Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407-ica da l' je neko crevce?

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 407-ica da l' je neko crevce?

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:22 pm

Na leru sam i video kada je gledao elektronicar. Posle je sa sinom isao da u voznji vidi i oko pritiska na turbini. Tako da vise verujem da nesto tu sam majstor tripuje.

To sam i ja mislio za dizne. Koja je bre to korekcija. Deluje beznacajno iako je za masinu mozda velika. Ali opet ljudi voze sa poluzacepljenim takoreci.

Ama Mrco, gledao sam. Duvao onaj dim kao nenormalan. iako sam strastven pusac od onolikog dima ja umalo da se ugusim. I nigde nisam video da pusta. Sutra nameravam opet da duvam i vidim. A i za dizne bas da odem kod bosiste. Onog sto pricah za onu gumicu i sto mi za pumpu rece. Sto ispade fer covek. Nije znao da nema u rezervoaru a rekao mi da je do nje a ne do PVP. A mogao je ladno da kaze obrnuto.

Ma naravno. Srce mi se cepa kada ga osetim da 'oce da povuce a jadnicko ne moze.

I meni nije to za filter ali kako se zagreva tako povecava procenat. Jedino senzor toplote neki ako je. Ali iskreno sada me zabole uvo. Ionako zbog gradske voznje ne moram sada o njemu da razmisljam.

Nije mi dao, iskreno i ja nisam trazio.

Idem da probam. Sa Mafom i bez na preko 3000. Dok mi je jos masina zagrejana.

Javljam se.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 10:29 pm

Evo ti interkuler ako budeš skidao da znaš [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]ma skini ga i pregledaj nema tu puno posla da se skine , donje crevo i gornje što ide na usis i ovi držači. Obavezno pregledaj creva da nisu labava pa tu gubi vazduh zato i nemože da vuče a zato hoće da dimi kao da su otišle dizne.
Pitaj ako nešto zatreba.
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:47 pm

Ma ima jedno crevo koje sam stopovao. Ono na slici iznad pod brojem 5. Napuklo bilo. Zatvorio ga i bilo ok. Jedino koja slucajnost da tu opet negde pocne da pusta kada pocelo ovo da se desava.

Sto se Mafa tice.
Sa Mafom prikljucenim, gazio sam ga do 4000 o/min.
Sa iskljucenim, nema da dimi kada odjednom nacepim gas u patos. Deluje da mozda malo bolje ide. Ili mozda tripujem.

Lightsoft

Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:49 pm

@mishja Dpf sredjen to jest skinut. Interkuler u svakom slucaju.
A to kada dolazis ne moramo ni da gledamo. Red je da prvo sednemo. Covek sa kruske padne pa sedne da se odmori ti bi odma' da radis. Very Happy

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 10:52 pm

Ostavi to sada za kasnije do ne nađeš gde pušta vazduh, ako uopšte pušta.
Da nevaljaju dizne, MAF, puko interkuler, reguator pritiska na p vp. taj motor ne bi išao tako.
Da li sa lakoćom postigne 4000 obr.?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 10:59 pm

Ma da. Bez problema. Kada bi lepio za sediste jos brze bi. Nema da se muci ili tako nesto.

Ali zasto onda kada skinem maf ne dimi?

I daaaaaaa. Jos nesto. Imam od pre godinu i po na dovodnom crevu nepovratni ventil. Desavalo se da ona drukalica nakon prenocenja bude meka. E sada ovaj dig'o frku to obavezno da skinem jer u rezervoaru ima neki ... ma ne znam kako nazvao koji to sredjuje. A da meni ispusta na kucistu filtera goriva. I da tu kao vuce fals vazduh. Ja koliko vidim nema ni jednog mehurica na izlaznom crevu iz filtera. Jos i kuciste filtera nigde nije ovlazeno.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 11:04 pm

Pa šta je sa tim majstorima u pm? Kako vuče falš vazduh ako je sve u redu. Nema da vlaži. Kako je to zaključio ? Auto trza guši se čak nekada neće ni da upali ako ima falš vazduha. Imaš postavljen i rezervoar pa vidi na šta je mislio.
Mislim da maf nije ispravan ili je zaprljan, ili negde vuče falš vazduh. Biće ovo prvo da je .
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 11:08 pm

Pojma nemam sta je mislio. Pitao da li kada se otvori cep rezervoara napravi ono, ussss, kao da izjednacava pritisak. Takav zvuk. Rekosmo ne znamo. Jer pumpadzija zatvara rezervoar. I onda to rece da to nesto koje regulise ima tamo.

Poslednji izmenio Lightsoft dana Sre Jul 27, 2016 11:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 11:10 pm

A ventilacija rezervoara.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 11:11 pm

Cek, ne razumem te ono iznad. pod prvo mislis da je neispravan Maf pa zato dimi?

Sta s ventilacijom rezervoara?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 27, 2016 11:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Kako je došao do ove dijagnoze?
MAF je zaprljan ili senzor temperature vazduha. Na dijagnostici je video ako je gledao parametr a gledao je sigurno. Ne smem ništa sa sigurnošću da tvrdim , kao za senzor tako ni za majstora. Možda je nislio i na ovaj el. ventil . Otvori sutra rezervoar i ako se ništa ne čuje trebalo bi da je sve uredu.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 11:27 pm

Ne znam kako. Samo je poceo odmah da tupi kao ne treba to da stoji tu zbog toga neceg u rezervoaru.Jer tamo ima nesto sto da l' izjednacava pritisak ili sta vec.
Jos je bilo ono za slikanje. Kaze on da to skinem i umesto toga strugar napravi adapter i utaknem u jedno i u drugo crevo. Ja ga pitam a sto u nepovratnom ventilu ne skinem onu gumu i izbacim. On ce, da omogucis protok? Ja kazem pa da, nista onda ne bi unutra smetalo. Igralo bi istu ulogu. On samo slegnu ramenima. Ne vise onako poletno kao kada mi pricao za strugara.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jul 27, 2016 11:34 pm

Sada sam probao da skinem cep rezervoara. Nista se ne cuje.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 28, 2016 10:45 am

Lightsoft ::Sada sam probao da skinem cep rezervoara. Nista se ne cuje.
Teraj te majstore u pm! Vidi što se tiče interkulera ako ima negde ulja na njemu tu najverovatnije i izbija.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 28, 2016 11:30 am

Nemoj tako. I corava koka ubode neko zrnce. Izgleda da je ubo oko interkulera.

Prva slika

Kao da se slivalo od gore negde (crveno). Ajd' neka je tako ali otkud na desnoj strani (belo). Mozda se slivalo ali mi to opet sumnjovo da jeste.
Bar po ovm uokvireno plavim. Jer bi ceo taj deo na dole bio zamazan a ne samo taj deo.

To uokvireno plavim je druga slika i uokvireno crvenim treca slika.

Druga slika

Treca slika

Ovo uokvireno zelenim jos jedno mesto gde je zamasceno. Verovatno je odnegde iznad, ono sa prve slike iskapljalo. Jer mrlja na onom izbacenom delu je samo prema spolja. Ne ide prema rebrima slivanje.

Skidao sam gornje crevo i to nisam primetio. Ili nisam ni obracao paznju na uljna zamascenja. Sve dok mi ti nisi sada napisao. Da je iz njega toliko nakapalo cisto sumnjam. Jer imalo je malo ulja ali ne u toj kolicini da bi ovoliko zamastilo.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 28, 2016 11:41 am

Operii to pa prati gde će opet da zamasti. I kod mene masti iznad tod donjeg creva. Jesi li probao da oslušneš a da neko drugi da gas ?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 28, 2016 11:47 am

Jeste sa sinom sinoc. On osluskivao ali nista nije cuo. Dok se iz kabine cuje kada se zavrti veci broj obrtaja.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 28, 2016 11:50 am

Kada nađeš vremena probaj ti to žešće da provozaš kako ti je taj majstor sugerisao. Možda je to od turbine(kažem možda).
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 28, 2016 11:54 am

Mislis da ona pocela da zeza?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 28, 2016 12:29 pm

Ne znam šta se drugo čuje. To se čuje kada dodaš gas a u vožnji kada voziš ujednačenom brzinom se ne čuje?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 28, 2016 2:29 pm

I konstantnom brzinom na veci broj obrtaja se cuje. Kazem veci zato sto je tada izrazajnije.

Medjutim ... nesto za ne verovati.

Secas se mozda kada sam napisao da nam jedan rece pre dve godine, kao nesto komp bacao na masu pa sredio to.A slicno se ponasao kao sada. Samo bez dimljenja. Ali posle ispalo oko soferke pocela da puca i od tada nismo bili kod njega.
Aj' zapucamo ja i sin danas do bosiste da vidimo za disne sto ovaj sinoc rece. Kaze covek da je korekcija 5 to je vec zabrinjavajuce. Do 2 -2,5 slobodno vozi bez brige. I onda tek tada pocni da razmisljas.
Ok, krenemo mi nazad i ja ono, ma daj bre idemo do ovog od prvi put, sto digoh frku zbog soferke. Odemo mi, i covece haos. Niti on pominje sta je bilo, ispricam mu ukratko. Za skinut dpf, dim, cimanje i td, i td, sta ovaj sinoc rekao ... Kaze on podigni haubu. Sinak otvori, digosmo poklopac, poce on da gleda crevca ... kaaaaaad, ludnica, haos, kataklizma ... ispod motora pokazuje mi jednu racvicu s 3 crevca a racva polomljena i jedno crevce visi.  
Samo sam okrenuo oci, digo ruke i ono, jaooooo pa da li je moguce. 5 majstora do sada nisu to videli. Sve neke velicine, koje nabacuju sta sve da ne valja a covek koji to voli da radi, koji u garazi drzi servis kako poceo da cacka naleti na to.
Spojio je to s drugim crevcetom, sednu on i sin da probaju. Kaze sin da nesto bolje vuce ali se jos cuje ono sistanje. Kaze mi on, ova creva nisu. To je neko dole oko turbine ali to dok se ne ohladi masina ne mogu da pogledam.
Bez reci ostavismo coveku kljuceve i mozda veceras ako stigne, ima jedan kombi radi, ako ne, sutra ce da odradi.

I ajd' sad????

5, eeeeeej, 5 majstora nisu videli slomljenu racvicu. Eeeeeeejjj, ne mogu da verujem.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jul 28, 2016 2:42 pm

Eh, koliko puta takve gluposti zakomplikuju život

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jul 28, 2016 2:47 pm

videli su oni i zato su pominjali dizne i pumpe da te drmnu malo, a opet ti je Mrca rekao da sve to pogledas

i meni su tako pominjali i pumpu,glavu i skoro dodjoh do generalne, e brajko moj use u svoje kljuse, retki su posteni, ima ih al bas malo
mishja

Broj poruka : 3230
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jul 28, 2016 2:48 pm

Ne samo što dobar deo njih nije pošten, nego što ne znaju posao, a i svi bi da na brzinu zarade i onda nemaju vremena da ljudski sve pregledaju. Pregledanje traje, a on to ne može da naplati.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jul 28, 2016 2:57 pm

Nekoliko puta sam pominjao creva od vakuma.
Da li je to dole kod alternatora?
crevo br.  1 ili 2 tu možda je spalo [You must be registered and logged in to see this image.]
Br. 1 je gumeni deo kako ovde kaže naglavak
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 28, 2016 3:08 pm

Ama gledao sam koliko sam mogao. Ovo je izvukao negde odozdo ispod masine. Jos ni na kraj pameti mi ne bi bilo da je tu racva, trece crevce. Da sam bio u kanalu, kud i kamo bi bilo drugacije. Jer ono gledajuci iz kanala, oci bi nekome isteralo. A ja sta? Verovatno bi mi i promaklo.
Gledao sam i prateci crevca.

Pa majku mu je l' ja trebam da odradim majstorima posao i da im jos platim?

Ma i ovo Petruci sto kaze, stoji.

Ma od alternatora pa desno, pa zavuceno dodje ispod. A to sto je bilo otkaceno on je bas izvio ruku i zavukao da ga dohvati. Ovako odozgo gledajuci uopste se nije videlo. I kada ga povukao ne vidi se gde ide. Sada kada je spojio povukao je racvu napred da stoji malo ispred motora. Pa bi se moglo videti.

Cini mi se nisu ta na slici. Kada uzmem auto slikacu.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: