Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Ispravljanje ulubljenja od grada

Ići dole

Ispravljanje ulubljenja od grada

Počalji od nece992 taj Uto Jun 21, 2016 1:02 pm

Verovatno nas sad ima dosta koji se suocavamo sa ovim problemom. Jel znate koji je najbolji nacin (a i najbezbolniji za novcanik) da se ovo sredi. Ja sam cuo za neko vakumsko peglanje ali nemam pojma ni ko to radi u Bg ili okolini a ni koliko to kosta.
nece992

Broj poruka : 85
Datum upisa : 11.10.2015
Vozilo: : Citroen c4 vts

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ispravljanje ulubljenja od grada

Počalji od Petrucci taj Uto Jun 21, 2016 1:20 pm

Meni je jedne godine grad napravio štetu na autu, srećom ne na većim staklenim površinama, ali po limu poprilično. Tada mi je limar rekao da je tu jedini lek blago izvlačenje, a zatim kitovanje jer kugla leda rastegne lim i tako ga udubi da nema načina da se vrati nazad. Eto, meni rekli, ja nisam više ni pokušavao da se time bavim, i sa tim udubljenjima i prodao auto par godina kasnije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Uto Jun 21, 2016 1:27 pm

Moj cale je imao Mazdu 626 koja je bila ubijena kao niko,tako je i uzeo...bile su price da neki cica iz KG ima masinu na vakum koja izvlaci lim,prvo ga zagreje i ona vakumom izvuce...ova nasa mazda je bila poprilicno izudarana,na ivici krova,krika cak i kederi su imali ulubljenja od grada,tako da moj cake nije ni pokusao.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Tanatos

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 28
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 21, 2016 3:05 pm

nece992 :: Jel znate koji je najbolji nacin (a i najbezbolniji za novcanik) da se ovo sredi. Ja sam cuo za neko vakumsko peglanje ali nemam pojma ni ko to radi u Bg ili okolini a ni koliko to kosta.
Teško da se to može uraditi pomoću vakuma.
Raspitaj se čisto sunljam u to.
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Jun 21, 2016 3:49 pm

Ja jednom zvao ove iz osiguranja. Bio kasko za stakla a tu jos i u slucaju nepgode. Ispricah se s zenom samo tako. Kaze ona za ta udubljenja od grada su slali ljude da rade vakumom. Da su ljudi bili zadovoljni. E sada da l'. verovati na rec. Nije mi delovala da je bas neka mutljavina od zene.

A sta s onim sto ima na you tubeu kada zagreju industrijskim fenom pa hlade hladnim sprejom? Jel' probao to neko?

Lightsoft

Broj poruka : 595
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 21, 2016 5:40 pm

rade ljudi to i zovu ih maseri, ima likovi u Čumiću kod Kragujevca i čovek iz Zemuna
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 21, 2016 5:47 pm

Lightsoft ::
A sta s onim sto ima na you tubeu kada zagreju industrijskim fenom pa hlade hladnim sprejom? Jel' probao to neko?
Misli sam taj sistem da isprobam kod sebe jer ima jedno udubljenje kod rezervoara pa nikako da se nakanim. Mislio sam običnim fenom zagrejati pa vodo iz frižidera hladnom posuti po tome. Ljudi rade svašata.
Samo, kada to izlupa led dobro i na dosta mesta ne znam kako se to odradi.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 21, 2016 7:39 pm

nego Zile jel tebi stigao onaj set za popravku limarije?
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 21, 2016 9:40 pm

Jeste, ako nekom treba prodaću ga nisam ništa dirao.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Jun 21, 2016 9:54 pm

Ako ovo s fenom radi onda nije losa caka. Jedino ako su udubljenja jedno do drugo pa se jedno u drugo prelivaju. Pretpostavljam da je to onda vec za cuk, cuk, cuk ...

Lightsoft

Broj poruka : 595
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nece992 taj Uto Jun 21, 2016 11:39 pm

Citao sam danas dosta po netu i procitao da su ljudi iz kragujevca vrh, da rade za ok pare i da stvarno urade kvalitetno. Dok sam za ovog lika iz zemuna na vise mesta procitao da saradnja s njim nije prosla bas najbolje. Sad jbg prenosim samo ono sto sam iskopao na net-u sa svakakvih foruma.
nece992

Broj poruka : 85
Datum upisa : 11.10.2015
Vozilo: : Citroen c4 vts

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Jun 22, 2016 1:11 pm

Evo jednog teksta na temu o kojoj ovde govorimo:

Posle grada, eventualna oštećenja koja nastanu na automobilu mogu da izazovu veliku glavobolju vlasnicima. Oni koji žele da limariju automobila vrate u prvobitno stanje, ponekad se suočavaju sa popravkama koje mogu da koštaju od stotinu, pa i do nekoliko stotina ili hiljada evra…

Najjednostavnije je oštećene delove zameniti novim, ali retko ko ima para za tako nešto. Zato, postoje različite metode reparacije, ali ni one na kraju nisu jeftine, a i u većini slučajeva kvalitet reparacije zavisi od brojnih faktora. Počevši od stepena oštećenja, kvaliteta limarije na automobilu, farbe i laka kao i starosti vozila jer najteže je raditi na starim i već oštećenim vozilima.
Predstavljamo vam neke od metoda kojima mogu da se poprave oštećenja na limariji, kako vaš automobil ne bi izgledao "kao loptica za golf"…

METODE POPRAVKI OŠTEĆENJA

Metoda peglanja

Ovo je jedna od osnovnih i najstarijih metoda koja se koristi prilikom ispravljanja limarije, a primenjuje se i dan-danas. Uz pomoć raznih čekića i podmetača gotovo sva oštećenja se mogu ispraviti i vratiti u prvobitno stanje, a jedini problem je što ovom, pomalo grubom metodom često dolazi do oštećenja farbe i laka pa je kasnije neophodno farbanje ispravljenog dela. Ipak, kod težih oštećenja ovo je metoda koja se i dalje najčešće primenjuje. Okvirna cena je od 12.000 dinara po delu (hauba, vrata…) sa farbanjem i lakiranjem.

Metoda lepljenjem

Ona se praktikuje na delovima kao što su ram krova, stubovi, rubovi i tome slično. Kao što joj ime kaže, ova metoda se izvodi pomoću specijalnog lepka i alata, a prednost joj je, kao i u slučaju metode masiranja što ne oštećuje lak i farbu na vozilu. Na ovaj način mogu se ispraviti razna ulubljenja na tim delovima nastala usled grada, ali i štete nastale pri parkiranju ili manjem sudaru. Postupak je sličan onom koji se primenjuje sa tačkastim zavarivanjem, ali zahvaljujući činjenici da se koristi lepak tokom njega ne dolazi do oštećenja laka i farbe. Okvirna cena pripreme i finaliziranja je oko 3.000, a uklanjanje ulubljenja od 1.800 dinara za dva ulubljenja pa naviše.

Metoda indukcijom

Primenom specijalnog aparata za ispravljanje indukcijom pojedina oštećenja se mogu ispraviti lako i jednostavno i to bez oštećenja farbe. Ovde je najčešće slučaj s manjim oštećenjima, upravo onakva kakva nastaju od grada, a mašina ih efikasno rešava. Za potrebe reparacije koristi struju koja metodom indukcije neposredno greje deformisanu limariju sa donje strane. Metal se vraća u prvobitnu formu praktično bez oštećenja na laku i farbi jer induktor nije direktan izvor toplote. Ovaj metod je prilično efikasan, ali kao što smo rekli može se koristiti samo za manja oštećenja. Za potrebe ispravljanja metodom indukcije koristi se posebna mašina – induktor. Okvirna cena je od 12.000 dinara po delu (hauba, vrata) sa farbanjem i lakiranjem.

Metoda blagim punktovanjem

Ovo je klasična metoda za izvlačenje ulubljenja koja se u težim slučajevima koristi i danas. Slična je metodi lepljenja ali se u ovom slučaju primenjuje tačkasto zavarivanje odnosno punktovanje. Ideja je da se na mesto ulubljenja privremeno zavari, odnosno punktuje elektroda koja kasnije služi kao mesto zahvata prilikom izvlačenja. Kao što smo rekli, ova metoda se koristi u slučajevima težih oštećenja kada je već izvesno da će oštečeni deo morati da se gituje ispravlja i ponovo farba. Iako se ova metoda ponekad koristi i za oštećenja od grada, najčešće je u upotrebi kada se repariraju oštećenja nastala prilikom parkiranja, usled sudara i slična oštećenja. Okvirna cena od 12.000 dinara po delu (hauba, vrata…) sa farbanjem i lakiranjem.

mojauto.rs

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grafigo taj Sre Jul 13, 2016 10:02 am

Nije to nikakva nauka, radi se to vec godinama u nazad. Kragujevcani su u SRB najpoznatiji, ali preneli su svoje znanje i van Kg.

Imas coveka u Valjevu koji to radi, a cena ide okvirno prema broju rupa, tj. udubljenja. Skidaju se tapaciri, odnosno nebo, da bi se prislo alatima i radilo.
grafigo

Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.01.2012
Vozilo: : Peugeot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Jul 13, 2016 3:27 pm

Grafigo,na kog majstora u Va mislis ?
MarkoVA

Broj poruka : 985
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 24
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grafigo taj Sre Jul 13, 2016 3:57 pm

Jovica Budak radi to, a imas i kod Brice sa Uzicke. Brica povremeno dovodi momka iz Kg da mu radi to na vozilima.
grafigo

Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.01.2012
Vozilo: : Peugeot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Jul 13, 2016 5:34 pm

Da,da znam za budaka.. Radi on i u Gorenju,gde i ja.. A za tog Bricu nisam cuo
MarkoVA

Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 24
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Sre Nov 30, 2016 10:11 am

[You must be registered and logged in to see this link.] iskoci mi ovo, probao bih ga... al na tudjim kolima Very Happy

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 689
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 30, 2016 10:42 am

Pa nađi negde nešto što nijen više za upotrebu pa vežbaj.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Nov 30, 2016 12:54 pm

Neecola javljaj sta bude Very Happy
MarkoVA