Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Led H7

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: Led H7

Počalji od Ninno taj Čet Avg 31, 2017 11:20 pm

I ove ledaljke opasno sijaju, dobar odnos lm i w, izgledaju ovako kvalitetno napravljene nema tu sta da se zameri realno. E sad kako to izgleda i radi posao u praksi zivo me zanima. Jos jedna enigma - sta kaze zakon po pitanju ovih sijalica?

Ninno

Broj poruka : 1196
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bivsi anoreksicar taj Čet Avg 31, 2017 11:40 pm

Ne postoji na tržištu sličan proizvod jer je ovaj proizvod razvijan u RH i dobio je E-MARK od EU po trenutno važećim EU/ECE pravilnicima.
bivsi anoreksicar

Broj poruka : 46
Datum upisa : 02.04.2017
Godina : 40
Vozilo: : citroen c5 x7 2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Čet Avg 31, 2017 11:56 pm

Kako ne postoje, pa koje su onda ove sa aliexpress-a (isto led, isto ludacka jacina u odnosu lm/w, imaju hladnjake i ventilatore)?
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Sep 01, 2017 12:40 am

bivsi anoreksicar ::Ne postoji na tržištu sličan proizvod jer je ovaj proizvod razvijan u RH i dobio je E-MARK od EU po trenutno važećim EU/ECE pravilnicima.

Sta znaci ,,proizvod razvijan u RH,, mislim konkretno sta je RH ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1316
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 01, 2017 8:58 am

Republika Hrvatska, valjda. Možda je konkretno ta sijalica koju je anoreksičar ugradio proizvedena u Hrvatskoj, verovatno je na to mislio.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15536
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Sep 01, 2017 12:59 pm

Uf a hrvatska mi merilo za kvalitet u pm...
Pa brate napisi onda Hrvatska, mislim RH....
Evo idem ja za vikend na kupanje u RM a vracamo se preko RH i RB pa u RS i tako....
Jeste culi da je Kusta prekinuo snimanje u Americi...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 01, 2017 1:00 pm

Što, rekli mu da se vrati u NY preko VY?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Sep 01, 2017 1:29 pm

Da,da,da

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bivsi anoreksicar taj Sub Sep 02, 2017 4:58 pm

Ove iz RH imaju predstavnika u mojoj drzavi i imam pismenu garanciju, to mi je plus u odnosu na ove sa aliekspresa ili ibeja
bivsi anoreksicar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Sep 02, 2017 7:15 pm

Nema nikakve sumnje da je to kvalitetnije nego kod Kineza, ali i to sa dalekog istoka više nije za bacanje, apsolutno

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Sep 02, 2017 7:19 pm

@bivsi anoreksicar, jaka vajda od garancije kad set kosta 80e. Da se zamene sva 3 kompleta to je 240e. I nije stvar u 240e nego u tome sto je to premnogo za prakticno 6 sijalice pa kakve god da su. Ako cemo se drzati svega sto pise na papiru onda 'made in PRC' imaju radni vek 30000h pa sve do 50000h a takodje se u unutrasnjoj prodaji dobija garancija 1-2 godine i sve to za 25-40e po setu. Zakljucak se sam namece zar ne.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bivsi anoreksicar taj Ned Sep 03, 2017 11:43 am

Ove ''nase'' su probane kod mojih prijatelja iz hrvacke koje poznajem, nisu neki ''s foruma'' i rade po 5-6 godina bez ikakvih problema, do sad niko nije imao nikakvu reklamaciju. pa cak i u slucaju reklamacije lakse je ove zamjeniti za nove nego te kineske. ne kazem da ti nisi u pravu, niti da kineske nisu dobre, a pogotovo da su jeftine... ali moja lova moj izbor ;)
bivsi anoreksicar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Sep 03, 2017 12:53 pm

Cekaj, cekaj druze - NIKAD VISE NEMOJ DA OMALOVAZAVAS PA NI INDIREKTNO LJUDE SA OVOG FORUMA...te izraze 'vasi', 'nasi' a narocito ovo 'neki' ostavi za druge prilike/neprilike i mesta. Ono sto je zajednicko ljudima sa ovog foruma je da su zeljni/voljni da pomognu i podele informacije i svoja iskustva uvek u najboljoj nameri (i u 99% su tacne i iskustveno potkrepljene) tako da gledaj da to makar ne komentarises s' nipodastavanjem ako vec ne mozes da postujes.

Sto se ove tematike o sijalicama tice ocito imamo razlice stavove, ne slazemo se a vala necemo se ni sloziti (sto i ne moramo) ali se necemo ni raspravljati. Ja ovde stavljam tacku na polemiku.

P.S. Obrati paznju na prvi pasus mog posta, zelim ti svako dobro i drugarski pozdrav.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bivsi anoreksicar taj Ned Sep 03, 2017 1:41 pm

Nisam se ja dobro odrazio, a ti si jos pogresnije shvatio. Nikoga ja ne omalovazavam, samo je razlika kad ti to kazu ljudi koje licno poznajes i ljudi koji su na forumu i koje ne poznajes, a pogotovo ako su sa foruma firmi koje to prodaju (najmanje sam mislio na ljude sa ovog foruma). Priznaces da uvijek ima pojedinaca sa razlicitim motivima boravka na forumu.
To ''nasi'' se misli na prostor na kojem svi govorimo istim jezikom a ne tako kako ti mislis ;), ti mozda ljude dijelis na vasi/nasi, meni su ovdje svi nasi jer vozaju francuze ;)  
Nikoga ja ne omalovazavam, cak naprotiv, postujem mnoge ovdje koje trose svoje resurse, prije svega najskuplje vrijeme pa i ostale, da bi pomogli drugima. iz tog razloga sam stavio ovo o sijalicama da bih nekome pomogao prilikom eventualne odluke.
Ocito je da nemamo isto misljenje, ja sam prezadovoljan vec 2 mjeseca i nije mi zao ni jednog dinara koji sam dao.

I nemoj da galamis bez razloga ;)
bivsi anoreksicar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Sep 03, 2017 2:14 pm

Shvatio sam te onako kako si se izrazio, drugi put pisi jasnije i nece biti problema. Da ne bi ti tumacio sta ja mislim (sve si me razumeo) a i ja sta ti mislis onda lepo pisi jasno ono sto mislis i sve 5. Koliko sam primetio u temi bilo je jos nerazumevanja tvog pisanja, malo je tesko da puno ljudi ne kapira jednog i da svi grese. Inace za u buduce ce nam trebati tumac ovde iako svi naravno da govorimo istim jezikom (sto bi trebalo da bude tacka olaksanja).

Sto se osvetljenja tice drago mi je da si zadovoljan i zelim ti da 222 meseca uzivas u prijatnoj voznji sa njima, to nije problem kao ni novac koji je dat...za druge stvari se nismo razumeli po pitanju sijalica ali nema veze, kao sto ranije rekoh ni ne moramo.

Sto se galame tice uopste nisam galamio samo sam ti skrenuo paznju na neke stvari...ako je bilo opravdano ok, ako je bilo do obostranog nesporazuma onda izvini sa moje strane. Ali uvek ako osetim da treba da reagujem u zastiti foruma/forumasa po bilo kom pitanju galamim i galamicu ako treba jos vise. A ti bi mog'o manje da koristis ove smajlice i zmigavce jer u razgovoru delujes neozbiljno. Sad me izvini - ne bih te vise zadrzavao, imam posla. Ziveli.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mtmratko taj Sub Dec 09, 2017 10:23 pm

mtmratko

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.12.2017
Godina : 54
Vozilo: : citroen c5 2.2 hdi exclusive 2004

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amladenbk taj Sre Jun 27, 2018 7:43 am

Dok sam imao Punta sa tankim farovima dobio sam na poklon led H7... posto su ti farovi ionako lose osvetljavali put ( a stavio sam pojacane H7 ) mislio sam da cu resiti taj problem sa njima ... sve je leglo u faru kako treba ... medjutim kad je pao mrak i ja upalio svetla nista se ne vidi ... farovi rade i sijaju nenormalno ali ne obasjavaju put ispred sebe ... dobro je sto nisam otisao na put sa njima morao bih da ih menjam negde na nekom parkingu ....
Razocaran vratio sam klasicne H7 sijalice i probao da nadjem razlog zasto ne osvetljavaju put kako treba ....
A razlog vrlo jednostavan .... po konstrukciji obicne sijalice prave zizu na vlaknu koje se usmerava na sistem ogledala i na obasijavanje puta a kod led sijalica one obasijavaju far koji sistemom ogledala usmerava svetlo na obasijavanje puta .... da bi led sijalice radile svoj posao moras da imas i far za led sijalice ... isto princip vazi i za stop svetlo i zadnju poziciju, zadnju i prednje maglenke sem za svetlo registar tablice i prednje pozicije ... a da zaboravio sam stalno je gorelo na tabli upozorenje da neka sijalica ne radi zato sto su bile bez canbusa ( kasnije sam otkrio da je to lazni otpor ili ti ponistivac greske ) koji je tada bio skuplji od sijalice ...
Eto moje iskustvo mozda ce nekom pomoci da odluci da li da stavlja led sijalice
amladenbk

Datum upisa : 08.06.2018
Vozilo: : Citroen C4 2007 1.6 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jun 27, 2018 9:12 am

Tako je, LED sijalice idu uz LED farove (projektore), halogene sijalice- halogeni farovi, bilux sijalice- bilux farovi, xenon sijalice- xenon farovi.
Budzenja napamet dovode do pogorsanja osvetljenosti onoga sto treba a povecavaju zaslepljivanje svih drugih ucesnika u saobracaju.
U izvesnom broju udesa znacajan udeo da se dogodi nesreca je zbog neispravnog sistema osvetljenja. A neispravno je i kada nepravilno osvetljava.

Inzenjeri utrose dosta sati na projektovanje farova i sijalica a potom testiranja, nije to posao za amatersko nasumicno pogadjanje svetlosnih osobina kombinacije far-sijalica- pozicija ugradnje.

Videti i biti vidjen, je odavno osnovno pravilo bezbednog ucestvovanja u saobracaju.

Ja sam protiv nestrucnog budzenja, i skidao bih tablice sa auta koji se nadje u saobracaju a ocigledno svetlima ometa sve oko sebe.

Poslednji izmenio pego307 dana Sre Jun 27, 2018 1:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
pego307

Broj poruka : 266
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jun 27, 2018 11:02 am

pozzz kad smo kod toga...od kada imam C4 nisam imao problema sa sijalicama(osim sto sam ga kupio sa vrrrrlo slabim rikverc svetlom-ispostavilo se da je dasa pre mene utnuo sijalicu od 24V....promenjena i ok je)ali...od skoro prijavi sin da mu je crkla sijalica na srednjaku levog fara....naravno odem kupim komplet promenim obe,i nastaje mali problem...
pre toga obe strane su bile simetricne,bacao je svetla podjednako i nije bilo tog ``zaslepljivanja`` i odjednom- leva strana je podignutija i rasipa svetlost i blago ``zaslepljuje`` za razliku od desnog....pri vizuelnoj kontroli primetio sam da (nazovimo je)kapa sijalice ili navlaka il kako vec je ko zove u samom faru ima blagu deformaciju(verovatno je isti dasa,koji je unuo onu od 24V, to ``napravio``) ...i verovatno je to razlog takvog isijavanja...pa savet...kako to resiti i popraviti? zahvaljujem

SOF

Broj poruka : 229
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jun 27, 2018 2:11 pm

Ne znam da li imas sa ili bez reflektora. Vidim da C4 ima farove jednog i drugog tipa.
U svakom slucaju proveri kako je nalegla sijalica. Svaka pomerenost, napred nazad, daje vece rasprsavanje svetla. Ako nije u samoj zizi ogledala ili sociva. Gore dole pomerenost isto rasprsava svetlost ali na gornjoj ili donjoj strani vise ili manje.

Slobodno mozes ukljuciti far i polako pomeriti sijalicu napred nazad. Videces kako se menja koncentrisanost snopa.

Ta kapa koja je ispred sijalice, sluzi da ne sljasti sama nit sijalice na dalje. Slobodno je malo pomeri i dosteluj ako treba.

Ukoliko je plocica, polozena, vodoravna, onda sluzi da odsece deo snopa. To se koristi kod kratkih svetla. S time sto je sama nit malo pomerena van zize samog ogledala ili sociva.
Naravno ta plocica se stavlja ukoliko se koristi sijalica koja nema u sebi tu plocicu.

Npr, na sijalicama H4 videces dve niti. Jedna je sa plocicom, druga bez. Ta sa plocicom je za kratko svetlo. I pomerena je u odnosu one bez plocice. Bas zbog toga da je ugao prelamanja drugaciji i odbijeno svetlo koja plocica ne zaklanja, pada blize autu.
Dok ona druga, za daleko svetlo, to nema. Ali je vise u zizi samog sociva ili ogledala. Time je svetlost koncentrisanija. Ako bi ova sa plocicom bila bez, sljastila bi ili ukoliko bi se ova nit bez plocice pomerila na mesto ove sa dobio bi se isti efekat.

Sada, ukoliko je tebi za malo pomerena nit dobio bi neku od tih zezanja.

Mozda se desi i da je fabricka greska u sijalici. Sta znas. Zameni iz desnog fara i stavi u levi da vidis i budes definitivno siguran. Sta znas.

Ne desilo se, pu, pu, pu ... da je poremetio mesto naleganja.

Lightsoft

Broj poruka : 574
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jun 27, 2018 5:00 pm

ok...sve je to korisno...naravno da cu ispregledati napred pomenute parametre...znam samo da su sijalice lepo postavljene...i verovatno je u pitanju ta kapa...jer vizuelno ima malih razlika u polozaju i obliku...a sto se tice farova...klasika nema reflektora...eto cisto da se zna,nije bilo zastitne gume(poklopca),doduse na desnom faru bas za kratka al odmah sam odreagovao i nabavio(od fiat punta al,isto je...znam samo da nam je na sluzbenom vozilu kog inace vozim cesto,nedostajala ta kapa i redovno smo zavlacili prste i menjali sijalice,naravno dok nisam nabavio kapu i spasili se ``bede``

SOF

Broj poruka : 229
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amladenbk taj Sre Jun 27, 2018 5:49 pm

Da Pego307 naveo si sve moguce vrste farova koji postoje u vozilima i pravila sta gde ide ... mada obicno se kod nas koriste led diode u farovima za dugo svetlo kao day light svetla mada je to po zakonu kaznjivo jer kao day light se koriste srednja ili oborena svetla ukoliko nema fabricki ugradjenih dnevnih svetala ...
hoce nasi vozaci da imitiraju svetske trendove pa to ti je ....  
kako kaze poslovica videla zaba da se konj potkiva pa hoce i ona ....
SOF
i meni se desilo da je neko na silu ugurao sijalicu ukrivo pa je iskrivio kapu u faru na dole ....
prvo proveri da nisi naopako gurnuo sijalicu u leziste Very Happy ili da nije dobro nalegla ...slobodno uvuci srafciger u far i podesi tu kapu da bude potpuno horizontalna ali naravno pazljivo da ne ostetis ogledalo unutar fara .... neka ti smernica za polozaj kape bude suprotni far ...a ta gumena kapa sluzi za dihtovanje tj da ne ulazi vlaga u far jer tada sijalice cesce crkavaju ... verovatno si primetio kod nekih vozila da je far iznutra zamagljen ... to se desava kada nema te kape i vlaga udje u far ... zamagljenost nestane kada se upale farovi i isti zagreju od sijalice ali kada se ohlade onda se ponovo magla pojavi ...

Lek : ako se desava da far magli skines gumenu kapu, vozis sa upaljenim svetlima, kada zavrsis voznju vratis kapu i tako par puta dokle god ta magla ne nestane ...

Inace zna li neko gde ima da se kupe plasticne zastitne navlake za buksne za sijalice za srednja svetla ... istopila mi se jedna a ko za baksuz nije mi ostala ni jedna od punta ... valjda su iste velicine jer koriste iste sijalice ....
amladenbk

Datum upisa : 08.06.2018
Vozilo: : Citroen C4 2007 1.6 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh