa je zamena istih posao za dobrog limara
mladenmi16

Broj poruka : 6614
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djansla taj Pet Apr 21, 2017 8:43 pm

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]Ako nadjem koju sliku originala postavicu svakako ali ovaj sto sam naso je najslicniji stim sto sam ja i ovu prednju resetku farbao u belo i imao sam seksi felne a gume niskoprofilne jer sam ga koristio iskljucivo u putnicke svrhe i ne sto je to prvo vozilo koje sam legalno vozio (pomocu licne dozvole) najiskrenije bio je za 50% lepsi od ovog na slikama i moja je boja bila ona cameleon od ovakve plave preko teget a nadirektnom suncu je bila zelenkasto plava ! Sredjivanje i farbanje je tad kostalo 1210 DM ili ti dojc maraka a imalo je smisla uloziti toliko jer je motor imao tek 22000 km predjenih. Kad se vracao iz Amsterdama(ja sam tamo rodjen) caletu stari motor rikne na blizu 600.000 km imam jos uvek originalnu servisnu knjigu. To mu se desilo u Klagenfurtu gde je tad bila njihova najveca garaza, tri dana je trebalo da ide u Minhen po novi motor i da mu ovi promene itd. Vozio sam ga do 10.januara 2003. 67000 km kad smo se na nekom ledu okretali skroz na krov pa opet stali na tockove zatim je stajao 10-ak godina u garazi dok ga nisam dao za 330 evra jednom liku kome je trebao samo motor za extra sredjenu WV bubu. Dok je stajao u garazi svih tih godina ja mu menjao ulje redovno nadao se..motor je bio naravno boxer 1598 cm 55 kw strahovito je potezao a uvek pun druzine zurka vazda pa i prvi veliki woofer od tada 10 inca,kevlar je bio u njemu a po potrebi unosen u kucu...Milica mi se rodila 2000. a nesto meseci kasnije i bratanac..srednje sediste sam tad izvuko i zene pozadi a u sredinu dve bebice sa sve kolica, milina P.S. i unutrasnjost sam kompletno farbao u istoj boji kao spolja i bilo sve to stvarno lepo a da stvar bude jos ludja nateram farbara kad je sve odozdo lepo zastitio da mi koseve iznutra takodje ofarba u istoj boji, jedva pristao!! a to sam video kod druga na Golfa 2 su mu i kosevi bili ofarbani u metalic zlatnu pa sam hteo i ja
Djansla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4