Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa udobnoscu c5 2002

Strana 11 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Problem sa udobnoscu c5 2002

Počalji od Giza taj Ned Mar 13, 2016 4:49 pm

Oba kraja su zakacena. Dok na kocnicu vec zakacio i zadnji.

Giza

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 21.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 13, 2016 9:05 pm

Pregledao sam nekoliko puta onu sliku gde si postavio auto , gde je spušten. Da li je onaj beton , parking ravan ili je napravljen pad prema prednjem kraju? Meni se čini da ima pad prema prednjim točkovima.

Evo ovde se bolje vidi u najnižem položaju , ovo je moj auto [You must be registered and logged in to see this image.]
Kod tebe je problem u prednjem kraju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 14, 2016 1:20 am

Da ima malo pad. Slikacu ga sutra na ravno. Sad ne stigoh za kanal moracu sutra.
Giza

Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Mar 20, 2016 10:24 pm

Pozdrav Driveri,evo i mene opet na nogama vracam se starim problemima i zadovoljstvima URADI SAM. Sutra ce ponovo moja ladja ugledati svetlost dana.Zvao danas dijagnosticara da ga pitam da li pri zameni ulja hidraulike moze da diagnostikom izbaci visak vazduha,dobio odgovor da moj model sam to odradi pri zameni ulja. Koliko se ja secam da sam procitao ovde da je najbolje to dijagnostikom odraditi. Nije mi jasno kako sam moze izbaciti vazduh.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 20, 2016 10:37 pm

Ko je menjao ulje? Ako si ti, imaš na zadnjoj srdnjoj kugli šarafić za ispuštanje vazduha, samo ako odlučiš to da radiš onda samo malo odpusti , toliko da kada pođe ulje ne ideš dalje.
Auto spušten do kraja. Lexiom se to može uraditi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Mar 21, 2016 11:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Mar 20, 2016 10:49 pm

Niko još. Hteo sam ga ja sjutra zamjeniti al procito da se to radi Lexiom,a MARKOVA decko objasnjavao da je nesto rucno izbacivao sa starim ali dijagnostika je najbolja. Jos mu rekoh zasto menjam ulje,on ce meni da je i on u njegov c5 sipao pogresno i da mu nista ne fali,i ponudio se da mi zameni. Pomislih se u sebi mrka kapa od tebe majstorcino i rekoh mu da nisam sad u finansiskoj mogucnosti. Tako da cu morati to sam rucno. Znaci kad krene ulje da curi to je znak da nema vazduha i zatezem sraf?
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 20, 2016 10:59 pm

Tako je . Isto , ako si nekada odzračivao kočnice na ono sisici. Negde sam čitao da taj šaraf treba pažljivo otpustiti i ne puno jer ima neka kuglica i hoće da ispane. Znači ovako kako si napisa "Znaci kad krene ulje da curi to je znak da nema vazduha i zatezem sraf?" Ništa se ne plaši samo polako. Možeš i video ovde da nađeš kako se to radi. Šarafić je ispod kugle (srednje). Pitaj ako zapne. E da, šta si rešio sa prednjim krajem?

Možda ovde ima, ako ne nađi tu negde je sigurno. Meni je internet spor pa nemogu da pregledam. Pogledaj ovaj

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Mar 20, 2016 11:20 pm

Ovaj prvi video zavrsava posao. Drugi sam i ja nasao ali ne zavrsava nista jel je prikacen na diagnostiku. Nije bas tako jednostavno ali moracu od majstorcina nema nista. U prvom videu ispusta ulje u najnizoj tacki. Sa prednjim krajem jos nista dok ne zamenim ulje,zvao kao neke majstore,jedan kaze da je vrv.neki senzor za visinu,mora na dijagnostiku da pogleda. Znaci ima ulja,bombe su ok.ali je krut u pm.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Mar 20, 2016 11:28 pm

Ti možeš da proveriš da nisi pomerio prednji korektor visine kada si zapeo. Konektore napred i nazad očisti ako ne rešiš ništa moraćeš na dijagnostiku.
Evo ovaj deo vidi da se nije pomeren jer on daje signal hidro pumpi.[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Možda si otkinuo instalaciju što ide na deo br. 1 ili 2  [You must be registered and logged in to see this image.]
Ako zatreba [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 21, 2016 4:15 pm

Hmm mislim da nisam nista tu zakacio, iz razloga sto sam bio pod kanal i vidoh da se to nalazi u udubljenju,uvucene su unutra, nisam mogo da ih zakacim metalnom lajsnom a,mozda ipak i jesam. Sad cu to da proverim pod kanal. Nego Mrcela ja moram na sve cetri bombe onako da ispustim ulje kao sto je na klipu.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 21, 2016 4:21 pm

Ne , samo srednje [You must be registered and logged in to see this image.] tu traži šarafiće, napred i nazad. Uradi ti nekoliko sklekova sa pauzama između svakog, čep na posudi treba biti otvoren. Tvoj je auto sa šet kugli i nema odzračnike na kuglama ima na ovo slici što sam postavio gde se našarafe srednje kugle. Rekao sam ti da prednji proveriš da nije popustio šaraf što drži korektor [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 21, 2016 4:33 pm

Mislio sam kad zamenim kompletno ulje u sistemu. Na klipu ispusta ulje iz desnog zadnjeg pa vrv.treba iz ostalih tri tako. Ok sad cu probati sa sklekovima.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 21, 2016 4:38 pm

Kada zameniš ulje, naspeš novo , uradi nekoliko sklekova sa pauzama između svakog da se mehurići ne stvaraju. Mislim da nećeš ni trebati odzračivati.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 21, 2016 4:49 pm

Mrčela ::Ne , samo srednje [You must be registered and logged in to see this image.] tu traži šarafiće, napred i nazad. Uradi ti nekoliko sklekova sa pauzama između svakog, čep na posudi treba biti otvoren. Tvoj je auto sa šet kugli i nema odzračnike na kuglama ima na ovo slici što sam postavio gde se našarafe srednje kugle. Rekao sam ti da prednji proveriš da nije popustio šaraf što drži korektor [You must be registered and logged in to see this image.]
Nije popustio sraf,proverio sam to.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 21, 2016 4:56 pm

Jesi skinuo konektor i očistio? Ne znam koliko bi ti pomoglo da odzračiš prednji kraj na ovm messtu [You must be registered and logged in to see this image.] zbog toga što ti ne spušta prednji kraj do kraja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Uto Mar 22, 2016 9:53 pm

Sad idem pod kanal da ocistim i probam. Zvao sam onog tipa iz Smedereva sto si mi posla link. Decko se poceo smejati. Kazi nema tu otpustanja nikakvih sisica. Objasnio sam mu detaljno problem. Kaze da ima povratna creva i da na njima izbacuje visak vazduha. Potrebno je da se otvori cep odradi najvise tri skleka i to je to. Za to vreme izbaci sav vazduh. A,pri zameni ulja da bi se skroz istocilo treba da se produva kompresorom. A,to sto je meni jedan kraj mnogo spusten a,drugi podignut vrv.su senzori. Razmisljao se da odem do njega. Spomenuo je par ljudi iz Zajecara sa kojima saradjuje a,ja ih znam. Kaze posto bi doso izdaleka zamenu ulja,proveru bombi i nivelacija auta bi me iskostala nekih 15 €. Pun mi je k...c vise ovih majstora.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 22, 2016 10:15 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] što ne probaš sam da ga malo pomeriš dok je auto na kontaktu mora spustiti prednji kraj dok ga pomeriš na štangli.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Uto Mar 22, 2016 10:47 pm

Moracu sutra da nastavim pregoreo mi je reflektor,mracno mi je na bateriju. Ako mi to ne uspe sutra ne preostaje mí nego da odem do Smedereva. Racunaj i da uspem da spustim prednji kraj pitanje je zasto je zadnji mnogo spusten i zasto je krut ako je izbacio vazduh. Sta ako su problem srednje bombe.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 22, 2016 11:02 pm

Ja sam pominjao komfor kugle/srednje na samom početku.
Tebi kad se vrati prednji kraj u normalu i zadnji će dobro izgledati, biti dobar. Probaj skinuti klemu na nekoliko minuta možda se to sredi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Sre Mar 23, 2016 5:39 am

Jok ni sa skidanjem kleme nista nisam postigo. Kada dadoh tastu zadnji put auto napomenuo mi je,da kad su seli na zadnjem sedistu auto umesto da se podigne on se spustio bukvalno na par santima od zemlje. Ugasio ga je,ponovo upalio i podigo se.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pet Mar 25, 2016 7:30 pm

Pozdrav drustvo. Eto me opet na noge. Danas sam resio problem visine auta. Uso pod kanaj skinuo  plehove,odsrafio senzore ocistio naprskao,opet skinuo konektore ocistio,iznevilisao auto rucno,ako se to moze nazvati nivelacija,vratio sve na svoje mesto,provozao ga po losem putu i sad pliva. Ako me zdravlje posluzi sutra skidam bombe i menjam ulje.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 25, 2016 8:31 pm

To sam ti govorio da uradiš odavno,a ti iz nekog razloga si izbegavao. Ja sam džaba drndao po onim slikama. Jebiga video sam kako je to zapušteno. Koje sada kugle skidaš i zašto?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pet Mar 25, 2016 8:46 pm

Nisi dzaba. Ocistio sam konektore kako si mi reko,i mrdao senzore ali nije bilo dovoljno to. Morao sam da ih osrafim skroz i razmrdam. Vratio ih nazad i za par mm.pomerio da podesim visinu kako treba. Hteo sam tako i ranije ali me čuka nabila pa nisam smeo da se mnogo zamaram. A,bombe sam hteo da skinem kad zamenim ulje da izduvam ceo sistem kompresorom.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 25, 2016 8:52 pm

Pa rekao sam ti da popustiš na šarafu, i sliku postavio.[You must be registered and logged in to see this image.]  Ne diraj bombe, kada ispustiš iz posude , skini crevo sa pumpe auto treba sam da legne do kraja i istera ulje,a možeš i kompresorom ako hoćeš, kroz cev a on će povratnim crevima nazad.

Poslednji put izmenio Mrčela dana Pet Mar 25, 2016 9:36 pm, izmenio ukupno 2 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 25, 2016 9:18 pm

Čime si prskao konektore?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pet Mar 25, 2016 9:58 pm

Nisam skroz,odvio malo promrdao i nista. Hteo skroz ali mi nije bilo dobro pa ga ostavio za drugi put. Poprskao WD i komsija mi je dao neki sprej u inostranstvu kupio,kao bolji od WD. Ok.Mrčela necu ih skidati.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći