Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 406 2.0 HDi

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Peugeot 406 2.0 HDi

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 1:37 pm

Kako naslov teme kaze u pitanju je pug 406 2.0 HDi 2003 godiste restajling, boja trula visnja, primerak od 80kW/110Ks, manuelni menjac sa 5 brzina, SR nivo. 4x podizaci, 4x air bag, el. retrovizori sa grejacima, ABS, alu felne 15'', auto. klima, maglenke, senzori brisaca i svetala, tonirana stakla i tako dalje.

Slike trenutno nemam ali cu naknadno da ubacim kada budem slikao auto.

Krecemo sa pitanjima.

Kada sam kupio auto glavni kljuc je bio sav polomljen tojest ono kuciste sa dugmicima za zakljucavanje te koristim rezervni kljuc koji nema pomenute dugmice vec imam jedan mali dodatni daljinski uredjaj koji je zakacen za kljuc kao privezak sa kojim zakljucavam/otkljucavam auto i istovremeno aktivira alarm. Hteo bih da kupim novo kuciste za glavni kljuc i da prebacim transponder i cip sa starog e sad moje pitanje je da li ce kljuc raditi, da li ce zakljucavati i istovremeno aktivirati alarm kao pomenuti manji uredjaj ili nece bas zbog tog drugog uredjaja?

Poslednji izmenio Strajder dana Uto Mar 01, 2016 8:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Strajder

Broj poruka : 36
Datum upisa : 01.03.2016
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 406 2.0 HDi

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 1:54 pm

Radiće, ako sam te dobro razumeo tebi je elektronika glavnog ključa čitava, samo je oklop polomljen? Ako je tako onda idi kod nekog boljeg ključara, oni imaju ta kućišta za većinu auta, cene mislim da su 10-15€
mladenmi16

Broj poruka : 6640
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 01, 2016 1:57 pm

Pa radiće ako je sve to ispravno, mislim na elektronuku.
Ja sam kod sebe prebacivao sa jednog na drugi ključ i radi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11442
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 3:12 pm

Tako je, samo su oni plasticni dugmici pocupani ili polomljeni jebemliga. Koliko vidim sama elektronika je citava samo sto kada probam sa njim da zakljucam, pritisnem siljatim predmetom ono malo dugmence na ploci, ne reaguje. Mozda je baterija crkla posto vidim da nije dugo koriscen taj kljuc vec rezervni sa onim malim dodatnim za zakljucavanje. Kupicu novu bateriju pa cu probati, ako zakljucava onda cu zameniti kuciste kljuca.

Ono sto me buni je taj dodatni uredjaj koji sada sluzi za zakljucavanje i aktiviranje alarma, pretpostavljam da je to komandni kljuc od alarma, da li je sada komanda prebacena na njega pa glavni kljuc nece da radi cak i ako zamenim bateriju?
Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 01, 2016 3:16 pm

Kakav dodatni uređaj? A otključava li pritiskom na dugme tog ispravnog ključa?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 3:17 pm

Ako je alarm fabrički taj dodatni uređaj je možda išao sa rezervnim ključem dok su na glavnom sve komande u kućištu. Ako je alarm naknadno ugrađen onda se može desiti i da ti te komande na glavnom ključu neće raditi. Jel imaš na tom dodatnom uređaju uz rezervni ključ neku oznaku, na primer logo Pežoa ili nešto slično?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 3:19 pm

Petrucci ::Kakav dodatni uređaj? A otključava li pritiskom na dugme tog ispravnog ključa?
Koliko sam ja razumeo čovek ima posebno daljinski na rezervnom ključu.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 01, 2016 3:38 pm

Nema na 406-icama dodatnih uređaja, samo otvaranje na ključu, zato i pitam da li otvara sa tim ispravnim ključem. Pada mi na pamet da je prethodni vlasnik upario frekvencije, ali mrka kapa, što bi se sa tim za*ebavao

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Mar 01, 2016 3:50 pm

Ma to garant naknadno ugradjen alarm preko koga otkljucava i centralno.
shix

Broj poruka : 3087
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 3:53 pm

Ne znam da li je alarm fabricki ili ne ali ja sam misljenja da nije fabricki inace bi ceo sistem bio u sklopu jednog kljuca. Evo vam slike kako bi vam bilo jasnije, ovaj polomljeni je glavni kljuc i na njemu ne radi zakljucavanje dok na ovom crnom malom dodatnom koji je uz njega radi zakljucavanje kao i na ovom rezervnom koji koristim takodje i na njegovom ovom malom dodatnom crno/sivom radi zakljucavanje, na mestima gde se vidi da fali deo tu je bio neki logo i pisalo je excalibur ali su mi otpali. Zadnja slika je od transpondera i koliko vidim nigde nije ostecen niti je negde nesto odlemljeno.

Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 01, 2016 4:13 pm

Ne verujem da ćeš uspeti da otključaš originalnim ključem, to je prebačeno na excallibur. Uostalom, baterija je jeftina (ona sa pijace) pa probaj, ja bih se iznenadio kad bi otključao.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 4:22 pm

Pa to sam i ja pretpostavio, da je prebaceno zakljucavanje sa glavnog na ovaj dodatni uredjaj od alarma.
Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 6:37 pm

Nego da ne bih otvarao novu temu ajde ovde da pitam jos nesto, moze li mi neko reci zasta sluzi ovaj deo na slikama, nalazi se odmah ispod kruga oko kog ide sajla za gas?

Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 6:40 pm

Ako misliš na ovu kutiju, tu su releji.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 01, 2016 6:51 pm

Relej programatora grejača. [You must be registered and logged in to see this image.] br.19

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 7:47 pm

Mrčela ::Relej programatora grejača.  [You must be registered and logged in to see this image.] br.19

Znaci relej programatora grejaca. Pitam jer je izgorela zica na jednoj strani i istopio se deo tog releja gde se zica povezuje pa neznam funkciju tog dela zasta sluzi a na tabli ne izbaca gresku?

Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 8:41 pm

Jesi probao da ga izvadiš pa da vidiš šta od potrošača ne radi?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 8:53 pm

mladenmi16 ::Prilikom spajanja tema forum ih automatski slaže hronološki, tako da je u ovom slučaju (kad stariju temu ubacujem u noviju) to bilo neizbežno. Ovo ću ja sve da složim i pobrišem viškove da liči na nešto Very Happy
Nego da se vratimo mi na problem sa relejom. Jesi probao da ga izvadiš pa da vidiš šta od potrošača ne radi?

Znam kako funkcionise spajanje i prepravka radio sam nekada kao mod, iskreno vise sam se salio oko ovoga a ono ispade kao da zakeram, izvinjavam se ako sam nekog uvredio ili iscimao.

Sto se tice releja nisam nista dirao, kada sam pre par meseci menjao prekidac za zadnja stop svetla slucajno sam primetio otkacenu nagorelu zicu i video da je ustvari od tog releja. Tada sam samo malo ocistio vrh zice i prikacio na relej onako proizvoljno mada cisto sumnjam da je to imalo ikakvog efekta jer je deo releja gde se spaja sa zicom bio nagoreo i pomalo je plastika bila istopljena.

Nisam primetio da nesto ne radi u autu, greske nikakve nema e sad kao sto rekoh neznam za sta sluzi taj relej da bih znao nasta da obratim paznju ako nesto ne radi. El ne sluzi taj relej za paljenje auta mozda?
Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 9:00 pm

Ako sve radi na autu onda taj relej mučenik radi i onako nagoreo Jel ti palio grejače sad kad su bila hladnija jutra?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 01, 2016 9:02 pm

Ako zakačiš dijagnostiku pokazaće da ne radi, ako ne radi. Meni nije radio jedan grejač i slučajno sam otkrio grešu tako što sam radio nešto sa dijagnostikom i nabasam na grešku koja se odnosi  na relej, grejači, instalacija idt. Ne mora da i izbaci grešku na displeju od auta.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 9:11 pm

mladenmi16 ::Ako sve radi na autu onda taj relej mučenik radi i onako nagoreo    Jel ti palio grejače sad kad su bila hladnija jutra?

Iskreno nemam pojma, ja cele zime nisam primetio nista na tabli osim lampica za akumulator i ona lampica kao pumpa. Evo sad sam probao da vidim i osim ove dve pomenute lampice kad dam kontakt na samo pola sekunde se pojavi ona lampica kao zavojnica i odmah ugasi dok ove dve ostaju da svetle sve dok ne upalim auto. Pretpostavljam da je to lampica za grejac ali sada tokom ove malo ostrije zime nijednom mi nije upalio tu lampicu za grejac a imao sam malo muke sa paljenjem auta kada su bili oni minusi pa da li to nije problem do ovog releja da zbog njega grejac ne radi?
Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 01, 2016 9:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] Napisao si tačne podatke, pa sam postavio od tvog motora podatke, mada je na istom mestu gde je i onaj na onom prvom što sam postavio.

Poslednji put izmenio Mrčela dana Uto Mar 01, 2016 9:27 pm, izmenio ukupno 2 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Mar 01, 2016 9:19 pm

Trebali su se paliti grejači ove zime, bilo je hladnih jutara kad je ta lampica "federčić" trebala da svetli. Sad verovatno pali normalno jer nije više tolika zima pa se ni grejači ne pale. Promeni taj relej i sredi tu nagorelu žicu i trebalo bi da pali i na -1000 stepeni Very Happy
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strajder taj Uto Mar 01, 2016 9:36 pm

Mrčela ::[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] Napisao si tačne podatke pa sam i postavio od tvog motora, mada je na istom mestu gde i je i onaj na onom prvom što sam postavio.

Samo si me sad jos vise zbunio sa tim slikama. Na ovim slikama na mestu gde je relej, pod brojem 16 pise da je glow plug timer relay el mu to ovaj relej o kome pricamo ili neki drugi jer po nazivu mi ne deluje da jeste??

mladenmi16 ::Trebali su se paliti grejači ove zime, bilo je hladnih jutara kad je ta lampica "federčić" trebala da svetli. Sad verovatno pali normalno jer nije više tolika zima pa se ni grejači ne pale. Promeni taj relej i sredi tu nagorelu žicu i trebalo bi da pali i na -1000 stepeni Very Happy

Ma bila je temperatura i -20 kod mene jedno vreme, kada auto nisam palio dva i vise dana onda sam morao da ga palim preko kablova jer je i akumulator izgleda slab tojest star je a jos ga i mraz iscrpio ali sa kablovima upali relativno brzo. Onda sam ga jedno vreme palio svaki dan da radi bar 15 min kada su bili veliki minusi kako ga ne bi opet palio preko kablova dok pali normalno kad nije velika hladnoca. A bas mi je bilo cudno da tada nisam video da se pali lampica za grejac jer znam da bi po pravilu trebalo da se upali ali nisam bio siguran kod ovog auta da li pokazuje ili ne.
Strajder

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 01, 2016 9:41 pm

To je od grejača nema šta da te buni.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći