Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pežo 307 trzanje u vožnji

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pežo 307 trzanje u vožnji

Počalji od Jelena taj Pon Jul 24, 2017 8:00 am

hej,evo me,bila sam u petak na dijagnostici izbacio mu je grejace da treba menjati i neki ER,nemam pojma,rekao je izmedju 17000-21000 popravka,al nemoze sad,nego od nedelje da dodjem ,al nista strasno mogu na put koji sam planirala,i sednem za volan i predjem 500km,sto autoputa sto po selima,i samo jednom je trzno posle jedno 300km,to da padne br obrtaja na nulu i opet radio normalno. Potrosnja odlicna,klima radi,lepi za sedista,ide 140 bez problema...i ne znam da li davati novce ili otici do tog Marka,cuti i njegovo misljenje. U avgustu idem u Grcku pa sam u fazonu da treba to resiti pre puta

Jelena

Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragan977 taj Pon Jul 24, 2017 8:12 am

pa po meni bi trebala cuti i drugo misljenje,nije naodmet,a Marko je i vise nego korektan,
dragan977

Broj poruka : 15
Datum upisa : 10.07.2017
Godina : 40
Vozilo: : citroen c5 2.ohdi exclusiv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 24, 2017 8:30 am

Grejači zvuče logično, a šta je ER, da nije EGR?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jul 24, 2017 8:48 am

skup je nov EGR, zato je i ta cena, treba probati ciscenje i proveriti creva
Jelena popunite profil kad budete u mogucnosti
mishja

Broj poruka : 3223
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 24, 2017 11:13 am

Jelena ::hej,evo me,bila sam u petak na dijagnostici izbacio mu je grejace da treba menjati i neki ER,nemam pojma,rekao je izmedju 17000-21000 popravka,al nemoze sad,nego od nedelje da dodjem ,al nista strasno mogu na put koji sam planirala,i sednem za volan i predjem 500km,sto autoputa sto po selima,i samo jednom je trzno posle jedno 300km,to da padne br obrtaja na nulu i opet radio normalno. Potrosnja odlicna,klima radi,lepi za sedista,ide 140 bez problema...i ne znam da li davati novce ili otici do tog Marka,cuti i njegovo misljenje. U avgustu idem u Grcku pa sam u fazonu da treba to resiti pre puta
Nađi nekoga ko će ti skinutii EGR ventil i da ga očisti dok još nije crkla elektronika na njemu(onda on pravi sve ove probleme) [You must be registered and logged in to see this link.]
ovde nema puno posla nedaj da te prevare , sve preko 30€ je mnogo za čišćenje. Grejače možeš ovako da proveriš  a  ima još načina da se provere , ovaj je najsigurniji. [You must be registered and logged in to see this link.]
Evo da vidiš šta je EGR i kako se skida
[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10065
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelena taj Pon Jul 24, 2017 6:46 pm

Hvala svima.
Jelena

Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.07.2017
Godina : 35
Vozilo: : Peugeot 307 hdi1,6
Raspolozenje : Uvek dobro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 12:05 pm

Nakon hrpe vremena, da malo oživim temu
Krenuli na more i auto na 180 km/h crkne. Ugasio se i ćao.
Izuvanje po šlep službi (posebna vrsta gulikoža o kojoj bolje da šutim), da bi auto već 2 tjedna bio kod mehaničara koji radi samo francuze.
Ugl, prvo je bilo da je plovak i sito u rezervoaru, pa nije, pa je bio senzor radilice, pa smo ga zamijenili. Auto se upali ali radi nepravilno i nakon toga se ugasi. Pa je kao procesor na ECU-u motora, koji je prelemljen sa ispravnim, i navodno program ponovno "napunjen" (jeb*š mi majku ako mi je jasno šta tu koga treba učiti, al dobro Very Happy ).
Danas je navodno pumpa visokog pritiska goriva na motoru, koja kao daje samo 8 bara.
Zvao okolo prodavaonice, to nitko nema na lageru jer je skupo i jer ne crkava tako često. Zadnje sam reko majstoru da proba zamijenit senzor pritiska na pumpi i na common railu sa ispravnim da vidi onda, žice je navodno sve pregledao i sve je ok.

Ima li itko nekakvu ideju, jer sam bez auta već 2 tjedna, sve mi se čini kao je**na basna (te je ovo, te je ono itd.) pa ne znam više kome da vjerujem.

help!!!
Mamurni

Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 17, 2017 12:18 pm

To je najgore kod majstora ,sto svako njegovo mozda o vlasnike debelo kosta.Ispromenis sve zivo i ne resis problem a majstor naravno za svaku promenu uzme pare.Trazi polovnu pumpu akoje do nje
fap 1

Broj poruka : 328
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 12:45 pm

Ma nija bad polovna pumpa da se izbunariti polovna a dobra sa karambola do 120€ sto i jesu i nisu pare. Ali de.ti meni majstore budi siguran da je to.....
Reko sam mu danas da kad nadje sta je da se cujemo.....da cu mu platiti samo dijelove koji su bili potrebni
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 17, 2017 2:12 pm

Pravi majstor bi trebao da resi problemi da zna sta je a ne ovako zameni jedno po jedno pa tako svako moze da bude majstor.E sad drugo je sto je takvih postenih majstora danas malo
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 2:19 pm

@ fap1:
Sve to stoji ali kad auto ne vozi, ne plaća mi se šlepa svako malo da tražim "poštenog među poštenima".
Shvaćam ja da mu se možda i ne radi nešto što nije onako "zamijeni kotač/bolcnu/pracnu/štift" i teraj, al jebiga, tko mene pita kko sam investitoru izganjao dozvolu, bitno da ju ima Very Happy
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 17, 2017 2:23 pm

Nisam ni mislio da sada ides da trazis postenog majstora.Lepo si mu rekao nek nadje gde je kvar pa onda nek kaze sta kosta.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 2:24 pm

Znam da nisi reko, al palo mi na pmet Very Happy
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 17, 2017 2:34 pm

Meni su "tražili" kvar 20 dana i ništa nisu našli ali zato sam uzo ključeve i ostalu opremu i radio pa nešto sam i našao. Auto se ugasi zbog goriva ili struje. Moguće da je i regulator pritiska.
Sve se to proveri za pola sata u vezi goriva i senzora samo sve bitanga do bitange.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 3:15 pm

HE he kako promjena stava mijenja sve ...... dakle, ovaj moj istraživač (da se razumijemo dečko je ok i nije nepošten, samo mene cijela priča **beno živcira) je izbunario nekakve regulatore (pritisak na railu, i 2 na pumpi) pa će ih probat zamijenit da vidi kako se onda ponaša.
Izvještavat ću Vas
Very Happy Very Happy Very Happy
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 17, 2017 3:22 pm

Onda si imao srece ako je voljan i ima da proba sa drugima.Mogao si da na letis na lika da ti kaze kupi sad jedan a problem i dalje pa kupi sad drugi i lepo ti izmenja sve zivo a ono i dalje lupa
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Čet Avg 17, 2017 3:31 pm

Nema to kod mene, kad napraviš poso, dobiješ pare Very Happy Točka.  Jebe mi se, ako si promijenio gumu, a nije trebalo, slobodno ju skini i vrati  u prvobitno stanje, a rad radi neznanja ionako ne treba plaćati Very Happy
Zanima me koja revolucija bi se desila da lijepo zaračunaš ti njemu po danu što nemaš auto, lijepo penali, tipa 15€/dan, pa ono od ponedjeljka, dnas je četvrtak, reko si 1 dan, dakle 3 dana, to je 45€ manje, ok. Da vidiš kako bi prestali lagat, muljat, i ostavljat auto u radioni samo da naplate 4 sata a radili 30 min.
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Pet Avg 18, 2017 1:30 pm

Hej ekipa evo novosti od jučer do danas:
-jučer me uvjeravao mehaničar da je do PVP, jer očitava diagnostikom 8 bar-a

-ja tvrdio da treba promijeniti senzor pritiska na rampi common raila i na PVP-u pa ako sa 2 senzora dobije isti rezultat da je onda PVP.
U međuvremenu zovem okolo dućane/bošiste/otpade, svi me pitaju da li je auto razbijan bio i zašto bi mijenjao PVP da to u pravilu ne odlazi.
-danas je promijenio senzor pritiska common raila i dobio na verglanje tlak 280-300 bar-a Very Happy Very Happy

Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 1:58 pm

A zamisli da si ga poslusao i da si kupio pumpu,verovatno bi ti na kraju prodao pricu da je i ona dotrajala.Mehanicare ne volim nina slici da vidim
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Pet Avg 18, 2017 2:24 pm

Ma nisu oni loši ...... toliko Very Happy Very Happy
Ko djeca, stalno ih moraš zivkat, stiskat, pitat, davit, provjeravat, propitkivat .... umara brate
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Avg 18, 2017 3:00 pm

Ne da nisu loši, nego su bitange neviđene! Pitao bih ja teba kako bi pričao da ti je uvalio pvp. To je morao da zna na početku da je senzor pritiska ili regulator pritiska.
Koliko sam pratio tvoju temu ti si mu i sugerisao šta da radi?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Pet Avg 18, 2017 3:16 pm

Paaaaa, u biti jesam. Pa onako, tehničke sam struke, očešalo me malo strojarstvo i vrlo me zanimaju te stvari pa guglam, gledam, popravljam i tako to. Neke stvari su mi logične, pa ako njemu nisu, ja mu objasnim Very Happy Very Happy Very Happy
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Avg 18, 2017 3:29 pm

Mamurni :: vrlo me zanimaju te stvari pa guglam, gledam, popravljam i tako to. Neke stvari su mi logične, pa ako njemu nisu, ja mu objasnim Very Happy Very Happy Very Happy
Tako se i ja navijem a oni u čudu misle koji k...c ovaj lupa, mada da se prepoznati ko lupa a ko pozna neke stvari.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mamurni taj Sub Avg 19, 2017 3:08 pm

Halo ekipa, Bio jučer kod mehaničara u radioni. Auto pali na start sprej ko mina. Čini se da sve radi kako treba, "samo" ne otvara injektore. Ima li netko neku ideju? Navodno je sve pregledano osim žica. Ima li netko šemu ožičenja ili uputu na šta da se gleda? Malo je blentavo da ne otvara niti jedan injektor i da neće upaliti. Lexia prikazuje 320 bara na common railu, ali su injektori zatvoreni, a nikakvu grešku navodno ne daje. Prijedlozi ??????
Mamurni

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Avg 19, 2017 4:20 pm

Pregledajte osigurače u BSM iliti motornom kompjuteru za početak. KAD se skine onaj poklopac desno od filtera za vazduh vide se odozgo.
Zuji li dobavna pumpa iz rezervoara tu je negde i njen osigurač.
vojkan

Broj poruka : 907
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Avg 19, 2017 4:25 pm

Dobro Vojkan reče vidi osigurače. Ja sam kod sebe našao da je crko 30A koji upravlja radom motora i šet grešaka palio popizdio sam dok sam našao , a majstor za 20 dana nije ni to našao.
Koliko je majstor siguran za senzor radilice radi? Ima li obrtaje na dijagnostici?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći