Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pucanje klackalica citroen xsara 2.0hdi 2001

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pucanje klackalica citroen xsara 2.0hdi 2001

Počalji od Xsara taj Čet Feb 11, 2016 9:05 am

POMOC POMOC ....Postovanje svima . Kupio sam Xsaru 2001 2.0 hdi ,medjutim nakon par dana istopio se kais remena i pukao, uvukao se u zupcasti i auto se ugasio.Majstor je konstatovao da je prezubio nekoliko zuba.uzrok pucanja pk kaisa je navodno remenica altenatora neka obicna bez kvacila ,takodje pk kais nije originalan jer je skinuta remenica klime,pa je neko stavio manji.e sad Altenator je remontovan sa odgovarajucom remenico,zamenjen pk kais(isto bez klime) kao i spaner.Prezubljivanje zupcastog dovelo je do pucanja klackalica 4 klackalice po prici majsora ,klackalice je zamenio uzubio ga je vratio STARI ZUPCASTI koji je po njegovoj skoro nov. Auto je upalio radio u mestu oko 20tak minuta i vozio sam ga nekih 30tak kilometara malo zustrije ,kada sam stao ugasio auto i nakon nekog vremena upalio poceo je da lupa tup zvuk iz motora.Dosao je drugi majstor koji je konstatovao da su klackalice i da su morale biti zamenjene svih osam,i kaze da se to u praksi tako radi,zamenio je 8 klackalica vratio isti STARI ZUPCASTI,i auto je takodje palio mozda malo slabije vuko u startu ,stim da kad je hladan nekako pistao cudno kao da kais proklizava ali kratko .Posle 70km u prvoj u startu ponovo kao da su pukle klackalice ,ponovo prolupao .majsor kaze da je izgleda neki ventil ili slicno i da ce mozda morati glava da se skida....Cudno mi je da su vracali isti zupcasti kais i intaresuje me da li klackalice zaista cuvaju ventile kod tih HDI motora ili su ventili zaista losi ,ako neko zna POMAGAJTE :)Ne znam da li me majstori zavlace nesto, ali je ovo postala prava nocna mora,auto i sada pali bez problema ali samo lupa pa ga ne vozim,cekam da dodjem na red .???? Hvala
Xsara

Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.02.2016
Vozilo: : Citroen xsara 2.0 hdi 2001

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pucanje klackalica citroen xsara 2.0hdi 2001

Počalji od mladenmi16 taj Čet Feb 11, 2016 10:16 am

Mislim da ti je jedina sigurna varijanta komplet obrada glave sa novim ventilima, kaišem, klackalicama i majsrorom koji hoće da stavi svoj potpis i pečat na posao. To što su vraćali kaiš nije toliko strašno ako je majstor procenio da je dobar. Meni je rađena glava i vraćen stari kaiš, tri godine već vozim tako.
Reci ti nama odakle si, možda znamo nekog dobrog majstora da ti preporučimo, da te ne deru po džepu bez potrebe.
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Čet Feb 11, 2016 10:37 am

Iz Zrenjanina sam prijatelju,Motor je navodno bio dobar kada sam ga kupio ali ga nisam vozio ni pet dana ,pukao je pk kais i napravio mi glavobolju,ma da je i pk kais delovao reletivno nov,promakla mi je bila remenica altenatora kada sam ga kupovao,i eto ti malera..
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Feb 11, 2016 10:47 am

Imamo mi ovde jednog Zrenjaninca, Petruccija. On verovatno zna nekog da to malo oslušne.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Feb 11, 2016 12:04 pm

i ja mislim da ce morati glava dole, samo naci postenog majstora, cena za ruke skidanje i vracanje glave je 50e obrada zavisi sta se radi
mishja

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Feb 11, 2016 12:19 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Feb 11, 2016 12:23 pm

Mislim da posle toliko skidanja i vraćanja taj zupčasti kaiš mora da se zameni. Obrada glave, dihtunzi, sicevi ventila, i sve to za 16v motor je od 180 - 220€. Za osmoventilske motore je nešto jeftinije, ali ruke se, u principu, isto naplaćuju, znači 80 - 100€. PK je verovatno pukao zato što ljudi često preskaču njegovu zamenu, prilikom velikog servisa, i previđaju da ta glupost od 1000 dinara može da napravi ovakav belaj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Feb 11, 2016 12:31 pm

Cenu si pogodio u dinar. Mene je izašlo sklapanje glave sa komplet obradom 300 €, i u toj ceni su bili i novi brezoni u bloku. Stare su neki majmuni počupali...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Čet Feb 11, 2016 4:31 pm

Pk kais je bio relativno nov,uzrok pucanja je bila remenica altenatora,neko je stavio obeicnu a ne tu sa kvacilom.pa se pk kais istopio,
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Čet Feb 11, 2016 4:33 pm

Takodje je pk kais bio kraci jer je skinuta remenica klime.
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Feb 11, 2016 5:29 pm

to ti govori da je to bilo samo zbudzeno za prodaju, ne znam sta da ti kazem ima mnogo govnara, svako gleda nekog da zajebe
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Feb 11, 2016 6:08 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
evo ovde ima odgovor na tvoje pitanje, kolega napisao u trecem postu da pucaju samo klackalice
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Čet Feb 11, 2016 8:13 pm

Pa da i meni su majstori prvi put rekli da pucaju samo klackalice,ali sada kad pucaju treci put,konstatuju da klackalice ipak mozda i nisu dovoljna  zastita tim HDI motorima. :) ne znam da  klackalice nisu mozda loseg kvaliteta,dali su mi navodno neke nemacke dobre??a opet uvek puca jedna ovog puta ne znam da li je opet ista,videce majstor kad otvori

Kada sam kupovao auto,motor nije duvao majstori gledali kazu dobar motor na minus 12 palio je na zub,i sad eto ti posla Very Happy
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Sub Feb 27, 2016 9:13 am

Zdravo svima :) Evo mene opet.Secate se da sam imao problem sa klackalicama?Problem je zasad resen,Novi majstor kaze da auto nije bio dobro uzubljen i da nisu smeli vracati stari zupcasti kais.Stavljen je novi kais dobo uzubljen i za sada je sve ok.Ali nastao je novi zapravo prvi problem :) Opet mi skripi pk kais ali samo kada je auto ne zagrejan,kada dostigne radnu temperaturu,on ne cvili...remontovan je altenator ,zamenjena servo pumpa,jer se na njoj najvise grejala remenica,nov kais nov spaner.Medjutim pk.kais je stavljen manji ne originalan jer je skinuta remenica klime,e sad dali to moze biti uzrok sto pk kais cvili ne konstantno,ili trebam jos nesto proveravati?ako neko zna ja sam u napred zahvalan :)
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Feb 27, 2016 9:40 am

Neki kaiševi jednostavno hoće da škripe bez razloga. Ne bih ja na to previše obraćao pažnju ako je sve drugo u redu. Jednostavno sastav materijala je takav. Ja sam znao da skinem dobar kaiš koji ne škripi i da stavim nov koji škripi.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Sub Feb 27, 2016 9:57 am

Nebih nija obracao paznju dobri moj ali prosli put kada je cvileo,pukao je i napravio mi posao,doduse sada je altenator remontovan i zamenjena servo pumpa,nisam vise pametan sta i kako,samo se bojim ponovne havarije :(
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 27, 2016 9:58 am

Slažem se sa Mladenom, i meni je prošli kaiš cvilio kad je auto hladan, posle se više ne čuje, a leti nije cvilio ni kad je hlada. Od takvog je materijala, neka škripi, ko ga ebe, pojačaj muziku tih prvi par minuta i ne nerviraj se. Prošli put je verovatno cvilio zato što se remenica alternatora nije ni okretala, ako se sada vrti, a to ćeš primetiti po tome što kaiš ne dimi u zoni alternatora, remenica se ne okreće, vidi se to sve u svemu, onda nemaš razloga za brigu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xsara taj Sub Feb 27, 2016 10:02 am

Bar je ozvucenje dobro
Xsara

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Feb 27, 2016 12:48 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content