Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Greske na dijagnostici

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: Greske na dijagnostici

Počalji od Жиле taj Pet Apr 06, 2018 3:06 pm

Evo  ti 401 od egr ventila zato dimi. Može li taj moror da prebaci 3000rpm ? Vidim da i MAF ne radi   Imaš grešku i od grejača 1351.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Apr 06, 2018 4:20 pm

Ako dimi na leru i ako je beli dim ne verujem da je zbog EGRa, pre zbog grejača ako ne radi ni jedan što je normalno kod njih.
Računar očekuje sa protokomera odredjenu vrednost, a ovaj zbog trzanja šalje drugu i verovatno je zbog toga greška. Greška uglavnom znači nepravilnost, ne znači automatski da treba zameniti deo.
Ovo drugo ću pogledati kasnije.
kurjak

Broj poruka : 318
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pet Apr 06, 2018 4:31 pm

On ne dimi uvek na primer od pet dana dva dana zadimi i to samo prvo paljenje,tada se desi i da variraju obrtaji,temperatura u plusu.Udari samo trenutni dim i posle toga ga nema,ni na leru ni kada se turira.A to cimanje sam osetio dva puta,isao sam trecom brzinom neki srednji gas i samo je secnuo jednom i posle toga ide normalno.Juce sam ocistio map senzor,mozda je do njega,bio je masan.Greske je pre desetak dana obrisao autoelektricar,rekao mi je da ima greska u vezi EGR-a.
n-s

Broj poruka : 99
Datum upisa : 14.08.2016
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pet Apr 06, 2018 4:37 pm

Жиле ::Evo  ti 401 od egr ventila zato dimi. Može li taj moror da prebaci 3000rpm ? Vidim da i MAF ne radi   Imaš grešku i od grejača 1351.
Ima li jos sta,kolko gresaka.Hoce preko 3000,bas sam ga probao par puta.
n-s

Datum upisa : 14.08.2016
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Apr 06, 2018 5:47 pm

n-s ::On ne dimi uvek na primer od pet dana dva dana zadimi i to samo prvo paljenje,tada se desi i da variraju obrtaji,temperatura u plusu.Udari samo trenutni dim i posle toga ga nema,ni na leru ni kada se turira.A to cimanje sam osetio dva puta,isao sam trecom brzinom neki srednji gas i samo je secnuo jednom i posle toga ide normalno.Juce sam ocistio map senzor,mozda je do njega,bio je masan.Greske je pre desetak dana obrisao autoelektricar,rekao mi je da ima greska u vezi EGR-a.

OK, po ovome kako si napisao i po greškama (posmatrajući ih u celini), složio bih se sa Žiletom da je problem vezan za EGR, ili za MAF, zavisno od toga kako računar kontroliše ova dva sistema. Više mi liči na MAF i ne bih rekao da je samo prljav. Ipak naj jeftinije je da probaš da ga očistiš, a pre toga da ga isključiš i da voziš tako. Znam da je kod starijih lavova ta metoda dosta puozdana (ali ne 100%). Ako nema problema sa isključenim MAFom ja bih onda prekontrolisao instalaciju pre nego što kažem da treba novi MAF. Ipak ne bih smeo da garantujem da će to rešiti problem. Naj bolje bi bilo da se stavi na osciloskop, ili još bolje na dijagnostiku na kojoj više parametara može grafički da se prati i da se vozi tako dok se ne javi problem. Ali s obzirom da se problem tako retko javlja i sa tako slabim simptomima, pitanje je da liće se u toj probnoj vožnji javiti. Ako se ne javi predložio bih zamenu prtokomera.
kurjak

Broj poruka : 318
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pet Apr 06, 2018 6:07 pm

Hvala puno na savetu!
n-s