Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Stara tema, prebačena

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Stara tema, prebačena

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 2:53 pm

Danas sam bio kod električara. Ali da uvedem u priču i možda nekog novog: U prošli četvrtak, auto mi se ugasio u Mirijevu i ni makac. Za neupućene, Mirijevo je jedan deo Beograda. Zovem šlepera, odnese me do mehaničara, koji je normalno otišao kući, jer se sve to desilo posle završetka radnog vremena. Sutradan majstor je stavio dijagnostiku i konstatovao je da je regulator pritiska. Oprao ga je, izduvao, zakačio i auto je proradio, ali mi je savetovao da kupim drugi regulator. Pozvao sam svog ličnog bošistu, na moju sreću imao je 1 regulator, ugradio ga je, ali mi je savetovao da operem rezervoar, da promenim filter goriva i da kupim novo gorivo. Majstor je izvukao staro gorivo, profiltrirao ga je, rezervoar je očistio rukom, koliko je mogao, ugradio nov regulator i posle par kilometara, auto je počeo da se gasi, pa da neće da se ugasi kada okrenem ključ i koješta - detaljno opisano na mom postu za upoznavanje.
parmin

Broj poruka : 50
Datum upisa : 25.03.2016
Vozilo: : Pežo 406 2.0 HDI karavan
Raspolozenje : Imam probleme sa autom. Možeš da misliš kako sam raspoložen

Nazad na vrh Ići dole

Re: Stara tema, prebačena

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 3:13 pm

A električar, šta sve jadnik nije uradio i na kraju mi ništa nije uradio. Pregledao je sve žice, drmao, cimao i ništa. Pokazalo mu je na kompjuteru da je regulator pritiska. Gledao je te žice, čistio ih i dalje se gasio. Onda sam polako, stigao do bošiste, uz 20 - 30 gašenja uz put. Na leru radi, ne gasi se, ali čim krenem i stignem do druge brzine, ugasi se. Posle desetak sekundi, upalim auto ponovo i opet tako i na kraju sam stigoa do bošiste. Oduševio se kada me je video. Rekao mi je odmah, da ću taj nov regulator da upropastim sa tim prljavim gorivom. Na sreću, ostalo ga je vrlo malo, a rezervoar ogroman, ne može majstor rukom da ga očisti. Mora to da se pere, ali je problem skidanje. Mada sam primetio da je sada bilo mnogo manje opiljaka u filteru. Ali danas stiže nov filter, vratićemo onaj stari regulator. Auto sada ide normalnooooo.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 28, 2016 4:33 pm

Skoro u 99% slučajeva ako motor nastavi da radi posle gašenja je regulator,a isto ovo što se tebi dešavalo. Dobro bar znaš šta sada da radiš.
Opiljaka nebi smelo da bude!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11255
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 9:00 pm

Čini mi se da si 99% u pravu. Stavio sam novi regulator, bar tako majstor kaže. Ali danas mi je rekao bošista, taj majstor, da ipak, svratim sa mehaničarem majstorom do otpada, da kupimo drugi regulator, da ga odmah ugradi. Inače gasi se opet. Prva, druga brzina i kraj. Pa opet malo pauze, par sekundi, opet zaverglam, upali, opet prva, druga i tako.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Mar 28, 2016 9:07 pm

Tebi pumpa pravi opiljke zato te zeza stalno i ne verujem da ce drugi regulator to srediti, pitaj bosistu za to
mishja

Broj poruka : 3755
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 28, 2016 9:08 pm

Pa kao, majstor stavio nov regulator i šalje te na otpad da kupiš polovni? Jesi ti blizu mene?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Mar 28, 2016 9:10 pm

Prva,druga, gasi! Nemas dobar pritisak u sistemu, zato ne moze da se izregulise pritisak u sistemu I cao, gasi se...... Regulator retko, pre CE biti dizne, pumpa ili senzor sistema......
Stara prica, regulator ne moze da reguliuse pravi pritisak u sistemu, salje pogresne info kompu, komp ga gasi.
Goga_EG

Broj poruka : 1625
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 9:16 pm

Gorivo, koje je bilo u rezervoaru, bilo je prljavo sivo. Izvadili smo ga i ovoga puta bilo je mnogo manje opiljaka. Pumpu u rezervoaru, smo promenili i očistili rezervoar. Sada ih ima, opiljaka, mnogo manje, gotovo zanemarljivo. Pretpostavljam da je gorivo suvo, mada ne verujem, možda je ona prethodna pumpa dotrajala, radila je, ali izgleda da je ona bacala opiljke. Bilo je mesinganih i čeličnih opiljaka. Čelične bi izvadili magnetom, ali mesingane ne bi mogli da izvadimo. U svakom slučaju, sutra će biti još jedan dan, koji ću provesti sa majstorom i kod kuće.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 9:22 pm

Bošista, koji mi je prodao regulator, kaže, nova stvar, ali može da se desi da ne valja. Da ne bih davao ponovo 110 evra, on mi daje savet, da ipak kupim polovan regulator i da ga na licu mesta majstor ugradi, da bi možda vratili, ako je isti problem, ali sutra pre podne bi trebalo da odem na "dobru" dijagnostiku, kod bošiste. Da li će sutra biti kraj mojim mukama i kraj neplaniranog godišnjeg odmora?
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Pon Mar 28, 2016 9:31 pm

Mesingane I celicne nisu od pumps u rezervoaru, vec od pumpe visokog pritiska, tj. Of biksna. Kad je od pumpe u rezervoaru onda je kao sitna garez, grafit.
Tu bi to pomoglo da odes na Wynn's masinu koja usisava sve prljavstine iz sistema.
Neka to bosista pogleda bolje,izmeri kompresiju svake dizne, vidi koliko pritiska salje iz obe pumpe, pa tek onda dijagnostika.
Sto pustas da te deru I vote gore dole?
Goga_EG

Broj poruka : 1625
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 28, 2016 9:37 pm

Imam ja regulator ako ti zatreba.
Meni se čini da ććeš ti morati da radiš pumpu vp. to su opiljci od nje. To ako voziš tako sjebaće dizne ako već nije. Meni je sumljiv taj majstor što kaže da može i nov regulator da crkne, može al za nov imaš garanciju. Meni on ne miriše na čoveka. Trebao je da ti skrene pažnju na sve ovo što sam ti napisaoKako ti preporučuje drugog majstora i da montira drugi regulator?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 10:07 pm

Moguća, sitna garež u rezervoaru je i ofarbala gorivo u sivo, prljavo. Opiljci su bili u kućištu filtera. A bošista, koji mi je prodao regulator, je fer čovek, verujem da nije znao, ali u redu je ako mi vrati novac, ukoliko se pokaže da regulator nije u redu. Videću to sutra na dijagnostici. On je hteo samo da mi uštedi pare za dijagnostiku, pa da kupimo drugi regulator polovan i da ga probamo. Videćemo sutra.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 28, 2016 10:26 pm

Da si ovde blizu imam ja dijagnostiku ,a i regulator, nov ili da skinem sa auta polovan.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon Mar 28, 2016 10:44 pm

Ja kada bih krenuo sa ovakvim autom iz Vinče u Zemun, izgoreo bi mi anlaser.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 28, 2016 11:00 pm

Ništa imao sam želju da pomognem.
Javi šta si uradio sutra, i srećno!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 8:25 am

A gde si ti u Zemunu?
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 29, 2016 9:52 am

U Geteovoj.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 7:24 pm

Evo dođoh kući. Radio sam jedno 6 sati, danas. Jutros odem do bošiste, stavi dijagnostiku, vidi da je problem sa regualtorom i sa turbo ventilom - ne prelazi 2500 obrtaja. Skinuo je regulator, oprao ga namontirao i krenem da radim. Pređem nekih 4 km i on se ugasi, upalim ga ponovo, stignem do Mirijeva, ugasio se još dva puta, podignem nešto para sa bankomata, vratim se kod bošiste, skine onaj regulatror, uzme cvicangle i suneti mi regulator. Vrati ga nazad i posle se više nije gasio.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 29, 2016 7:28 pm

Šta je skratio?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15536
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 7:28 pm

Kada sam se vraćao kući s posla, svratim na pumpu gde sipam gorivo i onaj pumpadžija mi reče. Nemoj više da sipaš ekonomi. Sipaj samo aviju. Jeste par dinara skuplji, ali je mnogo čistiji. Neka mušterija je pre neki dan kupila u 2 kantice po 5 litara avia dizel i ekonomi dizel i dok je otišao da plati, kaže on ja gledam ono gorivo. Avia bistra, providna, a ekonomi pun opiljaka. To mi je rekao, pošto sam ja već sipao 18 litara goriva. Pa sad, na zdravlje. Nadam se da će da preživi do sledećeg sipanja.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 7:31 pm

Na regulatoru, vrh, na kome se nalazi hiljadu rupica. To je skinuo i sada može da uđe na dizne i babaroga.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 29, 2016 7:33 pm

Svašta, jednostavan potez, a može biti spasonosan.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15536
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 7:48 pm

Sa starim regulatorom sam tako vozio od kada sam uzeo auto, bez tog vrha, to nisam ni ja znao, dok ga majstor nije skinuo. Tako kažem, kao taksista imamo na Eko pumpi (malo da ih reklamiram) gorivo 10 dinara jeftinije. Bilo koje dizel gorivo. Em jeftinije, em sam ja kupovao ono najjeftinije i skupo beše.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Uto Mar 29, 2016 7:53 pm

Ali, primetio sam jednu stvar, sa ovim novim regulatorom. Potrošnja goriva, prema mom pokazivaču nije prelazila 7,5 litara u gradu. Obično je bilo oko 9 - 9,5l na 100 km.
parmin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 29, 2016 7:53 pm

Ovo na pumpi je od pištolja to sam negde pročitao davno da ima opiljaka. Nije mi nikako jasno kako je skratio regulator. Orginal regulator se ne dira ni u ludilu. Šta ovde da odseče [You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći