Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 66kw gasi se u vožnji..

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Peugeot 307 66kw gasi se u vožnji..

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 10:37 am

Sipaj gorivo u plastičnu providnu čašu i čekaj da se malo "slegne" pa ćeš znati na čemu si.
Skini creva sa kućišta, otpusi poklopac al ne do kraja skini komplet kućište jer je tako brže i laakše, kada skineš kućište odšarafi poklopac do kraja izvati filter sipaj u čašu gorivo. Pitaj ako nije nešto jasno.
Jel to kućište sa dva izvoda ili tri?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako je ovo sa tri izvoda i na dnu ima beli šaraf za ispuštanje vode , odvrni taj beli šaraf i pusti u čašu da curi. To je najednostavnije.

Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 10:58 am

Evo mog kucista. Ovo gore kao sto vidis.. ta cijev je bila pukla, koja je dio kucista.. i to je majstor zalijepio crnom materijom, i sad drzi.. sad je samo malo problem skinuti ove 2 sa strane..

i ima dole taj crni šaraf, nisam siguran da li moze da pusti gorivo tu..

Inače dao si mi dobru ideju. Kupit cu sebi torx i svakih par dana čistiti regulator (čuo sam da se moze očitistiti u razređivaču), bar necu vise trositi pare, a provjeravat cu kakvo je gorivo, nisam ni filter mijenjao, mozda da promijenim nekoliko puta filter, da pokupi te čestice.. sad sam se malo oraspolozio, jer sam sve pare dao za regulator, a ovako cu bar ga čistiti, da malo dobijem na vremenu.
dinonodi

Broj poruka : 37
Datum upisa : 29.04.2016
Vozilo: : Pug 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Maj 12, 2016 11:43 am

Pozzzz, za ciscenje regulatora predlazem da koristis medicinski benzin, cetkicu. Razredjivac je malko agresivno sredstvo, da ti ne nagrize membranu regulatora. Ali.....
mozes da cistis regulator, ok, koliko god... Bolje bi ti bilo da ti majstor skine rezervoar, dobro ispere ceo, i tako ces eliminisati glavni uzrok prljavstine u sistemu, a potom nema potrebe da cistis ni regulator. Onako, iz glave, ako ti uzme 30evr, sve preko je.....
Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 12:09 pm

Sumnjam da cu moci nabaviti taj med. benzin.. jedino mozda alkohol da probam.. da li bi smetala voda? recimo da probam isprati pod mlazom vode.. i da ostavim na par sati da se osuši..

a prvo cu probati da sam otvorim kuciste filtera za gorivo i da se sam uvjerim ako ima mulja u gorivu.. pa cu vidjeti dalje sta cu.. al svaki majstor ima neku svoju pricu, a ovako bar da uradim sto mogu.

hvala svima jos jednom.
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Maj 12, 2016 12:24 pm

Imas ga u apoteci, skoro svakoj, voda??? sumnjam da ces nesto tako postici!!! Kuciste gorivo testiras napred, odvrnes prednji plasticni sraf, pa ako krene neko crnilo, to je to......
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 12:37 pm

hm u pravu si, jedino da nabavim onda taj med benzin. probat cu isto da vidim kuciste  sta i kako..  hvala ! :)
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 12:46 pm

Regulator ako nije prljav malo ga izduvaj obriši čistom krpom i vrati. Ako nisi menjao filter to onda uradi sada i testiraj gorivo iz kućišta. Javi ako nešto zapne. E da, ako imaš dole šaraf , na dnu kućišta, probaj ispustiti nafte pa vidi u kakvom je stanju. Obavezno operi/očisti kućište pre zamene filtera.

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Maj 12, 2016 1:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Čet Maj 12, 2016 1:05 pm

Ma, i to pranje regulatora je cisto zezanje, onako, ko je u nekom strahu od kvara on to cisti.... Dzabe spolja ciscenje ako je spona ili prljavstina u membrani. Ja sam moj cistio redovno, ali kad je majstor cistio ultrazvucno onda je izbacio opiljke....tako da... ali u svakom slucaju ne moze da skodi........................................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 1:10 pm

Goga_EG ::Ma, i to pranje regulatora je cisto zezanje, onako, ko je u nekom strahu od kvara on to cisti.... Dzabe spolja ciscenje ako je spona ili prljavstina u membrani. Ja sam moj cistio redovno, ali kad je majstor cistio ultrazvucno onda je izbacio opiljke....tako da... ali u svakom slucaju ne moze da skodi........................................
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 1:20 pm

E ovako prijatelji. Ja sam odvrnuo ovaj dole sraf i uspio sam nekako da uspem neku čašu goriva.. i evo sta se nalazi unutra

a onda sam izlio gorivo u drugu posudu, a na dnu su ostali to komadici.. ne znam sta je ovo, neki kao plutaju, a neki su na dnu .. tako da ne vjerujem da je metal

...

ili je to sasvim normalno da to bude u gorivo? mozda se filter goriva poceo raspadati ?
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 1:25 pm

To što je na dnu prošetaj magnet ispod čaše da vidiš hoće li se pomerati, ako ne onda je ok. To može biti kako kažeš od filtera ili iz rezrevoara,a može biti i jedno i drugo.

Nisam ja tebe pitao bez razloga šta je majstor rekao kada je skinu regulator, još samo reci da si mu ga ostavio!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 2:18 pm

Evo prosetao sam magnetom.. i koliko sam uspio da vidim, baš ništa se ne dešava.. a magnet je iz zvučnika 40w

i ostavio sam mu regulator... hmm

mada nije to sad ni bitno..
nego da li da idem čistiti rezervora ili ne.
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 4:05 pm

Sutra će ti prodati baš taj tvoj regulator,al nema veze kako ti kažeš. Ja da sam na tvom mestu oprao bih ga , kao i creva od od goriva, zamenio filter , očistio regator, nasuo novo gorivo i vozio se ko čovek.
Slikaj to i postavi ovde tako da drugi vide šta ih čeka kada kupe takav auto. Very Happy
Ako ćeš sam raditi da ti postavim rezervoar da znaš kako da skineš?

evo ti papučica gasa pa se malo sagni i izvadi konektror i malo to očisti kontakt sprejom [You must be registered and logged in to see this link.]
možda ti i ovo zatreba pa da imaš [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Maj 12, 2016 4:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Čet Maj 12, 2016 4:44 pm

Stvarno si extra tip nema sta.

Ajd vidjet cu sve, da budem iskren vise sam i zbunjen sta kako, ne znam kud bi iskreno.. mislim da cu prije svega uzeti par dana odmora od svega, jer sam totalno zaboravio na druge stvari zbog ovog auta.. Hvala ti na slikama, pa ti javim dokle sam dogurao.
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 12, 2016 5:01 pm

Evo ovde pod br 11 ti je senzor papučice gasa, pa sa njega skini isto konektor i pošpricaj sa kontakt sprejom. Slike sam ti postavio u post više tvog, a evo ti ovde jedna [You must be registered and logged in to see this image.] nisam siguran da ti imaš pumpu u rezervoaru. Dva bolja panja, fosne, auto na rikverc na njih , zasučeš rukave i skidaj, otpojiš creva , crevo kuda se sipa gorivo, nosač i skineš.
Dobar je to auto, a motor malo troši. Jebiga svi imamo problema.

Pogledaj da nema neki video klip na tu temu. Srećno!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 9:36 am

Lijep pozdrav svima.

Riješio sam problem

Problem su pravile 2 dizne. Jedna je bila u minusu, i bacala je previše goriva.. druga je bila na granici al je i ona ispravljena.. sad je sve ok...

evo ostavio sam i ovu informaciju da ako ko bude imao sličnih problema, možda mu pomogne ova informacija..

imao sam srecu sto sam naletio na servis koji brine o svojim korisnicima. onaj regulator sto sam platio, to su vratili, a za te pare popravili dizne tako da nisam nista morao doplacivati.. inače bih svima preporučio da ako imaju sličan problem i slične simptome provjere dizne.. za nekih 50 eura ili mozda malo vise ja mislim da se mogu provjeriti sve dizne.. pa ako koja ne valja, onda se moze dalje vidjeti..

hvala još jednom svima.. dolazit cu na forum ponekad,,, zivjeli..
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Maj 18, 2016 9:39 am

Slobodno reci koji je servis i gde, danas je malo poštenih majstora.
Svrati kad možeš, mi smo tu stalno Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 9:49 am

RISOVIC COMMERCE u Ključu (Bosna).. njima sam se obratio a oni su u kooperaciji sa majstorom zvani Zoćo iz Mrkonjic grada rijesili problem.. :)
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 18, 2016 10:25 am

Ne znam zašto, ali ja u ovu priču ne verujem. Šta je sa onoliko prljavim gorivom?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 11:05 am

Ne razumijem zasto ne vjerujes.. sto se tice prljavog goriva.. stavit cu aditiv i necu sad nista dirati.. ionako te cestice nisu bas tvrde, lako se rastvore pod pritiskom..
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 18, 2016 11:10 am

dinonodi ::Poz

Prije par sedmica sam kupio Pug 307 66 kw HDI, 2001. god 12 mj. prva registracija,

Vozao sam ga po selu par puta i bilo je sve ok. Kad sam ga reg, majstor ga je provozao malo više i rekao da slabo vuče. Nekad kad ga upalim izbaciva anti pollution fault.. međutim pravi problemi su nastupili kad sam ga registrovao..

Vozio sam taj dan 40 kilometara bez problema, a onda se motor ugasio bez ikakvog upozorenja.. nakon par pokusaja upalio sam ga. Vozio sam par kilometara, i opet se ugasio. upalio sam ga nakon par minuta, kao da mu treba da se malo ohladi. Nastavio sam i dosao kuci, a tad se počeo gasiti sve cesce.

Vidio sam da curi gorivo na kucistu filtera za gorivo, jedna cijev je bila napukla, to je majstor popravio sa nekom crnom masom, i vise ne curi, a goriva je bilo posvuda. Međutim, i dalje auto ne moze da upali.. a i kad upali, jedva da krene.. uglavnom moze da radi u leru.. ali cim se vozi, vrlo vrlo brzo se ugasi.

Majstor je priključio na dijagnostiku, baca 3 greske, 1 za MAF, druga P1614 i 3. P1138

e sad za ovu trecu pise kako se sjecam : ventil regulatora pritiska (tlaka) goriva

Uglavnom majstor kaze da treba zamijeniti taj ventil koji je oko 130 eura

sta vi mislite..

zahvaljujem unapred
Evo zašto ne verujem.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 11:35 am

Gasio se zbog dizni.. zbog toga je bio slab pritisak.. jos da napomenem da je check engine lampica bila jos od prvog dana.. očito da je mogao da se vozi na krace relacije gdje se mogao odrzati pritisak.. na duze relacije gorivo se zagrije, i teze je odrzati pritisak koji se gubio na dizni. Ta dizna je previse bacala goriva u cilindar, i zbog toga je ponekad trzao. Takođe mi se čini da nisam spomenuo da jedno jutro kad sam upalio (a prije svih ovih desavanja) radio je čudno, kao da je preskakao, a onda na par trenutaka skoro pa da skroz zastane, kao da ce se ugasiti.. mislio sam da je neki gremlin ili nesto.

a jednostavno se gasio jer ubaci previse goriva u cilindar, onda kompjuter pokusava da ispravi gresku, a posto ne moze jednostavno se ugasi.. to je to, ja nisam mehaničar al ja sam to tako shvatio..
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 18, 2016 11:48 am

To je dovoljno objašnjeno. Nego otkud, regulator, MAf i još je nešto bilo? To si morao znati čim si upalio auto da ne valjaju dizne.
Kako je majstor to zaboravio da ispita a mogao je na dijagnostici da vidi, a morao je i paliti grešku od dizni? Kako je tako malo naplatio reparaciju dizni?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 11:59 am

Ne znam kako bi odma znao da ne valjaju dizne čim upalim auto.. tesko je to znati.. jest malo bio bijeli dim ujutro kad ga tek upalim, ali koje auto ne izbacuje bar malo dima ? sve kompjuter pokusava da ispravi, zato je teze vidjeti fizicke simptome..

a uključio ga na kompjuter, ove 2 greske su u vezi pritiska goriva bile, samo sto kompjuter ne zna tačno gdje se gubi pritisak.. pritisak nije dobar tako je pokazivalo.. al gdje se gubi to ne kaže tačno.. u većini slučajeva jest regulator.. na diznama nema senzor da tačno znas 100%..

ne znam moze li dijagnostika pokazati preliv na diznama i slične karakteritiske.. mozda kod mene ne može jer je malo stariji model..

a za maf cini mi se da ne pokazuje vise nista.. malo sam ga ja ocistio, mozda je do toga.. mozda nije.. mozda su sve ove greske bile povezane, jer je sve to ide u jedan cilindar, zrak - gorivo odnosno slab pritisak goriva.. kad se sve to poveže, mozda je pokazivao maf greskom

a reparacija jest skupa, ali sve zavisi i od same dizne.. mislim da mi ja gazda malo dao popust jer sam uvijek kod njih, već par godina idem samo kod njih
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 18, 2016 12:17 pm

Ako je elktronska dizna onda na dijagnostici vidi korekcije i napon na diznam.
Ma dobro je dobro da si uradio i da je sve ok.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dinonodi taj Sre Maj 18, 2016 3:21 pm

Ja mislim da su elektronske.. ne vjerujem da dijagnostika moze reci puno za dizne, jer inače ne bi ljudi naplacivali 15-tak eura po dizni za provjeru.
dinonodi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: