Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa potrosnjom.

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Problem sa potrosnjom.

Počalji od Жиле taj Čet Dec 17, 2015 5:46 pm

Ne razume 2.0 100 kw 136 ks?

Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Čet Dec 17, 2015 5:55 pm

Pitao si me koji je motor,tek sada vidoh.
Giza

Broj poruka : 1675
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Dec 17, 2015 6:16 pm

Pa vraćao sam se na početak dok sam to našao.
Pitao sam te da ti dam podatak iz knjige za prosečnu potrošnju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Čet Dec 17, 2015 9:30 pm

Petrucci ::Taj, neki ga zovu 'blow', a neki 'tank fopper', u principu, ugrađuju majstori za plin, a izgleda ovako

[You must be registered and logged in to see this image.]
Što se tiče tog dodatka,sad sam porazgovarao sa majstorom i reče mi da se u 80% ugradjenih vozila nije pokazao kako treba. Raspitace se sutra za moju peticu pa ako bude bilo ok.ugradicu,ako ne,flaša od 2l pa kad padne dolijem...inače cena je oko 30€.
a ugrađuje se u računar i posao mu je da ga 'prevari' da bi 'pomislio' da je gorivo dotankirano i očitao pravo stanje. Neki manje sofisticirani se ugrađuju u rezervoar i varaju tako što 'mrdnu' plovak i tako simuliraju tankiranje. Nisam siguran da mogu da se nabave kod nas, a ovi 'fopperi' mogu. Za cenu nisam siguran pa ne bih da lupam.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 18, 2015 2:41 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 10:42 am

Ako ja ne zapalim ovaj auto neće niko drugi. Prekjuče mu sipao za dve hiljade, i jutros me ostavi na put. A,radi na plin. Dolijem mu pet litara iz kante on upali.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Jan 20, 2016 11:14 am

Polako prijatelju, ako ja moj do sad nisam zapalio ne moraš ni ti svoj. A ako je nečiji auto ovde zaslužio kremiranje, veruj mi da je moj
mladenmi16

Broj poruka : 5799
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 20, 2016 11:15 am

На клоцне са нјим и у делове!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 11:40 am

Prezalicu svaki evro i dinar. Naterace me da mi skinem rezervar i plovak,da vidim koliko ima.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 20, 2016 12:12 pm

Drug ima Pola 1.0 1996. godiste,sipao mu 6l na totalno prazan rezervoar,presao je 25km i ugasio mu se.Ponovo je probao,presao je 40km i ugasio mu se...ali posle je otisao od Lapova do KG sa 6l i ostalo mu je jos goriva...uglavnom pali kola za relaciju od 500m

Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Jan 20, 2016 12:14 pm

Zajebata zima, minus, sve uz k.........
juce ceo dan po gradu, pali ko doxa, jutros oko 8h da krenem do grada k..... nece ni da cuje....................
Goga_EG

Broj poruka : 1512
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 12:22 pm

Ma u k.... nek se nosi. Čim prodju ova crvena slova skidam ga.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 20, 2016 12:38 pm

Hehehehe, i mene je moj par puta ostavio bez goriva dok nisam ukapirao da moram da sipam maltene čim upali crveno, naročito zimi. Leti i mogu malo da vozim dok svetli sijaličica, ali zimi jok!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 20, 2016 1:07 pm

Ja.ja. To se i meni desavalo sa XM-om. Citroeni benzinci su prosto alkosi. Cuclaju za sve pare. Mene su jos sa XMom naucili ovako : zamisli da je druga crta na skali za gorivo rezerva i kad dodje do nje sipaj i neces imati problema. A sekvent je posebna prica. Morao sam malte ne da zapisujem kad sam sta sipao. Jebale ih one male lampice. Nikad ne znas kad ce da zapisti. Zato i sad kad gledam oglase kucam u opcijama samo benzin ili samo dizlo.
shix

Broj poruka : 2421
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 1:17 pm

Ma za plin mi nije problem. Sa crvenom predjem 100km. gradske vožnje i to sad zimi,leti do 115km. Nego mi ovo sad nije jasno,zasto tako. Ako je prva crta iznad rezerve 15 l ,a on trosi plin,a u vožnji mi opada skala za benzin,zasto nece da upali. Nemoguce da je za dva dana ispucao toliko,a samo je radio po pet.min.na benzin i to ujutru ,preko dana brze prebaci na plin. Nelogično mi je to. Predhodni auto sam isto imao na ovu kombinaciju,jeste padala skala za gorivo ali se nije gasio.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 20, 2016 1:55 pm

Gizadriverc5 ::Ma u k.... nek  se nosi.  Čim prodju ova crvena slova skidam ga.
pre četiri godine vidim da mi auto troši nenormalno izmerim sistemom sipanje do čepa i 100km 22,5 l potrošio kada je onaj na benziskoj počeo da sipa pitam se koji je ovo k.... nikada nasuti. Ja kod raznih majstora auto radi ko sat, dima nema, vuče normalno dođem kod jednog u ovlašteni servis i kažem mu koliko sam potrošio , on sluša rad motora kaže nemoguće i nazove bošistu da mi broj telefona ja kod njega čoveku sve objasnim sluša , gleda ima li dima iz auspuha kaže to nisu dizne:smeh: ja uporan da on to pregleda i nazva on mene pominje dve dizne da bi trebalo remontovati a i ove ostale dve ja zanemio 420€ a u pm. Da li je on išta uradio ne znam, auto troši isto, radi isto, pali isto kao i pre remonta. Sve je u granicam vrednosti na testu koji sam dobio. Od tada samo sipam i ćutim Jednostavno vozim se oko dva kilometra stani kreni , ugasi , upali pa opet tako, čekanje auto radi kilometara nema a nema ni goriva.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 20, 2016 2:02 pm

Pa koliko ti sad trosi po matematici, a koliko po bordu ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 20, 2016 2:05 pm

Više ne gledam svaki mesec naspem za 50€ i tako u krug.
Ispod 15-16 nije sigurno.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 20, 2016 2:18 pm

Dobro ga guta... Meni bord po gradu pokazuje prosevnu 10, a po mojoj racunici je oko 8,5. E sad dal laze zato sto je chipovan, to ne znam.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 20, 2016 2:32 pm

Evo na satu imam 160 km a potrošio je preko 30l. takokazaljka pokazuje .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Jan 20, 2016 2:38 pm

A sta ti kaze bord na displeju za prosecnu ?
Juce se vozih u taksiju C5 2.0 ali 80kw. Njemu prosek 7.2 na displeju a meni 10.1. a moj auto 66kw ali chipovan na 80kw. Trebalo bi bar da bude blizu njegove. I on vozi relacije jao i ja od po 4-5km.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Jan 20, 2016 3:43 pm

Imam i ja isti problem kao Gizadriverc5,kazaljku od goriva samo spusta,i na kraju spusti ali imam goriva,ne potrosi,a bord kompijuter mi sve pokazuje koliko mogu da predjem od prilike,na benzinu,nece nikada na plinu,ne znam zasto.. A jos prosecna potrosnja pise 15,4 l.. A sada da li je toliko plina ili benzina ne znam,ali mislim da je plina,sto mislim da je previse.. Zato sam pitao u jednoj od tema,da li moze sta da se pokarambasi oko plina,pa da trosi vise
MarkoVA

Broj poruka : 973
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 23
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 20, 2016 3:51 pm

shix ::A sta ti kaze bord na displeju za prosecnu ?
Juce se vozih u taksiju C5 2.0 ali 80kw. Njemu prosek 7.2 na displeju a meni 10.1. a moj auto 66kw ali chipovan na 80kw. Trebalo bi bar da bude blizu njegove. I on vozi relacije jao i ja od po 4-5km.
Nisam gledao prosečnu batalio sam gledanje u to s....e još mi treba da ubijem nekog na putu Moj je 98 kw ,133 ks 2200 kubika, automatik težak , stalno vozi na hladno to znači da mi se kazaljka od temperature skoro ne pomeri i on odmah srče bar 5l više. Taxista je vozio sa zagrejanim motorom i slabijim motorom.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 4:53 pm

MarkoVA ::Imam i ja isti problem kao Gizadriverc5,kazaljku od goriva samo spusta,i na kraju spusti ali imam goriva,ne potrosi,a bord kompijuter mi sve pokazuje koliko mogu da predjem od prilike,na benzinu,nece nikada na plinu,ne znam zasto.. A jos prosecna potrosnja pise 15,4 l.. A sada da li je toliko plina ili benzina ne znam,ali mislim da je plina,sto mislim da je previse.. Zato sam pitao u jednoj od tema,da li moze sta da se pokarambasi oko plina,pa da trosi vise
Koliko ja znam potrosnja je 1 prema jedan, znaci koliko plina toliko i goriva,e sad...koliko je to tacno. Pa moj od 136kw. potrosi toliko, msm da je tvoj slabiji ako se ne varam. Da moze da se pokarambasi pa da trosi vise plina, mogo bi da posetis majstora da ga pogleda na diagnostiku, mozda treba malo da se presteluje ako nisi skoro bio na proveru. Meni je predhodni auto poceo da trosi vise pa resi problem kod majstora malo ga prestelovao itd.i trosio je ok.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Jan 20, 2016 4:55 pm

Mrčela ::
Gizadriverc5 ::Ma u k.... nek  se nosi.  Čim prodju ova crvena slova skidam ga.
pre četiri godine vidim da mi auto troši nenormalno izmerim sistemom sipanje do čepa i 100km 22,5 l potrošio kada je onaj na benziskoj počeo da sipa pitam se koji je ovo k.... nikada nasuti. Ja kod raznih majstora auto radi ko sat, dima nema, vuče normalno dođem kod jednog u ovlašteni servis i kažem mu koliko sam potrošio , on sluša rad motora kaže nemoguće i nazove bošistu da mi broj telefona ja kod njega čoveku sve objasnim sluša , gleda ima li dima iz auspuha kaže to nisu dizne:smeh:  ja uporan da on to pregleda i nazva on mene pominje dve dizne da bi trebalo remontovati a i ove ostale dve ja zanemio 420€ a u pm. Da li je on išta uradio ne znam, auto troši isto, radi isto, pali isto kao i pre remonta. Sve je u granicam vrednosti na testu koji sam dobio. Od tada samo sipam i ćutim  Jednostavno vozim se oko dva kilometra stani kreni , ugasi , upali pa opet tako, čekanje auto radi kilometara nema a nema ni goriva.
DA SKUPIM JOS MALO NOVCA ODMA GA PRODAJEM I UZIMAM NOVIJI SA MANJOM POTROSNJOM.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Sre Jan 20, 2016 5:21 pm

Meni troskari benzin,pada kazakljka,al spam po 1000din,dodajem...npr kod mene nikad nije ostao bez benzina,upali se rezerva sipam 1000,on skoci preko 25l,sigurno i plovak malo zeza...plin nisam ni gledao bord skoro,poslednji put bilo oko 14,6l,al bilo i mucenje kroz onaj sneg...

Malopre sam mu sipao za 1000din plin,16,7l...i ako poveca potrosnju,btiga me...vozim se 100km za 1000din :)

Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole