Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Hladan start prvo paljenje jutarnje

Strana 1 od 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Ići dole

prvo paljenje problem

Počalji od mishja taj Ned Dec 01, 2013 12:02 pm

zeza me prvo paljenje kao da vrati gorivo,tesko upali prvi put u toku dana a posle pali i kad se skroz ohladi, posle 7-8 sati na pola kljuca, juce mi je majstor zamenio kuciste filtera,rekao mi kao to je, kad ja danas ono vece sranje nego sto je bilo, u pitanju je partner 1.9d. sta mislite vi?
mishja

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Hladan start prvo paljenje jutarnje

Počalji od Жиле taj Ned Dec 01, 2013 12:38 pm

Sam si dao odgovor,ako je majstor zamenio kućište filtera i sada još ''gore'', najverovatnije vuče falš vazduh,pregledaj sam te spojeve od creva i tu gumicu na poklopcu kućišta.Pa ćemo videti šta dalje. Je li ovako izgleda filter [You must be registered and logged in to see this image.]otpoji crevo od goriva što ide iz rezervoara i stavi u flašu i daj kontakt pa ćeš tako videti kako pumpa radi,ili neka ti električar vidi pumpu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11251
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Dec 01, 2013 1:07 pm

meni je kuciste sa nekom zateznom plasticnom selnom,ima poklopac sa gumicom i selnom se stegne poklopac za telo,ovo tvoje je na navoj mozda drugi tip, ma dao sam mu pare da sredi on je odma rekao to, mogao je prvo da pregleda creva i spojeve a ne tras najskuplje, ne pipam ja nista nego da se konsultujem sa vama, ako bude poceo da palamudi i da trazi pare bice nokaut i oprosticu mu te pare al' cu da ga pocepam, u utorak idem kod njega sutra ne znam dal' cu stici. posle u srbiji zive indijanci i nasilnici, pa mora da zive kad imaju posla sa prevarantima,svako gleda da te zajebe
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Dec 01, 2013 2:21 pm

Sto ti dobra slika cika Zile tog kucista    
Cini mi se da opet nailazimo na "problem" kod majstora... Uzo kintu a problem jos veci...
kad proveravas taj fals vazduh, idi prvo od rezervoara, vidi u kakvom je stanju pumpu u njemu, dal tu ne vuce prvo, pa onda idi na kuciste, skini jedno crevo sa kucista, treba da je levo, daj kontakt da ti malo goriva izadje, stavi cevo u neku kantu, kad ti spricne gorivo na crevu, vrati, tako si ozracio sistem i izbacio vazduh, a obavezno vidi pumpu na rezervoaru, mozda ti je tu doslo do labljenja selne koja drzi pumpu pa tu vuce vazduh. meni je to bilo, a majstor mi radio, i od tad ne verujem nikome........
Goga_EG

Broj poruka : 1624
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Dec 01, 2013 2:30 pm

ja sam posten i onda mislim svi su takvi,uvek treba prvo probati sam sve sto mozes pa onda majstor, skola za buduce vreme
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 01, 2013 5:34 pm

mishja ::meni je kuciste sa nekom zateznom plasticnom selnom,ima poklopac sa gumicom i selnom se stegne poklopac za telo,ovo tvoje je na navoj mozda drugi tip, ma dao sam mu pare da sredi on je odma rekao to, mogao je prvo da pregleda creva i spojeve a ne tras najskuplje, ne pipam ja nista nego da se konsultujem sa vama, ako bude poceo da palamudi i da trazi pare bice nokaut i oprosticu mu te pare al' cu da ga pocepam, u utorak idem kod njega sutra ne znam dal' cu stici. posle u srbiji zive indijanci i nasilnici, pa mora da zive kad imaju posla sa prevarantima,svako gleda da te zajebe
Pa tako je ,nabi mu glavu pod haubu i dok nereši ne ispuštaj ga iz ruku:xexe:  ,ja sam za radikalne mere kada su ste bitange u pitanju. Platiš k'o čoveku a onda traži po forumima kako da popraviš.Igračku  za pojas ,pa:tuptup:
Ljudi ,napišite ime čoveka neka ljudi znaju i zaobiđu te volove!
[You must be registered and logged in to see this image.] evo našao sm od nekog Citroena ,trebalo bi da je ovakav ili bar taj prsten. Obavezno uzmi staro kućište i proveri  da nije negde puklo.Jer zašto bi to menjao? Šta je tebi rekao,koji je razlog menjanja kućišta,jedino ako on nije nešto polomio kada je čačkao oko njega,a mogao je samo da dotegne tu šelnu i da pukne u šta ja verujem da je baš to i uradio . Obavezno stari deo uzmi ako ti već nije nešto podvalio.

Poslednji put izmenio Mrčela dana Ned Dec 01, 2013 6:12 pm, izmenio ukupno 4 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 01, 2013 5:37 pm

Goga_EG ::Sto ti dobra slika cika Zile tog kucista    
Cini mi se da opet nailazimo na "problem" kod majstora... Uzo kintu a problem jos veci...
kad proveravas taj fals vazduh, idi prvo od rezervoara, vidi u kakvom je stanju pumpu u njemu, dal tu ne vuce prvo, pa onda idi na kuciste, skini jedno crevo sa kucista, treba da je levo, daj kontakt da ti malo goriva izadje, stavi cevo u neku kantu, kad ti spricne gorivo na crevu, vrati, tako si ozracio sistem i izbacio vazduh, a obavezno vidi pumpu na rezervoaru, mozda ti je tu doslo do labljenja selne koja drzi pumpu pa tu vuce vazduh. meni je to bilo, a majstor mi radio, i od tad ne verujem nikome........
ovo je tvoje kućište!     Dobar savet za kolegu,svaka čast. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Dec 01, 2013 6:38 pm

Ja prosto ne mogu da verujem da je istina ovo sto citam.... mojne da pricas da je puklo kuciste prilikom popravke????
JBT, pa skoro 90% majstora lomi to kuciste... Zile, znas sto??? mrzi ih da daju neku kintu da kupe pravi alat za otvaranje kucista... Komplet za sva kucista, nije skup... Otvaraju svim i svacim...    
kad se setim meni majstor skinuo, i stavio na STEGU, na stegu celo kuciste, i okrece, pa kad je video da nece, onda mu segrt drzi kuciste on okrece.... JBT, ima ih raznih...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 01, 2013 7:20 pm

Šumadinac ne znam je l' puklo kućište ,čovek nije odgovorio,ja sam siguran da je dotezao bez da gazda auta vidi,pa je mislio da zaradi pare za minut,ako ga je slomio ja bih ga naterao da pojede onaj dihtung nije tvrd.Što se tiče kućišta ,to se rukom dotegne i staviš obični šarafciger na ono rebro i malo kucneš i tako i skidaš. Ja nisam majstor sebi sam tri puta skidao ,a skiniću sa 100 auta i ako slomim ja plaćam. Pa kako može kreten u stegu sa tim ?!  Ma netreba nikakav alat,ako imaš ruku za takve stvari.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Ned Dec 01, 2013 7:35 pm

ZemljaK A majstor Pele je u pitanju ako negresim ?? Question 
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Dec 01, 2013 8:09 pm

Ja ovo kuciste sa slike nikako da utopim... samo sam imao jednu sms poruku, nesto bzv..... a dok sam prodavao drugi sto se ne srafi vec kaci, zovu ki ludi  
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Dec 02, 2013 7:43 pm

jeste takvo kuciste mrcela isto, sutra idem kod majstora danas nisam mogao, meni je sa starim kucistem auto palio posle tri verglanja a sa novim sam ga u nedelju jedva upalio, danas sam ga nadrukao 7-8 puta  i upalio iz druge sa malim gasom, zvao sam ga kaze zamenio a meni gore sa njim, kaze ne valja pumpica reklamiracemo

Filip BX 14 tge ::ZemljaK A majstor Pele je u pitanju ako negresim ?? Question 
jeste, e sad dal je on radio ili njegovi majstori ne znam, njega hvale ljudi da je posten, al ako ima mastore koji nisu odgovorni to ide na njegovu stetu a i to nije moj problem, platio sam, uradi kako treba

malo me je iznerviralo sto je dijagnozu dao bez provere, pa tras najskuplji deo a moze da bude glupost tipa, labava selna ili neka gumica,crevo

mishja ::zeza me prvo paljenje kao da vrati gorivo,tesko upali prvi put u toku dana a posle pali i kad se skroz ohladi, posle 7-8 sati na pola kljuca, juce mi je majstor zamenio kuciste filtera,rekao mi kao to je, kad ja danas ono vece sranje nego sto je bilo, u pitanju je partner 1.9d. sta mislite vi?
to sto sam napisao ovde rekao sam i njemu i na osnovu toga je rekao da ne valja pumpica, jel moze samo ona da se zameni ili mora sa kucistem?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 02, 2013 9:30 pm

Druže, ne znam da li može pumpic da ide posebno,ako se niko nejavi pitaj u prodavnici.
Ja mislim da je auto morao biti ispravan posle njegove dijagnostike i posle zamenutog dela(kućišta).
Trebao bi da objasni šta je radi i zašto je radi i da vidiš deo (stari).

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Dec 03, 2013 8:29 am

tako ce da bidne
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Dec 04, 2013 2:09 pm

pumpica ide sa kucistem zajedno, uzeo sam stari deo,reklamiracemo deo pa cu uzeti set za veliki kad bude trebalo, inace mi curi pumpa za gorivo na dihtungu kaplje video sam i na ventilu emulatora,80e reparacija sutra nosim
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Dec 05, 2013 7:42 pm

zadihtovao mi majstor pumpu danas 60e, nego kad crkne neki grejac jel se pali lampica na tabli kao upozorenje, kaze meni moj majstor Pele zovla, ne mora da se upali, to se pali samo na vagenima.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Dec 05, 2013 7:58 pm

Ne pali se, u vr` glave upali onu lampicu chek engine, ali nemaš pojma zbog čega

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15533
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Dec 06, 2013 2:11 am

au bre mnogo para za dihtovanje bre :(
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 07, 2013 10:26 am

cuti pre mene bilo njih troje njima naplatio po 80e, zvao sam par ljudi tu je cena
bacao je na masinu,stelovao, provera dizni 1000din. po komadu tako da sam ja prosao realno
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Dec 07, 2013 6:15 pm

ok.. kako pali auto, kako radi ??
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 07, 2013 6:20 pm

lepo pali sad,lepo radi
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Sub Dec 07, 2013 6:42 pm

Dima,ima nema ??
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 07, 2013 8:28 pm

nema dima,nego mi vlazi na emulatoru malo i opet sad upalio tesko, moracu stvarno da nekom bem malo mamu definitivno
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 07, 2013 10:45 pm

mishja ::nema dima,nego mi vlazi na emulatoru malo i opet sad upalio tesko, moracu stvarno da nekom bem malo mamu definitivno
Majstoru poravnaš glavu i preštelaš nos!       

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Ned Dec 08, 2013 12:42 am

Mrčela ::
mishja ::nema dima,nego mi vlazi na emulatoru malo i opet sad upalio tesko, moracu stvarno da nekom bem malo mamu definitivno
Majstoru poravnaš glavu i preštelaš nos!       

Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh