Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Hladan start prvo paljenje jutarnje

Strana 3 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći

Ići dole

Re: Hladan start prvo paljenje jutarnje

Počalji od Жиле taj Sub Jan 11, 2014 4:23 pm

Jesi li proverio filter i od filtera ta creva? Skini crevo od dovoda goriva i stavi u flašu pa dodaj kontakt mora da baci gorivo ,ako ne pumpa je u problemu.
P.S. Jesi dao kontakt kada si gledao plovak?  

Жиле

Broj poruka : 11019
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Jan 11, 2014 7:07 pm

kad sam proveravao plovak dao sam kontakt i bude rezerva ili bude pun, sad mi prikazuje da je pun, ocistio sam kontakte od njega, jedino da vidim dal dolazi struja na njega, e sad sam ga palio i balon sa gorivom je bio na zemlji i upalio je na pomisao, dovod i povracaj goriva sam ubacio u balon sa gorivom,  rezervoar i plovak nisam vratio i ostavicu tako do sutra videcu kako ce sutra da upali, prepodne nisam tu taman popodne, kad ugasim auto nista ne vraca na povrat to je dobro, sumnjivo mi je kacenje na plovku malo mi je labavo to cu isto da proverim. auto lepo radi na leru, prima gas, samo me prca prvo paljenje a ovo kad nije hteo da upali nisam ga palio 10 dana, znaci vratio gorivo, danas kad sam skinuo rezervoar podigao balon nadrukao gorivo pumpicom ono krenulo na povracaj i bum, upali kao mina a pre 4 dana nije hteo da pipne kad sam probao.
mishja

Broj poruka : 3681
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 11, 2014 9:36 pm

Jesi li ti to pumpu ubacio u balon pa onda upalio bez problema,ako da onda odušak od rezervoara ne valj.
probaj skinuti čep sa rezervoara i onda pali.
Ovo kućište je od Citroena a trebalo bi da je isto kao tvoje,isto kao i pumapa :[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]-znači ti kada zaobiđeš filter onda pali?   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 12, 2014 2:44 pm

evo sad sam stigao kuci i odmah sam probao da ga upalim, upalio je na prvi zub ko mina, znaci paljenje iz balona bez problema, e sad Mrcela sto kazes ti rezervoar, njega cu sutra da operem i mozda plovak zapusio ili nesto oko njega
ove slike sto postavio Mrcela i kod mene je sve isto tako
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jan 12, 2014 7:43 pm

mishja ::evo sad sam stigao kuci i odmah sam probao da ga upalim, upalio je na prvi zub ko mina, znaci paljenje iz balona bez problema, e sad Mrcela sto kazes ti rezervoar, njega cu sutra da operem i mozda plovak zapusio ili nesto oko njega
ove slike sto postavio Mrcela i kod mene je sve isto tako
Druže dobio si odgovor na pitanje,sam si ga našao.Kada staviš rezervoar onda skini crevo što ide na kućište filtera pa će videti kako baca pumpa,ne bi bilo loše da vidiš i filter i te dihtunge ,gumice. [You must be registered and logged in to see this link.] -

2013.07.05
0400 06 1751 21
DOVOD SPREMNIKA GORIVA
DIZELSKO GORIVO OD OPR 08142
01

1503 L9

01

CIJEV PUNJENJA GORIVA
- DO OPR 09124

1503 T8

01

- OD OPR 09125

02

1505 AH

01

BRTVA CIJEVI GORIVA

03

1505 VR

01

PRIKLJUČAK CIJEVI PUNJENJA

06

1542 16

01

PRIKLJUČAK RECIKLIR.BENZ.PARA
2 VOIES - 8X8

07

1505 CR
NFP

01

CIJEV IZLAG.ZRAKU SPREMNIKA

08

1505 CS

01

09

1505 CV
NFP

01

10

1505 VL

01

KOPČA NOSAČA

70

6925 K2
RP 6924 E4

03
01

MUL VIJAK CBLX RDL
IAM 4-15

71

6987 Q7

01

KOPČA ZA PRIDRŽAVANJE
4,5X9-30

72

6981 91

01

MUL ZATEZNA OBUJMICA
DIAM 60-80 LARG 13

73

6981 H7

01

MUL METALNA OBUJMICA
DIAM 16-27 LARG 9

74

6981 K0

01

MUL METALNA OBUJMICA
DIAM 8-17 LARG 9

75

6995 90

01

MUL NOSAČ
2T 8
Ovu tanku cevčicu prgledaj.   Još da ti poželim sreću!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 12, 2014 8:44 pm

hvala na savetima i zeljama!
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 13, 2014 11:29 am

Nemaš pojma koliko mi je drago kada čovek sam uradi,samo da zaobiđe ove lopove od ''majstora''    
Svaka čast pojedincima,a nema ih puno.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 13, 2014 11:40 am

malo kasnije rasturam sve da proverim ono sto si mi rekao, gumice,creva i creva povratna na diznama, kuciste filtera, malopre gledam neki papan hteo da blokira egr i previo onu metalnu cev sto ide iz izduva umesto da stavi neki lim ako je to vec hteo
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 13, 2014 3:07 pm

Svašta sam pročitao ,aovo sa egr-rom ,je vrh gluposti. Pa jel' on lud?!  
To majstore, sve ti to prevrni, očist,proveri i ima da radi k'o singerica. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pon Jan 13, 2014 4:01 pm

a zasto bi neko zatvarao EGR ?? :( Miso sto ne zoves da ti pomognem ? ;)
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 13, 2014 4:19 pm

egr zatvaraju kad brljavi auto, ja sam na drugom autu zatvorio isto je obican dizel, gusio se na niskim obrtajima i dimio ko lud, cim sam ga zatvorio prede. opet kazem obican dizel, sve drugo ne. nema posla za dvojicu Filipe, a i hladno je napolju radim pod nastresnicom, jedino da dodjes da popijemo nesto a ne da radis.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Jan 13, 2014 4:32 pm

Filip BX 14 tge ::a zasto bi neko zatvarao EGR ?? :(   Miso sto ne zoves da ti pomognem ? ;)

stvarno zasto??? zazr nije moguce skinuti ga (u slucaju da je ok) staviti ga da ostoji u neku tecnost da se razbije garez, vratis, i tako u krug, zasto odmah skidanje??? svi to rade i kao super, a u stvari to nikako ne savetuju za dizelase... jeste da je deo skup, ali zar nisu i ostali...dok se ne napakuje lova za neki polovan preko ebay-a ili nov ok je staviti plocicu i cepati motor, ali nista na duge staze....
znaci da li jemoguce, a jeste, potapanje egr-a u tecnost kao vid ciscenja egr-a....
Goga_EG

Broj poruka : 1613
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 13, 2014 6:26 pm

mishja ::egr zatvaraju kad brljavi auto, ja sam na drugom autu zatvorio isto je obican dizel, gusio se na niskim obrtajima i dimio ko lud, cim sam ga zatvorio prede. opet kazem obican dizel, sve drugo ne. nema posla za dvojicu Filipe, a i hladno je napolju radim pod nastresnicom, jedino da dodjes da popijemo nesto a ne da radis.
Ma jasno je meni to,i ja sam na svom zatvorio otišao mi el. ventil. Nego savijanje cevi,kud ,kako imaš li sliku tog izuma?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 13, 2014 7:27 pm

Mrčela ::
Ma jasno je meni to,i ja sam na svom zatvorio otišao mi el. ventil. Nego savijanje cevi,kud ,kako imaš li sliku tog izuma?
slikacu ujutru i postavicu, ja nisam mogao da verujem kad sam video   
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 6:22 pm

juce nisam uradio sta sam obecao,ostao sam duzan slike kako je zatvoren EGR kod mene, neki baja je to strucno uradio pre mene
[You must be registered and logged in to see this image.]
ovakav je EGR kod mene, jel moze zatvaranje bez softverske intervencije i dal mogu da stavim parce lima na metalni ulaz ili sta mi predlazete vi
ovde na ovoj slici ispod se vidi da fali parce na ovoj klapni,gore desno,  dal je to izlomljeno ili tako treba da bude
cistio sam sve, usis je prljav od garezi, razmisljam da ga potopim u naftu da odstoji da se otpusti garez pa da ga operem ili imate neki pametniji predlog
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 15, 2014 7:03 pm

Ako je ispravan operi ga u nafti i vrati nazad.
Meni se čini da je to elektronski,da se ne može zatvoriti.Jesi li imao problema sa egr-om? Sada sam tek vdeo klapnu,je li ona savijena na tom delu gde izgleda kao da je fali? Mora biti okrugla i da dihtuje kada se zatvori. Ako je smotana možda bi sa fenom da dobro zagreješ ispravio. Tek sada viđoh da je eletronika od klepne ,a egr ako ima vakum crevo na njemu značui da el. ventil upravlja sa njim,ako je tako slobodno ga zatvori.
P.S. jel ovo  na tvom autu cev smotana/stisnuta?
Ako budeš zatvarao egr lim stavi ispod njega gde je dihtung .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 7:34 pm

ЕGR ima vakum crevo na njemu i nisam imao problema sa njim, ova klapna nije savijena izgleda da fali jedno parce, a ova cev je stisnuta to je ono sto sam prekjuce rekao kako je neki strucnjak hteo da zatvori EGR pa je stisnuo ovu cev sto ide od izduva na EGR, nije mi jasno kako je pukao leptir klapne, uzas   
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 15, 2014 7:36 pm

Meni to liči na protokomer, nisam viđao EGR sa takvom klapnom

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15368
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 7:41 pm

kod mene ces svasta da vidis   , ja bih rekao da je ovo metalno EGR posto ima dovod sa izduva, ovaj moj je obican dizel, danas sam dotezao creva za gorivo posto me zeza prvo paljenje i reko da ocistim ovo sve, lepo radi na leru i prima gas, bem ga ja, hteo juce da kupim gumice da zamenim na kucistu filtera i gle cuda ne prodaje se posebno vec samo celo kuciste, gde bi to mogao kupiti posto cu sutra za Bg?

Poslednji izmenio mishja dana Sre Jan 15, 2014 7:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 15, 2014 7:46 pm

Da, da, to je EGR ali stvarno me je na momenat zbunio taj veliki otvor i klapna

Ja na ovom videu nisam razumeo ni reč ali ti pogledaj da li to i kod tebe tako izgleda

[You must be registered and logged in to see this link.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 8:04 pm

rasturio sam ga sad, skinuo sam leptir kad bi to imao da kupim posebno al mrka kapa, dal zna neko?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 15, 2014 8:09 pm

Ma kakvi, nema toga u prodaji. Garant.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 8:15 pm

u sranje, a mogao sam da uradim generalnu na ovom delu, u stvari koji je ovo deo ima i EGR i klapnu za vazduh sve u jednom, jel to EGR ili sta je vec? ovaj moj leptir kao da se istopio, ko zna ko ga pravio, dal je moguce da je izgoreo od izduvnih gasova posto je ta strana koja je bila izlozena tome pogorela malo, ma sa slascu cu da zatvorim EGR samo pravi sranja
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jan 15, 2014 8:22 pm

Šteta što niko od nas ne razume Francuski, mislim da na onom klipu koji sam postavio objašnjava kako funkcioniše taj deo. To je nekako iz dva dela, jedan je u bloku, gde i stoji svaki EGR, i drugi je na protoku, kao protokomer, a između sigurno ima neka elektronika.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 15, 2014 8:46 pm

ma moj i onako nema neku funkciju kad mu je onaj leptir izgoreo, lepo ga napravili,predje 200hkm i onda izgori pa posle zeza EGR, zeza ovo, zeza ono. Samo je Ferdinand Porse napravio auto da traje, ovo sad zna se kad ce svaki deo da rikne tacno u kilometar, ali kako bi onda zaradili. Sigurno je dobar onaj klip, znali bi princip rada ako nista drugo, mora da ima jos takvih al nama razumljivih
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 15, 2014 9:15 pm

mishja ::ЕGR ima vakum crevo na njemu i nisam imao problema sa njim, ova klapna nije savijena izgleda da fali jedno parce, a ova cev je stisnuta to je ono sto sam prekjuce rekao kako je neki strucnjak hteo da zatvori EGR pa je stisnuo ovu cev sto ide od izduva na EGR, nije mi jasno kako je pukao leptir klapne, uzas   
Mora da je isti ili sličan majstor čačkao klapnu,a nije znao da ona teško se pokreće.
Bilo bi dobro da sam u pravu,ako nije bila napukla pa otišao deo u motor pa u lopatice turbine,to bi moglo biti najgori scenario. Nađi negde polovnu klapnu,a egr možeš zatvoriti ako hoćeš.
Izravnaj tu cev,jebote kretena od majstora! 
Na slici tri je egr,nije to neka nauka,limić staviš na mesto gde sam ti rekao ,gde izlaze gasovi i ulaze u njega ,znači ispod njega . Možda bi neki majstor mogao napraviti tu klapnu od lima i zavari na tu osovinu ili je jeftinije uzeti polovan taj deo. Ja za gumice ne znam gde da nađeš,one kada kupujem filter ide i gumica u paketu,ne mogu kupiti sam filter. Dok se ne snađeš probaj sa laganim pritezanjem šarafa na kućištu. Očigledno da je to vozio nekakav volusina ili više nih. Samo opušteno!  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći