Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5 2.0 HDI karavan

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Citroen C5 2.0 HDI karavan

Počalji od serviser taj Čet Jul 07, 2016 9:27 pm

Hahahaha razdvaja se zglob :) nego su to prevare ovima po radnji. Strasno

serviser

Broj poruka : 48
Datum upisa : 05.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 07, 2016 10:27 pm

Nisu me prevarili još nisam kupio. Čuo sam na više mesta da se ne rastavlja. Jebem li ga baš ću se dobro raspitati.

Evo ima , e seme im jebem odakle su nikli http://www.autoricambi.co.rs/web-prodavnica/auto-delovi/pogon-tockova/homokineticki-zglob/homo-kineti%C4%8Dki-zglob-citroen-c5-2-2-hdi-2-2-hdi-automatic-2469-detail a mislili uzeti 300€ Ovo ja sam znam da promenim. A jedan govnar od majstora kada je trebao da zameni mandžetnu do točka kaže, da treba da vadi celu poluosovinu, malo sam bio u čudu, al ajd možda se nešto promenilo od kako sam ja to radio na Jugu. Ma sve bitanga do bitange a ovde kada napišem onda se ljute, ma sve ih jebem!
Жиле

Broj poruka : 10182
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Pet Jul 08, 2016 11:00 am

Znas kako se lako vadi poluosovina i da treba da je skine, narocito leva. Samo onaj centralni straf i odvrne kuglu i izvuko je. Desna ima malo vise a i ona se vadi takodje za cas. Jedino ulje iz menjaca sto mora da se ispusti. U linku vidis da ima razdvojeno. Ja danas popodne idem da menjam moji
serviser

Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jul 08, 2016 12:14 pm

Kod mene je automatski menjač. Što ulje da se ispušta zbog zgloba? Ili misliš na menjanje cele poiuosovine?
Evo kako se skine za čas, samo ovo nije od Citroena
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Jul 10, 2016 11:00 pm

Zbog zgloba ne. Ali kod poluosovine mora. Ne znam kako je na automatskom menjacu.
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 10, 2016 11:17 pm

Evo ideje kako zameniti manžetnu na poluosovini kod menjača, možda može i bez vađenja iste.
mladenmi16

Broj poruka : 5757
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 10, 2016 11:32 pm

Naši majstori ne ulažu u alat pa zato čupaju poluosovine pri zameni manžetne. Ovako to rade u civilizovanim zemljama
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Avg 14, 2016 8:13 pm

Malo da osvezim i ja temu. Imao sam problem koji sam jedva opet resio :) non stop mi je izbacivao gresku suspenzije, skidao, cistio regulatore visine i isto. Odem na dijagnostiku zadnji regulator, obrisemo gresku, vozim se dva sata nista i opet. I mislio sam da je def regulator, medjutim juce ujutru nece da upali. Upalim ga na kablove, odem do elektricara ono i akumulator otisao. Kupim novi odmah i vise nema nikakvih gresaka suspenzije, juce danas vozen sve ok. Tako da je sve to bilo do akumulatora, verovatno nije imao struje vise uopste i cim se otkljuca on kad krene da se spusta, dize odmah zabode gresku. A akumulator nikakve simptome nije pokazivao da je on, sve do juce. Eto opet ako neko bude imao slican problem da zna. Sva sreca da nisam otisao da kupim regulator, nesto mi nije davalo da odem bacio bi pare dzabe. Evo i neka slikica, radna i prosecna potrosnja prosli vikend koja me je jako iznenadila.

serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Avg 14, 2016 8:35 pm

Vid' potrošnje, alal vera, to se zove motor. I meni je akumulator pravio neke bezvezne probleme, te mi palio imobilajzer, pa nešto klikće ne može da zavergla - kao da je otišao automat na anlaseru i slično. Iz ko zna kog razloga mi padne pogled na unimer, koji mi je uvek u gepeku, izmerim kod verglanja i vidim da je ciknuo. Malo punjenja i problema nema. Treba tu struja za svašta nešto i vrlo je verovatno da se zabudaljivao zbog slabe baterije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14702
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Ned Avg 14, 2016 8:44 pm

Da kao da je automat otisao :) Punjenje mi je ok, izmerili su. Cak sam i ja pomislio na regler da nije on otisao ili alternator medjutim i na tabli dobro pokazuje. A stari sam probao da napunim punjacem, nema nista od njega, cak i smrdi kad se puni. Sto se tice potrosnje, isao sam za Vrnjacku banju, auto put do Mladenovca, Topola, Rudnik, Cacak, Kraljevo i banja na kraju. Guzva je bila i radovi 100km/h nisam presao. I ja sam se iznenadio kad sam video prosek, obicno mi je od 5.8 do 6.3 prosek.
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosNis taj Čet Avg 18, 2016 11:09 am

Sa slika izgleda kao da je malopre izaso iz salona  Very Happy
Znaci bilo je do akumulatora. Jel ti imas na tabli da ti pokazuje stanje akumulatora? Pokazivalo normalno a on ipak pravio problem? Kako je verglao ujutru?
Inace za potrosnju
MilosNis

Broj poruka : 234
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 18, 2016 11:44 am

Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Čet Avg 18, 2016 3:40 pm

Normalno pokazivao. Verglo ujutru ok, samo od jednom ne pali. Da sam video da slabije vergla odmah bi zamenio akumulator. Ociscene su kleme Mrco ne brini :) A sraf je takav kakav je. Ako nadjem neki bolji zamenicu ili ovaj ofarbati :)
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od serviser taj Uto Avg 23, 2016 10:40 pm

Ne znam kako ide, moze da se obrise ili zakljuca ova tema :) Prodao sam C5 juce. Ali to sto vise ne vozim Citroena ne znaci da necu biti ovde i gledati idalje sta vi radite.
serviser

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 23, 2016 11:12 pm

Zaključaćemo, teme ne brišemo jer u svakoj temi ima da se pročita nešto korisno, možda nekom tvoja iskustva pomognu. Nego, šta je sledeće u planu, imaš li nešto na pameti? Čekamo predstavljanje sledeće mašine Very Happy
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2