Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

auto dijagnostika

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Re: auto dijagnostika

Počalji od Petrucci taj Ned Jul 03, 2016 12:41 pm

Aha, ti to koristiš sa telefonom. I, očita li taj program šta pametno? (ne mislim na tvoj auto, znam da neki ELM-ovi nisu radili na njemu)

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15621
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 1:27 pm

cita greske i sve ostalo ko scanmaster za usb ELM
mishja

Broj poruka : 3804
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 03, 2016 1:35 pm

To je ovaj? [You must be registered and logged in to see this link.]
ovo je ok. za gledanje u vožnji [You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Broj poruka : 11322
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 1:58 pm

radi isto sto i tvoj ELM a mogu da ga stavim u dzep i ne treba mi laptop, sta je bolje od toga za hobi majstora?

mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 03, 2016 2:07 pm

Šta je potrebno da ja instaliram na tablet, program imam?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 3:24 pm

na fijatovom forumu sam procitao da je jedan instalirao na tablet i radio sa usb ELM-om na njemu, zaboravio sam koji program, probacu da nadjem
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 03, 2016 3:29 pm

Interesuje me ScanMaster .
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 3:39 pm

ne znam kako to instalirati na tablet, treba da bude apk fajl da moze da se instalira
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 3:43 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
evo mozda ima i full verzija
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 03, 2016 3:51 pm

ovako instalirati ?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 03, 2016 4:03 pm

jes tako
ako skidas sa google play-a to ide lako, ako skidas sa kompa skines taj fajl na komp, onda ga posaljes sebi na mejl, mejl otvoris sa telefona i skines taj fajl na telefon, nadjes gde ga je telefon skinuo i pokrenes ga on ce sam da se instalira
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 03, 2016 4:58 pm

Hvala ti.
Probao sada , međutim ne mogu da se povežem na internet. Moraću to da dam nekom ko ima internet pa da sredi. To je par minuta posla, jebiga nemaš čim da uradiš.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 8:50 pm

Pozdrav ljudi evo prodje i tih bezbriznih 10 dana u Grckoj i vratih se u surovu stvarnost Very Happy .Sad citam o cemu ste pisali pa rekoh da se nadovezem na pricu,ja sam probao da ovo instaliram na telefonu ali nisam uspeo da se povezem jer mi trazi neki nalog koji nisam uspeo da dokucim.Inace imam istu ovu dijagnostiku koja radi preko bluetooth-a i sto se kompa tice radi kao munja.Ali na telefon nisam uspeo da se povezem.E sad ako ima neko neku ideju naravno da je dobro dosla.Inace samo da se nadovezem da ne otvaram novu temu,Mrco probao sam da uradim ono sto si mi savetovao,stopao vakum na egeru i auto tada ide jos losije,jos slabije vuce.E sad dali je toj moj trip ili se zaista dogadja cini mi se da slabije povuce kad je motor ugrejan kad se zagreje nego dok je hladan.Ne predstavlja mi neki problem i ovako ide ok ali mi ono pistanje zestoko skace po zivcima.Kako ovde niko nema cime da izmeri vakum razmisljam da narucim vakum pumpu preko neta jer mi se cini da je sve ostalo tumaranje u magli.
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 9:13 pm

Vidi ako egr radi a ti zatvoriš vakum nema ama baš nikakve šanse da slabije vuče. Može isto ili bolje.  Jesi li ti siguran da nisu pomešani vakumi od egr-a i turbine? Jesi li ti čuo povremeno klepetanje pod haubom slično ventilima?
Vidi skini crevo, stavi ga na vrh prsta moralo bi se zalepiti za prst.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 9:18 pm

Ne,barem ja nisam cuo da nista klepeta u motoru opet kazem mozda je samo moj trip da slabije vuce dok je vakum bio zatvoren,e sad dali su pomesani ili nisu neznam.Ali radi onako kako smo pricali na odredjenom broju obrtaja on zatvori vakum pretpostavljam da bi za turbinu on trebalo suprotno da radi to jest na vecim obrtajima da otvori vakum.Sad bas gledao one seme koje si mi ranije dao i mislim da je sve tako i kod mene povezano.

Nisam proveravao sta je sad upalio sta ce sad pokazati kao gresku,samo sto je ovaj put upalio cim sam krenuo na put,vec posle nekoliko minuta rada.
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 9:29 pm

Upalio je opet P0402
Evo pročitajovo malo možda ti pomogne

Potegni ti njega sa onom špricom, ako radi mora početi trokirati a možda ga i ugasi. Mora da bude neka reakcija na rad motora.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 9:40 pm

"Zapamtite da uredjaj treba da bude pod vakuumom kada se „doda“ gas, a ne u praznom hodu ili kod prvog startovanja motora." Kod mene upravo ovako radi tek preko 2500 obrtaja on iskljuci vakum na EGR-u.Mozda je to problem a citajuci ovo dolazim do zakljucka da meni motor jeste zvizdao kad ga nagarim i za razliku od bratovljevog C4 zaista teze pali.Moracu ovo sutra da lepo sve ponovo iscitam i proverim kako je napisano hvala puno veoma koristan clanak.
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 9:43 pm

Jeebiga onda je u nekom  otvorenom položaju taman toliko da te zeza a ne pravi veće probleme. Zvekni ga sutra nekoliko puta čekićem možda legne nazad na svoje mesto.

Rekao si da isključije vakum na 2000-2500 rpm, to je ok. kako ovo sad objašnjavaš, ili ja nešto ne razumem?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 9:50 pm

Da,iskljuci vakum na tom broju obrtaja ali vidis da u ovome clanku kaze da on treba da ima vakum tek na vecem broju obrtaja ili onda ja nesto ne kapiram kako treba,ali u ovome tako kaze zato sam i kopirao bas tu recenicu "Zapamtite da uredjaj treba da bude pod vakuumom kada se „doda“ gas, a ne u praznom hodu ili kod prvog startovanja motora."I na jos jednom mestu sam procitao sad vise neznam gde da egr treba da bude zatvoren pri ler gasu a da se otvori tek na vecim obrtajima.Zato sam te i pitao ako se secas dali ce rad motora promeniti ako ja rucno otvorim egr ventil.To upravo i ovde pise da ce se desiti ili to ne vazi za nase motore to mi sad nije bas naj jasnije?
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 10:00 pm

Ako isključi na tim obrtajima onda je ok. možda se ne vrati do  kraja, ili je egr zaglavljen i ne radi. To ćeš znati ako sa onom špricom potegneš  ventil da li će menjati rad.
Ako ne, a vakum imaš i radi dobro el. ventil isključuje na vreme i uključuje onda će egr morati dole a to je sranje za skinuti. Ja sve više sumljam da je egr zaglavljen.
Dijagnostika je pokazivala normalan protok što znači da radi sve kako treba, e sad ga jebi. Protok ne sme da bude veći od 280-300 kpa na leru, kada zaštopaš vakum i egr biće preko 500 kpa.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jul 05, 2016 10:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 10:10 pm

Znam da je sranje za skidanje jer sam ga jednom vec skidao,nisu mogli gluplje mesto da mu nadju a mogli su jos nesto tu da dodaju pa da bude jos teze.E sad jedino ako je bas toliko precizan da je ostalo na dnu cadji koja ga ostavlja otvorenog taman toliko da pravi pizdarije.Probacu ujutru ovo sa spricem ponovo da vidim dali ce biti nekih promena u radu ako ne skidam ventil slikam ocistim sve ponovo pa onda vidim sta dalje,mada iskreno malo me sad ovaj tekst zbunjuje jer ispada da moj auto radi potpuno suprotno od onoga sto je ovde napisano.E u ovome ja prepoznajem neke simptome koji se desavaju sa autom : "Sta se desava ukoliko ventil ostaje otvoren sve vreme ili se otvori u pogresno vreme? Ventil koji ostaje otvoren zbog naslaga ugijenika oko sedista ventila, slomljene opruge unutar ventila, karozije vodice ventila deluje upravo kao i „curenje“ vakuuma. Rezuitat ce biti los rad u praznom hodu, otezano startovanje i oklevanje ili „stucanje“ prilikom ubrzanja. Do istih rezultata davesce pogresno postavljen vakuumski cevovod ili temperaturni prekidac ili zagrejan elektromagnet u otvorenom stanju sto omogucuje da vakuum u svako doba ima pristup ventilu ili u pogresno vreme dopre do venila. Proverite raspored vakumskih cevovoda pomocu seme iz prirucnika ukoliko sumnjate na pogresan raspored cevavoda. Zapamtite da uredjaj treba da bude pod vakuumom kada se „doda“ gas, a ne u praznom hodu ili kod prvog startovanja motora." Ajd mi samo jos ovo reci sta ce se desiti i dali mogu da napravim neku stetu ako zamenim creva od EGR-a i turbine ko zna mozda su nesto i muvali po njemu pa pomesali creva? Mogu li time da napravim neku havariju?
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 10:20 pm

Ne možeš ništa napraviti. Ja mislim da se i krilca na turbini zakreću za male obrtaje a kada daš veći gas treba da ih okrene za veće obrtaje a to znači da treba da prekine vakum na određenom broju obrtaja.
Skini vakum crevo sa el. ventila i stavi parče creva dodaj gas i vidi na koliko isključi vakum ako isključuje.
Ako tebi el. ventil za egr radi onako kako si opisao onda ne verujem da je išta pomešano.
Nešto mi govori da je do egr-a, ili zaglavljuje, ili opšte ne radi ,ili je cev negde zaštopana od čađi , ti dobijaš na dijagnostici baš te kodove.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Jul 04, 2016 10:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 04, 2016 10:24 pm

Probam sutra sve ove kombinacije pa javim sta sam napravio ako ni jedna od njih neda rezultate onda skidam egr ponovo.Samo sto cu ovaj put malo detaljnije da pregledam sve.
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 04, 2016 10:27 pm

Srećan rad druže!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Uto Jul 05, 2016 11:23 pm

E ovako krenimo redom Very Happy
Posle skoro celog popodnevnog razmisljanja skidanja ciscenja probi i svega ostalog dosao do zakljucka da ventil ipak radi i da nije problem u ventilu.Opet je pokazao P0400 ali ventil radi i nije zacepljen sto se iz slika i vidi:
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]

E posle svega ovoga dolazim do glavnog osumnjicenog za sve moje probleme a to je ovo :

Tako su ga lepo zamaskirali da je to neverovatno i zato ja nisam mogao nikako da dobijem nikakvu promenu u radu motora.Sada auto sasvim drugacije reaguje i cini mi se da mnogo mnogo bolje prima gas nego sto je primao.Sa nekih 10,70 gr na mafu je pao na 7,80 i nesto ali sad prima gas iz prve.E sad ostaje pitanje zasto je EGR bio blokiran i dali su izbili katalizator pa je zato EGR bio zastopan.Sutra probna voznja do Nisa pa cu videti kako se ponasa i dali ima razlike u voznji.
ceckoC5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 06, 2016 1:32 pm

bravo majstore, sto volim kad neko sam opravi auto pa ne mogu da ti opisem
mishja