Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Zamena sundjera sedista C5

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zamena sundjera sedista C5

Počalji od Giza taj Pon Mar 07, 2016 9:41 am

Drugari dali je neko mozda reparirao donji deo sediste? Pocepao se sundjer donjem dela sedišta,kadice. Neznam da li se to može nekako prepraviti ili moram kupiti drugo.
Giza

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zamena sundjera sedista C5

Počalji od mladenmi16 taj Pon Mar 07, 2016 9:51 am

Može se srediti, to rešava svaki auto tapetar a može i običan tapetar (što tapacira nameštaj). Treba samo naći isti štof. Ja sam za sređivanje mog sedišta iskoristio štof sa leđa sedišta "donora". Sunđer ukroje tapetari, srede štof na bubregu, i ko novo.
mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 07, 2016 1:33 pm

Zvao sad jedn0g tapetara kaze covek da moze da uradi al to nije to,kao da mi ne uzima bezveze 20€ nije to kao fabricki sundjer,a polovn0o sediste kosta toliko pa me uputio kod par ljudi koji prodaju sedista za c5 tako da neznam...
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Mar 07, 2016 2:02 pm

Ako ti je otišao sunđer, to će se teško zameniti, obzirom da tu ide posebna vrsta materijala. Tapetari mogu da ti reše problem sa štofom, ali ne i sa sunđerom.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Pon Mar 07, 2016 2:10 pm

Pre tri meseca sam video na kupujemprodajem da covek iz Nisa prodaje prednja i zadnja sedista za 50€. Na slikama su izgledala dobro. Razmisljao sam da kupim jer su imala i naslone za ruku, ali mi je Nis malo sputan pa nikako da to i ostvarim. Probao sam da ga sad nadjem ali nisam uspeo. Ili je prodao ili je oglas istekao.
Mr No

Broj poruka : 315
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 40
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Mar 07, 2016 3:29 pm

Petrucci ::Ako ti je otišao sunđer, to će se teško zameniti, obzirom da tu ide posebna vrsta materijala. Tapetari mogu da ti reše problem sa štofom, ali ne i sa sunđerom.
Ima kod nas tih sunđera da se kupe, jedina razlika je što fabrika dobija oblikovane (unapred izlivene) sunđere, a u ovom slučaju se sunđer kroji po potrebi. Ima i kod nas firma koja izliva sunđer po želji (oblik i tvrdoća) ali to je već za dalju upotrebu u komercijalne svrhe tako da nije preporučljivo naručivati za jedno sedište. Cena je verovatno affraid
mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Mar 07, 2016 4:11 pm

Sredinom marta idem za Nis pa cu usput svratiti do tog coveka sto prodaje sedista po 20€ ,ako neuspem tu prosvrljacu po Nisu. To bi me papreno iskostalo da narucim za jedno sediste ne isplati se. Dobra su na slici MR NO ali dok ih oko ne vidi rizično je kupovati. Driveri moj savet,sve što radite,radite to na zadnjem sedistu da nebi dosli do neplaniranih troskova kao ja.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Mar 08, 2016 8:27 am

Ako si tako pocepao sediste plati muzici, ali nemoj da zalis. Proveo si se za sve pare Very Happy Dok ne proveris izgled sedista nista ne kupuj, slazem se sa tobom. To nije roba koji se cesto prodaje pa mozes u medjuvremenu da das oglas da kupujes sedista, mozda se neko javi sa boljom ponudom. Valjda i prodavcima zauzimaju mesta pa da ga se rese posto poto. A sledeci put cebe u gepek...
Mr No

Broj poruka : 315
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 40
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosNis taj Sre Mar 23, 2016 11:00 pm

Sada sam procitao ovu temu. Ako vam treba pomoc mogu da odem da pogledam ta sedista i da vam ih slikam.
Drugar je na Peugeot-u 406 (mislim da mi je reko da ga kostalo 30e) sredio naslon vozacevog sedista, leva potpora. Od ulazenja i izlazenja pocepalo se platno a i sundjer ubrzo posle toga.
Zamenio je sundjer i platno koje je identicno kao i fabricko. nista se ne primecuje.
MilosNis

Broj poruka : 234
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pet Mar 25, 2016 11:43 pm

Meni bi odgovarao i sunjer samo. Posto mi je platno u odlicnom stanju,pa bi jos bolje bilo samo sundjer. Posto moje sediste ima air bag pa da netrazim takvo.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh