Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Moj Peugeot 307

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Moj Peugeot 307

Počalji od Ninno taj Sre Jul 05, 2017 1:00 pm

1.6 16v b nema plivajucu remenicu alternatora, tu nije problem. PK kais je trebalo uzeti po broju sasije, kad prodavac ukuca zadnja 8 broja tamo sve zivo izbaci koji delovi idu, ako je tako uradio onda je sve ok - taj milimetar je beznacajan, u sustini te sitne varijacije su odlika proizvodjaca zamenskih delova kaiseva i to nemoj da te brine. Ono sto meni nije jasno je kako si uspeo da skines stari kais i namestis novi a da ne popustas i zatezes spaner? Odradi to ovako...popusti spaner...kais je vec nekako ubacen...nategni spaner i kad kais bude dovoljno zategnut zavrsno zategni. Predpostavljam da nemas aparat za odredjivanje zategnutosti...onda to ide aproksimativno - na sredini kaisa u tacki pritiska prstom kais treba da upada 0.8-1.0 cm i u toj istoj tacki da je moguce kais palcem i kaziprstom da uvijes za 90 stepeni sa nekim srednjim naporom (sve ovo na HLADAN MOTOR). Ako posle toga idalje bude primetno zujanje problem treba traziti u svim elementima u PK liniji.

Ninno

Broj poruka : 1169
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jul 05, 2017 1:24 pm

Da, da po broju sasije mi je dao kais,gledao je po saobracajnoj.

Spaner sam skinuo bez diranja srafa za dotezanje, skinuo kais, nabacio novi i stegao spaner. Bas zato sto nemam spravu za to merenje zatezanje sam tako i radio. Mislim, ostalo je sve isto sto se tice dotegnutosti spanera.
Ma majstor mi na moru a i ja treba da idem za vikend u Sokobanju pa se plasim ispucalog PK kaisa pa reko da ga zamenim.
Probacu ovako kako si mi napisao pa cu javiti. Hvala puno na odgovorima !

EDIT :

Probao sam sad da ga stisnem i ne moze , mozda jedno pola cm plafon.
Takodje, kad probam da ga uvijem za 90 stepeni, moze ali jako tesko.
Mislim da je pretegnut. Sad nemam vremena, moram na posao pa cu ujutru da ga otpustim.
Hvala jos jednom !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1206
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Jul 05, 2017 1:58 pm

Vrlo verovatno da je pretegnut kais. Stelovanje spanera za stari kais je bilo odgovarajuce jer je on radio i pomalo se istego, sad kad je stavljen nov kais a stara zategnutost ona je neadekvatna. Odradi sutra stelovanje spanera na hladan motor i bice sve u redu. Svako dobro kolega.
Ninno

Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Jul 06, 2017 12:29 pm

Skinuo sam jutros spaner i odradio sve kako treba, sad je kais ok zategnut ali i dalje imam isti zvuk. Slusajuci sa srafcigerom rekao bih da cujem u alternatoru taj zvuk.

Ja sad nemam ni vremena ni novca da nosim alternator na remont, sutra treba da idem na godisnji i nek ide ovako pa sta Bog da !

Nije to nesto puno al se cuje onako. Valjda ce izdrzati 700-800km. Kad se vratim s godisnjeg pristupam problemu. E bas sam bio lepo raspolozen pred put, a sad bih ga zapalio.
Nije Srbin vec za Stojadina majke mi !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 06, 2017 1:14 pm

Sve će to da bude ok. ! Very Happy

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11007
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Čet Jul 06, 2017 1:25 pm

I sunce mu, bas maler pred put. Ne znam sta da ti kazem al' je situacija bas neprijatna. Jesi li probao da otkacis kais pa rukom da zartis alternator (ako je u problemu primetice se luftovi u osi alternatora i javice se taj zvuk). Ne bih da te baksuziram ali znas kako (ponesi dodatno novca za ne daj Boze) a ovako vozacki jedino nemoj paliti klimu (to dodatno opterecuje alternator) i na svakih 100-ak km hauba gore pa vizuelna provera kaisa plus zagrejanost kucista alternatora. Na sve ovo opet mora da predlozim da tokom dana ipak odes kod nekog majstora da to pogleda...sigurnije je tako.
Ninno

Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Jul 07, 2017 12:06 pm

Skinuo sam jutros spaner, roler, kais i probam na prazno remenica od alternatora nema nikakav luft, kad vrtim slobodno se okrece i nema nikakav zvuk niti cujem da skripi lezaj ili slicno.
Na remenici klime ima lufta kad mrdam levo-desno i malo se cuje sustanje kad zavrtim.
Roler je ok, nema ni lufta niti nekog zvuka, spaner takodje.

Ipak posle montaze kad startujem motor opet dobijem isti zvuk, slusajuci na srafciger iz alternatora se cuje, najslicnije je ako se secate kao dinamo na biciku samo malo tise. Ja mislim da ce to biti ok a kad se vratim i ja i majstor radicemo.
U mom gradu nema ni jedan normalan majstor za francuze osim ovog moga koji je na moru, zato i necu nigde da teram.

Odoh ja polako u banju, pa sta Bog da. Hvala puno na savetima...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Jul 07, 2017 1:50 pm

Srećan put i lep provod

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15368
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Jul 07, 2017 6:21 pm

Neda luda psiha da mirujem, opet skinem kais i vratim stari ispucali i sve ok
Naspanujem ga i cao a ovaj ubacim u gepek za rezervu.
Znaci ne verujem kais pravio zvuk.
Ne kupujte Dayco kaiseve !!!!

Hvala Petrucci, pozdrav svima !

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jul 17, 2017 10:44 am

Pozdrav ljudi, evo stigoh sa letovanja, sve dobro proslo, tacno 905km napravaili i bez problema.
Da kazem da sam nepravedno optuzio Dayco kais za zvuk, ipak je u pitanju lezaj alternatora, sad se cuje dosta vise i ide na remont, Dayco izvini  Very Happy  

Za 905km potrosio sam 9000 din goriva ili nepunih 64l sto u proseku dodje 7l/100km i ja sam prezadovoljan s obzirom da sam 90% isao autoputom 110-120km/h.

Bili smo u Sokobanji 10 dana, lepo se odmorili i opustili uz divnu prirodu...Da kazem jos koju o Sokobanji, mozda neko planira ici, lepa priroda, dobri ljudi, ima dosta zanimljivih mesta za obici, cena lezaja se krece 600-700 din po krevetu ima i jeftinije al skromnije, cene pristupacne, cak u kaficima jeftinije pice nego kod nas ovde, u centru ima i DIS market pa tu bas ima povoljnih stvari, setaliste i park prelepi, za decu dva,tri luna parka sa svim onim cudima, danju toplo za kupanje nocu se treba pokriti...

Od mesta koja smo obisli lep je park Borici, izletiste Lepterija, Sokograd, Zupan plaza na Moravici za najmladje, akva park kome ne smeta led ledena voda, a kupali smo se i u bazenu hotela Zdravljak.
Lepo je i na Ozrenu ali mora kolima, imaju dobru pastrmku, tu je i vodopad Ripaljka koji je bio presusio kad smo bili. Na pijacu obavezno otici, takvog sira i kajmaka nema nigde, a cene stvarno dzaba...

Najlepse je u selu Vrmdza, to bih posebno izdvojio, tri puta smo isli tu, 14km od Sokobanje, vodenica kod deda Mije , prelepo mesto sa divnom i jeftinom hranom i mlevenim brasnom svih vrsta, domace gibanice, kacamak, proje, pastrmke iz potoka ma lepota, a rakija sljiva....    
Eto malo sam smorio al sam stvarno pun lepih utisaka, toliko da sam cak zaboravio sokobanjske ulice kojima treba asfalt odavno... Very Happy

Peugeot je sve to lepo podneo i opet me odusevio prostorom, u gepeku su bila dva kofera, decija kolica i 2-3 torbe i sve sto treba za troje dece je stalo svukuda po kolima. Prvi put smo koristili i ostave ispod sedista i stvarno auto je bas komotan.
Sve kad zbrojim, jedno lepo letovanje

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 17, 2017 10:46 pm

Drago mi je da je auto dobro poslužio, a hvala ti i na ovom izveštaju, obzirom da smo žena i ja večeras ćaskali o Sokobanji i razmatrali je kao varijatnu za odmor, a nikad nismo bili. Kako ste se organizovali za klopu?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jul 17, 2017 10:59 pm

Jel ima nekih slika krajolika?
mladenmi16

Broj poruka : 6448
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jul 17, 2017 11:48 pm

Slike su vecinom kod gospodje
Klopa je jeftina, mi smo tri puta rucali u ovoj vodenici u selu Vrmdza, jednom u restoranu na Ozrenu, dva tri puta u restoranu Stankovic u centru preko puta parka (kuvana jela gulas, pasulj, skembici, cufte u sosu su oko 200-250 din porcija nemos pojesti ) i uzimali smo i meso u mesarama koje usluzno peku na rostilju, cevape pljeskavice vrat raznjici oko 450-550 kg.
Dorucak je vecinom bio vruce lepinje iz pekare i ovaj sir i kajmak sa pijace ,a vecera u apartmanu nesto spremimo ili pica ili pljeskavica na setalistu. Ima i restorana gde se moze uplatiti pansionsa ishrana al mi nismo hteli.

Evo neke slike koje imam

[You must be registered and logged in to see this link.]

Iz vodenice u Vrmdzi

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jul 18, 2017 9:05 am

Super

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jul 18, 2017 8:44 pm

Lepa je Sokobanja, bio sam jednom i rad sam otici opet
Super da je sve bilo dobro
mishja

Broj poruka : 3681
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Uto Jul 18, 2017 10:55 pm

Jel tacno ono Sokobanja Sokograd, odes star, dodjes mlad?

shime

Broj poruka : 1026
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jul 19, 2017 12:16 am

Naravno !

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 3:27 pm

Evo da postavim link na kome ima postupak skidanja alternatora na Peugeot 307, ovo mi je bas super pomoglo, mozda nekom zatreba :

Skinuo sam juce alternator i zamenio lezajeve, malo je potrajalo dok sam sve rastavio al dobro, volim da cackam i ustedim koji dinar  

Smontiram sve i startujem motor kad ono cvrc    , opet isti zvuk, lezajevi koje sam skinuo su bili onako, manji je jos mogao a veci se ne okrece bas nesto srecno ali izgleda da nije bilo do toga.

I dalje zvuk koji ja cujem dopire iz alternatora, ja sad nemam vise ideju, ne znam kako da postavim ovde video snimak da cujete i vi... scratch

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 29, 2017 3:33 pm

Možda zapinju, četkice ili  rotor. [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 5:33 pm

Ne znam Zile, mislim da nisu jer se bez kaisa okrece sasvim normalno i ne pravi nikakav zvuk.

Evo nasao sam video sa slicnim zvukom :

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 29, 2017 5:41 pm

Bez kajiša nema nikakvo opterećenje. Ne znam sa sigurnošću da kažem šta bi moglo da bude.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 5:45 pm

Sad cu da idem da snimim pa cu ubaciti...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Jul 29, 2017 5:57 pm

jer se bez kaisa okrece sasvim normalno ::

Ovo moze da implicira na neke stvari.

Sto Zile kaze o zapinjanju. Da li si pogledao da li negde ima tragovi guljenja neceg od neceg? Npr, cetkica da nepravilno guli lamele na rotoru. Ili nesto drugo. Obrati paznju na te stvari.

Ako bez kaisa nema tog zvuka, postavljanjem kaisa mozda se desi da se koji stotina ili desetina milimetra rotor zakrivi. Ipak kais delom zateze.

Onda sam kais. U kakvom je on stanju. Da li on ima negde naznaka da je neki od zljebova vise sastrugan.

Zatim da li je dobro postavljen sam alternator. Da nije malo zakrivljen ili vise ili manje uvucen pa kais nepravilno prelazi preko. Zato iznad napisah da li on ima negde struganje.

Lightsoft

Broj poruka : 533
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 6:20 pm

Cetkice su usekle kanale u one lamelice na rotoru ali to sam poravnao brusnim papirom, kais sam stavio nov, a sto se tice postavljenje samog alternatora, tu nema greske jer dva od 4 srafa imaju konusni prsten i on kad nalegne u nosac tu nema vise mrdanja...

Evo snimio sam video :

Da kazem samo da i kad se iskljuci dzek od struje alternatora zvuk je isti.
Jedino sto bih mogao da jos promenim su same cetkice al ne znam gde da ih nabavim ili je tu samo dimenzija bitna a mogu i od neceg drugoga...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Jul 29, 2017 6:38 pm

Kao da su lageri, ali to si menjao.
Probaj ovo gore u videu ništa te ne košta.
Koliko vidim to je počelo da se dešava sa zamenom kaiša, da ti nisi uvalili neki loš?
I ja sam imao čudne zvukove odatle dok nisam stavio Continentalov kaiš, hteo sam takođe da remontuem alternator ali je sve nestalo sa stavljanjem ovog kaiša.
vojkan

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 6:48 pm

Da da posle zamene kaisa.
Ali i sa starim kaisom sad se cuje, pre nije.
Pojma nemam vise....

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh