Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

spor anlaser

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: spor anlaser

Počalji od SOF taj Uto Nov 27, 2018 1:20 pm

dejandjuric ::Znam da nije topik za to ali imam problem sa ablenderom,tacnije zmigavci,maltene ne rade i na rucnom i na automatskom rezimu... Desava sa se da tri puta odradi i stane i to uglavnom na desno. Da li neko ima iskustva? PS. ne smem da se usudim da odem kod elektricara...
pre par dana je neko novopridosli izneo taj problem i resavanja istog...

SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Nov 27, 2018 1:25 pm

a dokle god ``primarijusi i hirurzi``ne daju da se posmatra teski i komplikovan operativni zahvat na autu i tera te da ides u grad na pice ili te posalje u ``salon`` gde te lepa zenka nudi kafom iz automata...- TU NEMA SRECE!!!lopurde i lopurde...100% sam u pravu...-mene ga nece...i OBAVEZNO trazim stari deo da vratim kuci...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Uto Nov 27, 2018 1:45 pm

Probacu na nekoj od tema. Hvala
dejandjuric

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.02.2016
Godina : 44
Vozilo: : xara picaso 2.0hdi
Raspolozenje : pozitivan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Nov 27, 2018 1:48 pm

dejandjuric ::Probacu na nekoj od tema. Hvala
kazem ti...pre par dana neko novi...i neki zubic mu je bio na raketi...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Uto Nov 27, 2018 9:33 pm

@SOF @pego307
Za sada ujutru pali,samo se malo namuci mislim da nece da upali i upali. Merio sam napon kada palim auto dok verglam spadne na 9.2v (kada je auto zagrejan). Ko zna koliko padne kada ujutru kada ide prvo paljenje. Udarna snaga akumulatora je 400. Merio sam kada je auto zagrejan udarna snaga je 345. Rekli su mi kada akumulator odstoji auto ugasen da izvadim i da odem da premere,ali nikako ne mogu zbog posla da se iskombinujem i da odem to da proverim. Ali kazu ako je udarna snaga ispod 320 da je akumulator gotov. Da li je to tacno ili ?
MarkoVA

Broj poruka : 995
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 24
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Nov 27, 2018 9:42 pm

Anlaser na sto, šrafciger u ruke i kreni od četkica.
Vežbaj dok si mlad pa ako i nije bar ćeš naučiti rastaviti anlaser Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 6640
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Uto Nov 27, 2018 10:04 pm

Hahah Mladjo kralju Very Happy Znaci predlazes mi od njega da pocnem
Nije problem rasturiti,ali sastaviti hahaha
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Nov 27, 2018 10:17 pm

Ma da, da je do akumulatora ne bi taj upalio
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Nov 27, 2018 10:49 pm

MarkoVA ::Hahah Mladjo kralju Very Happy Znaci predlazes mi od njega da pocnem
Sada ima tehnike da možeš da snimiš dok rastavljaš , stvarno moraš da budeš retard da ne sastaviš . Pozdrav za Marka!

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11442
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Nov 27, 2018 11:11 pm

Kad ga rasturis videces koliko je prosto da se sklopi. Mozda je teze da se skine i namesti na vozilo ali to zavisi od auta do auta.
dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Nov 28, 2018 12:59 am

MarkoVA ::@SOF  @pego307
. Merio sam napon kada palim auto dok verglam spadne na 9.2v (kada je auto zagrejan). Ko zna koliko padne kada ujutru kada ide prvo paljenje

Onda nisi merio tada kada postoji problem, sto je bez smisla i rezona.
Znaci, meris koliko padne kada ujutru kada ide prvo paljenje jer je to podatak koji govori to sto treba.

I nije nikakva udarna snaga, podatak na nalepnici aku je struja koju moze po standardu da isporuci pri merenju na -18C.
Pri sadasnjem toplom vremenu, struja je pprilicno veca, i svakako je preko 500A za taj sa deklarisanih 400A.
pego307

Broj poruka : 429
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Nov 28, 2018 10:10 am

Жиле ::
MarkoVA ::Hahah Mladjo kralju Very Happy Znaci predlazes mi od njega da pocnem
Sada ima tehnike da možeš da snimiš dok rastavljaš , stvarno moraš da budeš retard da ne sastaviš . Pozdrav za Marka!

Pozz Zile majstore !

Ne vredi,moram se baciti ovih dana na posao. Pa cu da javim kakva je situacija,i ako bude trebala pomoc javljam se

pego307 ::Onda nisi merio tada kada postoji problem, sto je bez smisla i rezona.
Znaci, meris koliko padne kada ujutru kada ide prvo paljenje jer je to podatak koji govori to sto treba.

I nije nikakva udarna snaga, podatak na nalepnici aku je struja koju moze po standardu da isporuci pri merenju na -18C.
Pri sadasnjem toplom vremenu, struja je pprilicno veca, i svakako je preko 500A za taj sa deklarisanih 400A. 

Onda se bacam na merenje pri prvom paljenju. A sto se tice udarne snage zaista se ne razumem u to. Samo sam bio kod coveka koji prodaje akumulatore i koji mi je merio udarnu snagu. I napisao sam sta mi je rekao,a sada da li me lagao ili ne zaista ne znam.
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Nov 28, 2018 10:18 am

he he he...da ti ga mozda on nije prodao?znaju oni  da izvacare...znas,ono tipa:``e,poslat ti je na servis pa ce ``oni`` da kazu sta je i kako je...``a u stvari na kvalitetnom i jakom punjacu,negde u kupatilu ili spajzu ga dopunjava par dana i posle kaze kako je nesto sa instalacijom,aku je u redu...licno sam to iskusio i vidjao (malo sam vario zelje kroz zivot i kao radnik u prod. delova i vidjao sam kako to ``gazde`` rade...) nego,ti lepo poslusaj sta ti se ovde savetovalo i znaces pravo stanje...al NE PLACAJ sve i svasta,jer ti je to posle pola cene akumulatora?!

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Nov 28, 2018 10:42 am

SOF ::he he he...da ti ga mozda on nije prodao?znaju oni  da izvacare...znas,ono tipa:``e,poslat ti je na servis pa ce ``oni`` da kazu sta je i kako je...``a u stvari na kvalitetnom i jakom punjacu,negde u kupatilu ili spajzu ga dopunjava par dana i posle kaze kako je nesto sa instalacijom,aku je u redu...licno sam to iskusio i vidjao (malo sam vario zelje kroz zivot i kao radnik u prod. delova i vidjao sam kako to ``gazde`` rade...) nego,ti lepo poslusaj sta ti se ovde savetovalo i znaces pravo stanje...al NE PLACAJ sve i svasta,jer ti je to posle pola cene akumulatora?!

Hehe nije ta prica sto se tice ovog coveka,kucni prijatelji smo i to bas,mada vreme je doslo tako da ni za rodjenog da ne mogu da garantujem tako da ne mogu ni za njega.. Slusam slusam,da premerim kada je auto hladan i kada zaverglam a i anlaser da skinem i da vidim sta je sa njim.
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Nov 28, 2018 11:22 am

Ijaoooo, lele Mare kad uhvatis da raskpusavas anlaser. Za akumulator sve su vec rekle kolege - CCA 400 je sasvim dovoljan za tvoj auto e sad koliko je opao u najtezim uslovima (prvi hladan start u najhladnijim uslovima dana) to treba videti. Na deklaraciji je za -18C pri verglanju od 30s i trebalo bi bez problema da izdrzi (NOV). Merenja koja se rade u obicnim uslovima su okvirna, nikako tacna jer snaga struje opada sa nizom temperaturom od 25C (za svaki stepen dole po 1%) tako da ne crkavaju akumulatori kad zahladi nego tad tek pokazu svoju moc/nemoc. Kad CCA opadne ispod 30-40% ili vise od pocetne akumulator je zreo za zamenu. Tako da iako je ono merenje uradjeno nekako bzv mislim da jos nije doslo do Al' plansko merenje ce pokazati. Mada bih ja prvo napunio akumulator, ostavio ga da odmiruje 24h i onda radio sve probe/merenja. Anlaser se lako sredjuje, videces i sam kad krenes sa poslom.
Ninno

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejandjuric taj Sre Nov 28, 2018 11:47 am

Probao sam jutros 2 puta sa resetovanjem BSI-a... Definitivno nije bag za zmigavce cak se i kvar isto ponavlja. U svakom slucaju vredi pokusati. Hvala Zile. Prelazim na raketu mada nikada nisam nikada rasturao.
Ubacio sam se u temu bas namenjenu ovom problemu koji definitivno nije redak slucaj za francuska vozila. Pozdrav svima
dejandjuric

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.02.2016
Godina : 44
Vozilo: : xara picaso 2.0hdi
Raspolozenje : pozitivan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Nov 28, 2018 2:52 pm

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1694
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Pet Nov 30, 2018 9:55 pm

Ninno ::Ijaoooo, lele Mare kad uhvatis da raskpusavas anlaser. Za akumulator sve su vec rekle kolege - CCA 400 je sasvim dovoljan za tvoj auto e sad koliko je opao u najtezim uslovima (prvi hladan start u najhladnijim uslovima dana) to treba videti. Na deklaraciji je za -18C pri verglanju od 30s i trebalo bi bez problema da izdrzi (NOV). Merenja koja se rade u obicnim uslovima su okvirna, nikako tacna jer snaga struje opada sa nizom temperaturom od 25C (za svaki stepen dole po 1%) tako da ne crkavaju akumulatori kad zahladi nego tad tek pokazu svoju moc/nemoc. Kad CCA opadne ispod 30-40% ili vise od pocetne akumulator je zreo za zamenu. Tako da iako je ono merenje uradjeno nekako bzv mislim da jos nije doslo do Al' plansko merenje ce pokazati. Mada bih ja prvo napunio akumulator, ostavio ga da odmiruje 24h i onda radio sve probe/merenja. Anlaser se lako sredjuje, videces i sam kad krenes sa poslom.

Ooo poz Dzonii
Sve mi je jasno kao dan,sada trenutno nemam vremena,ali pocetkom nedelje se bacam na posao pa javljam sta sam uradio. Hvala svima puno ! Ajte na pivce
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Nov 30, 2018 10:07 pm

Pa gde si bre ti Marko nema te 100 godina...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1694
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Uto Dec 04, 2018 1:23 am

nemanja80 ::Pa gde si bre ti Marko nema te 100 godina...

Pozz Nemanja,a ne vredi nema me nigde. Puno obaveza,kraj godine se blizi na poslu po ceo dan malte ne,puno obaveza isporuka. Kako si ti ? Sta se radi ?

Inace danas ostavim kola ocu da skine anlaser pa kada dodjem sa posla da ga otvaram polako i da vidim sta mu fali. Medjutim ja dosao kuci,anlaser na kolima pitam ga sta je radio on kaze isao do drugara (elektricara) skinuli stari i stavio mi neki drugi jaci.. Nesto majstor kaze moj je 0.8 a ovaj novi sto je stavio je 1.1 ,a cega ne znam ne razumem se.. Dosta drugacije pali,nema mucenja nicega..Verglanje au.. Nikada ovako nije bilo.. Kaze da nista ne fali ovako.. E sada sta je uradio ne znam zaista.. Videcemo kada bude neki minus,da li je sve ok.. cekam takvo jutro
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Dec 04, 2018 6:58 am

Imao si 0.8kw. stavljen je 1.1 kw. To je jacina elektro motora-anasera.
dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Dec 04, 2018 7:01 am

Ja sam na Mercedese stavljao jači, ili kako ga ja zovem brži anlaser. Palila W123 na pola ključa
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Uto Dec 04, 2018 7:30 pm

Pa valja li sto su stavili taj jaci ?

Hahha Mladjo,malila kao mina Very Happy Very Happy Very Happy I kod mene dosta bolje pali,nema da se muci kao pre,sve super
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Dec 04, 2018 7:45 pm

Ako je super onda mora da valja !

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11442
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Dec 04, 2018 7:51 pm

Meni je valjalo 10 godina, nisam primetio nikakve neželjene efekte u smislu kraćeg radnog veka akumulatora ili bilo šta slično. Akumulator na W123 mi je trajao 7 zima bez garaže.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Čet Dec 06, 2018 9:44 pm

Sve u svemu,stvar resenaaa Very Happy Hvala ljudi
MarkoVA