Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Moj Peugeot 307

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Moj Peugeot 307

Počalji od nemanja80 taj Sub Jul 29, 2017 6:48 pm

Da da posle zamene kaisa.
Ali i sa starim kaisom sad se cuje, pre nije.
Pojma nemam vise....

nemanja80

Broj poruka : 1480
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jul 31, 2017 2:11 am

Mrcela jel mi mozes postaviti semu razvoda PK kaisa za P307 benzin 1.6 16v sa klimom ? Motor oznaka TU5JP4.
Mada nemam tu sta zajebati al da proverim sutra... scratch

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Avg 08, 2017 5:58 pm

Blago meni opet Ja

Nasao sam krivca za doticni zvuk, nije u pitanju alternator vec ovaj kotur na spaneru ili kako vec se zove

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima dva komada, jedan je na spaneru a drugi na ovom roleru i identicni su. Posto se ne cuje nista toliko strasno kad ih zavrtim u ruci, ajd reko da vidim dal mogu da izbijem lezaj iz njih i promenim medjutim ne moze al sam uspeo da otvorim onu bocnu plasticnu zastitu na lezaju i vidim da nema masti ni u jednom i da je usla voda i ostavila trag.
Naprskam sve dobro wd sprejom i ocistim, zatim uzmem tovatnu mast (ili kako vec zovete) i napunim unutra i vratim plastcnu zastitu. Montiram sve nazad, stavim kais i upalim motor, a ono milina

Ni muva se ne cuje, sednem provozam po gradu, sve super. Posto sam ustanovio sta je u pitanju, odem do prodavnice da vidim posto su ti koturovi-roleri kako vec da nazovem, kaze covek 2800 jeftinija varijanta po komadu, a 3300 skuplji (Febi) affraid
Ipak cu sacekati da zeni uplate regres  a valjda ce i ovo moje podmazivanje izdrzati mesec dana bar...

Jos jedna novina na mom autu, jutros stiglo krilo od donora, 20e polovno u sivoj boji, nijansa cucnula ko budali samar

[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 08, 2017 6:09 pm

Jesi morao da skidaš kaiš da bi skinuo taj roler? Krilo je odlično leglo, kao novo!

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 08, 2017 6:24 pm

Ako si tu zaštitu vratio da ne može da ispadne onda si miran bar do jesenjih kiša a verovatno i duže. Krilo je odlično leglo Nego jel tebi onomad beše i branik stradao ili ja nisam najbolje pazio na času ? Embarassed
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Avg 08, 2017 8:02 pm

Da da i branik ima rupu al to sam prelepio onom sivom otmicarskom trakom i nuje lose, to cekam lovu ima ovac covek i branik u ovoj sivoj boji...

Kais sam skidao jer cim odvrnem spaner on je slobodan, spaner je mehanicki, nije onaj automatski na oprugu...

Ma super sam lezajeve na rolerima sredio i nadam se da ce me posluziti bar do septembra

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Avg 08, 2017 8:23 pm

Pošto mu je zadnji branik za karavana pošto je to izgleda i moja boja.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Avg 08, 2017 11:33 pm

Ne znam cenu, poslao sam ti broj na pp.
Znam da ima sivog hecbeka i karavana, iz NS je ne znam jel ti to daleko zbog postarine...
Mene je kostalo 20e krilo i 20e zadnja koc. klesta i za to dvoje postarina Bex-om 400din...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Avg 08, 2017 11:38 pm

Ok. Hvala.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Avg 24, 2017 9:00 pm

Evo ga krivac za cimanje pri dodavanju i oduzimanju gasa

Od kako sam ga juce zamenio sve super
A danas sam i mali servis uradio, nije skupo kad pogledam dizelase...

Filter benzina nema na 1.6, a filter kabine menjam svaki drugi servis. Sad jos registracija sledece nedelje, nadam se da nece biti vise od 20000...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Okt 14, 2017 7:18 pm

Trepti mi ova lampica na dugmetu za zakljucavanje iznutra ?

Auto ne radi, na parkingu je na kontaktu samo radio radi...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Nov 11, 2017 4:10 pm

Pa to je normalno kad das kontakt, dead lock radi.
PUG207

Broj poruka : 605
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Feb 02, 2018 5:35 pm

Danas krenem da skinem termostat i creva da vidim gde mi pusta antifriz i otkrijem da mi je izgleda riknuo dihtung glave, na njemu pusta i ima crvenog taloga  

U bedaku sam, dal da vozim jos i koliko ce da me kosta zamena...ne pusta puno, mozda 1dl na mesec dana il manje...

Nazad do kabine nema nista, sve suvo...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Feb 02, 2018 5:40 pm

Ako je dihtung otišao tako da antifriz ne ide u ulje nego tera napolje onda verujem da možeš da voziš bez problema.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Feb 02, 2018 6:19 pm

Tacno tako, kanalici gde cirkulise antifriz su spolja i ako je dihtung tako zajebo stvar da nema mesanja sa uljem i ne ide u stubline (opasno za hidroudar) onda nije opasno, prakticno obicno curenje bezopasno po voznju i motor uopste (osim sto se gubi antifriz). Medjutim, naravno da to mora da se resi jer gde je popustio dihtung tu se ignorisanjem problema stvar pogorsava jer upravo taj deo koji je popustio izgubio je celinu i svoju jacinu da se odupre cestim promenama temperature (hladan-vruc motor) i pritisku koju sad u tesnacu mnogo jace deluje i prakticno siri rascep praveci sebi laksi put (kao kad je npr. cesma pustena da voda samo curka tanko tad je pritisak na sic najveci). E sad pored dihtunga problem moze da bude i glava ako se malo iskrivila pa tu popustilo dihtovanje. Ne verujem da je Nemanja dopustao da auto pregreva tako da to iskljucujem ali nikad se ne zna kad glava moze da popusti (moze i zbog srafova koji stezu glavu). Nego dobro, da ne smaram pisanjem ono sto treba da se uradi je: da izbrises i ocistis ceo ovaj kriticni predeo da sve bude cisto i suvo - naslage sa srafova sastruzi i sve malo na bloku/malo na glavi. Kad sve bude cisto odmasti benzinom da sve bude suvo. Nasipaj antifriz na pravi nivo i onda ga vozi ali ga svako malo proveravaj gde ce da se pojavi curenje (proveravaj i na prohladan motor jer kad je vruc hoce antifriz da se ispari, ostavi on trag ali ovako je bolje). Onda ce da se 100% zna odakle potice problem i sta dalje ciniti. Predpostavljam da nema buckanja u posudi za antifriz, naduvavanja creva, majoneza na standardnim mestima, vodene pare na izduvu (izuzev zbog kondenzacije jer je hladno vreme) itd. Za pocetak ga proprati pa ce da vidimo dalje sta i kako. Mozda je i sve u redu sa glavom i dihtungom a curenje potice od kucista koje izvodi/uvodi antifriz pa se nastavlja ovamo napred gde ide termostat (kuciste glavnim svojim delom je pricvrsceno za glavu motora i ako je popustilo dihtovanje izmedju tu takodje moze da curi pa se sliva nanize i daje laznu sliku da je problem glava/dihtung). Pogledaj u mojoj temi kad sam skidao glavu na P206, bas ima uslikan nosac termostata. Zato je bitno da sve bude super cisto i suvo...i onda vrlo cestim kontrolama lako ce se utvrditi odakle potice curenje.
Ninno

Broj poruka : 1212
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Feb 02, 2018 7:56 pm

Mladjo i ja mislim da je tako al moram pregledati...

Ninno, uradicu sve ko sto si rekao, prvo cu resiti kuciste ocistiti i pratiti, valjda ce me vreme pustiti.
Ostalih problema nema, boca ok, creva ok, nema majoneza, ulje odlicno i nivo i boja (nije vise zuto al nije ni crno, ono prozirno braonkasto) zamenjeno pre 6500km.
Hvala na pomoci Ninno kao i uvek veoma iscrpan odgovor

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Feb 02, 2018 8:56 pm

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Feb 09, 2018 7:49 pm

Danas uhvatim vremena da se pozabavim kucistem i termostatom, ispustim antifriz i skinem termostat i kuciste, ustanovim da izmedju kucista i glave uopste nije bilo dihtunga vec neki crni silikon koji je skroz propao i pustao verovatno antifriz

Ocistim sve i ostruzem stari silikon i sve lepo presmirglam sitnom smirglom i na glavi i na kucistu i nanesem crveni silikon za glave. Koristio sam Abro i taj je do 340 stepeni. Montiram kuciste i sacekam jedan sat tako pise

Termostat sam isprobao u vreloj vodi i otvara se lepo i zatvara. Koliko vidim na njemu pise da otvara na 89 stepeni

Na kraju kad sam sipao antifriz  odzracio sam sistem na kucistu i na cevki za hladnjak u kabini. Odvozam po gradu koji krug i opet odzracim i dospem antifriz

Ono sto sam primetio nakon svega je da crevo posle termostata nije vise toplo cim se auto upali vec postane toplo kad dostigne 90 stepeni (pre se grejalo postepeno kao i motor). Mislim da tako i treba. Takodje sada motor dostigne 90 stepeni pre nego sto termostat otvori, a pre nije dostizao, max 80 uz svo vozanje po gradu. Mislim da je sad termostat proradio kako treba a zbog cega ne znam Very Happy

Usput sam zamenio i prekidac rikverc svetla na menjacu posto nije radio, sad i to radi

A dok sam isao da provozam auto vozio sam bez creva vazduha i bez kutije sa filterom, sto auto dobro ide tako i cuje se vrhunski, a ko da mu je neko dodao 20ks  

Zaboravih najvaznije, za sada nema nikakvih curenja i tragova antifriza, praticu da vidim dal sam to resio i dal je bilo do toga ili do dihtunga glave...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Feb 09, 2018 8:11 pm

Možda je zaglavio od đubreta. I ja sam viđao taj crni silikon da stavljaju.
Dobro si to odradio, samo ga prati(termostat) da ne počne ponovo da glavi.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Feb 09, 2018 9:02 pm

Dobru si zanimaciju sebi napravio, a korisnu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Feb 09, 2018 9:06 pm

mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 09, 2018 9:07 pm

Ovo cenim kada čovek zasuče rukave i uradi nešto a ne da postavi stotinu pitanja. I zato

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Feb 09, 2018 9:08 pm

Odlicno si odradio posao onako kako smo pricali, smatraj problem resenim 99%, zbog preostalog 1% proprati ga par dana nakon voznje. Mada da curi zbog glave ili dihtunga vec bi pokazao podliv jer si ga i danas nakon celokupnog posla vozio. Sve je sada to u redu, proprati ga i samo gas, gas, gas.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Feb 09, 2018 10:46 pm

E hvala svima, iskreno mislio sam hocu li ja to znati sve vratiti kako je bilo al evo ispade sve ok. Nadam se da sam resio problem, pratim pa cu videti...

@Ninno hvala za ideju oko kucista, izgleda da je to bio problem...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Feb 10, 2018 12:18 am

Nema na cemu legendo, najbitnije je da si izbego bespotrebno maltretiranje i otvaranje motora a i ustedelo se sto i kusur evrica. Na sve to sam si odradio popravku onako kako treba, po svim aspektima ucinjena je prava stvar. U to ime ziveli.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Sub Feb 10, 2018 12:22 pm

Bravo za radove!

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 731
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 43
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole