Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 sw zbrljana instalacija tečnost za stakla

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Peugeot 307 sw zbrljana instalacija tečnost za stakla

Počalji od psaras taj Čet Mar 03, 2016 10:52 am

Ovo je problem otkad je auto kupljen, nekih godinu dana dakle. Neko je čačkao instalaciju oko prskalice tečnosti za stakla. Dešava se kad pritisnem ručicu ka sebi, motor ne prska ni napred ni nazad. Kad okrenem onaj prekidač na ručici jednom, kreće da radi zadnji brisač normalno kako bi i trebalo a kad ga "napnem" u krajnji položaj kad bi trebalo da prska pozadi - on prska napred. Dakle obrnuta je neka logika stim što pozadi ne prska. I prednji i zadnji brisači rade normalno, kako bi trebalo, mislim na kretanje, brzinu brisanja, senzori za kišu...imam solidno znanje iz elektrike i nije mi problem sam da pročačkam ali nemam predstave gde da tražim i odakle da počnem jer nemam nikakve šeme. Ako je neko popravljao ovo ili ima neku šemu bilo bi od pomoći. Hvala. U pitanju je 2.0 HDI 66kw.
psaras

Broj poruka : 21
Datum upisa : 01.03.2015
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 sw zbrljana instalacija tečnost za stakla

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 03, 2016 10:59 am

Verovatno je crkla pumpica za predne staklo, pa je neko prebacio crevo od prednjeg na pumpu od zadnjeg stakla. Pumpice su na posudi za tečnost.
mladenmi16

Broj poruka : 5674
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Čet Mar 03, 2016 11:15 am

Aha, znači ima dve pumpice. Ako je samo to onda super. Proveriću, hvala na pomoći.
psaras

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 03, 2016 12:05 pm

Skini pumpicu u njoj imaš jedan klip koji se pomera i tako podešava rad prskalica, znači jedna pumpa za prednje i zadni brisač, u pumpi ima klipić koji se rotira i tako podešava na koju će stranu prskati. Imaš li za farove prskalice? Pumpa za farove je odvojena.
Ovo je od C5 mislim da je isto kod tebe [You must be registered and logged in to see this image.] ova pumpa što se vidi to je od farova. pre nje je za brisače.

Malo prelistaj ovo , ako zapne pitaj pomoći ćemo. [You must be registered and logged in to see this link.]
Giza je imao isti problem pa neka ti bolje objasni.
Evo druže i od pežoa [You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] ovde sam označio gde stoji klip koji se rotira i podešava gde će prskati, napred, nazad to treba da se rastavi i vidi da nije nabubrila gumica pa ne može da se okreće, ako je nabubrila , krajeve šmirglom ošmirglati/poravnati pa probaj, ako opet ne valja onda je klip okrenut naopako. [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Mar 03, 2016 1:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Čet Mar 03, 2016 1:15 pm

Sad sam na telefonu na poslu, prostudiraću sve kad dođem kući. Nemam prskalice na farovima a i mislio sam da ima jedna pumpa koja prska napred ili nazad, samo što mi je neko objašnjavao da na svom autu obrće polaritet te tako pumpa vrti u jednom ili drugom smeru, ovde je očigledno drugi sistem. Najkasnije za vikend ću se baviti problemom pa ću se javiti šta sam uradio i dokumentovati sve. Pozdrav i hvala.
psaras

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 03, 2016 1:19 pm

Jeste obrće polaritet , tako podesi klipić na koju stranu da pršće. Ma vidim ja da ćeš ti to srediti.
Možda je samo klip zaglavio , dopisao sam u predhodnom postu kako da uradiš.

Evo ovde imaš i slike pumpe i tog klipa koji treba da se sredi [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Čet Mar 03, 2016 1:33 pm

Prije nego sto rastavis pumpicu, poskidaj crijeva sa nje i onda isprobaj da li ti prska u oba smjera. Kod mene na 307 ima filter na crijevu koje vodi na prednju sajbu, koji mi je jednom prilikom zastopao i nije moglo nikako bacati vodu naprijed. Filter je inace isti kao od goriva sto se stavlja ne neke starije benzince.
Fellini

Broj poruka : 74
Datum upisa : 05.09.2014
Vozilo: : Peugeot 307 2.0HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 03, 2016 1:36 pm

I to je moguće.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Čet Mar 03, 2016 9:51 pm

Nemam problema sa tim sitnim sklopovima, radim kao automatičar u procesnoj industriji i praktično se sa njima bakćem svakodnevno. Ako može da se sredi, srediću sigurno. Da se ne zahvaljujem više, stvarno ste drugari. Kao što rekoh, sve što uspem da uradim dokumentovaću i okačiti ovde za buduća pokolenja
psaras

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasa77 taj Pet Mar 04, 2016 8:28 am

Imao sam isti problem sa prskalicom, zaglavljivao klip zbog gumica na krajevima koje se malo naduju verovatno zbog kvaliteta tecnosti koje sipamo a problem sam resio kupovinom motorcica od 306-ice ima drugaciji sistem po meni mnogo bolji i evo 4-5 god nema problema cena na otpadu 400 din.
sasa77

Broj poruka : 136
Datum upisa : 26.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 04, 2016 10:20 am

Gumica se na krajevima sredi šmrglom i radi ko nova. Postavio sam mu link gde je čovek sve rasturao komplet motorić. Videće kada skine. A može i tako kao i ti što si uradio.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasa77 taj Pet Mar 04, 2016 10:28 am

Ne sumnjam da moze da se popravi i ja sam moj motorcic popravljao par puta ali ovaj od 306-ice je mnogo bolje resenje nema klip nego neku klapnu
sasa77

Broj poruka : 136
Datum upisa : 26.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Pon Mar 07, 2016 9:15 pm

Hm, probao sam da skinem branik u subotu i nešto mi ne ide. Tek je ofarban pa sam se plašio da ga ne ogulim, baš bih se smorio. Ne nađoh nigde video uputstvo, ima za 308. Jel mora da se skida branik ili može nekako od dole iz kanala da se pristupi? Mogu na kanal vikendom u tazbini...
psaras

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 07, 2016 9:38 pm

Evo branik pa probaj, ne verujem da možeš odozdo. Jedino da skineš točak i oblogu onu plastičnu tako ćeš doći.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fellini taj Uto Mar 08, 2016 7:23 am

Ne trebas branik skidati, skini samo tocak i unutrasnji blatobran, kako ti je i Mrčela rekao.
Fellini

Broj poruka : 74
Datum upisa : 05.09.2014
Vozilo: : Peugeot 307 2.0HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Uto Mar 08, 2016 9:37 am

To je lakše. Probaću tako. Što se tiče branika, probao sam ja da skinem ali sam se plašio da ne slomim nešto jer je, kao što rekoh, sveže ofarban. Skinuo sam one šrafove sa unutrašnjeg blatobrana, skinuo sam i ispod haube ali nešto ga još drži. Probao sam da odvojim one kao lajsne - bumpere jer sam pretpostavio da ispod ima šrafova ali neće, plašio sam se da ne slomim žabe. Sad na šemi vidim da ima ispod šrafova. Koliko ukupno šrafova drži branik? Jel skidao od vas neko?
psaras

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 08, 2016 11:26 am

psaras :: Probao sam da odvojim one kao lajsne - bumpere jer sam pretpostavio da ispod ima šrafova ali neće, plašio sam se da ne slomim žabe. Sad na šemi vidim da ima ispod šrafova. Koliko ukupno šrafova drži branik?
Lajsnu skidaj od strane točka, vidiš i na slici kako se skida, šarafi takođe su obeleženi brojevima. Kada skineš lajsnu imaš šaraf to si i sam primetio. Ako nisi siguran bolje to ostavi i probaj da skineš točak i plastičnu oblogu.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od psaras taj Uto Mar 08, 2016 1:36 pm

I to što kažeš Very Happy
psaras