Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Macan Peugeot 407

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Re: Macan Peugeot 407

Počalji od Lightsoft taj Pet Dec 29, 2017 5:44 pm

Hahaha sad' si me cimnuo da ponovo po dva puta pregledam snimke. Na +11C ih je palio kao i na +4C, pre nego okrenem kljuc da krene anlaser da vrti.

Lightsoft

Broj poruka : 548
Datum upisa : 25.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 29, 2017 5:47 pm

Ja bih obratio pažnju na pvp. Slične sam probleme imao i namučio se u tri pm , a i majstori su me namučilu da nema dalje. Meni su rekli da je bio problem oko ovog ventla u pumpi (ispod poklopca , iznad njega je ovaj el. ventil za prekid goriva).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11167
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Dec 29, 2017 5:51 pm

Videso sam tvoje muke pa stoga nisam hteo da ti stajem na nju, pozelevsi ti srecan opravak.
I ovaj klip sam video. Ako je do njega bar da znam. Ovako pojma nemam sta je. Kada znam onda nije problem baciti se na sredjivanje.

Lightsoft

Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Dec 29, 2017 5:55 pm

E da ...

Ne zamerite na duplom postu.

U klipu kaze da se kvar manifestuje cimanjem auta, masine, paljenjem greske itd. Toga ovde nema. Prima gas kao saucesce, nema greske da pokazuje.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Dec 29, 2017 6:07 pm

Pomesaosam ja sammislio da ti u plusu teze pali
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 29, 2017 6:41 pm

Lightsoft ::
U klipu kaze da se kvar manifestuje cimanjem auta, masine, paljenjem greske itd. Toga ovde nema. Prima gas kao saucesce, nema greske da pokazuje.
I kod men je sve bilo ok., pa je tako počelo. Da bi onda trebalo sat vremena da stoji (posle gašenja) da upali  sve dok  jednom nisam ugasio i više ga nisam upalio već ovi u servisu. Ovo je jedna od mogućnosti a vrlo zaebano za prepoznati.

Poslednji izmenio Жиле dana Sub Jan 27, 2018 10:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sub Dec 30, 2017 12:12 am

Ja sam tako verglao 2x na -14 auto stajo dva dana ali akumulator me zezao. Calova 406 muke mucila sa paljenjem ispod 5C, dok ne rekoh calu da testira da li dolazi struja do samih grejaca... ispostavilo se neko nakaradno prelemio kabl pa gubio dovod do grejaca. Hm jel mozda zeza kad je auto na uzbrdici l/nibzbrdici. Ja bih probao jednom da ozracim gorivo. Otvori sisicu na filteru pre paljenja posle slatajanja i vidi ima li vazduha tu.
Slicno verglanje mi je bilo kad mi je bolid zamenio filter bez ozracivanja i probao da upali i usisao boga oca vazduha pa je bilo verglanja, mozda negde uvlaci oko pumpe vazduh pa mu zato treba vise verglanja dok dodje gorivo, pa zato i ne vidis mehurice. Ovo su sve onako nagadjanja mozda ti nesto da ideju :)

Ps i ja sam promenio obe kugle i krusku i ruku proletos

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 687
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Dec 30, 2017 5:59 pm

Ma akumulator je nov. Star 2-3 meseca.

Nisam proveravao da li stize struja do njih. Mislim da bi prikazao gresku da ne stize.

Nema veze da li je uzbrdica/nizbrdica. Vecinom stoji na ravnom.

Zeznuto je to sa ozracivanjem. Opet ne bi znao da li je zbog toga. Nije mi problem to uraditi, ali kako znati da je onda upalio zbog toga a ne sto mu se cefnulo.

E to oko toga da li pumpa negde uvlaci vazduh, puno sam o tome razmisljao. Samo kako proveriti? Majstor kaze da su pritisci u redu. A koliko znam, pored toga sto ECU nece da pusti gorivo prema diznama ako anlaser vrti masinu na manje od 250o/min, nece i ako je pritisak manji od 300bara.
A opet kada kresne, pritisci u redu. Verovatno je majstor pri tome da su u redu, mislio i na pritisak pre ili tokom verglanja. Jer je pratio parametre dok ga je palio.

Da je pritisak manji bilo bi odmah sumnje na PVP ili da neka dizna pusta gorivo i vremenom opadne pritisak. Ili pak negde da vuce vazduh. Ali kao za inat nije se desilo da ne upali.

I danas, jutros na -2C, oko 8h, upalio kao mina. Oko 17h, na +2-3, cvrc. Zeznuo stvari.

Moracu tome bas, bas, podrobnije nakon NG da se posvetim.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Dec 30, 2017 11:20 pm

Pa cekaj gore rece da ti na plusu pali dobro.Na minus dva on ti ukljucuje grejace pre paljenja,dok na plus dva ne bi trebalo daih ukljucuje mozda mu je lakse da upali sa grejacima
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Dec 31, 2017 3:56 pm

@neecola druze, prijjatelju ... imas gajbu piva, 2 gajbe, ma kurvu koju `oces da ti ... kao ni jedna do sada.
Ubo si ga samo tako.
Ozracivanje. U gornjem postu nisam bio siguran kako cu znati da li je do toga. Definitivno znam da je do toga.

Elem, nedade mi nesto mira. Pa rekoh da probam. Krenem polagano da odvrcwm onaj ventilcic na poklopcu filtera goriva. Cudno mi bese, nikako da curne gorivo. Kada najednom cujem ...pssssssssssss ... vazduh izlazi. Neverica, da li je moguce.

Zatvorim ventilcic pa druknem malo drukalicu. Ponovo krenem da okrecem ventilcic. Posle nesto, bogme vise obrtaja, krenu gorivo. Opet zatvorim, opet druknem, pa krenem nanovo da okrecem. Sada vec mnogo ranije krenu gorivo.

Ponovim to jos jednom i probam da kresnem. Covece, kresnuo kao da je vani +40C.

@neecola, moj duboki naklon.

@fap 1, veruj i ja sam se pitao koji mu je ... sada. Najprimereniji opis bi sada bio, ne na minus da nece, vec kada "namirise" nulu, pocne da zeza.

Na kraju posta bi se zahvalio svima na sugestijama i dobeoj volji za pomoc.

Zivi bili i zelim Vam iz sveg srca lepu noc nocas, provod i u sreci docekali NG.
Srecna Vam bila.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Dec 31, 2017 5:56 pm

Lako je tebi kad imaš drukalicu. I taj Simens da napravi nešto dobro.  Nema li tu i neki nepovratni ventil u sistemu?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Dec 31, 2017 8:34 pm

Ima. Stavljen ispred drukalice. Ali opet isto.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jan 01, 2018 2:46 pm

Možda on ne valja(nepovratni). Drukalica mora biti uvek tvrda. E sad da nije nešto od nepovratnog do rezervoara.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Jan 01, 2018 10:02 pm

To je drugi stavljen. Za prethodni se mislilo da ne valja. Pa je  zamenjen ovim. Ali isto se ponasa.

Moze biti do drukalice kao i kucista filtera goriva.

Drukalica ima na ulazu, gde dolazi crevo iz rezervoara, nepovratni. Kao i na izlazu. Kada se stisne otvara se onaj na izlazu a zatvara na ulazu. Onaj na ulazu ne dozvoljava da se vrati gorivo kada se stisne. Dok kada se otpusti nakon stiska zatvara se na izlazu, da ne povuce iz kucista filtera a otvara na ulazu. Da povuce iz dovodnog creva.

Moze biti i kuciste filtera. Negde da povlaci. Kao i crevo izmedju drukalice i filtera ili gumica kojom dihtuje crevo u filteru.

Probacu sutra, prekosutra da skinem postavljeni nepovratni. Dim od cigare i otpustiti drukalicu da povuce. Pa gde pocne da izlazi videce se.
Jos kada bi crevo bilo dovoljno siroko da se uvuce filter od cigarrete i samo drukalicom druka, povlaci iz cigare.

PS. Ali nikako ne mogu naci logican odgovor, ako je vazduh u kucistu filtera, kako nema mehurica u izlaznom crevu?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Jan 02, 2018 9:16 pm

Savi kartoncic u fisek, ubaci cigaru i zalepi trakom a dole odseci mali otvor. Ipak, pusenje je stetno...
Ali prija.
Mr No

Broj poruka : 348
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 41
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Jan 03, 2018 4:58 pm

Ahahahah Vrh! drago mi je da sam pomogao :)

Hm mozda pa ako otekne gorivo i iz pumpe mozda samo vrti pumpa vazduh pa i ne povuce gorivo pa ono stoji samo u crevu... (ne znam kakva je ta pumpa na kom principu radi da li moze da povuce kd ima vazduha, ali cim ima sisica i drukalica znaci da je vazduh problem za nju)

Verovatno neko od spojeva creva se deformise na hladnijoj temperaturi pa pocne da upusta. Probaj jos par puta da budes 100% siguran

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 687
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jan 03, 2018 7:48 pm

@neecola, pumpa vuce kao neko sokic na slamcicu. Da ima negde rupica na slamcici, slabije bi se vukao sokic.

Probavano je to od nedelje. Pre svakog paljenja je odvrtana sisica, ventilcic. Mozda u 70% slucajeva culo se na kratko kako izlazi vazduh. Desavalo se da nema vazduha ali ni goriva dok ne druknem na drukalicu.

Nije se desilo da je zezao s paljenjem, koliko god dugo da je stajao nepaljen.

Danas probah s dimom i dodjoh do jednog saznanja ali ne i gde vuce vazduh.

Koje saznanje?

Izgleda da zaptivne pregradice, gume, ili, da kazem ventilcici, na ulazu i izlazu drukalice, ne moze da pokrene vazduh.

Kada se stisne drukalica na donjem delu isto duva. Sto mislim da ne bi trebalo.
To sam potvrdio nakon sto sam skinuo drukalicu i ispraznio je da bi probao s dimom. Nakon vracanja na dovodno crevo, nije htela da povuce gorivo. Zatvaranjem gornje cevi prstom, povukla je gorivo samo do ulaza. Nikako da povuce u drukalicu.

Ostalo mi je da spricem nalijem gorivo u drukalicu. Nakon toga je povukla. Sto me potseti na one bunarske rucne pumpe za vodu. Kada se sipa voda u nju ona povuce.

Evo klip kako izgleda s cigaretom. Videcete kako na stisak cigareta zari i  drukalica izduvava na tu stranu vazduh.

Medjutim izgleda da se potvrdilo na neki nacin ono, u svemu losem ima neceg dobrog. Mozda nesto teralo da tako bude. Sta znam.

Naime, prilikom vracanja dovodnog creva na drukalicu, sto je islo bas tesko, otpala je zaptivna gumica na izlaznoj plasticnoj cevcici. Bila je nesto malo sira i stajala labavo.
Nisam ni obracao paznju na to dok nije doslo vreme da gurnem cevcicu u kuciste filtera goriva. Otpala i ko da je nadje onako sitnu u motornom prostoru.
Odem do automehanicarske radionice, daju mi dve, jedna malo manja od druge i tu manju postavim. Vratim cevcicu u kuciste filtera i osecaj da cvrsce stoji.

Sama prethodna gumicica mi je vise delovala kao plasticna podloska. Ne znam od kog je materijala kao nova. Ali ako je bila gumica onda definitivno kao da se plastificirala. Moguce da je ona pravila problem.

Videcu nakon nekoliko dana testiranja. Da li ce i dalje da se cuje vazduh nakon otpustacnja sisice/ventilcica. Bar ce i nocne temperature biti nesto nize.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 03, 2018 8:52 pm

Ovo u vezi gumice ima smisla. Daj Bože da si rešio probem.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jan 03, 2018 9:53 pm

Iz tvoja usta u Bozije usi.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jan 11, 2018 11:37 pm

Da bi sebe proverio i sumnju u kuciste filtera goriva, ostavih dva dana i noci auto kod majstora.
Covek procackao sve sta se dalo procackati, jos mi sam predlozio da ostane i drugu noc/dan. Kaze nigde ne pusta vazduh. Ostaje jedino kuciste filtera.

Imam nameru da za koji dan skinem poklopac kucista i dobro ispregledam one unutrasnjosti gde ulaze cevcice od creva. Mozda su i tu gumice popustile. Ili onaj ventilcic/sisica za ispustanje vazduha.

Pa ako ne uspem pronaci gde vuce, sta uraditi? Sto covek kaze, da kupujes polovno, ne ide. Ti vec imas polovno u autu. Misli covek i kod mene je vec korisceno.
Sa druge strane, dosta sam ranije citao, kako su imali problema sa novim kucistima. Valjda oko plastike. Koliko se secam i ovde neko imao tih problema.

Pa pitanja. Sta uciniti? Polovno ili novo? Kako biti siguran da je polovno ok? Kog ili koje proizvodjace bi preporucili za novi?

Hvala unapred.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od eraser87 taj Pet Jan 12, 2018 12:30 am

Svaka cast za makinu, prelep je!

eraser87

Broj poruka : 50
Datum upisa : 21.08.2015
Vozilo: : peugeot307sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 12, 2018 4:27 pm

Pa Žile je imao problema sa kućištem filtera.
Ja sam čuo da tu ima dosta divljaka i da su novi loši, što ne znači da je nemoguće naći original.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Jan 27, 2018 7:54 pm

Momcadijo, moze neko reci sta je ovo? Senzor ili sta vec i koji je?

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sa desne strane ima jos jedan.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Jan 28, 2018 7:51 pm

Da'l je moguce da niko ne zna?
Ja jest', nesto tripujem od sinoc, kao da sam vec ovo pitao. Ako i jesam, ne zamerite. Totalno sam smetnuo s uma zbog drugih nkih stvari.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Jan 28, 2018 7:59 pm

Cekaj jel ti znas sta je pa proveravas nas ili ti treba pomoc da zakljucis staje
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jan 28, 2018 8:03 pm

Ima jedna žica, masa je sigurno preko davača.
Gde to stoji, na karteru? Da nisu za nivo ulja ili pritiska?

Poslednji put izmenio vojkan dana Ned Jan 28, 2018 8:12 pm, izmenio ukupno 2 puta

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći