Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Hladan start prvo paljenje jutarnje

Strana 12 od 15 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Re: Hladan start prvo paljenje jutarnje

Počalji od Жиле taj Pet Jul 31, 2015 3:01 pm

Jeste lim zakon, međutim ovo je lako skinuti i očistiti a i ujedno vidi ima li katrana i čađi u usisnoj grani.
Evo to je rešenje u koliko nije elektronski [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo gore na anlaseru je automat/bendix i on se može čuti kako si opisao [You must be registered and logged in to see this link.]

Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od je veux taj Sre Avg 05, 2015 9:16 am

Nisam stigao za vikend da oteram kola kod majstora, ali sam mu jutros ostavio...On kaže da je menjao bendix, ali da je uzeo neki što je on imao, a danas će kao staviti novi...
Videćemo...
Javljam sutra da li šljaka.

Ja došao narogušen, a on fin u pi... materinu. Pa izvini, pa ja mislio...pa lako ćemo, naši smo. Joj koji su ti majstori polusvet.
je veux

Broj poruka : 13
Datum upisa : 31.07.2015
Vozilo: : Peugeot 206 1.9d

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Avg 05, 2015 10:11 am

Rekoh ja tebi da on nije rastavljao anlaser.
Obeleži svoj automat/bendix na mestu gde neće videti majstor.

Vidi, da majstor, pa i priučeni , nemože da zna simptome lošeg automata na anlaseru, to mora da je dobro mentalno retardiran. Slobodo mu reci da sa ja to rekao.
Neka ti objasni, kako je zamenio biksne, gde je kupio, gde je račun, zašto je toliko naplatio? Ja bih njega malo propustio kroz šake!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Čet Avg 06, 2015 6:57 pm

Miso javi sta si uradio ... A zar nisi mogao da se javis da skinemo ja i ti taj anaser imam ja majstora posteno radi,i skromno naplacuje ja imam veliki popust...
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 979
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Hladan start prvo paljenje jutarnje

Počalji od zak2 taj Sre Mar 09, 2016 5:08 pm

Poz kolege...
imam problem pezo 306 dw8 1,9 dizel 51 kw
ujtru prvo paljenje grijci odrade zaverglam auto odma sastavi sto se kaze na pola kljuca ali se trese ler gas oko 500 moram ga gasom lagano pipkati da se ne ugasi to sve traje oko 10 sec auto se trese neravnomjerno radi bjeli oblak dima izbaci i sve nakon 10 sec ok bude.
Poslije toga normalno sve 100%. Pitao bossiste kaze ima kasno paljenje odvzao auto u servis gdje je prije god tacno uradjen veliki servi kazu sve je ok mada nisu gledali taj ugao paljenje ne zele kazu mi da je za zub promaseno nebi mogao skoro nikako paliti a auto pali kao benzinac skoro.
gledao sam da nema fals vazduha nema nadrukam na drukalicu rucno opet sve isto.
Cok mu je preko bimetalka sajla zateze na 950 obrtaja hladan a topal radi na oko 830 misli tako odprilike.
sta moze da uzrokuje jel neko ima slican problem da me majstori ne sisaju pitao sam njih 5 svaki ima drugu teoriju odma zele kuciste filtera goriva da mjenjaju ono je cca 90 evra bez zamjene pa bi tako isli sistemom eliminacije da mi izbiju 300 tinjak evra i nista ne urade ili jos vise nesto pokvare.ž
Auto fino radi mirno nije punoi presao temperatura mu je oko 80 stalno radna nikad 90 sem ljeti u kolonama kad je guzva.
Sto se tice brzine oko 120 km mu je max noga u podu da li treba ici brze neznam??????
Auto je u posjedu oko 1 god supruga ga vozi ja ima 406 2.0 hdi to je aparat jak brz auto.
ako neko nesto sluti ili zna slobodno sve sugestije prihvatam i nagadjanja sva moguca.
pozzz iz BANJA LUKE
zak2

Broj poruka : 22
Datum upisa : 16.02.2016
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 306 1,9 DIZEL 51 KW DW8
Raspolozenje : CUDNO

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 09, 2016 6:19 pm

Da li si siguran da egr ventil radi dobro? Pošto ima belog dima i kratko motor radi neravnomerno ja bih pogledao sledeće delove, br.6, br. 13, br11, pod prva dva broja proveriti da li je čist egr i da li glavi, pod br. 11 videdt da li  dozer radi(proveriti vakum crevo i sva vakum creva.) [You must be registered and logged in to see this image.]
Ako je ovakav sistem onda isto proveriti , pogotovo vakum creva [You must be registered and logged in to see this link.] evo još jedan sistem egr-a [You must be registered and logged in to see this link.]
evo i sistema za gorivo [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] ovde ima pod br. 10 regulator praznog hoda. [You must be registered and logged in to see this image.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Sre Mar 09, 2016 7:17 pm

Kod mene je ovakva bosch pumpa  

[You must be registered and logged in to see this image.]
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Sre Mar 09, 2016 7:25 pm

a sutra cu ovo o cemu ste mi naveli da pogledam sve...
mada se vecina slaze da je auto u kasnom paljenju ma da sta to znacilo...
i nisam rekao kad auto upali ne pokaze mu obrtomjer odmah 950 broj obrtaja kad je hladan nego neki 800 pa kad das gas nekoliko puta jace tek potom ode na 950 i kako se zagrijava auto opada do 820-830 sta utice na to sta upravlja ler gasom-cokom da nij to mozda ne podigne obrtaja pa se zato trese...jeli to do bosh pumpe neka dizna ili sta vec upravlja sa tim sto ne podigne odma u hladnom ler gas na 950 vec nakon nekoliko stiskanja gasa ili kad krenes nekih 200-300 metara onda se poveca
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 09, 2016 7:48 pm

Javiće se neko ko poznaje taj mehanizam na pumpi.

Poslednji izmenio Mrčela dana Sre Mar 09, 2016 9:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 09, 2016 8:21 pm

To je ovakva što sam postavio [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Sre Mar 09, 2016 9:22 pm

I da napomenem ako je ujutru oko +20*C ili visi
auto nema skoro nikako ovaj problem mozda se malo trzne sekund dva i sve ok.
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 09, 2016 9:26 pm

Ima onda neki problem sa nekim davačem temperature.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Mar 09, 2016 10:02 pm

Ne pipaj pumpu. Nema to veze sa pumpom. Pregledaj sve senzore koji imaju veze sa temperaturom vode. Ne razumem se u dizele previše, ali mislim da je Mrčela pogodio dijagnozu. Imao sam isti problem, samo još izraženiji, i bio je senzor u pitanju (ispao džek)
Da je pomereno paljenje imao bi i veću potrošnju, lošiji rad, verovatno i mnogo dima....
mladenmi16

Broj poruka : 6538
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 10:27 am

Simptomi od jutros.
Temp. u Banja luci +5*C auto palio oko 7:00 casova
upali ponovo na pola kljuca  kao da se malo manje tresao mozda sve ukupno oko 3-4 sec ler gas otisao na oko 900 o/min...
auto se smirilo naravno bilo je malo i manje bijelog dima.
ali sam osjeti dok je radio na ler-u da je par puta 2-3 na djelic sekunde kao ostao bez goriva progutao zvaku kako mi u Bosni kazemo kao trzne i nastavi normalno sa radom  moguce neki vazduh u sistemu.
Skinuo sam poklopac motora ugasio auto prethodno naravno na drukalicu rucno 7-8 puta na kucistu filtera onu pritisnuo da naftu bolje navuce kontam ako ima jos negdje koji dzep zraka ali desilo se sledece skoro me je nafta po licu zaprskala izbila je pored onog plasticnog crnog valjka pomocu kojeg se rucno nafta navlaci u sistem do filtera..
obrisao krpom naftu upali auto normalno jer je vec bio radio prethodno 2-3 minuta.
Pogledao ne curi nafta osim ako opet djelujem na drukalicu kao da hocu navuci naftu...
posto je iz jednog djela nemoze se reparirati pa sam se odlucio potraziti polovnu nova je 100 i vise EVRA pitao sam vec par auto kuca.
Mada je drukalica naj niza u sistemu neznam sta mislite jel moze da ona preko noci propusti par mjehurica vazduha kad je hladno skuplja se i plastika i to me zeza onda a kad je toplo zasptiva i ne uvuce te normalno ima prvo paljenje.
polovnu sam pronasao ali jedva na 15 mjesta se obratio kazu tako je trazen da odma se proda to KUCISTE FILTERA GORIVA od dw8 motora jer je ista i u xsare, berlinga, partnera ,206, 306...
E sad mozda je i polovan ista ali cu rizikovati poslace mi je vlasnik brzom postom iz Federacije BiH skinuta je vec sa auta pa se ne moze testirati sa nekog berlinga 51 kw dw8
ali kaze da je auto dosao stranac dovezen iz Austrije i prodaje dijelove sa njega od tog zivi ima dosta francuza na stanju i drugi auta naravno.
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 10:32 am

Opet ako razmislim crijevo do bos pumpe iz filtera je puno nafte i tu ne moze uci vazduh iz drukalice jer je daleko niza i treba proci kroz filter koji bude u skoro 2 dcl nafte potopljen
trebao bi da upali normalno sa tom naftom sto ima u crijevu koje je dugo oko 50 cm precnika 6 mm.
Dali je to razlog ???

zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 10, 2016 10:39 am

zak2 ::
Skinuo sam poklopac motora ugasio auto prethodno naravno na drukalicu rucno 7-8 puta na kucistu filtera onu pritisnuo da naftu bolje navuce kontam ako ima jos negdje koji dzep zraka ali desilo se sledece skoro me je nafta po licu zaprskala izbila je pored onog plasticnog crnog valjka pomocu kojeg se rucno nafta navlaci u sistem do filtera..
obrisao krpom naftu upali auto normalno jer je vec bio radio prethodno 2-3 minuta.
Vrlo moguće da ima falš vazduha, samo me buni kako upali tako.
Rekao si da nemože iznad 120 km/h.

Evo šta kaže autodata za beli dim [You must be registered and logged in to see this image.]
Premali broj okretaja praznog hoda (autodata) [You must be registered and logged in to see this image.]
Pogrešan prazan hod [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 4:00 pm

Danas malo pregledao sve mi Ok izgleda ovo sto se razumijem sam
Ne znam samo dali termodavac-indikatr-pecurka ili kako ko to vec zove ima neke veze sa paljenjem automobila odnosno startovanjem motora... dali da informaciju o temperaturi vode pa da se to odnosi na paljenje?????
imaju dvije odma tik uz kuciste filtera goriva te pecurke-indikatori jedna sa 2 pina druga sa 4 pina.
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 10, 2016 6:54 pm

Davač temperature rashladne tečnosi ima dva pina, i jako je bitan za rad moora. [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Mar 10, 2016 8:01 pm

Bratiću ko ti je proveravao grejače i kako, ja sam zamalo zimus skidao glavu zbog
ispavnih grejača ali slabo su grejalí
ima tema na forumu provera grejača, po ovim simptomima rekao bih da su oni
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 8:26 pm

Hvala, prihvatam sve sugestije i predloge...
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 8:33 pm

MRČELA...
ljudino smaram te sta bi sad kad zelis pomoci
kopao sam po netu kako ispitati ispravnost tog termodavaca smedjI je taj sa dva pina a plavi ima 4 pina i sluzi da pokaze temp na satu i da aktivira ventilatore kad je temperatura IZNAD 95 *C
e taj smedji ima ciste pinove konektor -džek ok izgleda fino spojen skidao vartio ne znam kako ga ispitati a da ga ne skidam ???
Imam i digitalni urejdaj za ispitivanje ili ono komadic kabla oguljenih vrhova skinem konektor spojim tj zatvorim strujni krug pa probam ujutru paliti...
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 10, 2016 9:00 pm

Skineš konektor, izmeri otpor na hladnom , pa kada se ugreje izmeri opet, otpor treba da se smanjuje kako raste temperatura.
Nemam sada podatke koliko bi trebalo da bude.
Ako se menja otpor onda je ok. davač.

Jesi li ti mislio na unimer kada si pominjao neki digitalni uređaj sa oguljenim žicama [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 9:34 pm

da ima unimer naravno
ali reko moze i da uzmes komadic kabla ogulis vrhove skines konektor sa davaca i spojis oba kontakta na konektoru sa tim komadicem kabla i dobijes zatvoreno strujno kolo kakvo bi trebao da da termodavac ako mu je uloga vezana za paljenje ...
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 9:36 pm

tako sam nekad ispitivao na golfu 2 i golfu 3 benzincima
ispravnost ventilatora hladnjaka das mu zatvoren krug kao da je dobio od termo davaca...
na to sam mislio ako me sad razumijes
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zak2 taj Čet Mar 10, 2016 9:38 pm

termodavac je u prevodu ustvari prekidac kad dobije odredjenu vrijednost temperaturnu u ovom slucaju zatvori strujno kolo ili pak otvori zavisno od uloge istog...
zak2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 10, 2016 9:39 pm

To sa spajanjem žica minije poznato, ne znam šta time dobiješ. Nađi podatke kako da izmeriš otpor na davaču nemoj se zezati s tim žicama. Spor mi je internet ja bih ti to našao. Imaš i video snimaka o tim merenjima.
Ako pričamo o davaču temperature rashladne tečnosti, on utiče i te kako na rad motora. Znao si to? Pusti sada jebeni ventilator!

Senzor rashladne tečnosti

Obično se nalazi na glavi cilindra ili usisnoj grani. Ovaj senzor prati temperaturu rashladne tečnosti, a funkcioniše tako što mu se proporcionalno menja elektro-provodljivost sa promenom temperature rashladne tečnosti. Kad ECU dobije informaciju da je temperatura rashladne tečnosti dovoljno visoka, zaključuje da je motor dostigao radnu temperaturu i tada ECU sa "open loop" prelazi na zatvoreni povratni hod (closed loop) upravljanja motorom. Sa prelaskom na "closed loop" ECU analizira i ostale ulazne podatke sa senzora kako bi kontrolisao kvalitet (emisiju) izduvnih gasova. Ovaj senzor je jako pouzdan u eksploataciji, ali ako pretrpi oštećenje i izgubi funkciju sprečava ECU da pređe na "closed loop", što će dovesti do "prebogate" smeše, jako izraženog povećanja potrošnje i povećane emisije karbon monoksida (CO). Senzor koji nije više u funkciji se lako može dijagnostikovati merenjem elektro-provodljivosti istog dok motor dostiže radnu temperaturu, jer se njegova elektro-provodljivost neće menjati sa promenom temperature rashladne tečnosti (motora).

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 15 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći