Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Notorni FAP filter

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Notorni FAP filter

Počalji od n-s taj Sre Jun 07, 2017 9:40 am

Ok,hvala!

n-s

Broj poruka : 37
Datum upisa : 14.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Sre Jun 07, 2017 9:42 am

Mala korekcija: kako je meni objasnio covek koji je skidao FAP, tvoja mapa se menja, tj neki delovi u njoj, a ne ubacuje mapa od istog modela i tako to. Mene je kostalo oko 120.
Mr No

Broj poruka : 315
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 40
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Sre Jun 07, 2017 10:04 am

A sta je bolje kod mehanickog uklanjanja,da se izbaci skroz i ubaci cev ili da se otvori i polupa ono sace i da se zavari i vrati na auto?Gledao sam na netu kako se radi,jednostavno je.
n-s

Godina : 37
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Sre Jun 07, 2017 10:13 am

Ako jednog dana u dalekoj buducnosti, naprimer 28. juna 1389., neko se bude zavlacio pod auto i trazio visoke norme izduvnih gasova, treba da izbijes sace i vratis okop filtera. A ako te zabole... stavi cevku i zavrsi posao.
Mr No

Broj poruka : 315
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 40
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Sre Jun 07, 2017 10:26 am

Pre bih da vratim oklop filtera.
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sre Jun 07, 2017 9:59 pm

Iz mog iskustva,vise bih voleo da sam zadrzao FAP filter na kolima iz nekoliko razloga:
1.volim da mi je na kolima sve kako je fabrika napravila-propisala i misljenja sam da samo tako,uz naravno redovno odrzavanje, kola mogu funkcionisati normalno i bez nekih posebnih problema
2.cim se softverski ukloni FAP filter,Bog dragi vise ne moze utvrditi koja je mapa u njemu,koliko ima kw sa tom mapom,sta je radjeno,na koji nacin je radjeno....i svi naknadni problemi mogu biti povezani sa burgijanjem po kompjuteru
3.automobil promeni zvuk motora,odnosno zvuk auspuha postaje drugaciji
4.ono sto me posebno nervira je dim koji automobil ispusta prilikom voznje sa jacim gasom,odnosno prilikom promena brzine ali ne toliko zbog zagadjivanja atmosfere koliko zbog osecaja da vozim neki automobil iz 80-ih godina
5.uskoro ce doci vreme kada ce biti komplikovano proci tehnicki pregled zbog visoke emisije stetnih gasova
6.za iznos softverskog i mehanickog uklanjanja FAP filtera mislim da se moze isti popraviti,ocistiti,kupiti polovan...
7.prilikom odlaska u neku od zapadnih drzava EU postoji mogucnost da te neki revnosni gradjanin prijavi da zagadjujes okolinu,posalju te na tehnicki pregled i eto problema

Kod mene je na automobilu ta operacija dosta dobro uradjena ali mi od strane majstora nije predocena ni jedna druga mogucnost osim uklanjanja filtera tako da sam pristao iz razloga sto sam hteo da sto pre osposobim automobil za voznju a u tom trenutku nisam raspolagao relevantnim podacima za drugu vrstu odluke.Predoceno mi je da mi je prodavac maznuo katalizator,da zbog toga cesto radi regeneraciju,podize nivo ulja,tra-la-la,....i da se mora ukloniti filter.Iz ove perspektive,verovatno bih drugacije postupio.Za tu operaciju platio sam pre tri godine 160 e.I naravno,nasi majstori uvek pametniji od stotina inzenjera u Peugeotu,po njima cemo uskoro moci i bez tockova voziti,skini FAP,blokiraj EGR....ma moze i bez volana,moze i na dva cilindra,sve moze.
Neven67

Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.10.2014
Godina : 50
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 07, 2017 10:03 pm

Ja nemam tih problema a auto radi isto kao i pre intervencije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neven67 taj Sre Jun 07, 2017 10:09 pm

Zile,samo sam hteo da kazem da bih vise voleo da ga nisam skidao.Licno bih vise voleo da je na autu,najvise zbog sebe,da je 100 % sve u funkciji fabricki.
Neven67

Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.10.2014
Godina : 50
Vozilo: : Peugeot 307 SW 2,0 HDI 79 KW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 07, 2017 10:14 pm

Ma jasno je meni šta si napisao. Meni je išlo na neku stvar i sa10 % začepljenosti sam ga izvadio, i samim tim stavio tačku na plaćanje dijagnostike za ništa, a i kupio sebi nekoliko dijagnostika, neka se ebu sami, mene više neće za razne sitnice da vaćare.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jun 07, 2017 10:59 pm

Da, idealno bi bilo da sve ostane u stock, fabričkoj varijanti. Nažalost, najčešće nije moguće, a malo se i kosi sa logikom da ja dižem kredit da bih zamenio filter koji služi smanjenju zagađenja, dok neki tamo klovn najvećeg zagađivača na planeti isključuje iz sporazuma koji kontroliše zagađenje. Zato - samo ono što se mora, o ostalom se previše ne brinem osim ako mi nije baš jednostavno za izvesti.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Čet Jun 08, 2017 10:12 am

n-s ::Pre bih da vratim oklop filtera.
TAko sam ja radio sa mojom bivsom 307. Pronađi moju temu pa pogledaj.
andrej

Broj poruka : 543
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 42
Vozilo: : Citroen Saxo 1.5D
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Čet Jun 08, 2017 10:40 am

Mozes li da mi posaljes link od tvoje teme?Bio bih ti zahvalan.Ne mogu da nadem.
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Čet Jun 08, 2017 12:31 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-
andrej

Broj poruka : 543
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 42
Vozilo: : Citroen Saxo 1.5D
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content