Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Macan Peugeot 407

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Macan Peugeot 407

Počalji od Жиле taj Uto Avg 22, 2017 1:13 pm

Ja sam rekao ( ako su svi nosači ok), ako poluosovina nema luf onda nije do nje nego do nekog nosača , a taj je zaeban što je na menjačau. Jedino ako imaš fosne i dva bloka i nateraš na njih i eto ti kanal. Moguće da je i do ovog nosača od auspuha nebi ni to isključio. Jesi probao da ubaciš u brzinu i guraš auto napred nazad ? Ovako bi morao da se čuje ako je nosač.

Poslednji izmenio Жиле dana Uto Avg 22, 2017 2:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Жиле

Broj poruka : 10085
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Avg 22, 2017 2:12 pm

Cekaj ti si menjao onaj dole kod kartera.Na slici vidim ovaj gornji sakruskom taj sam imao ja na 406 i ta osmica ode i on tu lupka kod dodavanja gasa.Ako ga imas i ti obavezno proveri njega,mada lepo gledaj zna da se razlepi u cauri pa se tesko vidi dali je do njega.To ti je ovaj sa slikie pod brojem 1 znaci proveri obe strane
fap 1

Broj poruka : 338
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Okt 06, 2017 7:25 pm

Ostadoh ti duzan odgovor. Sa prethodne strane pod br. 18. Taj nosac je zamenjen.

Ali se opet culo lupanje, da ne ponavljam sada isto sa prethodne strane. I kao po onome, ako nece Muhamed bregu, onda ce breg Muhamedu ( da se ne pozovem na atraktore )

Jos kada je gledano s bratom, nije se primecivalo sta bi moglo biti. Jednostavno covek vise nije znao sta da gleda. Rece pusti, pa ce se pokazati vremenom.

Mesto me nije drzalo i krenem po majstore. Ajd' racunam, imaju vise iskustva. Doduse nije da mi je losa racunica. Nisam lose izracunao. Samo sto sam koristio X umesto Y u jednacini. A kod majstora to znaci, zdimi pare i boli te uvo za ostalo. Majstori k'o majstori ...

I onda dodje breg Muhamedu ...

Desi se peh, zeznem far sa te strane gde je lupkalo. Pa opet kod brata da skinemo bamper i vratimo ga da stoji kako dolikuje. U toku operacije "far vrati se, far vrati se", potpomognut bratovljevim ucescem, zovne me sin. Izmedju ostalog sam sumnjao da se mozda matica na centralnom srafu olabavila. Na sta me sinak svojim pozivom potsetio.
Proba covek i to da zategne, ma jok. Zategnut do daske. Ali se najednom cu sitno lupkanje.

Elem, vec sam mu ispricao da je sinak dizao auto na dizalicu pre neki dan i cimao i dizao tocak. Tada se isto culo lupkanje.

To sta je cuo prilikom dotezanja navede ga da se podvuce ispod i lagano poce da klacka kocioni disk. Posle 2-3 min, meni kaze, legni i stavi prst na donju jabucicu gde ulazi ona osovina od glavcine u jabucicu. Ili ti kugla, kako je neki nazivaju.
Stavim prst, kad' ono, gle ... koji deo milimetra se klacka na pomeraj. Lager u njoj dobio luft. Sto kaze, u mnogo je boljem stanju nego ona sto je na suprotnom tocku menjana. Ali iritira ono lupkanje. Tak, tak, tak ... a jos se zvuk prenosi metalnim skalamerijama trapa.

Tako da to sto se toga tice, to je to. Breg dosao Muhamedu i pokazao sta je.

... ebeno idiotska jabucica. Ko zna koliko puta sam se razmisljao, da li je moguce da se taj sklop nije mogao resiti na drugi nacin. Ali i sto bi. Neka se maltretiraju ljudi.

===================

Drugo, bila je prica o releju grejaca i grejacima. Danas definitivno, nakon zamene, potvrdjeno. 3 nisu radila, jedan je tek posle 4-5 sec jedva zacrveneo vrh.
Postavljeni Denso. Pa videcemo kako ce se pokazati.
Ostaje samo pitanje, kako je bre palio na one minuse zimi? -15, -16, -17 ... jes' posle drugog verglanja, ali upali. Doduse pnekada i prilikom prvog, ali nesto duzeg verglanja. Nisu verglanja po pola minuta bila, vec 4-5 sec.

Sto rekoh sinu jos zimus. Mozemo biti srecni. Bar znamo da ima dobr motor, sa dobrom kompresijom. Jer dizel, koliko znam, bez dobre kompresije i da dobro zavrti, tesko i sa grejacima pali. A ovaj bez grejaca palio.

======================

Drustvo, da skratim, cujem nesto lupka vani. Pocele gugutke da padaju sa grane koliko vec davim.  Very Happy

Zivi bili.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Okt 06, 2017 8:14 pm

Pošto su grejači?
vojkan

Broj poruka : 928
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Okt 06, 2017 8:42 pm

@lightsoft , meni je C5 palio na -15 sa sva cetiri mrtva grejaca. Kad je dobar hdi, pali.
shix

Broj poruka : 2291
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Okt 06, 2017 9:46 pm

@vojkane, kada sam se cuo s radnicom iz KiKomerca, receno mi je da su sva cetiri, 5200. Na kasi sam platio 4990. Neki sitan popust.
Inace je cena ujednacena. Od 1250 do 1300din. Bar za ove Denso.

@shix Iskreno stvarno mi je bila neverica. Bar sam dobio neki vid potvrde o stanju motora.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: