Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Moj Peugeot 307

Strana 4 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Re: Moj Peugeot 307

Počalji od Neven67 taj Ned Okt 30, 2016 7:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nisam imao iskustva sa kupovinom i zamenom obicnog kljuca za skakavac pa ne znam kakav je kvalitet istih ali licno mislim da je skakavac kljuc lepsi i prakticniji od obicnog.

Neven67

Broj poruka : 87
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 30, 2016 8:14 pm

I ja bih to hteo, ali mislim da je neizvodljivo postići da tasteri na skakavcu ostanu u funkciji. Na prvoj slici je unutrašnjost ključeva kakve imamo ja i ti

A na drugoj slici obrati pažnju na poziciju tastera za otključavanje i zaključavanje. Neizvodljivo je da ostanu u funkciji prostim prebacivanjem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15368
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Okt 30, 2016 9:22 pm

A zasto bi prebacivao ovu plocicu ili kako se zove elektroniku, jel mogu samo moj mac i transponder tj. kod da prebacim ? Sad mi vise nista nije jasno.
Jel moze neko ovo da prebaci u neku temu o kljucevima, ovde ovo niko nece naci kome bude trebalo scratch

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1206
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 30, 2016 10:14 pm

Mislim da to ne ide pukim prebacivanjem transpondera, bar su meni tako rekli. Mora neko softversko petljanje. Svakako je izvodjivo, ali ne može bez majstora.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Okt 30, 2016 10:30 pm

Kada sam prebacivao iz jednog kucista u drugo, moralo je se malo secnuti neke sitne plasticne zvrckice unutar novog kucista. Kinezi, sta ces. Izgleda radili za vise mogucnosti pa sta ne treba, secni. Mislim nista strasno. Vidi se zbog cega nece da legne plocica i to sec.

Mac se morao na tom novom narezati. Stari nije mogao uci. Nesto se nije uklapalo. da li bio tanji ili deblji onaj deo sto ide oko osovinice, zaista se ne secam.

Ali sve u svemu, nakon seckanja skalperom tog viska plastikice i narezivanja maca, kljuc ok radi.

Lightsoft

Broj poruka : 533
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 30, 2016 10:33 pm

Znači morao si da prebaciš komplet elektroniku, ne samo onu crnu kockicu?

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Okt 30, 2016 10:41 pm

Celu plocicu samo prebacio. Nemam ja tu crnu kockicu zalivenu u plastiku. Ako si na to mislio, sto imaju neki modeli auta.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Okt 30, 2016 10:43 pm

Aha, verovatno je kod tebe u pločici, a ne odvojeno

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Okt 30, 2016 11:11 pm

Verovatno. Ima "visak" delova nego na slici iznad, koju si postavio.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Nov 01, 2016 3:20 pm

@Nemanja80, , da li mislis na ovakav kljuc iz kog zelis da prebacujes u skakavac?

Ovo je pomocni tzv. drugi ljuc na P307 i na njemu nema komandi za centralnu bravu, samo prakticno obican kljuc na prvi pogled. Unutra nema elektronike, samo transponder (bez ikakvog napajanja). Onaj prvi kljuc koji sam postavio ima takodje transponder ali je on integrisan u samoj ploci i za prebacivanje sa onakvog kljuca je potrebno komplet sve prebaciti, u ovom sada slucaju te elektronike nema, samo transponder. Nisam do sada vidjao prebacivanje sa pomocnog kljuca u skakavac (mislim na takve modele skakavaca a da nemaju tastere ali moguce da ima)...u principu zamena takvog tipa se moze uraditi...uz sam skakavac ide nenarezan mac i njega je najbolje bez ikakvog budzenja narezati (par stotina dinara) a iz starog kljuca se samo prebaci transponder i stvar bi bila resena. Nikakvo kodiranje ne bi bilo potrebno, moguce je eventualno uparivanje ali obzirom da nema napajanja u kljucu 99% ni to. Napomena: pri premestanju transpondera iz jedno u drugo kuciste treba biti obazriv, rec je o osetljivom elementu.

Kod pravljenja rezervnog kljuca potrebno je imati kod karticu koja se dobija uz auto i izgleda ovako

Na njemu je kod brave koji se mora uneti da bi se novonapravljeni kljuc upario sa imobilajzerom. Bez dijagnostike to nije moguce uraditi. Ako se nema ova kartica onda se pri pravljenju novog kljuca dijagnostikom ponisti stari kod a ubaci novi (i za stari i za novi kljuc). Nakon toga sve je ok, moze se auto paliti sa oba kljuca i jos samo treba uraditi uparivanje kljuceva sa centralnom (ono da se kontakt pa se drzi taster itd). Cene ovakvih egzibicija kod ovlascenih servisa kostaju prilicno skupo (oko 100 evra) ali se to moze zaobici, kod ljudi koji se bave bravama, rezanjem, kodiranjem kljuceva itd. to zna da bude 50% nize a efekat uradjenog posla identican.
Ninno

Broj poruka : 1169
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Nov 01, 2016 10:49 pm

Ne ne Ninno, taj kljuc stoji za rezervu, vec onaj redovan sa tasterima za daljinsko otvaranje bih da prebacim u skakavac, a postoje skakavci kao na ove dve slike gde se nista ne budzi vec samo prebacim moju plocicu i cao.

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Nov 10, 2016 12:09 pm

Pozdrav svima, od kako je zahladilo ujutru imam cudan zvuk prilikom startovanja motora, kao da zaskripi dve sekunde nesto i onda prestane. Nekad zatrokira te dve tri sekunde i ugasi se, nekad se ne ugasi. Posle toga lepo radi i sve ok. Dalje u toku dana pali ok bez tog skripanja.
Uvece takodje, ako je auto stajao duze, opet imam taj zvuk skripanja, u stvari vise kao da metal zastruze o metal, nije zvuk proklizavanja nekog kaisa ili slicno.
Hteo sam snimiti al ne znam kako bih postavio video.Svaka pomoc dobrodosla Very Happy

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Čet Nov 10, 2016 4:02 pm

Da nije alnaser?Meni se isto to desava i rekli su mi da je do alnasera taj zvuk.
Cim upali pa pustis kljuc kao da proguta knedlu na par sekundi?
Profesorcina

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.11.2016
Vozilo: : Citroen Berlingo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Nov 10, 2016 11:01 pm

Ma nemam pojma, probacu da snimim

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Nov 12, 2016 2:33 pm

Evo sad dva dana ne skripi, cim je malo toplije prestane. Primetio sam kad pritisnem kvacilo dok palim auto da se to ne desava. Gremlini

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Nov 12, 2016 2:39 pm

Ne znam da li može druk lager tako da se čuje

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Nov 12, 2016 9:05 pm

nemanja80 ::Evo sad dva dana ne skripi, cim je malo toplije prestane. Primetio sam kad pritisnem kvacilo dok palim auto da se to ne desava. Gremlini

Nece biti da su gremlini a sta ce biti/sta je trebalo bi da proveris, anlaser. Inace manuelci se uvek pale sa pritisnutim kvacilom jer se tako rasterecuje motor, pritiskanjem kvacila se odvaja menjac potpuno i prakticno anlaser samo motor zavrti. Time se odvija lakse paljenje a i stedi se habanje anlasera (i akumulator se tako stedi, indirektno i alternator). Kad auto palis na leru bez stisnutog kvacila pored motora koji se zavrti u momentu paljenja zavrti se i gornja pogonska osovina u menjacu sto je dodatni napor. Ako se tako uobicajeno pali brze strada pokretac. Sa menjacem i setom kvacila je sve u redu, problem treba da trazis vrlo verovatno u anlaseru.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Nov 13, 2016 8:35 pm

Palim ja uvek sa pritisnutim kvacilom, to mi navika, nego sad kako je hladno ujutru izletim napolje samo da ga kresnem da se greje dok popijem kafu pa me mrzi da sedam vec samo okrenem kljuc s vrata bez sedanja, jbga.

Nekad ranije sam na stojadinu skidao i rastavljao anlaser i menjao one caure (biksne) ne znam verovatno je i ovde isti sistem. Jel moze kad bi ga skinuo da se ispita ono na akumulator dal vergla, to jest dal skripi, mada verovatno da skripi pod opterecenjem, mozda na prazno ne bi ?

Moram prvo videti gde stoji, do kabine ili do hladnjaka i dal da ja to uopste cackam. Ako je do kabine onda je zlo, to bi morao iz kanala a kanal nemam a onda moram kod kolege i tako dalje ....
Videcemo

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Nov 13, 2016 11:06 pm

Naci ces ga i skinuti vrlo lako, na tri srafa je pricvrscen s' tim sto na srednjem srafu ide i cetrirac. Ali to ne mozes da pogresis. Ima i dve navrtke da se skinu na strani automata i to je sve...anlaser moze napolje. Moze sve da se ispita, ovde smo postavljali klipove kako se ispituje...lako se ustanovi ako postoji problem. Nedostatak opterecenja se ovde kompenzuje ne opterecenjem pa kad on zavrti na prazno ako postoji problem 'nenormalan' zvuk se lako cuje. Pregledaj ga na luftove komplet. Takodje treba da proveris i mehanicki deo koji je pokretan i uzubljuje se u zamajac. Probaj sam pa ako negde zapne ovde smo da pomognemo.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Dec 07, 2016 2:06 am

Katastrofa ! Udario me neko na parkingu u nedelju uvece i pobegao, ja dodjem i imam sta da vidim :

E bas sam se razocarao, evo dva dana sam pokusao saznati zna li iko ista o tome i da vidim jel ima mozda negde okolo neka kamera da snima medjutim nista.
Sta cu vec da probam srediti. Skinuo sam krilo i branik odvojio i far izvadio da vidim na cemu sam

Polomljeno je krilo, podkrilo, nosac branika, svi nosaci fara (4kom) i iskrivljen je skroz lim na koji se kaci nosac branika i krilo.

E sad, radio sam juce sta sam mogao, ispravio sam taj lim i lemio i topio plastiku i zicom vezao nosac branika i far sam utegao i doveo ga 90% na original, vidim i po mraku van grada da super ide snop svetla. Far se bukvalno drzao na kablovima od struje, mogao mi je i ispasti negde. Podkrilo sam vezao i zakrpio veliku rupu u njemu da mi voda sa tocka ne bi prskala i isla u motorni prostor i na struju na far.

Za sad ostavljam ovako jer mi ide slava za dve nedelje i deciji rodjendan i nova god pa para sigurno necu imati za sredjivanje. Krilo cu morati kupiti, nasao sam polovno u sivoj boji za 30e ,a novo za farbanje je 20e. Podkrilo cu isto kupiti cim budem mogao a ono je 10e novo. Za far ne znam sta da radim, novi je 100e a polovan 50-60 sto sam nasao u oglasima, ali dobro sam ga utegao i lepo baca pa bi mogao i da saceka, sta kazete vi ?

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Dec 07, 2016 5:31 pm

Vidi izvari/popravi nosace kolko mozes jel su pukli nosaci na faru ili nosaci fara na karoseriji? I svi hvale polovne farove jer su pravljeni da traju za razliku od novih koji ne mora bas da znaci

Nije da pametujem sad kad je kasno al zbog ovih stvari se isplati imati mini kasko. Oko 100e je ali bar ne brines kad naletis na budale. : )

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 682
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Dec 07, 2016 9:41 pm

Za far samo budi strpljiv i naci ces dosta jeftinije polovan.

Meni je motorcic skviknuo pre godinu, godinu i po. Ko da ga gleda i ostavi tako. Za nov mi se nije davalo para, polovni 50-70e. Naletim na coveka, decka iz NS-a. Prodaje za 25e. Cujemo se, kaze decko, ma za 20e, ja placam postarinu.
I sta drugo nego zavrsimo posa'o ...

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Dec 09, 2016 12:42 pm

Pukli su svi nosaci na faru i nosaci na karoseriji, sve sam to nekako utegao zicaom i lemilicom i sad dobro sija, za sad nista ne diram. Ove nedelje se nocu vracam kuci, radim u drugom mestu, vidim da odlicno baca snop svetlosti. Krilo moram kupiti pa cu traziti u mojoj boji, ima ih dosta pa kontam da cu naci nijansu boje. Ovo drugo nek ceka za sad

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 09, 2016 2:55 pm

Ma te plastike zavari od fara , ako su samo one u pitanju.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11007
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Jan 15, 2017 5:34 pm

Nista novo nema, eto malo da ozivim temu

Nista nisam radio sa autom i dalje rupa na krilu i zicom vezan far. Cekao lovu od firme, bonus za praznike kao od toga cu uzeti, medjutim sve smo spicili na provod s klincima i poklone i ostade 0, al pozitivna 0

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Ned Jan 15, 2017 5:39 pm

Bitno da je klincima bilo lepo sa poklonima, ´beš auto!
andrej

Broj poruka : 690
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 43
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći