Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen c5 2.0HDI 100kw 2006god problem sa stucanjem

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Citroen c5 2.0HDI 100kw 2006god problem sa stucanjem

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 2:20 pm

Pozdrav,

Pregledao sam ovaj i dosta drugih foruma da nadjem resenje problema pre nego sto me neko odere u servisu i nisam uspeo. Imam problem koji se ispoljava na sledeci nacin: Nevezano da li je automobil hladan ili vec uveliko na putu, desi mi se da pocne da stuca i pritom izbaca beli dim koji smrdi kao djavo. Znaci, u mestu ili pokretu ja drzim isti gas a on kao da ne prima i onda stucne i doda gas a pritom izbaci beli dim. Na ovom forumu sam nasao da mozda tada cisti FAP filter ali meni je taj filter izvadjen i na kompjuteru pise da je zagadjenost 0%. Moguci problem je sto kompjuteru nije promenjen softver da ne vidi taj FAP ali mi nije logicno da je do toga. Molio bih za pomoc.

Hvala puno,
Sasa Grujic
grujicsasa@gmail.com

Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.05.2016
Godina : 28
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen c5 2.0HDI 100kw 2006god problem sa stucanjem

Počalji od Tanatos taj Uto Jul 05, 2016 2:35 pm

Kada se fizicki ukloni treba i softverski,a sad ce neko sa vise iskustva da se javi,mene je HDi sluzio kao budalu ona stvar i kada citam sta ljude sve muci,ne verujem :)

Kakvo je stanje sa uljem,vodom...dijagnostika kaze nesto?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 05, 2016 2:46 pm

Egr ventil ili motorna kočnica (gornja klapna na usisu).
To kada ti se desi auto neće preko 2000rpm i vuče se jedva po ravnom , i tako nekoliko minuta?
To je motor sa 138 ks? evo ti sistem vakuma i egr-a [You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde je problem 99% [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jul 05, 2016 2:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jul 05, 2016 2:57 pm

Moraš prvo rešiti taj softverski deo posla, pa ćeš biti načisto na čemu si. Vrlo je verovatno da baš u tom grmu leži zec.
Kad si vadio FAP i kad je počeo štucati?
mladenmi16

Broj poruka : 5795
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 2:59 pm

@Tanatos Ulje je malo iznad pola. Dijagnostika prijavljuje neku gresku za butterfly ventil i za aditive za FAP filter, imam i kodove gresaka samo da ih nadjem pa saljem. Vodu nisam gledao :/.

@Mrčela Egr ventil je manjan prosle godine (ne znam dal je to davno). A sto se tice obrtaja auto normalno ide, cak zbog tog clanka za fap filter, kad se to desi na autoputu vozio sam ga na 3500 ali i dalje stuca. cak i na tempomatu, nekad se desi da se tempomat ikljuci ako ne primi gas dovoljno dugo.

Imam osecaj kao da ima vode u gorivu, i onda bukvalno punke i izbaci oblak belog dima. Nekad kad se iznerviram, dam gas do daske, sto se kaze, i jednom mi se desilo da je puklo, onako pojace, kao da je krompir bio u auspuhu. :)

Inace hvala na odgovorima!
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 3:01 pm

@mladenmi16 Kola sam kupio pre nesto manje od godinu dana i dobio neke racune iz servisa i na njima video da je menjan. Pocela su da stucaju pre neka dva meseca, pre toga je sve bilo normalno.
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 05, 2016 3:12 pm

Kojom si dijagnostiko radio?
Ako nisu isključene sonde i izbrisan iz kompjutera on i daklje ubacuje aditiv u gorivo. Čudno mi da vuče normalno.
Proveri interkuler. [You must be registered and logged in to see this image.]

Bjeli ili plavi dim [You must be registered and logged in to see this image.] iz auto date za tvoj motor.
ako zatreba [You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 3:57 pm

@Mrčela Skoro sam menjao senzor radilice. A jos od informacija koje mogu dati je da mi kaplje ulje ispod kola posle voznje. Ostalo stvarno ne znam niti se razumem. Dijagnostiku sam radio u servisu, mada su mi rekli da moj auto i nema taj butterfly valve. Jel znate mozda gde mogu odratiti taj sistem i koliko to kosta?
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 4:01 pm

Od gresaka je prijavio:
P1351 ovo je neki pre-heating relay fault
P1434 ovo mislim da je butterfly
P2124 a ova je nesto u vezi usisa
zapisao sam samo kodove ali nisam sta je pisalo u programu pored.
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 05, 2016 7:52 pm

To nešto u vezi usisa i pravi problem. Imaš li vakum na tom ventilu na usisu ili je elektronski? Ako je vakumski skini vakum i začepi ga sa gornjeg ventila koji otvara tu klapnu pa probaj.
Iz kog dela Beograda si?
Zna li neko koji je ovo kod P2124 treba mi opis tog koda, u auto dati nema ni za jedan od ovih kodova.
ovde je problem ili el. ventilu koji reguliše vakum. [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jul 05, 2016 8:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Uto Jul 05, 2016 8:37 pm

Jaoj, ne znam stvarno za usisni ventil, niti znam gde je.
Zivim u Borci, blizu autoputa a radim blizu okretnice bogoslovije. Problem za bilo kakvu probu je sto se to desi jednom u 10 dana. I dok ja odlucim da nekom odvezem i pokazem to vec prestane. :/
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 05, 2016 8:42 pm

Evo ti deo post iznad. Proveri vakum crevce što ide na taj ventil, kao i el. ventil koji upravlja sa tom klapnom. To je početak kraja el. ventila koji reguliše vakum. Voleo bih da nisam u pravu .
Proveri crevca ona mala na krajevima vakum cevi (plastičnih crnih) Pitaj ako ne znaš.
Imam ja neku skalameriju od lexie pa da to pogledamo?
Samo da ti kažem ja nisam majstor.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Uto Jul 05, 2016 9:36 pm

Au druze, na kom intervalu kilometara se to desava?

90% ti nije uradjen remap kako treba pa auto i dalje pokusava regeneraciju. Ako se desava  na nekom intervalu a izmedju toga radi ko sat.

mene su jebala ta vakuum creva evo odakle dokle idu

ako se prosupljilo vakuum crevo onda ce da zatvori ventil kad radi regeneraciju. Isto moze ako je crkao elektro ventil (sto je moguce zbog toga sto ti izbacuje gresku u dijagnostici) jer meni nije izbacivalo ama bas nista u dijagnostici.

simptom je drzis konstantan gas autu padaju obrtaji padaju padaju padaju i onda ljusne napred ko nenormalan. Mnogo grdno u gradskoj voznji, na otvorenom nije toliko strasno

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 660
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 29
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 05, 2016 10:16 pm

Nije njemu rađeno ništa, a problemi su nastali pre dva meseca. Imao sam tu igranku i to mnogo goru isto tako, samo bez greške majstor u vožnji nije znao šta je a dijagnostiku imao zakačenu, i to ozbiljan pismen majstor.
Zašto je napravio taj propust ne znam ni danas.
Znam da sam se zajebavao još nekoliko meseci sa tim.
A strašno je uvek a pogotovo kada trebaš gasa a on neće baš tada.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Sre Jul 06, 2016 8:51 am

@Mrčela Stvarno ne znam nista o ovome ali probacu da nadjem to i proverim gledajuci u slike. Samo mi nije jasno kako da proverim, citao sam @neecola post i deo "Probam gornje crevo ni da glasa pusti. Skinem donje ubacim slamcicu dunem sistiiiiii" ali ne razumem gde da duvam.

@neecola Nisam merio na koliko kilometara se to desava ali koliko pamtim mislim da nije jednako rasporedjeno, ali pocecu da zapisujem.
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Sre Jul 06, 2016 9:42 am

P2124 grska je : Throttle/Pedal Position Sensor/Switch "D" Circuit Intermitten

Throttle je ventil za dovod goriva
Pedal Position Sensor pretpostavljam senzor pozicije papuce gasa
Switch "D" Circuit Intermitten Прекидач "Д" кола са прекидима
Postoji par pojasnjenja kako se ova greska resava ali koliko sam ja mogao da skontam uglavnom se radi o losim kontaktima.Evo par linkova pa ko malo bolje stoji sa engleskim mozda moze i vise da pomogne :
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 06, 2016 10:08 am

[You must be registered and logged in to see this link.] ::@Mrčela Stvarno ne znam nista o ovome ali probacu da nadjem to i proverim gledajuci u slike. Samo mi nije jasno kako da proverim, citao sam @neecola post i deo "Probam gornje crevo ni da glasa pusti. Skinem donje ubacim slamcicu dunem sistiiiiii" ali ne razumem gde da duvam.

@neecola Nisam merio na koliko kilometara se to desava ali koliko pamtim mislim da nije jednako rasporedjeno, ali pocecu da zapisujem.
Ajd slikaj to da vidim šta si radio.

Jesi li ovo crevo gledao [You must be registered and logged in to see this image.] trebalo bi da je slično tvome
Skini konektor sa papučice gasa i očisti [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.] nije za c5 možda ti pomogne ovo [You must be registered and logged in to see this link.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grujicsasa@gmail.com taj Sre Jul 06, 2016 12:38 pm

E ovako, sad dosao kuci, i pogledao ona dva creva sto ste zaokruzili na slikama i izlgedaju mi ok. Ali, pratio sam creva

[You must be registered and logged in to see this image.]

I shvatio da crevo na ovoj slici

[You must be registered and logged in to see this image.]

koje sam zokruzio, je negde u pravcu strelice izgleda puklo. To crevo je metalno unutra i nisam siguran ali kad sam pomerio onu kosuljicu izaslo je bas dosta ulja, sve su mi ruke crne pa mislim da mi odatle i kaplje ulje. Za sta su ta creva i da li moze biti do njih? Ja stvarno ne znam.
grujicsasa@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 06, 2016 3:01 pm

Da li to crevo ide sa ventila kojeg sam ja obeležio? To hoće nekada i kod mene, samo meni izbije na taj vakumski ventil, to je iz creva koje ide iz interkulera. Ti ovde najverovatnije gubiš vakum i desi ti se to što si opisivao.
Skini crevo tu gde curi i gore na ventilu , isperi, vrati  ovaj plastični deo probaj srediti nečim. I mora da valja. Proveri na bloku motora ima separator uljnih para najverovatnije iz creva koje se kači na njega ide i po tim crevima od vakuma i po motoru.
E da, kakva su crevca na el. ventilu što pomera tu klapnu, to isto proveri.
Ovo što sam označio , tu ima crevo gumeno koje odvodi uljne pare u separator, isprati njega i  proveri da ne curi baš na separatoru [You must be registered and logged in to see this image.] evo gde ide crevo proveri crevo i šelne , pod br. 5 ti je digtung tu može da kapa.[You must be registered and logged in to see this image.] ovo ćeš očistiti sa kontakt sprejom , ništa pipati prstima (samo špricati). Tu imaš pola sata posla, i nije teško skinuti te senzore. [You must be registered and logged in to see this image.] evo ovde sam obeležio kako bi ti bilo jasnije [You must be registered and logged in to see this image.]slobodno skini ovo scevo što je na usisnoj grani i tako ćeš dobiti slobodnog prostora da dođeš do el. ventila i da odmastiš sve to. Samo šelnu otpusti i svuci crevo stavi ga ustranu, evo obeležio sam strelicama [You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: