Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Macan Peugeot 407

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Re: Macan Peugeot 407

Počalji od neecola taj Uto Jan 30, 2018 8:54 am

[b][You must be registered and logged in to see this link.]

Ako sam pogodio pravi jack isto je

neecola

Broj poruka : 692
Datum upisa : 24.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jan 31, 2018 12:18 am

@neecola

Znaci resena misterija. Pokupljeno vise znanja.

Hvala momci na tome.

Lightsoft

Broj poruka : 582
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 6:42 pm

E pa dragi moji, potera za znanjem se nastavlja. Samo sto izgleda bez seksa ne ide. Seksa me nesto pa rastura.

Elem, poucen Ziletovim iskustvom, resih da ne uzimamo novo kuciste filtera. Ko zna od kakve je plastike. Koliko god vremena trebalo, trazicu polovno original, naravno, u ispravnom stanju.

I onda krece seks. Naravski, bez dobre predigre, nema dobrog seksanja.

Nadjem coveka koji garantuje da je ispravno. Ukoliko nije, vraca novac i jos placa postarinu u oba pravca. Ajd', da ne slutim, mozda samo tako prica dok uvali. Posle, ko si bre ti i tako to.
Dogovorimo se u nedelju uvece da se cujemo, kako bi poslao u ponedeljak. Covek na nekom slavlju van svog grada.

Ok. Odgovara.

Predigra, dobra bogme. Kazem da ne slutim za onu drugu stranu medalje.

A onda krece seks.

Neda mi "nesto" mira pa skinem poklopac od kucista da vidim, mozda se negde vidi naprsnuce. Sa unutrasnje strane je tesko bez alata za skidanje onog osiguraca koji drzi plastiku. Koja je ispred grejaca goriva. I da krenem na tu soluciju, s*ebo bi osigurac. Koliko toliko bi ga ispravio, ali mozda nije to to.

Daklem, pregledam na gledanje, lupom. Pa onda podvezem kesu, utegnem i kroz jedan od otvora, dunem dim od cigarete. Kesa se zatekne od pritiska ... i onda krece zustriji seks.
Nema nigde dima da izlazi.
Pritisnem malo kesu, ona gubi zategnutost, kao da negde izlazi vazduh. Ok, ali nema dima.
Gde ode dim ako se smanjuje pritisak u kesi ??!@?

Vratim poklopac na kuciste ... i seks dobija u tempu.

Druknem drukalicu, ispustim na sisicu/ventilce vazduh, opet drukalica ... kad' se pojavi vazdusni mehur u crevu na izlazu kucista. Prema PVP. Gledam ja njega, gleda on mene ... druknem jos koji put. Kako druknem, tako se udaljava od kucista. Drukalica tvrda. Mehuric tako stoji.
Posle nekoliko sekundi, mehuric krenu nazad prema filteru. Drukalica omeksala. Opet druknem, drukalica tvrda, mehuric se udalji od kucista. Posle nekoliko sekubdi, ista prica. Vrati se unazad a drukalica omeksa.

I opet nedoumica. gde izgubi pritisak u kucistu kada se vrc vraca mehuric?!!??@$$?

A onda, kao u svakom dobrom seksu, zestok orgazam. Ma muti pamet. Orgazmicina.

Skinem sa izlaza iz filtera to crevo. Zatvorim cevcicu na kojoj je bilo crevce i druknem drukalicu. Tvrda ko kamen. Sacekam ... i dalje trda. Jos cekam ... tvrda. Neverica.
Po ovome ispada u kucistu ne gubi pritisak. U drukalici isto.

Kao sto rekoh, seksacina za mutenje pameti.

Ako se vec mehuric vracao, ostaje da je u kucisti najednom opao pritisak. Nisam primetio da se vazduh na neki nacin podvukao nekim delom ispod goriva u crevcetu i na drugoj strani napravio pritisak veci nego u kucistu. Pa da je to razlog vracanja.

Velicina mehurica je bila ista. Sto bi trebalo da znaci da nije iz njega odlazio vazduh.

Zatvaranjem samo cevcice, nigde ne popusta.

Sada se vec postavlja pitanje, da li uopste narucivati drugo kuciste?

Ako neko ima ideju, ili resenje, voleo bi da napise. Jer u principe rada sistema za gorivo nisam zalazio.

Unapred zahvalan.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 23, 2018 7:11 pm

PUG207

Broj poruka : 595
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 8:53 pm

Odgledao sam taj i jos neke klipove.. Ali mi nije jasno kakve veze ima vakum sa sistemom za gorivo? Dovod, preciscavanje, ubrizgavanje ...

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 23, 2018 9:11 pm

Kod tebe je simens kućište filtera?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11336
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 9:16 pm

Da Zile.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Feb 23, 2018 9:31 pm

I sve vreme pri svim tim ispitivanjma nigde da curne gorivo? Ni na kućištu ni na crevima ni spojevima?
Pitam te ovo zato što mi pri zadnjoj zameni filtera za gorivo(mislim da je isto kućište kao tvoje) dobrano suzilo gorivo skoro nedelju dana na gumici i nikad se nije desilo da je i pokušao da ne upali. Doduše ja imam dobavnu pumpu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 23, 2018 9:38 pm

Pa pazi, ja licno mislim da ti negde vuce neki fals vazduh.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 9:47 pm

@Vojkane, i to je bas zanimljivo. Deluje ponekada kao da je poklopac poliven gorivom, ali se nigde ne primecuje da curi ili suzi.
Sta vise brisao sam sve zljebove gde je savijena plastika. Da bas pomocu tog suzenja probam da vidim odakle ide. Jer auto stoji na maloj nizbdici. Ne velikoj, vec koji stepen samo. Dovoljno da imam pregled da se sliva na dole a iznad tog mesta odakle bi curilo da ostane suvo.

Iako deluje da da sa nekog mesta suzi, koliko god gledao nema naprsline.

Razmisljam se da sutra uzmem jedno crevce od pola metra na buvljaku i skinem ono sa izlaza. Pa ovo postavim na to mesto i dunem dim. Mozda pokaze.

Ali opet, navodeci iznad onu seksacinu, gde sam zatvarao tu cevcicu, navodi da nigde ne gubi.

Vrti u krug samo tako.

============================

@PUG, i ja sam uveren u to. Ispade najveci problem gde vuce.
Doduse, iskreno, to crevo od kucista do pumpe nisam a i ne mogu pregledati. Jer je presvuceno nekom pletenom tkaninom ili sta je vec ono. Pa i da ima neku rupicu i tu curi gorivo, koliko je gusta ta pletenica a mala kolicina goriva, ne znam koliko bi uspelo da probije.

Koliko sam mogao gledao sam i dovodno crevo do filtera. Opet se nigde ne vidi curenje ili nesto sto bi na tako nesto indiciralo.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 23, 2018 9:51 pm

Vidi oko same drukalice, jel mehur se vraca posle nje??
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 10:04 pm

Ne druze. Na izlazu iz filtera crevo sto ide prema PVP. Mehur bio oko 2-2,5cm  u duzini. Skoro odmah od cevcice. Kada drukam odalji se oko 1cm pa se nakon nekoliko sekunde vrati skoro do uticnice za filter sto je na crevu.
Kada sam kresnuo masinu, separator vazduha to sredio.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 23, 2018 10:17 pm

Da li tebi motor pali i radi normalno?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 10:23 pm

Najnormalnije Zile. Radi kao singerica. Problem je samo sto kada nanjusi nulu i odstoji neko vreme. Nakon toga, tek iz drugog ili treceg verglanja kresne.
Ukoliko na sisicu/ventilce, ispustim vazduh, druknem, opet odvrnem sisicu/ventilce da curne gorivo, onda i u tim uslovima kresne iz prve najnormalnije.
Kada kresne i bez drukanja, pa bilo to iz treceg puta, radi najnormalnije. Bez trzanja, cimanja, gusenja, variranja broja obrtaja ... jednostavno kao da je vec radio 2 sata.

Poslednji izmenio Lightsoft dana Pet Feb 23, 2018 10:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Feb 23, 2018 10:23 pm

Jedino da začepiš izlaz prema PVP pa da drukaš malo veći pritisak na drukalici. MAnometri su jeftini ali kakvaje mogućnost ugradnje. Nekako nagurati u cevčicu pa stegnuti šelnom. Ima recimo sa navojem od 3(8. Kolko se sećam kod mene ova dobavna pumpa daje 2 do 3 bara.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Feb 23, 2018 10:33 pm

Ma nije problem koliki je pritisak. Naci cu to u Servis Boksu, al' sto kazes jedino ugradnja.
Razmisljao sam i o tome. Ali opet ono danas me pokolebalo. Jer sam zatvarao tu cevcicu i drukalica ostala tvrda.

Ako je po tome, ostaje onda crevo prema PVP. Da na njega montiram. Opet bi bio problem montiranje.

Moram na neki nacin to crevo da proverim.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Mar 08, 2018 2:37 pm

Da napisem izvestaj ... Very Happy

U ponedeljak je stiglo kuciste. Zbog nepoznanice da li je ok ili nije, bio je dogovor, ukoliko sam zadovoljan, placam u suprotnom vracam.

Iz tog razloga sam sacekao koji dan za ovo javljanje.

Mogu reci, fersa kao singerica. Ceo problem je bio u njemu. Staro je vec bilo izgleda doslo caru do duvara. Poklopac nakon svake voznje je bio mokar. Negde je pustalo. Gde? Ne znam.

Tu mi je, pa kada me ne bude mrzelo, pokusacu da nadjem.

Jos jednom, hvala svima na napisanoj kojoj reci oko ovoga.

Zivi bili.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 08, 2018 8:40 pm

Ajd nabaci sliku tog kućišta i obeleži gde vlaži.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Mar 09, 2018 3:51 pm

Drugo kuciste, namontirano:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prethodno ( poklopac je jos mokar ):

Moguce da je ispustalo na sisku/ventilcic za ozracivanje. Zanimljivo mi je da na prethodnom sam mogao odsrafiiti toliko da se vec cinilo kako ce propasti u kuciste. Dok na ovom drugom, jedva pola kruga se moze odsrafiti.
Sem toga, kada na prethodno odsrafim sisku, klackala se. Na ovom ni makac.

==================

Danas bese lepo vreme pa 'ajd malo nesto da cackam. Obzirom da su one led pored maglenke vrisnule, stavih druge. Ne iste.
Ove bogme sljaste samo tako.

E onda me iritiralo vec neko vreme sto se palile kada se da kontakt. Resih se malo sebi posla da nabacim. Napravim malu elektronikicu, smestih u kutijicu od ADSL splitera, pa na poledjini fara ...

Tako da sada se ukljucuju kada se ukljuce i pozicije nakon startovanja motora. Softverski pali farove. Tako da od pozicije dobija samo komandu elektronikica ( od 3 delcica ) kada da rele prebaci i ukljuci ih.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 09, 2018 7:17 pm

Mislio sam da pušta na kontaktima za grejač.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 09, 2018 8:27 pm

Nema li ta siska neku gumicu da se samo zameni.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Mar 09, 2018 8:57 pm

@Zile, gledao sam to danima i proveravao. ma jok.

@Vojkane, i ja se to nesto razmisljao. Nameravam da nekako, pitanje je samo kako. Skinem osigurac sa druge strane poklopca. To je bas zeznuta stvar.
I retrovizor kada sam sredjivao, ima isti takav, samo manjih dimenzija. Bas je bilo rutavo dok skinuh. A tek ovaj ...

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jun 13, 2018 11:44 pm

Drustvo, ajd` jedno pitanjce.

Nesto se mislim ove godine da ne pljuskam pare za neke skuplje gume. Mislim na letnje. Pre bi dao vise kinte za zimske kada dodje vreme. A sledec onda bi letnje dosle na red.

Elem, sta mislite o Tigrovim gumama. Za velicinu 235/45R18 deluje povoljna kupovina. Bar tri puta jeftinije od do sada uzimanih. Miselin i Kontinental.

Zanima me, ima li neko iskstva, kakve su na suvom, vlaznom asfaltu. Po kisi itd.

Njih bese kupio Miselin, ako se ne varam. Da li su po tome mozda, da kazem tako, treca klasa u odnosu na Miselin ... sta znam.

Iskreno, bas mi cimanje meni a i sinu stavljati ih. Moze se lako desiti da u nekom momentu presecem i ponovo uzmem neke od navedenih firmi. Ne bezim ni od Danlopa, Good Year. Ipak su mi sigurnije i bezbednije.

Za sada se nosim ovom mislju.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 11:56 pm

/45, prava stvar za lomljenje i krivljenje felni probijanje kartera po Srbistanu. Kolko vidim nema je nigde ni u preporuci fabrike. Ja ću je zaobići u veoma širokom luku, kod mene su trenutno /45 i za nekoliko dana sam video da to uopšte nije za to Very Happy
Rade407

Broj poruka : 198
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jun 14, 2018 12:07 am

Bogme meni deluje da je auto jos udobniji. Nasuprot drugim uverenjima. Da li se nekako uklopilo s Bilstejn amortizerima, pojma nemam.
Sem toga, fabricki su 16 i 17. Medutim, za kupe su i ove. Negde navode i za limuzinu. Obzirom da kupe i limuzina imaju isti prednji trap kao i upravljacki sistem, ne vidim nikakvog razloga sto ih ne bi stavio.
Iskreno, legle su mu kao samar budali. Imas slike na temi. Very Happy

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jun 14, 2018 9:37 am

Ja imam tigruse 50  profil i rekao bih da su malo bucnije od ostalih koje sam vozio, obicno su bili fabricki profili 60 ili 65, inace kupujem samo tigar gume
Konkretno sam na skodi vozio 60 pa posle stavio 50 otuda poredjenje, udobnost za ova dva profila ista
mishja

Broj poruka : 3805
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh