Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Macan Peugeot 407

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Macan Peugeot 407

Počalji od Lightsoft taj Uto Apr 26, 2016 12:24 am

Pozdrav svima.
Kako red nalaze, da ispostujem red foruma, samim tim i Vas.

Peugeot 407, 2005-o godiste, 2.0HDI.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: Macan Peugeot 407

Počalji od Petrucci taj Uto Apr 26, 2016 7:48 am

Baš lep, odlična kombinacija tamne boje karoserije i svetle kože na sicevima, vrh! Peče li ta koža leti?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Apr 26, 2016 9:28 am

dobarrr, jel radi navigacija?
mishja

Broj poruka : 3909
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Apr 26, 2016 10:43 am

Jest makina u pm!
Жиле

Broj poruka : 11440
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Apr 26, 2016 5:27 pm

@Petrucci
Na tu kombinaciju se islo prilikom kupovine.
A koza ume da se upece ako je na suncu. Ali se i brzo ohladi kada se sedne. Zeznuto je ako se golim delom tela zasedne. Onda bas ume da bude ... uf uf uf dok se za nekoliko sekundi prohladi.

@mishja
Da. Dobro radi. Pre neki dan skinuh najnovije mape. 2015/2016

@Mrčela
Stvoren za uzivanje. Ko zna koliko puta posle ponoci, 2-3 nocu, sednem, pustim muzikicu i polako krug gradom. 15-20-ak kilometara. A onda kafica. Izdivanim cigaretu pa u krevet. Spavanje kao bebica.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Uto Apr 26, 2016 9:48 pm

Ooo dobrodosao drago mi je da se mnozimo, ovi napali sa C5 ne mozes da se odbranis

Makina ko bombona!

Hm dobra ideja za dnevna svetla, si ih samo nalepio spolja?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 690
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Apr 26, 2016 11:32 pm

Bolje te nasao.

Nije led traka, ako si na to mislio. To je ovo ...

Bamper je zasecen gore i dole pa ovo uvuceno. Deblji deo naslanja na bamper, koji pritisce i jos je izmedju duplolepljiva traka. Tako da nema sanse da padne ili sta vec drugo, a deluje kao jedna celina.
Pican sam sto se tice th stvari. Ili cu uraditi da je kako treba ili ne radim. Za ta svetla sam se razmisljao nedeljama gde i kako. Ne samo da ne narusim postojeci dizajn, vec da bude uklopljeno u postojeci.

Imam jos zamisli sta uraditi, medjutim otom potom. Leto je na pragu. Pa polako na tenane. Proslog leta nisam, ali ovog se mora ...

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Apr 26, 2016 11:37 pm

Ja sam na te zajebancije dao skoro 70€, sijalice led, nekoliko kompleta dnevnih svetala, laser za maglu itd.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Apr 27, 2016 12:21 am

Ma ja imam "problem" sa inertnoscu. Treba mi dosta da krenem, a kada krenem, onda pa ne stajem dok ne zavrsim. Very Happy

Ubaceno je u njemu vec xcarlink, umesto cd sanzera. Xenoni u kratkim svetlima i maglenkama. Mislio sam se i u dugim, ali odustao jer bi bio "osakacen" za blickanje. Bixenon bi resio taj problem blickanja, medjutim nije mi se svidjalo da segment u faru za daleko svetlo ostane beskoristan.
Neko vreme "bacam oci" na ove led sijalice velike snage za dugo svetlo. Ali mi je jos to nesigurno nekako, jos novo.

Ima vremena. Leto je tu. Sem busenja, verovatno i seckanje bampera za jos neke dodatke. Samo sto u sklopu toga moram elektroniku srediti prvo. Dizajnirati stampanu plocicu, srediti delove, izlemiti, nastelovati ... a opet sve to nakon sto do detalja osmislim kako ce i gde sta stajati.

Nego za sada, koji dan, nabacim felne 18-ice od kupea. Cekam jedan sto radi s polovnim gumama, da dobaci letnje. Nesto mi se ne daju oko 700E za nove. Pa onda do Verana da aktiviraju senzore.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Apr 27, 2016 1:33 am

Britanci se kunu u ove H7 Ultra/Super bright philipsove, kao da su nuklearne, nisam cesto po noci pa mi ne treba toliko al cim se promeni to odmah ih stavljam.

Vrh za muda za secenje branika. Svasta sam rasklapao i otvarao na mom al tako nesto jos se plasim

Posto najduza ova traka ima 65 a meni (nama treba 70) da bude cela duzina fara. Mozda se preorjentisem kao i ti po visini maglajke. Ja sam razmisljao u G tj Г da stavim oko nje ali mi strip koji sam narucio bio kratak.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mada kad sam nasao u dijagnostici da imaju dnevna svetla da se enable. Malo sam se ohladio od tih pokusaja ali ova visina maglenke mi se bas svidja.

Kako radi x car link? Jel baguje i baci gde si uzeo, meni traze 70e za to

Fap si mu skidao ili teras po fabricki?

neecola

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Apr 27, 2016 4:24 pm

Sta znam. Jos se nekako ne mogu odluciti, staviti ili jos sacekati. Gledam za ove sto si naveo, cene od 32 pa do 240 funte. Ne znam da li to u zavisnosti od lumena. Kako god bilo, veliki raspon cena.

Ma mudanca skupis kao u 'ladnu vodu da su. Very Happy Kada sve parametre odredim, nije problem gde se sta treba busnuti i recnuti.

Veruj mi, puno sam se razmisljao, premisljao, ali mi nikako u oko nije upadalo to u farovima. Ne znam zasto, nije mi se uklapalo u dizajn.
Mozes kod maglenki u Г, samo ako ides unutrasnjim zakrivljenjem, nece se lepo videti ona gornja crta. I to sam razmatrao.  Very Happy  Deluje mi puno bolje da je L. Ili pak ako ides spoljnim zakrivljenjem, onda pa uspravni deo, na bamperu, ima malo "mesa" gde da se smesti i uklopi. Ako mislis da bude okrenuto prema napred, jedino da dodas stilizovanu plastiku ili sta vec.

Xcarlink je kupljen Juna, Jula 2014-e. Tada je bilo 100e. Ako imas za 70e, znaci cena dosta pala.
Lepo radi. Jedino sto je MP3, MP3. 320kb/s ne moze biti isto sto i oko 1400 kao kod audio diska. Al' dobro, radi posao. Jedino sto ne mogu da se otrgnem utisku da se zvucnici na zadnjim vratima slabije cuju nego sa sanzerom. Doduse sa sanzerom je nekako cistiji ton. Mozda je i do samog MP3 snimka. Medjutim, bitrate, je bitrate.
Nisam se toliko zavlacio u problematiku oko toga. A moracu, jer me pomalo iritira.
I da ... gledaj dobro koji ces uzeti. Jer kada sam uzimao, i covek sto prodaje nije imao info kako radi na 407-ici. Jer ona je zeznuta oko primanja nadogradnji. Pao je dogovor, ako ne radi, da mu vratim, u suprotnom da javnem ako je ok. Ispalo je da radi. Jedino, ulaz za flesku nikako da proradi. Zasto? Pojma nemam. Dovoljna je kartica, pa se i oko toga nisam bakcao.

Inace, o ovom modelu je rec:

Kada je kupljen nije imao fap filter. Da li je samo izbusen, ili sta drugo ne znam. Stoji onaj spoljni cilindar. Vazno da ovi na tehnickom ne prave problema. Kazu da je sve ok oko izduvnih gasova. S druge strane, to mi delom govori i da je masina ok. Pu, pu, pu da ne ureknem.
E sad', da li je samo iskljucen softverski ili je menjana cela mapa, ne znam. Nemam nikakvih problema oko toga. Praktikujemo, ja i sin, mesecno jednom, 20-ak kilometara krug napravimo na auto putu. Ubacimo u 3-u, 3000 obrtaja i sagori nakupljeno sta ima.
Jednom smo probavali, kada prodje pored mene, nacepi papucicu u patos. Ni d od dima na auspuhu. Pu, pu, pu ... Razz

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Apr 27, 2016 11:42 pm

Delikatno je to stvorenje da mu ja pridjem spolja sa testerom Very Happy

Podseti me sad i zvah za xcarlink, znam da je imao pre, sad ugasio sajt i rasprodao, jbg.

Ako nema DPF nema potrebe da ga furas tako al sto da ne, sto se kaze za svaki slucaj. Sigurno je i uradjena mapa jer bi ti izbacivao greske, cuveni antipollution system faulty pu pu daleko bilo.

Inace kad radi regeneraciju trebalo bi da mu budu malo nestabilniji obrtaji u leru i da upali grejace zadnjeg stakla i retrovizora (to tesko mozes da vidis) i isto upali napred ventilator na hladnjaku pa ako to provalis onda i dalje ima. I da malo se cuje pumpa visokog pritiska tada.

neecola

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Apr 28, 2016 12:33 am

Hahaha zeznuta testerka. Very Happy

Sada pogledah, imam u fonu jos broj od lika od koga uzeh xcarlink. Mogu ti na pp poslati ako hoces. Da ne ispadne ovde da je reklama.
Pojma nemam da li jos radi ili promenio mozda br. telefona. Od tada se nismo culi.

Nista se od navedenog ne primecuje. To kazem jer kada smo ga uzeli svetlila je non stop ikonica:

Rece da mu je majstor koji je radio, rakao da vozi i ne brine. Iritiralo me pa ovde odemo kod jednog koji se bavi tim rabotama oko dijagnostike. Pogledao i pita me, je l' imas filter? Kazem pojma nemam. On mi rece, ma nemas al' nisu dobro iskljucili. Sredi on to. Od tada kada dam kontakt, ikonica se upali, kada startuje masina, posle nekoliko sec se ugasi. Kao sto i treba.

A obicavamo da ga izduvamo zbog egr-a i ostalih mestasca gde hoce da se sakupi cadj.

Nemoj da te cudi sto smo ga ipak uzeli. Splet okolnosti, da ne kazem nesto kao providjenje.

Mesecima smo gledali sta i kako. Trebalo je uleteti lova ali nesigurno koliko. Pa smo isli tada na najeftiniju neku soluciju, Reno Laguna. Mogla se naci za oko 2500-3000e. Racunajuci na najmanji iznos koji bi nam uleteo. Ali sve cesce nekako gledamo ( moja krivica, elan mladosti ) i Alfu 159. Ali mesecima citah dosta losih stvari o njoj. Doduse i moja krivica je bila oko paljevine sina za Alfu. Ono tekovina iz ranijih dana o sportskim afinitetima. Jer je postojala i mogucnost za vecu kintu. I sve nekako izglednija.
Ali se nekako sve vise nametala Pezojka. Do momenta kada ga videh, onako crnog, presijava se na suncu, ispred jedne banke. Gotovo. Presekoh. To ili nista drugo.
Gledamo nekoliko meseca oglase, sve sa zeljenom bojom spoljasnosti, unutrasnjosti, kozom ... ali ni jedan da ima i navigaciju. Onaj veliki ekran.
Nadjem na netu da su ugradjivali tablet. Kazem, bude li tako, u krajnjem slucaju idemo na tu soluciju.
Vec ostalo nekoliko dana oko toga koliko ce uleteti. Saznamo koliko, i 3 dana pred isplatu izleti oglas s ovim autom. Bas onakav kakav smo hteli. Kao da je bio nama namenjen.
Zovnem coveka, objasnim o cemu je rec i zasto bi da saceka tih nekoliko dana. Covek, stariji, prihvati, pa se dogovorimo da nas saceka na zel. stanicu u Bg-u. Sin me pita, da li cemo nekog majstora voditi. Rekoh, znas sinko onu narodnu, idemo pa sta Bog da. Ako se vec ovako nakon toliko vremena pojavio, kao da nam je sudjen. Odemo, veruj, seli smo, nismo ni pogledali nista. Niti haubu otvorili. Odradili papire, naplatili se itd.
Haubu smo otvorili na molbu momaka sa prve pumpe od bubanj potoka. Tada smo videli masinu.
Veruj mi dobili smo vise nego sto smo ocekivali. Sve je na njemu jos bilo originalno od delova.
A covek ga prodavao jer nije vise mogao unuke da vozi njime u skolu. Jer cerka imala pretenziju da zakacinje ivicnjak trotoara. Hteo je da joj kupi neki manji i vislji.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Čet Apr 28, 2016 1:04 am

Uh,uh sto je enterijer

Tanatos

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Sep 21, 2016 1:49 pm

Da ne otvaram novu temu. Nije u pitanju kvar vec predstavljanje peha. Taman se zavrsi ono oko crevca, vakum ventila, pa se registrovao auto ... kad' ono drugo vece posle registracije ... peh, s*anje, ili nazovite kako hocete.

Elem, sin nocu posle posla da pokupi drugare i odu kod jednog od njih, krene Somborskim bulevarom. Kisica, dodje kod kruznog toka, izleti govedo. On da ga izbegne, zakrene naglo u desno, pa levo da vrati pravac ... sipak. Zbog kisice, prsine, peska sta li vec, tockovi izgube kontakt s podlogom i prokliza. Ne vrede svi oni sistemi, kada se nema kontakt guma/asfalt.
Udari prednjim tockom spreda u ivicnjak, tocak se povuce unazad. Kako je udario, zadnji deo se zakrene i on po strani zadnjim tockom gekne u ivicnjak.

Tako da se mora menjati ceo stozer desnog prednjeg tocka, donje rame, solja amortizera, amortizer, kocioni disk jer je okrnjen, jedino nije sigurno za oprugu kakava je. Meni je i ona sumnjiva jer ne naleze donjim delom na amortizer vec je udaljen ovoj bogme jedno 3cm.

Za zadnji tocak rame i viljuska.

Prednja felna pukla kao i prednja i zadnja guma, koje su prsle.

Sve to pri brzini od oko 35km/h. Jbg, tezak i masivan auto.

Sve u svemu za delove racunam oko 200e, polovni naravno. Majstor i taksi za dobavljanje i namestanje guma oko 50e, gume sve cetiri oko 200e. Sve cetiri zato sto vec imamo 18-ice felne, tako da ove 2 ostaju na ovim felnama. Dobro je sto ih jos nismo stavili inace bi bilo veselje. A placene 350e sa senzorima.

Sve u svemu, ziv i zdrav je, sve ce se srediti. Jedino sto se nije moralo desiti.

Govedo koje ga iseklo, je zbrisao a u tom momentu ko ce gledati registraciju.

Macan, jadnicko, ispod cirade. Padala kisa a imam strasnu averziju od grada. Pa ponekad nabacim ciradu a nekada odvezem ispod neke nadstresnice. Kasnije cu izaci da je skinem i da se proluftira od vlage.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 21, 2016 2:07 pm

Meni čudno da pri toj brzini sve ovo uništi i da ne zakoči.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Sep 21, 2016 2:46 pm

Nema sanse da je bilo 35 km/h sa tolkiom stetom i pucanjem felni i svega ostalog. Ne znam koliko godina ima tvoj sin, ali bojim se da je vozio dosta brze od toga.
shix

Broj poruka : 3083
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Sep 21, 2016 2:52 pm

Dok god šteta može da se plati, nije strašno. Neka je on živ i zdrav, a biće i felni i guma i ostalih delova.
mladenmi16

Broj poruka : 6635
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Sep 21, 2016 2:54 pm

Iskreno da Vam kazem, i ja se nosim tom mislju. Verovatno je skinuo nekih 10-15-ak km/h. Ko bi gledao brzinomer u tom trenutku. Tako da iako misli da je isao tom brzinom, verovatno je isao nesto brze.

Da je od onih koji divljaju, nije. Sem toga, obozava taj auto.

Jeste kocio. Da je bar pustio kocnicu pre nego tocak da zvekne, presao bi ivicnjak i manje bi bilo stete. Ovako, ukocen tocak, samo je tresnuo o ivicnjak i tu ostao. Nije se popeo. Da je pustio, sigurno bi felnu slomio i veovatno opruga pukla. Ostalo cisto sumnjam da bi nesto falilo.

Kada sam auto vracao, nije nista lupalo i zveckalo. Letva volana nije procurila. Stoji vec dva dana tako, nema mrlja ispod prednjeg dela. Pu, pu, pu da ne ureknem.

Edit: 21. god ima. Samosvestan je poprilicno.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 21, 2016 2:57 pm

Dobro je sve dok se parama može rešiti. Nek je sin zdrav.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Sep 21, 2016 3:09 pm

Naravno da je zivot jedino i bitan, nego ja sagledavam malo situaciju sa pedagoske strane. Prosto mi je to u opisu posla. A i sam sam voleo da stisnem auto malo zesce, sto nije nikad znacilo da ga ne volim. Nego volim i njegove moci. A ja ni sad u 41. god. nisam pricao caletu da sam vozio auto 200 km/h. Necu da stresiram coveka.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Sep 21, 2016 3:16 pm

Ne bih da budem pogrešno shvaćen i ne želim da od tog momka pravim lažova, jer je zaista nebitno, ali 407 na toj brzini ni po ledu tako ne prokliza. To je oko 20 plus. Prevarlo ga, povuklo, dobra škola i na pravom mestu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Sep 21, 2016 3:17 pm

Bas tako mislim i ja.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Sep 21, 2016 4:49 pm

406 isto kao i 407 je za mene auto koji nije bas da se vozi do limita nikako. Zato sto nije onaj koji progresivno oprasta i upozorava. Jednostavno kad izgubi trakciju auto ode, iskusio vise puta na klizavom. Sad taj ESP nisam testirao prosle zime ali hocu ove da vidim kako se ponasa i sta da ocekujem od njega, jer ponekad ume da destabilizuje auto (jer agresivno reaguje bas sa kocenjem).

Ja sam okrenuo 406 360 stepeni iduci 10km ispod ogranicenja odmah posle pljuska i sa sumnjivim gumama, nije bilo da auto bezi pa da imas vremena da odreagujes nego je jednostavno samo izleteo zadnji kraj i auto je vec bio u polukrugu. (zahvaljujuci tome je sad u prelepoj crvenoj boji a ne u ofucanoj zelenoj Very Happy )

407 ima mnogo bolje oslanjenje od 406, i mnogo manje body roll-a pa moze sigurno 10-20% brze da se ulazi u krivine ali isto tako pri izletanju je veca steta esp ne moze toliko da pomogne da bi oprostio.

I da po klizavom moze to lagano da se desi pri malim brzinama jer kad izgubi trakciju jednostavno sanke. Ja cu vrv da se prijavim za navak track day ako ne nadjem neki otvoreni ogromni parking da vidim gde je limit

neecola

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 21, 2016 4:57 pm

Tri puta sam ja ovo sve pročitao i siguran sam da je tu uletio sa najmanje 70 Km/h, takav auto ,sa takvom opremom ne izleće i ne proklizava sa "konjskom" brzinom.
Bitno je da su svi dobro.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći