Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407-ica da l' je neko crevce?

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 407-ica da l' je neko crevce?

Počalji od mishja taj Pon Avg 01, 2016 12:36 pm

oni se bave gumenim delovima ja znam bar za 15god. i uzimao sam manzetne od njih i neke druge delove, creva nisam uzimao nikada

mishja

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Avg 01, 2016 6:14 pm

Da li nesto moze faliti turbini ili ko zna cemu ako se vozi jos koji dan? Dok ne vidim od koga da narucim. Jedan trazi 25e po crevu, jedan 40e za gornje ... a stanje kazu odlicno. Sada kriterijum odlicnog, njihov i moj ne verujem da je isti.
Sta znam za ove iz Spajdera, nisu losi s cenama ali me zanima kakav je kvalitet.

Na kraju ce da mi pukne i secnem te delove sto ne valjaju, nadjem dobra creva za visoki pritisak. Od 6 bara je dovoljno. Umetnem spojnice i zavrsim pos'o. Jos ako mi padne mrak pa umesto creva i spojnica pljusnem metalnu cev. A na krajevima ostavim ove gumene za zavrsetke. Pa utegnem selnama.

Lightsoft

Broj poruka : 405
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 01, 2016 6:33 pm

Neće turbini ništa biti nego troši više goriva i slabo vuče motor.
Ovo ti je po meni pametno da napraviš creva kako si ovde opisao. Mogao si da nekom kvalitetnom trakom središ te pukotine dok ne nađeš creva. Onda bi vukao kao pravi lav
Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Avg 01, 2016 6:37 pm

Ma to sam se nesto razmisljao. Onaj izolir pleteni. Da obmotam nekoliko puta i da stoji dok sredim. Na ovaj ili onaj nacin. Pa bar i tim privremenim bi video da li je definitivno samo jos do toga.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Avg 17, 2016 11:48 pm

Momcadijo, evo ga ja Jopet. Very Happy

Nakon zadnjeg javljanja, nisam vise hteo da ovde "dosadjujem". Jednostavnije receno, kada bude nekog napretka, da se oglasim i napisem kako je do njega doslao.

Kao sto rekoh, nakon zadnjeg javljanja, nekoliko dana nisam bio tu pa ni u prilici da se posvetim problemcinu.

Krenuo sam da jurim u skupljanje informacija, principia rada pojedinih stvarcica, njihovog uticaja itd. Ali me opet mucila ona racva. I to sam imao prilike kod drugog auta da vidim ali ne i u mogucnosti da cacnem oko crevca.
Nije se bilo mogucnosti da se svakodnevno posvecujem stvarima, obaveze druge. Tako da se desavalo dan se posvetim, dva, tri dana ne.

Creva "zabetornirao". Super lepak u procep, pa obmotano nekoliko sloja platneni izolir, pa preko toga termobuzir. Mislim se da uzmem jos jedan izolir, iako je ovaj ostalo oko dve trecine jos i obmotam cela creva jedno dva sloja. Cisto da ne pucaju od napinjanja.

A onda "odusevljenje". Resim da zasednem s majstorom, pricao sam o njemu oko soferke. Medjutim ispostavilo se da se covek bas zauzeo, i da je i njemu bio cilj da sazna o cemu je problem.

Krene da pregledava crevca, kupim jos i ono povratno crevo za dizne. Desavalo se da postojeca creva nesto lakse se izvuku sa ventila. Pa nije zgoreg da se dosrede krajevi i napravi cvrsca veza.

U tom pregledavanju naidje se na jedno koje prilikom skidanja pukne bas taj deo na kraju. Koji smo mislimli da renoviramo. Ok, pokazalo se tu.

Zatim krenemo da proverimo vakum ventile. Onaj iza masine, i spreda sto su dva, jedan iznad drugog. Taj iza sto je nesto ne pokazuje na manometru da je raspolozan za rad. Propustanje i zaustavljanje. Cuje se da cakce ali ne kako treba.

Covek imao ultrazvucnu kadu i bucnemo ga u nju. Nakon pola sata, puno bolji rezultat. Jedan od ona dva napred u puno losijem stanju. Jedva cakce kada se prikljuci na napon. I on zavrsi u kadu. Ali, cvrc.

Dobro, jos jedna stavka nadjena.

A onda krene covek od ventila, crevce sto bi trebalo da ide na turbinu da pogleda. Ustvari je metalna cev koja na krajevima ima crevca od 10-ak cm. Skine on to, kada iznenadjenje. Gde ide na turbinu, progorelo oko 2cm. Ajd' to covek sredii da vrati, kad', cvrc. Nece da udje. A nepregledno i ne vidi se iza nista. Bilo odozdo, bilo odozgo. Zna odakle ga je iscupao ali da se vrati nece. Nekoliko puta pominje, ovo kao na sraf da ga guram.
Znamo da je ta cev stajala vodoravno iza masine, od vakum ventila kako je polazila.
Resi covek pa na internet se zakaci telefonom da vidi polozaj.
Ja kao da sam nesto predosecao, prethodnog dana bas gledao kako masina izgelda iza.
I ... "bum". Ispostavi se da treba ukoso na dole da ide a ne vodoravno. Crevo/cev, bilo zakaceno za sraf. Umesto na dole na turbinu.
Kako i zasto i ko je to tako stavio, ubite me nije mi jasno. Naleglo na masinu i zato progorelo.

Ok, izmucio se covek oko toga bar 40-45 min. Krene racvu i creva oko ona dva ventila spreda. Doduse i ja sam navalio da se ta racva sredi, sta gde ide.

Gleda on crevca al' za jedno se uhvatio, ide ispod masine ali kao na neko mesto gde ne treba da ide. Vuce, cima i nekako ispade.
I ondaaaaa ... krenu salva psovki. Od plemena, semena, dece i sta je sve stigao. Od onakvog mirnog coveka, napsova posteno onoga ko je to radio.
Sta je bilo? I to crevce navuceno na sraf. Ali ovaj put od anlasera. Jedan od srafova koji drze anlaser.

Covek ispi*deo.

Ostavim auto da pregleda sve detaljnije i po potrebi pregrupise, prepoveze crevca. A ja narucim vakum ventil.

Odem sutradan, covek sredio sve oko crevca i postavi vakum ventil.
Ali auto se isto ponasa. Vec ga vidim hvata ga sto mu ne moze uci u trag sta mu je. A kao za inat, vrisnula dijagnostika.

Predlozi da odvezemo auto kod coveka koji isto drzi servis da pogleda i kaze sta je u pitanju.
Pristanem, ostavimo auto.

Danas me zove da odem po auto. Zavrsen. Kako zavrsen, pa zar nije da se pogleda samo? Kaze zvao ga taj, zavrseno. Odemo, on proba auto, izlazi, sav naceren. Kaze ono, vuuuceeeee.

Ali je ostalo jos jedan ventil da se kupi. Zamenio mesta coevek na dva. I bez obzira na to menjanje mesta i sto radi, trebalo bi da se kupi jos jedan.

Sta je jos bilo u pitanju, ne znam. Kaze taj, male tajne velikih majstora ... Very Happy I ne zameram. Neko ne zeli da deli znanje.

Tako da macan vuce kao blesav.

Ja se svima Vama, Mrcelu moram da naglasim, zaista zahvaljujem na svemu do sada. Ne zamerite na zapitkivanju.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 18, 2016 1:44 am

Taman posla, tu smo da pomognemo, a Mrčela je za naftaše prava adresa. Stvarno je čudno šta su sve čačkali oko tog auta, ali tako je to sa našim majstorima.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Avg 18, 2016 2:04 am

"Sta je jos bilo u pitanju, ne znam. Kaze taj, male tajne velikih majstora ... Very Happy I ne zameram. Neko ne zeli da deli znanje."

Ovaj deo je tačan samo ukoliko ti nije ništa naplatio. Ako je uzeo pare, imaš puno pravo da znaš za šta ti ih je uzeo.
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 18, 2016 10:14 am

Nešto je zabrljao ovaj što je čačkao po crevima.
Po opisu rasteretni ventil na turbini nije radio jer crevo od vakuma nije bilo na njemu. To crevo što je bilo nabijeno na šaraf od anlasera je možda od klapni usisa trebao bi da ima četiri. Uglavnom sve je bilo do vakuma i el. ventila. Nije on izmislio rupu na saksiji, bitno da makina radi.
Da je samo ovde bio kvar nebi vukao da mu je zamenio celu vakum instalaciju sa el. ventilima [You must be registered and logged in to see this image.] br. 21 pitanje da li je postavio dobro crevo ako se ne vidi kako si opisao.
Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh