Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C5 variraju obrtaji

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: C5 variraju obrtaji

Počalji od serviser taj Ned Maj 15, 2016 11:29 am

Ja imam obicne alu felne sa centralnom rupom. Nisu one fabricke. Mnogo me nervira ovaj auto, non stop mu nesto crkava, ide on u oglas pa neka vidi novi vlasnik sta mu je

serviser

Broj poruka : 48
Datum upisa : 05.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Maj 15, 2016 11:50 am

Pa šta mu toliko fali polako ipak je to c5 udobnijeg neces naci. Da sam na tvom mestu vratio bi se kod istog i terao ga da proveri opet,koj ga šljivi to mu je poso. Kod mene se ispostavilo da je vise olova išlo na zadnje nego na prednje felne. Da,za ostale DRIVERE kojima felne idu na taj nastavak preporucujem da obrate paznju na nastavak zato sto se vidi razlika na varove. Ili pitajte vulkanizera dal je orginalan. Čim ga pitate svestan je da ste u toku i nece moci da krivinari da vam ne uzimaju para za džabe. Ja vidoh da je pravljen nastavak pa mi je bilo sumnjivo,malo se raspitivao i tako saznao za to.
Giza

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 15, 2016 2:07 pm

imao isti slucaj, otisao kod vulkanizera da balansiram gume jedva malo treskale neprimetno, uradi on meni, hvali se tamo nisam trebao da bacam drugi put na masinu kakav sam majstor, prvi put na autoputu na 80 hoce da pokida trap, ja se vratim tamo posle 7-8 dana njemu krivo zbog reklamacije poce da sere radili pre mesec dana te kriva ti guma te ovo-ono, uze odradi mi njegov kolega na istoj masini i sad fercera ko nista 130-140 ne mrda
mishja

Broj poruka : 3334
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Ned Maj 15, 2016 2:24 pm

Meni se desilo na 605 da je otisao jedan deo,velicine 5din koji je na kraju federa kod homokinetickog...iskusniji ce da me isprave,ne znam ni sam tacno,samo sto sam otvorio oci.Jos cuvam taj deo negde u sobi,jer sam muke imao.Auto je tresao i na 20 i na 120 ali ne svaki put nego kad se njemu cefne.Tako jednom probamo do 170 ono nista,posle 2km na 30 on da otkine od tresenja.Izgubio je svoj oblik,sa dve strane je bilo je ravno.A zbog njega menjani drzaci motora,menjaca,amortizer.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 15, 2016 7:14 pm

Ja sam pre njega vozio punta 1.9 JTD 2004 godiste 86 konja. Za godinu dana sam sa njim presao 70000km, nikakav kvar osim redovnog odrzavanja, plocica, velikog servisa, malog servisa i guma. Jedino je egr zapusen jer je poceo da dimi. Sa ovim za ovih slagacu vas 13000-14000km nema sta da nisam radio. Regulator, crkao motor km sata, radio lezajeve zadnje torzije, plocice diskove, crkao motor brisaca, zadnji amortizeri gepek vrata, nije hteo da se zakljucava pa sam mu ugradio jos jedan daljinski za cb, ma vise ni sam ne znam sta nisam radio. A meni treba isparavan auto jer sam 2-3 puta mesecno u Nemackoj. Muka mi je vise od njega. Evo danas udjem u garazu a ono fleka od ulja. Puklo prednje levo povratno crevo od hidraulike. A da ne pricam sto niko ne zna da mu nasteluje visinu. Dodje mi da ga zapalim
serviser

Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 15, 2016 7:46 pm

Taj Citroen nije kriv, već onaj ko ga je ganjao i nije održavao. Što se tiče visine, ovaj što je radio mogao je naći podatak i da ti to uradi ko čoveku.
Nije kriv auto već sirovine koje petljaju oko nečega , a nisu dorasli da kosilicu za travu rade.
Ono što ne znaš ne diraj, ima uvek neko ko to zna. Mislim na "majstore". Ako nešto ne znaju da poprave "kriv je francuz", sve je isto ko i u drugih auta samo ovde ima hidraulika.
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 15, 2016 7:53 pm

Jebi ga sredices sve i posle tebe ce neko slatko da se navoza, bolje nego ti sa puntom, pregrmi jos to i posle plivas u ladji, svakom pukne film nekad al tad treba iskulirati i polako. Verovatnoca da ces naci auto kao punto je 10% a da ces naci auto sa ulaganjem kao C5 je 90%.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Maj 15, 2016 8:57 pm

Koliko sam puta ja moj tako prodavao.... znaju kolege Onda oduvam sa njim nekog nabeđenog klipana u duplo mlađem autu i sve zaboravim Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pon Maj 16, 2016 2:32 am

A,sta ja da kazem? Koliko sam km presao za prvih 6 meseci,a koliko mi je para izbio iz dzepa.Da su sitnice ja bih bio srecan.Ko zna koliko je taj c5 vec presao pre tebe i kako je odrzavan,a sigurno ima lepu km iza sebe.Ja sam moj hdi prodao sa pravih 300000,za 2 god sam mu zamenio regulator,do tada mu je bio fabricki i kvacilo,to je sto se tice motora...radio sam mu i ja diskove i kocione cevi,silen blokove i de znam vise sta nisam,ali godine i bivsi vlasnici urade svoje.Ja sam izgleda nasledio to od caleta,vozim se sredim i kad bude sve super stavim na oglas,sad ovaj teram dok ne zavrsi na otpadu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Pon Maj 16, 2016 4:08 am

serviser ::Ja sam pre njega vozio punta 1.9 JTD 2004 godiste 86 konja. Za godinu dana sam sa njim presao 70000km, nikakav kvar osim redovnog odrzavanja, plocica, velikog servisa, malog servisa i guma. Jedino je egr zapusen jer je poceo da dimi. Sa ovim za ovih slagacu vas 13000-14000km nema sta da nisam radio. Regulator, crkao motor km sata, radio lezajeve zadnje torzije, plocice diskove, crkao motor brisaca, zadnji amortizeri gepek vrata, nije hteo da se zakljucava pa sam mu ugradio jos jedan daljinski za cb, ma vise ni sam ne znam sta nisam radio. A meni treba isparavan auto jer sam 2-3 puta mesecno u Nemackoj. Muka mi je vise od njega. Evo danas udjem u garazu a ono fleka od ulja. Puklo prednje levo povratno crevo od hidraulike. A da ne pricam sto niko ne zna da mu nasteluje visinu. Dodje mi da ga zapalim
PRIJATELjU ako sam ja uspeo sam to da namestim koji nisam imao tri blage veze sa hidraulikom moći ćeš i ti. Samo pažljivo pročitaj ono što ti ovde iskusni ljudi napisu pretvori to u dela i neces pogresiti. Ti često putuješ za Nemačku doteraj stranca za delove oni su tam0 jeftini zato što se kod njih auto smatra potrebom a,ne luksuzom,nakrivi kapče i uživaj. I ja sam pre c5 imao fiat brava 1.6 16v 2001 ali ga doterao iz Italije kao apoteka skockan a,taj ko zna ko je sve akao kao i moj. Da su ga odrzavali sigurno sad ti nebi imao problema.
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko061 taj Pon Maj 16, 2016 8:13 am

meni je proslog meseca bilo 2 godine kako ga imam prezadovoljan sam,od kvarova druk lezaj,prednje plocice,reostat klime,presao sam oko 35000km

marko061

Broj poruka : 182
Datum upisa : 10.08.2015
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 22, 2016 1:11 pm

skinuo sam diskove upravo, ujutru ih nosim na obradu. Izgleda da je neki disk kriv, poceo je da mi trese i na kocenju. A kupljeni novi Very Happy tuga
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 22, 2016 1:13 pm

Kada sam ti to rekao , šta si odgovorio na to?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 22, 2016 1:40 pm

isao sam za nemacku i kocim sa 140 iz sedista hoce da me izbaci. najgore je opet oko 110 na kocenju. skinuo sam ih i ujutru ih nosim na obradu pa cu da probam. ako opet ima vibracija idem i gume opet da balansiram. ako se opet desi da trese onda mu ne gine da ga zapalim Very Happy
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 22, 2016 2:06 pm

Trese li pedalu od kočnice?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 22, 2016 3:01 pm

sad si me zbunio ali mislim da ne
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 22, 2016 5:38 pm

Da ne čitam sve ispočetka pa evo da pitam, jesi li menjao pločice kad si menjao diskove? Gume i felne su OK?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 22, 2016 5:56 pm

Naravno. Sutra cu opet staviti nove plocice. Gume su nove, nemaju ni mesec dana, felne prave, bez ikakvog ostecenja
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 22, 2016 6:01 pm

Pitam za gume zato što mi je vulkanizer pre par dana pričao, kad sam mu rekao da sam lupio četiri polovne Mišelinke i da sam sigurno pogrešio jer nisam uzeo dve nove Tigar, kako je kod njega došao neki lik koji je žive muke imao sa trešenjem na određenim brzinama dok njemu nije palo na pamet da mu skine te Tigar i stavi neke druge. Kaže da je pet puta skidao i balansirao, i zatezao, i za*ebavao se i da je stalno treslo čim pređe neku brzinu. U očaju, skine nove gume, stavi neke druge i kaže da je auto bio kao nov.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Maj 22, 2016 6:06 pm

Good year su sve 4 na njemu nove. Gume nisu, sad je definitivno do diskova a mozda ih i nisu izbalansirali kako treba. Sutra ujutru odmah idem na obradu, uzimam plocice i sklapam. Oticicu i na proveru, da vidim i balans na gumama. Ako opet bude treso onda ne znam sta cu vise
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 22, 2016 6:08 pm

Ne znam, ako bude opet tresao onda je samo do guma, nema više šta da mu bude.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 22, 2016 7:14 pm

balansiranje 95%
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Pon Maj 23, 2016 1:49 pm

Nije bilo ni do diskova ni do guma. Diskove uradio, gume balansirao i opet isto. I onda stavim svoje felne i gume kod sestre na 307 njen auto nema da mrdne. Nemam vise zivaca ni vremena da trazim sta je dalje, ide u prodaju a ja danas trazim drugi auto. Hvala drugari na pomoci i savetima
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 23, 2016 1:52 pm

E, jebiga. Nešto sam se nadao da ćeš rešiti problem, mada nisi prvi koji je imao isti takav i nije rešio. Ljudi su sve živo menjali , probali i nisu mogli da reše, nailazio sam na takve teme, e sada ako oni lažu lažem i ja.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Pon Maj 23, 2016 2:01 pm

I ja sam isto citao i mislio da cu resiti. Ali vidim da ne moze. Ne mogu vise da bacam pare na balansiranja, diskove, plocice, gume, majstore a niko ne zna sta mu je. U trapu lufta nema, poluosovine su ok, nosaci motora... Auto je postao rebus a ja nemam vremena da taj rebus resavam. A takodje ne zelim da idem na put i da mi auto trese 2700km. Mozda novi vlasnik nadje resenje, ja nisam
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Uto Maj 24, 2016 5:08 am

Jesi li promenio vulkanizera i izbalansirao sve 4? Jesil radio reglazu zadnjeg trapa?
Giza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći