Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

spor anlaser

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: spor anlaser

Počalji od dejandjuric taj Uto Mar 06, 2018 6:27 pm

Posle pola 4 sam upalio auto i sve je radilo kako treba(palo mi na pamet da kazem da mije motor malo bucniji zadnjih 5hiljada),ni traga od jutrosnjih nekontrolisanih zvukova. Nije mi bilo tesko te odradih dijagnostiku i pojavise se greske P0340,380 I 1521. Ko nema u vuglu...i ustanovih da je najvaznija greska P0340 i odnosi se na senzore radilice i bregaste osovine.Napomenuo bih da je ista greska resetovana pre 6 meseci,ali danas posle reseta se odmah pojavljuje,cak sta vise kada sam krenuo auto je sitno secnuo i odmah je smanjio snagu na minimum,gas do daske ali tesko da je dostigao vise od 1500 obrtaja(nije bilo nikakve buke,slicne jutrosnjoj). Ugasio sasm na par minuta,i posle normalnog starta radio je normalno. Nadjoh svasta na internetu ali bih voleo da cujem misljenje iskusnijih.
Pozdrav!

dejandjuric

Broj poruka : 33
Datum upisa : 28.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Mar 06, 2018 9:52 pm

Trebalo bi unimerom proveriti senzor. Skoro je moj majstor imao problem sa nekim fiatom, senzor ima iole ok otpor, ali ga menja kada se ugreje i to lepo. Tako da proveri prvo to i instalaciju do njega. Nisam stručan, nego govorim ovo na konto problema koji je dijagnostika prijavila.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Sre Mar 07, 2018 7:37 pm

Danas sam kupio polovan senzor(probali smo sa motora od110ks,pa sa 90ks,isti su po svim oznakama)za bregastu osovinu,ali greska se nije skinula(na displeju) dok nisam resetovao kompjuterom.Vise puta je paljen posle reseta i vise nije ostajala greska na displeju(bila je kratka voznja),ali se zadrzala u programu kompa i to ista P0340 koja nije mogla da se izbrise. Sutra cu da vozim malo vise,ali definitivno je potrebna zamena i senzora na radilici i provera stanja tkzv timing belta i remenica,rolera...
dejandjuric

Godina : 44
Vozilo: : xara picaso 2.0hdi
Raspolozenje : pozitivan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Pet Mar 16, 2018 3:00 pm

Opet se pojavila greska...
dejandjuric

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Pon Apr 30, 2018 7:12 am

uradjen veliki servis,cak je zamenjen senzor radilice i vise nema greske za sihronizaciju,ali mi se ubrzo javila greska oko pritiska goriva. Majstori kazu da je regulator pritska jer sipah losu naftu,sto se videlo kada sam zamenio filter goriva koji je posle 8hiljada bio mnogo crn. Povremeno mi si gubi greska. Od juce imam veci problem jer odjedanput otkaza punjenje(na upaljacu imam digitalni voltmetar) napon nije presao 12,3v i u stalnom je padu,pa sada vozom punjac u kolima dok ne odem kod eletr. Da li je imao neko slicno iskustvo?
dejandjuric

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 30, 2018 9:52 am

Najverovatnije regler na alternatoru, po tome kako si opisao ne puni opšte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11374
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Pon Apr 30, 2018 11:05 am

oterah ga kod majstora. Nisam rekao pre da mi je samo prvi put upalio low voltage i posle toga i lampicu za akumulator. Majstor tvrdi(misli da su cetkice,valeo anlaser)jer je naglo prestao sa punjenjem a i po njegovim recima lampica mora stalno da svetli kada nema punjenja... Javljam sta je bilo
dejandjuric

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Maj 01, 2018 12:25 am

Cetkice obicno ne otkazu odmah kada se potrose, najpre se javlja cas puni cas ne, kad ne puni i das gas i pocne da puni to je znak da su cetkice kratke i ne dodiruju dovoljno konektor.
dejca

Broj poruka : 275
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Sre Maj 02, 2018 10:09 am

Kod mene je sve naglo i posle zamene cetkica(kaze majstor da je alternator jako nepristupacan,ali...)punjenje je 14,5v
dejandjuric

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 02, 2018 10:35 am

Nije mi jasno gde ste menjali četkice , na alnaseru ili alternatoru? Četkic ne odlaze naglo.
Alnaser sa punjenjem nema veze .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11374
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Sre Maj 02, 2018 8:16 pm

Da objasnim, posledni moji komentari se odnose iskljucivo na alternator(greskom upisah)
dejandjuric

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3