Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Hladan start prvo paljenje jutarnje

Strana 4 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Hladan start prvo paljenje jutarnje

Počalji od Жиле taj Sre Jan 15, 2014 9:15 pm

mishja ::ЕGR ima vakum crevo na njemu i nisam imao problema sa njim, ova klapna nije savijena izgleda da fali jedno parce, a ova cev je stisnuta to je ono sto sam prekjuce rekao kako je neki strucnjak hteo da zatvori EGR pa je stisnuo ovu cev sto ide od izduva na EGR, nije mi jasno kako je pukao leptir klapne, uzas   
Mora da je isti ili sličan majstor čačkao klapnu,a nije znao da ona teško se pokreće.
Bilo bi dobro da sam u pravu,ako nije bila napukla pa otišao deo u motor pa u lopatice turbine,to bi moglo biti najgori scenario. Nađi negde polovnu klapnu,a egr možeš zatvoriti ako hoćeš.
Izravnaj tu cev,jebote kretena od majstora! 
Na slici tri je egr,nije to neka nauka,limić staviš na mesto gde sam ti rekao ,gde izlaze gasovi i ulaze u njega ,znači ispod njega . Možda bi neki majstor mogao napraviti tu klapnu od lima i zavari na tu osovinu ili je jeftinije uzeti polovan taj deo. Ja za gumice ne znam gde da nađeš,one kada kupujem filter ide i gumica u paketu,ne mogu kupiti sam filter. Dok se ne snađeš probaj sa laganim pritezanjem šarafa na kućištu. Očigledno da je to vozio nekakav volusina ili više nih. Samo opušteno!  

Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 15, 2014 9:48 pm

Druže ovako na br3 staviš podlošku,a klapna je izgorela od gasova. Sada sam video sistem od citroena i trebalo bi da je kod tebe tako ,egr je u sklopu dozatora vazduha i zato je najebala klapna.Evo slike:[You must be registered and logged in to see this image.]

2011.10.22
0400 06 1756 78A
SUSTAV ZA POVRAT ISPUŠNIH PLINOVA
EEC 95 DEPOL (MOTOR)
01

1628 GN

01

CIJEV RECIKLIRANJA PLINOVA

02

1628 3J

01

OBUJMICA PRIČVRŠĆ.CIJEVI EGR
DIAM 35 A 38 LARG 9

03

1628 GQ

02

MUL VIJAK CHC S ISPUSTOM
DIAM 6X100-20

04

1628 GR

01

DOZER RECIKLIRANJA PLINOVA
BE- - PLAVA
- DO OPR 08420

1628 PC

01

BE- - PLAVA
- OD OPR 08421

06

5953 06

01

PRIKLJUČAK PODTLAK SPRJ.ONEČIŠ
CL 3,5X8-5000

10

1628 HA
NFP

01

ELEKTRON.KUTIJA KOMANDE EGR
15 VOIES
- BEZ KLIMA UREÐAJA DO OPR 08616
+ BROJAČ OKRETAJA

1338 98

01

ELEKTRON.KUTIJA PREKIDA RASHLA
15 VOIES
NR- - CRNA
- BEZ KLIMA UREÐAJA OD OPR 08617

11

1338 74

01

NOSAČ EL.KUTIJE PREKIDA RASHLA
- BEZ KLIMA UREÐAJA

70

6913 15
RP 6913 06

01
01

MUL VIJAK CILIND.GL. 6 ŠUP.RUB
DIAM 6X100-12
- DO OPR 08394

6923 C6

01

MUL VIJAK TH RDL
DIAM 6X100-16
- OD OPR 08395

71

6991 H7

01

KOPČA NOSAČA
2T-8-8

72

6936 A0

02

MATICA ISPUST
6X100-6-10   

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 16, 2014 5:12 pm

Mrčela ::egr je u sklopu dozatora vazduha i zato je najebala klapna. 
bas je to bilo, ja ne mogu da verujem da su stavili krs plastiku za tako nesto, ma ja kad bi naso samo klapnu od nekog sjebanog dela zamenio bi, oticicu do majstora nekog da potrazim ako imaju tog krsa. vratio sam tako, radi auto ne brljavi, mada kad bi udario minus bilo bi mozda sex. imam ja neki mesingani lim, lagan je mozda napravim od njega leptir. nema slike sto si postavio.
mishja

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 16, 2014 6:44 pm

mishja ::
Mrčela ::egr je u sklopu dozatora vazduha i zato je najebala klapna. 
bas je to bilo, ja ne mogu da verujem da su stavili krs plastiku za tako nesto, ma ja kad bi naso samo klapnu od nekog sjebanog dela zamenio bi, oticicu do majstora nekog da potrazim ako imaju tog krsa. vratio sam tako, radi auto ne brljavi, mada kad bi udario minus bilo bi mozda sex. imam ja neki mesingani lim, lagan je mozda napravim od njega leptir. nema slike sto si postavio.
Koje slike nema? ..

Poslednji put izmenio Mrčela dana Pet Okt 24, 2014 8:12 pm, izmenio ukupno 3 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 16, 2014 6:51 pm

nema slike u poruci sinoc sto si poslao u 21:48
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 16, 2014 7:25 pm

mishja ::nema slike u poruci sinoc sto si poslao u 21:48
Od kog dela?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 16, 2014 7:32 pm

Mrčela :: [You must be registered and logged in to see this image.]
ovakav je sklop kod mene isto
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 16, 2014 7:34 pm

Znam,koja je slika nestala?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 16, 2014 7:37 pm

sinoc si pustio sliku i posle toga specifikaciju delova, kod mene pise (prevod sa eng.) da slika vise ne postoji i nije dostupna
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 16, 2014 7:39 pm

Sada uzmi ovakav jedan sprej i uradi kako piše u uputstvu,špricaš u otvor br.4 skineš najpe crevo [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 16, 2014 7:42 pm

mishja ::sinoc si pustio sliku i posle toga specifikaciju delova, kod mene pise (prevod sa eng.) da slika vise ne postoji i nije dostupna
Neke datoteke sam obrisao. Koja slika ti treba sa opisom delova? Ubacio sam opis delova za egr ,vrati se malo nazad i videćeš.  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 17, 2014 12:04 pm

Mrčela ::Sada uzmi ovakav jedan sprej i uradi kako piše u uputstvu,špricaš u otvor br.4 skineš najpe [You must be registered and logged in to see this link.]
odvoji crevo od adrese da moze da je ucita, namestio sam ga, pali sad bez drukanja, prenocio je i upalio bez problema, videcu da nadjem leptir klapne da zamenim i perem sve,  komplet usis i kupio sam onaj wynns aditiv za ciscenje sistema za gorivo i dizni, sipacu njega pre nego sto krenem na put
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 17, 2014 1:34 pm

mishja ::
Mrčela ::Sada uzmi ovakav jedan sprej i uradi kako piše u uputstvu,špricaš u otvor br.4 skineš najpe crevo. [You must be registered and logged in to see this link.]
odvoji crevo od adrese da moze da je ucita, namestio sam ga, pali sad bez drukanja, prenocio je i upalio bez problema, videcu da nadjem leptir klapne da zamenim i perem sve,  komplet usis i kupio sam onaj wynns aditiv za ciscenje sistema za gorivo i dizni, sipacu njega pre nego sto krenem na put

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 17, 2014 1:36 pm

Odvojeno ! Znači makina radi k'o doxa?!
Šta je bilo sa rezervoarom i plovkom?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 17, 2014 5:11 pm

radi dobro, videcemo dokle, rezervoar sam oprao, plovak sam ocistio kontakte i klestima ih malo dotegao ispravan je bio, izgleda da su kontakti bili slabi, sklopio sam sve danas i sad pratimo, samo da nadjem leptir sto mi je sagoreo da zamenim
sto se tice ciscenja onim sprejom, razmisljam gde ce ona stroka iz usisa da ode da ne napravi belaj, ja sam vise za varijantu skinuti i potapanje i ciscenje, bar se kod nas sve brzo skida, sta mislis ti?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 17, 2014 6:56 pm

mishja ::radi dobro, videcemo dokle, rezervoar sam oprao, plovak sam ocistio kontakte i klestima ih malo dotegao ispravan je bio, izgleda da su kontakti bili slabi, sklopio sam sve danas i sad pratimo, samo da nadjem leptir sto mi je sagoreo da zamenim
sto se tice ciscenja onim sprejom, razmisljam gde ce ona stroka iz usisa da ode da ne napravi belaj, ja sam vise za varijantu skinuti i potapanje i ciscenje, bar se kod nas sve brzo skida, sta mislis ti?
Skidanje je bolje,a sprejom možeš ventile ,čelo klipova,komoru za sagorevanje. Ovo sa usisnom granom možeš skinuti i oprati kako si rekao nije teško skinuti. Leptir probaj naći neku sličnu plastiku i napravi ga ,sada ne može izgoreti ako si egr blokirao i to na onoj slici na br.3. Ti si već kupio neku tečnost ,pa kada očistiš fizički usisnu granu,naspi to u gorivo kako si i mislio tako će sve ovo što sam nabrojao očistiti,kao i dizne. Ima da radi k'o sat posle toga.   Još jedna primedba,evo ti slika mog motora,pa probaj približno da bude :[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 17, 2014 7:15 pm

a dobio sam domaci      , probacu da odradim
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 20, 2014 9:39 pm

pali auto bez problema, problem resen dotezanjem dve selne na crevu iz filtera za gorivo do pumpe za gorivo. znaci vazi pravilo ovog foruma kreni od najbanalnije stvari,  hvala svima na pomoci.     
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 20, 2014 10:27 pm

Odlično, pravo je zadovoljstvo kad čovek sam reši neki problem

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pon Jan 20, 2014 11:07 pm

Drago mi je da si sve nestio da radi kako treba , dolazim neki dan za ml i idemo na   
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 27
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jan 21, 2014 10:22 am

Filip BX 14 tge ::Drago mi je da si sve nestio da radi kako treba , dolazim neki dan za ml i idemo na   
najavi se dan ranije i idemo
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 21, 2014 11:02 am

mishja ::pali auto bez problema, problem resen dotezanjem dve selne na crevu iz filtera za gorivo do pumpe za gorivo. znaci vazi pravilo ovog foruma kreni od najbanalnije stvari,  hvala svima na pomoci.     
Svaka čast,majstore!  
Ušpar'o si lepe pare ,a i živce ,majstori bi te odrali ,a ko zna kako bi to ispalo na kraju.   Forum je bogatiji za informaciju!  

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Okt 24, 2014 5:39 pm

kako je pocelo malo hladnije vreme ujutru imam problem da auto upali ko mina ali trese se ko prcano mace i izbacuje beli dim znaci lose sagorevanje i to traje 30sec. do minut dok ne odradi neki ciklus i onda radi ko sat. grejace sam proveravao svi rade e sad nisam gledao koliko drzi relej, ne znam koliko treba da drzi, dal imate neku ideju?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Okt 24, 2014 6:41 pm

Miso jel bese on ima Lucas pumpu ?
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 24, 2014 8:01 pm

mishja ::kako je pocelo malo hladnije vreme ujutru imam problem da auto upali ko mina ali trese se ko prcano mace i izbacuje beli dim znaci lose sagorevanje i to traje 30sec. do minut dok ne odradi neki ciklus i onda radi ko sat. grejace sam proveravao svi rade e sad nisam gledao koliko drzi relej, ne znam koliko treba da drzi, dal imate neku ideju?
Može da bude mnogo toga, u auto dati ima bar 15 navedenih delova. Jesi li imao problema sa egr ventilom? Negde vuče falš vazduh, slab pritisak goriva, loš akumulator, senzor temperature motora, nizak nivo goriva u rezervoaru, vazduh u istalaciji goriva...
Je li neko menjao skoro filter goriva? Pregledaj vakum creva koja idu sa el. ventila na egr, vidi na usisnoj grani da li radi ta klapna, ako je na vakum pregledaj crevo jel oštećeno. Konektore na el. ventilima.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Pet Okt 24, 2014 8:08 pm

Mrco , znaci samo dijagnostika da bi se konstatovalo , ako ne izbaci ni jednu gresku, onda da se proveri dal vuce fals vazduh itd ??
Filip BX 14 tge

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh