Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Moj Peugeot 307

Strana 5 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Moj Peugeot 307

Počalji od andrej taj Ned Jan 15, 2017 5:39 pm

Bitno da je klincima bilo lepo sa poklonima, ´beš auto!

andrej

Broj poruka : 731
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jan 15, 2017 6:03 pm

beš rupu na krilu, za to ima vremena a za praznike se valja opustiti malo
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Jan 15, 2017 6:46 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1483
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Feb 03, 2017 5:46 pm

Al me krenulo u pm !  

Sinoc vozim s posla magistralni put i na 90km/h mi izlece zec metar ispred kola i samo sam cuo tup...
Epilog je puknuti prednji branik sa rupom fi120 taman za sulunar   ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da li neko zna otpad s delovima za Peugeot u Novom Sadu ili okolina ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 03, 2017 5:55 pm

To može da se okrpi i ravari.
Treba samo parče plastike ili mrežicu postaviti i onda popunjavati trakom  za varenje, obrusiš dobro malo gita farbu u spreju i samo donji deo ofarbaš. malo pregledaj ove snimke.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 04, 2017 9:39 pm

Daje mi predlog moj drug, on covek remontuje plasticne camce, kaze da kupim taj jedan set za camac, to je oko 1000din, on ce mi to iskrpiti. Onda bi trebao to gitovati pa ofarbati.

Na internetu sam nasao branik u sivoj boji prodaje se za 30e. Sad sta mi je pametnije ne znam, videcu.

Aj da pitam jos nesto, primetio sam nedavno kad prestizem ili naglo ubrzavam auto vuce skoro ok mozda malo slabije nego pre al kad malo popustim gas on povuce super, kao da ga gusi na punom gasu, cim malo popustim gas, milimetar samo, on kao da dobije snagu. Sta bi to moglo biti ?

P.S.: @Mrcela hvala, uvek si tu ili sa semom ili sa videom ili sa porukom, moramo ti dati neku zahvalnicu za doprinos forumu

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 04, 2017 9:59 pm

Ako je branik u boji tvog auta kupi ga.
Jer dok to sve pokupuješ i ako ne znaš sam to sve uraditi ne vredi de zaebavati sa tim. Branik uradi kada ti drugar bude ima matrijala da ne kupuješ, pa ga prodaj ili ostavi za sebe.
Ovo što neće da vuče može da bude senzora gasa ili regulatora na pumpi jer reaguje kako ti kažeš bolje kada ga malo popustiš. [You must be registered and logged in to see this image.] ako nisi čistio maf i map očisti. ovde ti je papučica gasa nađi na guglu kako se rastavi ova plastika da onaj potencijometra malo očistiš i trebalo bi da radi , možda je i sam konektor, uglavnom imaš sliku i nešto uradi [You must be registered and logged in to see this image.] možeš i na dijagnostiku na test pedale gasa.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 04, 2017 10:44 pm

Ovakav je moj motor, jel se vide na ovoj slici MAF i MAP

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 04, 2017 11:05 pm

Pa ovo je benzinac?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 04, 2017 11:07 pm

Da da moj je 1.6 16v benzin

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 04, 2017 11:17 pm

Više ne znam šta radim! evo senzora , obeležen [You must be registered and logged in to see this image.] imaš gde se nalazi map pa ga očisti samo jedan šaraf ga drži mada ne verujem da je do njega problem možeš ga preventivno očistiti. Nađi ovaj senzor, papučice gasa, ima sajla na njemu i možda taj potencijometar zeza. Probaj konektor da očistiš mada teško da je do njega, ali ništa te nekošta. Ako ne znaš  ništa da uradiš, na dijagnostiku i neka ti odrade komplet merenje svuh parametara na svim senzorima kao i test pedale gasa. Trebao bi majstor da zna šta da radi ako je pismen. Mi možemo samo nagađati.

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Feb 05, 2017 9:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 04, 2017 11:57 pm

Ma nisam ni bio do majstora, ne mogu ga navatati ovih dana. Probacu sutra da ocistim ovaj MAP, video sam ga gde je. Imam ELM 327 al verovatno necu moci s njim ocitati.

A cime da cistim MAP, moze li benzin, razredjivac il tako nesto scratch

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Feb 05, 2017 9:53 am

Nekim odmašćivačom. Ako imaš sprej za odmašćivanje kočnica košta oko 300 din. Možda i elm očita ako ima nešto. Ne bih ja njega podcenio.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Feb 05, 2017 11:59 am

E ovako, skinuo sam MAP i ocistio sa odmascivacem u spreju, mada nije nesto ni bio prljav, malo uljnih isparenja ja mislim. Vratio, radi ok, videcemo kad sutra izadjem na magistralni put.

Onda sam prikljucio ELM, ne ocitava ni jednu gresku, probao sam sa dve aplikacije i obe isto pokazuju

Pedalu sam gledao i konektor raskacio i vratio, izgleda ok sve

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Feb 05, 2017 4:44 pm

Senzor si odradio za 10-ku , na pedali je potencijometra i tu može da pravi to što si ti osetio na gasu. Nisam siguran mislim da se to može otvoriti i očistiti kontakte na potencijometru,ili drugi staviti.
Ovo je pedala od Renola Lagune [You must be registered and logged in to see this image.] ovde šaravi drže poklopac , pogledaj da li se može tvoj senzor rastaviti , ako može , rastavi i očisti potencijometar.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 07, 2017 9:28 am

Skinuo sam pedalu juce i koliko vidim nemam ja tu sta da rastavim, sve je zaliveno u plastiku, nisam hteo nesto da polomim. Naprskao sam kontakt sprejom sve i vratio.
Ne znam zasto al ne mogu da postavim sliku

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Mar 18, 2017 3:53 pm

Da li mozes Mrcela ili neko drugi ako ima da mi postavi semu kako se skida prednji branik na P307, tj raspored srafova ?

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Mar 18, 2017 7:49 pm

Jes za 308, ali suština je gotovo ista

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 18, 2017 8:20 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Mar 18, 2017 9:24 pm

Hvala kolege  

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Mar 25, 2017 5:28 pm

Nikako da nadjem vremena da skidam branik. Al zato danas krenem u operaciju ciscenje leptira (klapne) gasa. Prilicno jednostavno, skine se rebrasto crevo vazduha i otkaci dzek od struje i ostaju tri srafa koja drze klapnu. Skinuo sam to i bilo je prilicno cisto, onako sa malo prljavstine oko samog leptira, nista strasno. Naprskam sve ''brejk klinerom'' i ocistim krpom, vratim sve kako je bilo i upalim.
Za neverovati, auto se PREPORODIO ! Znaci ne mogu da verujem koliko malo prljavstine mu je pravilo problem. Sad nema seckanja ni knedle na leru niti zadrske u primanju gasa u voznji, ma razlika velika. Imao sam probnu voznju od 15km i veoma sam zadovoljan. Preporucio bih svima sa ovim motorom da ociste leptir (klapnu) i videce razliku, nije komplikovano a zahteva pola sata rada, moze i na parkingu.
Ono sto nisam uspeo je da odvrnem svecice. Skinem bobinu sve ok, al svecice ni da mrdnu. Probao sam na zagrejan motor i na hladan i nema sanse, imam dobar kljuc al plasim se da uzmam dugacki nastavak da ne polomim svecicu. Mislim da sam ja kriv za ovo, svecice nisam skidao evo vec 45000km niti menjao
Hteo sam ih samo pregledati al ne vredi, ako neko ima neki predlog kako ih skinuti nek napise slobodno il da ostavim majstoru da se bori s tim

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DejanBP taj Sub Mar 25, 2017 8:59 pm

Dobar savet. Ja se jos uvek ne usudjujem cackati bilo sta na motoru. Sto se tice svecica, moje su menjane pre 5000 km, pa, mislim da je los rad motora na leru i knedla koju imam na 2000 obrtaja upravo zbog njih.
DejanBP

Broj poruka : 105
Datum upisa : 06.02.2017
Vozilo: : Citroen C5 2.0 16v LPG 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Mar 25, 2017 10:51 pm

@Nemanja80, mozda nije losa ideja da skidanje svecica prepustis majstoru. Ako bas zelis da probas sam uzmi kociono ulje i na svaku svecicu po obodu gde je navoj nali malo. Ulje je agresivno i budi obazriv da samo tu naneses. Sacekaj malo pa svaku svecicu lupni cekicem ali ne jako (fora u lupkanju je da preneses vibracije odozgo na sam navoj a ne nesto drugo). Nakon toga ponovo nanesi kociono ulje ako je spao sloj po obodu. Sacekaj malo pa ga zagrej ali ne da bude u radnoj temperaturi nego tu negde oko 60-70 stepeni. E onda uzmi kljuc i probaj odvijanje. Slobodno stavi produzetak. Kad pokusavas sa natezanjima na kljuc vrsi konstantnu ali postepeno pojacavaj silu, osetices pod rukom kako se ponasa. OPREZ: nikako nemoj kad probas da odvijas da seckas silom delovanja...to uglavnom cvikuje srafove, svecice, grejace itd. Nego nategni i pojacavaj dejstvo. Naravno ako ti pod rukom osecaj vec postaje nenormalan nemoj da preteras...bolje da odustanes nego napravis problem (jer problem moze da bude veliki). A sledeci put pamet u glavu: pre nego se navije svecica da se namaze bakarna mast, zategnuti ispravnom silom stezanja, i posle 100000km lako ce se odviti.
Ninno

Broj poruka : 1213
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Mar 25, 2017 11:26 pm

Ninno hvala na savetu
Probacu ovo sa kocionim uljem, imam spric pa cu s njim naneti oko svecica. Ako ne bude islo, ostavicu za majstora. Imam na poslu bakarne masti pa cu malo ''pozajmiti''
Al prvo moram kupiti nove svecice, kad sve ovo radim da ih promenim, a i vreme im je (mada auto super radi).

Dejane, dok sam vozio Astru 1.6 imao sam plin i presao na plinu s njom 115 000 km bez da je stucnula al sam dobio savet da kupim NGK svecice sa jednim krakom i uvek sam te koristio. Ne znam koje imas ti, meni je ove preporucio majstor za plin Dragan iz B.Petrovca i uvek sam ih koristio.

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DejanBP taj Ned Mar 26, 2017 1:34 pm

Hvala na savetu. Potrazicu te svecice.
DejanBP

Broj poruka : 105
Datum upisa : 06.02.2017
Vozilo: : Citroen C5 2.0 16v LPG 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Mar 27, 2017 9:30 pm

nemanja80 ::krenem u operaciju ciscenje leptira (klapne) gasa. Prilicno jednostavno, skine se rebrasto crevo vazduha i otkaci dzek od struje i ostaju tri srafa koja drze klapnu. Skinuo sam to i bilo je prilicno cisto, onako sa malo prljavstine oko samog leptira, nista strasno. Naprskam sve ''brejk klinerom'' i ocistim krpom, vratim sve kako je bilo i upalim.
Za neverovati, auto se PREPORODIO ! Znaci ne mogu da verujem koliko malo prljavstine mu je pravilo problem. Sad nema seckanja ni knedle na leru niti zadrske u primanju gasa u voznji, ma razlika velika. Imao sam probnu voznju od 15km i veoma sam zadovoljan. Preporucio bih svima sa ovim motorom da ociste leptir (klapnu) i videce razliku, nije komplikovano a zahteva pola sata rada, moze i na parkingu.
Danas kupih Carb Cleaner pa ću ovih dana i ja u istu akciju Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole