Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407-ica da l' je neko crevce?

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 407-ica da l' je neko crevce?

Počalji od Lightsoft taj Uto Jul 26, 2016 10:52 pm

Jesam danas. Isto nece da kresne. Pali i dalje ono za vodu u dizelu.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 26, 2016 10:59 pm

Ajd neka to prenoći možda se stabilizuje napon pa probaj sutra. Ovako se auto ponaša ako neradi regulator pritiska, senzor na radilici, senzor na bregastoj, loše gorivo, vazduh u gorivu...
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Jul 26, 2016 11:01 pm

To i nameravam.

U svakom slucaju hvala.

Lightsoft

Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jul 26, 2016 11:06 pm

Evo u autodati kaže za MAF na kontaktu 0 V.Za senzor temperatur IAT 2,3 V na kontaktu, temperatura 14 C , inače 0V na kontaktu ne piše za temperaturu ništa.
Baš me ovo interesuje koji mu je k....c!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Jul 26, 2016 11:26 pm

E bas hvala za te napone.

Elem, da l' da kazem jeaaaaaaaaaa. Prokleti osigurac. Kada gledas s preda prvi sa leve strane. 30A. Dva su velika, od njih prvi ili skroz levi. Zelen je.

Sa neta je ova slika. Mislim da je to ta kutija. Uokvirio sam ga.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 10:07 am

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:46 am

E ovo ima da zalepim za LK.

Ali mi i dalje nije jasno zasto je prijavljivao vodu u gorivu. Ispada nesto vrisne i onda se treba covek ubiti da nadje sta je. Kakve veze ima crkavanje osiguraca, samim tim i nestanak struje u nekoj komponenti sa necim sasvim desetim.

Kako je uradjen softver bas me zanima. Sta je s cim uslovljeno da uz koji uzrok pokazuje koju gresku. Ovde ispada da je isti softver kao za drugi sa senzorom za vodu u gorivu iako ga ovde nema. Samo sto je sa uvek istim parametrom po difoltu pa da u ovom slucaju ne prijavljuje tokom koriscenja iako ima vode u gorivu. Jedino ako nesto uzrokuje pa poremeti te difolt parametre.

Izvini na davljenju, znas li mozda zasta je onaj konektor na filteru?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 12:20 pm

Sva ova pitanja su opravdano postavljena , mi teško da znamo odgovor na to, a 90% majstora isto toliko zna sve ti je sada jasno zašno ne znaju popraviti auto.
Znam grejač nafte. I te kako mi je poznat, ebem ga !
Na ovo si mislio? [You must be registered and logged in to see this image.]
Pregledaj ovu stranicu ako te ne mrzi [You must be registered and logged in to see this link.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 1:34 pm

Da, na to sam mislio.

I sam sam to primetio. Da se jednostavno pogube. Zna mehaniku ali kada je nesto oko elektronike u pitanju ... kuku lele. Onda se pogube. Pa ako, npr. izbaci nesto za turbinu oko pritiska, uhvate se za to kao slepci a ne gledaju da je to ceo sistem. Pa da zbog neke stvarcice u njemu, remeti rad ostalih komponenata.

Hvala za link.

I da. Jedna novost. U 16h idemo da skinu fap i srede softverski. Samo kada odemo jos jednom da utvrdimo i potvrdimo da se ne desi kao sa onog linka sto si postavio.
Jer ne vozim Golfa.  

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 1:42 pm

Pali li makina danas? Koliko para ti traže da odrade to?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 1:47 pm

Ma jos sinoc palila kada sam zamenio osigurac. Prestao da izbacuje gresku za vodu u gorivu.

Da, to zaboravih da napisem. 100e da skinu fap i odrade softver.
Trebalo bi da rade dobro. Sin video da su radili X6-ice, superbe, neki Porse i 'bem li ga sta sve jos. Nekima isto skidali a nekima drukali snagu.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 1:54 pm

E baš mi je drago da si rešio to oko paljenja. Ja sam taj osigurač i sinoć našao samo sam se razmišljao kakve veze ima sa tim jer drugi ni jedan mi nije odgovarao za problem koji si ti imao pa nisam ni postavljao.
Ovo nije skupo , samo budi tu da vidiš hoće li izbiti saće. Ni slučajno ne daj da se vari cev. Sve da vrate nazad samo bez saća.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 1:57 pm

Kako bre da vari cev. Sta onda na tehnickom. Neka izbace sve iz njega. Vidim da je izgleea iz 2 dela. Po onome sto si postavljao nacrte. Pa ako je problem odsrafiti 2 srafa vise onda ...

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 2:03 pm

Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jul 27, 2016 2:06 pm

Gde ćeš da skidaš Fap. Kod Pančića?
vojkan

Broj poruka : 907
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 27, 2016 2:27 pm

meni nije jasno kad si prespojio MAF a riknuo osigurac od  30 A, koji je verovatno bio od anlasera, jel ti je verglao auto?

u fabrici su ga zapetljali da je potrebno veliko iskustvo za popravku, sto ce reci namerno su to uradili
mishja

Broj poruka : 3223
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 3:04 pm

Vojkane, ne kod Pancica. U Durlanu. Sin nasao negde na netu. Fejs ili tako nesto. Kaze da on radi u nekoliko servisa. On elektroniku ovi mehaniku. Jos se pogodi da mu drugar pricao danas kako se s nekim doktorom zapricao i ovaj mu rekao da je prosle godine radio kod njega i da je zadovoljan. Tako da koja slucajnost. Ili neka visa sila potvrdila da je izbor dobar.
Javicu kako je proslo i utiske.

Mishja, jeste verglao. Kako, pojma ne'am ako je to od anlasera. Sto kazes ko zna sta su ga zapetljali.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 27, 2016 3:40 pm

ne kazem da je do anlasera vec pretpostavljam posto je bio osigurac od 30A,  to je neki veci potrosac ili sa razvodne table za druge osigurace, to mi je malo cudno al ko ga beje vazno da si nasao kvar
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 4:42 pm

mishja ::meni nije jasno kad si prespojio MAF a riknuo osigurac od  30 A, koji je verovatno bio od anlasera, jel ti je verglao auto?

Što ne čitaš, auto je anlasao,( okretao anlaser), nije dobijao naftu a evo od čega je otišao br. 14 [You must be registered and logged in to see this image.] jeste čudno da je bilo koji crkao Very Happy
Evo još nekih delova ako zatreba nekada [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jul 27, 2016 6:11 pm

Pitam da bi znao, zlu ne trebalo.
vojkan

Broj poruka : 907
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 9:56 pm

E sada izvestaj.

Elektronicar sa nekoliko radnji ima saradnju. On odradi svoj deo posla radnja svoj mehanicarski.

Majstor, da tako zovem coveka iz radnje, i elektronicar, odradili dosta dijagnostika. Sto mi se svidja i jos je sve uracunato u cenu.
Majstor jos ukazao na neke stvari koje bi se trebalo srediti.

Oko onog vakum ventila, pita a gde je filter? Kakav filter ... i td ispricam ono oko menjanja.

Onda ni pet ni ses' Maf senzor nije dobar. A nije ga ni ispitao. Jedino ako je na dijagnostici mogao videti nekako.

Pa onda navodno pritisak iz pumpe visokog pritiska bese negde oko 250bara mislim. E tu vec neki ventil kao na pumpi zeza.Rasteretni li je, tako valjda nekako ga nazvao.

Jos nadoveza i dizne da se trebaju reparirati. Koliko sam shvatio idu oko 0,4 do 0,9 u plusu. Valjda korekcija.

Sada da li je sve to paljevina ...

Auto mnogo bolje vuce ali kada se nacepi gas i kada vec treba da zalepi za sediste, jok. On hoce ali 'ebandija. Krene da se cuje sustanje vec preko 2500o/min. Kaze mi da negde interkuler pusta. Sto po logici i moguce. Jer oseti se da bi povukao, krene od 1800 o/min ali se sve jace cuje sustanje. I nema lepljenja. Na 2500 se bas cuje.

Prema dijagnostici pre nego su skinuli Dpf, turbina skoro da nije davala neki pritisak. Sto je bilo zqbrinjavajuce. Nakon ovoga elektronicar mi nista oko toga nije rekao vise. Vec u pominjanju turbine da ne bi bilo lose po gasu kako bi sagorela garez koja se nakupila.

Dizel kao dizel, sada ako se odjednom stisne papucica gasa u patos, izbaci crni dim. Jbg, sada sta je tu je.

E sada one nedoumice oko filtera. On je bio tu. Zacepljenost negde oko 21%. Imao je tecnost jos 24grama. Zadnju regeneraciju radio pre 100km. Kada daju gas, filter se zagreva i povecava se procenat zacepljenosti.
Ispada ona ikonica sto mi je pokazao slikicu filtera, da nije mogao da odradi regeneraciju i da je to izbacio zbog zacepljenosti.

Tako da sve u svemu, sto se obavljenog tice oko uklanjanja, zadovoljan sam.

Sledeca stavka je interkuler. Ne znam da li mora drugi ili se ovaj moze lepiti, variti ili sta vec.

A valjda i ovi na tehnickom nece praviti problem ako nacepe gas od jednom. Sto nisam primetio da to rade.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 10:10 pm

Regulator pritiska je pominjao, imaš sliku  postavio sam.
Pritisak od 250 bara je normalan za ler.
Korekcije na diznama su ok. ne diraj ništa.
Zbog interkulera je i dimio( rekao sam da ispratiš sve od turbine do usisne grane, da si tako radio našao bi to i sam).
Ako ćeš mene da poslušaš za sada radi samo interkuler i to odmah. Ne znam da li se vari.
Filter nije bio skoro ništa začepljen , znaš i sam šta je 20%, malo mi nije to jasno.
Da li ti je dao listing sa greškama? Trebao je ako je ozbiljan.
Ajd ponovo otkopčaj maf i vidi da li ima razlike .
Protokomer ako ne valja neće auto da vuče preko 3000 obr. sve to probaj. Za turbinu je dobro rekao da to malo opališ po gasu, sa češćim oduzimanjem i davanjem gasa.

Poslednji izmenio Mrčela dana Sre Jul 27, 2016 10:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 27, 2016 10:11 pm

Na tehnickom ne gleda niko nista
Pritisak od 250 bari na leru i treba da bude, tj. to je pritisak vec na verglanju auta, za dizne je tu negde al to prati nije hica, kad mi stigne dijagnostika i ako radi kako treba kad budem dolazio za Nis mozemo da pogledamo parametre, samo da se malo uhodam sa njom, znaci dizne i pumpa nista, sredi interkuler samo i dpf.
Da sacekamo i druge
Slazem se sa Ziletom 100%
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 10:16 pm

Da dodam korekcije 0,4 je fabrička, tako stoji kod mene na lexiji.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 27, 2016 10:22 pm

I ono za interkuler prslo crevo negde garant
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:22 pm

Na leru sam i video kada je gledao elektronicar. Posle je sa sinom isao da u voznji vidi i oko pritiska na turbini. Tako da vise verujem da nesto tu sam majstor tripuje.

To sam i ja mislio za dizne. Koja je bre to korekcija. Deluje beznacajno iako je za masinu mozda velika. Ali opet ljudi voze sa poluzacepljenim takoreci.

Ama Mrco, gledao sam. Duvao onaj dim kao nenormalan. iako sam strastven pusac od onolikog dima ja umalo da se ugusim. I nigde nisam video da pusta. Sutra nameravam opet da duvam i vidim. A i za dizne bas da odem kod bosiste. Onog sto pricah za onu gumicu i sto mi za pumpu rece. Sto ispade fer covek. Nije znao da nema u rezervoaru a rekao mi da je do nje a ne do PVP. A mogao je ladno da kaze obrnuto.

Ma naravno. Srce mi se cepa kada ga osetim da 'oce da povuce a jadnicko ne moze.

I meni nije to za filter ali kako se zagreva tako povecava procenat. Jedino senzor toplote neki ako je. Ali iskreno sada me zabole uvo. Ionako zbog gradske voznje ne moram sada o njemu da razmisljam.

Nije mi dao, iskreno i ja nisam trazio.

Idem da probam. Sa Mafom i bez na preko 3000. Dok mi je jos masina zagrejana.

Javljam se.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh