Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 3 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 6:31 pm

Kod Baneta francuza (Nislije znaju o kojoj prodavnici je rec) mi je ponudjen SNR zupcasti komplet - elementi su SNR a kais ne znam. Sto se SNR delova tice njih sam ugradjivao ali ne kaiseve/setove nego lagere. Bas skoro sam na jednoj 206 menjao zadnje lagere glavcine i ugradio sam SNR. A na drugoj sam menjao lezajeve zadnje torzije i isto SNR stavio. Dobri su to lageri/lezajevi ali za setove zupcastog nisam pametan. Ponuda je sledeca: SNR zupcasti set 11600 sa ne znam kojim kaisem, PK Gates 1200, spaner SKF 6000-7000, vodena pumpa Valeo 4500, remenica radilice SNR 10600, remenica alternatora SNR 8600-14000. Vidljivo je da su cene za SNR jake - da li je zbog stvarnog kvaliteta kako kazu da je iz prve ugradnje ili nesto drugo ne znam. Jedino sto mi se ne svidja je sto u ponudi ima svih zivih saradniuka - SNR, Gates, SKF, Valeo...po meni teska zbirstina na jednom mestu.

Ninno

Broj poruka : 1169
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 8:49 pm

E u pm nek ide sve - samo covek da se nervira. Dok ja bijem glavu oko servisa za P307 otkaci se jednom balavcu auto sa uzbrdice i sou napravi u ulici - ocesao dva vozila i mog maleckog P206 i zabio se u cetvrti...tezak karambol. Uzbuna u komsiluku bila. Ja sam cak i dobro prosao... [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Ninno dana Sub Jul 30, 2016 8:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jul 30, 2016 8:56 pm

Navatali klinca? Zbog osiguranja

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15368
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 9:06 pm

Jesmo, ali ipak je radila policija. A i hitna. Komsija ga razvuko po ulici kad je vido sta je bilo - u tom nekontrolisanom slalomu njemu se na kraju zakucao u Golfa 6 i to u prednji kraj...skrljao ga najstrasnije. On najgore pros'o sto se tice auta mada sad ima drugu brigu posto su ga priveli. Sto se mene tice ja sam se sa ocem od tog klinca dogovorio da mi sutra donese novac (pomerio sam auto da ne ulazi u uvidjaj) inace ce biti jos batina i privodjenja...
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jul 30, 2016 9:09 pm

A dzabe batinanje, još bi plavi mogli da skembaju u mardelj tog vlasnika Golfa, u tim situacijama je teško ostati sabran ali to je jedino rešenje. Najpametnije je to što si ti uradio. 'beš lim, srediće se.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 9:19 pm

Znam, nego komsija sa golfom prso k'o lajsna, Golf do malopre bio kao bombona a sad sou. Hauba, oba fara, branik, jedno krilo sve otislo u qrac...to ovako na grubo. Posle cu da idem da ga pogledam ispod haube i preparkiram u garazu posto on ne moze. Puko mu film u celoj toj euforiji...pa ovog polomio najstrasnije i onda uhvatio neku stanglu pa mu razlupao C5 (dvojku)...ma haos bio. Ja sam ovako razmislio da je najbolje...nego sam morao ovom maleckom da pruzam prvu pomoc (struka mi tako nalaze). U pravu si sto kazes "sredice se sve", sve se sredi. Ja sam komsiji reko da je moja steta od 200-300e, videcu sutra. A nezgodno ga ocesao da potkacio svako parce po malo - i branik malo nize, krilo najvise stradalo i zadnja vrata samo pipnuta (tu je lajsna izgrebana). A rub krila malko se zguzvao tako da ce tu morati da se zasece lim da skinem visak materijala sto se razvuko. Ma sredicu ga, nije strasno...kad sam belog lava napravio ovo mu dodje kao igrarija. Nego sto se poremeti covek u momentu...razmisljam jedno ono sasvim drugo ispadne jbg. Ali sredice se, da me sutra isplati pa tek kad zavrsim veliki servis na 307. onda cu da se bakcem sa ovim novonastalim problemom.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 30, 2016 9:44 pm

Danas ljudi generalno imaju mnogo kratak fitilj. Upravo se vratih iz TC Zemun park, izlazim sa parkinga i uletim u zastoj. Pogledam ispred šta se dešava kad tamo neki lik izašao iz Audija i bije nekog nesrećnika koji sedi u svom Puntu. Ja sam bio mislim peti u toj koloni i lepo čujem kako rade pesnice i kako onaj mučenik zapomaže iz Puntića. Prebi onaj konj onog nesrećnika, sede u kola i ode. I šta raditi u takvoj situaciji, da krenem da ih razdvajam, još ću ja dobiti po nosu, da krenem nekom od njih dvojce da pomognem ne znam koji je u pravu, da zovem policiju ni to ne vredi jer je tržni centar u sred poljane pa dok oni dođu.... A da gledam i ništa ne preduzimam...... zato smo valjda tu gde jesmo, svako gleda svoja posla....

Auuu ala sam se raspričao... Nino to što si sklonio auto je korektno sa tvoje strane, da klincu smanjiš muku. Nije on to planirao, nema povređenih, pa ako hoće da plati nema potrebe da mu povećavaš ionako golemu muku.
A opet i komšija je možda tog Golfa na kredu uzeo, kasko naravno nema pa mu pao mrak na oči... Još ako je od onih što kola gledaju kao člana porodice onda mi je sve jasno.
mladenmi16

Broj poruka : 6448
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jul 30, 2016 9:56 pm

Nažalost, kod nas je država prisutna u samo dva oblika: propaganda i iskakanje političara iz frižidera; globa, odnosno ubiranje poreza, naplaćivanje kazni, radari, komunalci i slično; Zamisli kako bi bilo gde u razvijenom (normalnom) svetu prošao taj iz Audija, bez obzira da li ga je onaj iz Punta iznervirao i izazvao ili ne (ili taj što mu je klinac razbio Golfa pa on rešio da zavede red), pa ne bi se narednih deset godina oporavio od onoga što bi mu priredila država samo zbog toga što je od nje preuzeo funkciju sile. Ovako, guraćemo tako dok može, a onda krenu da rade pesnice, pa štangle, pa pošto ne možeš da se odbraniš od štangle i pištolji, itd, itd...zajebana vremena, treba puno pameti za preživeti ih.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 30, 2016 10:03 pm

Upravo zbog toga sam ja zagovornik da se vrati zakon da upotrebna dozvola ličnog naoružanja obuhvata i nošenje istog, a za nelegalno posedovanje 1000 godina robije.
Kako sad stvari stoje, jači je uvek u pravu, a kad bi se taj jači koji bi da po svaku da bude u pravu (na mišiće) zamislio dal će onaj sitni izvući utoku i prosuti mu mozak po asfaltu.... Stvari bi polako došle na svoje i strasti bi se smirile...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Jul 30, 2016 10:04 pm

Jes da liči na Wild wild west, ali ima logike.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 30, 2016 10:10 pm

Pa po ovom zakonu legalan pištolj služi samo da plaćaš porez, a lopovima u tvojoj kući još moraš i kafu skuvati
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 10:10 pm

A drzava sto je na strani pravde do mojega...licno sam ja imao problem. Upala su mi dva lopova i ja sam bio priseban pa sam polomio goveda. E onda nastupa dramaturgija zasto sam ja koristio prekomernu upotrebu sile u nuznoj samoodbarni...zavrsio sam na sudu. Jos me je jedan od njih gonio za teske telesne povrede. Tri godine sam se mlatio po sudovima i tim glupostima dok smo zavrsili nekako. Katastrofa.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 10:12 pm

mladenmi16 ::Pa po ovom zakonu legalan pištolj služi samo da plaćaš porez, a lopovima u tvojoj kući još moraš i kafu skuvati

E kod mene su prosli bez kafe. Very Happy
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 30, 2016 10:14 pm

Ti si ih šljivama častio
Došlo vreme totalnih paradoksa
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 30, 2016 10:15 pm

Ako sam u prilici prosviram mu glavu nema rasprave na tu temu. Bez i malo griže saveti, a nabijem državu na k...c kao i sve te bitange.
Жиле

Broj poruka : 11007
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 10:17 pm

Pa bio sam gostoprimljiv domacin - red sljiva, red kopci i po koji gips.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jul 30, 2016 10:19 pm

Mrčela ::Ako sam u prilici prosviram mu glavu nema rasprave na tu temu. Bez i malo griže saveti, a nabijem državu na k...c kao i sve te bitange.

I ja se pridruzujem cestitkama tj. nabijanju... Very Happy
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jul 30, 2016 10:29 pm

Ninno ja sam prijatno iznenađen tobom kao čovekom i ovim što poznaješ aute a doktor po struci i ćaskaš sa nama običnim smrtnicima.
Svaka ti čas!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 12:07 am

Dragi Mrcela, meni je cast biti u drustvu obicnih ljudi jer i ja sam obican covek. Kad obucem mantil to je jedno (struke je struka) a u privatnom zivotu sam samo 1 normalan lik i ne patim od naziva-titula-zvanja itd. Automobile poznajem i pratim jos od detinjstva jer sam ceo zivot okruzen njima zbog caleta koji je radio automehaniku. Od malih nogu ta ljubav je nastala i traje evo do dana danasnjeg ne vezano za profesiju kojom se bavim. Nisi prvi koji se cudio: sa jedne strane lekar a sa druge automobili/mehanika itd. Sta cu takav sam - na poslu moraju da budu sterilne ruke a van njega znam ozbiljno da ih zaprljam u naftu, masnoce, korozije, ulja...o daaa. Al' zato nesto sto najvise mrzim je da umazem ruke od potrosenih plocica.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 12:22 am

Meni je prva komšinica Nišlijka, pa još i doktorka, pa još i tvoja generacija. Živimo vrata do vrata i kad imamo vremena super se družimo (ne onako kako bi sad Petrucci i Rayan pomislili, već komšijski, porodično ) Koliko ja poznajem Nišlije to su skroz opušteni, veseli i prlično druželjubivi ljudi kakvi se retko sreću
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 12:43 am

Pa da, ja sam vam evo od danas ispricao kako je to bilo druzeljubivo, veselo i opusteno u komsiluku. Very Happy Salim se, u raznim mestima ima svakakvih ljudi ali ovo sto si naveo u vezi juznjackog mentaliteta ima istine u tome. Izvinjavam se sto sam tek onako nestao malopre...morao sam otici da pomerim razbucanog golfa. A stvarno je razbucan - pored onoga sto sam naveo kad sam podigo haubu polomljena je i maska i horizontalni usmerivac vazduha hladnjaka. Nisam hteo nista da muvam jer ce tek da dolazi fotograf iz osiguravajuce kuce da slika/procenjuje. Samo sam pogledao da li su ok sve zice...kresnuo ga na 10 sekundi da cujem kako radi...otkacio akumulator i to mu od mene...neka saceka vlasnika da ga puste iz pritvora. A i on bas ga hoce sranja - pre ovog auta je imao golfa 5 koga je skrljao ni kriv ni duzan kad ga je zaseko neki lik a on cimnuo volanom po kisi i zavrsio u banderu. Peglao sam mu auto kao moj...odmah potom ga je prodao. I kupio ovog Golfa sto je do danas bio citav. Ono kad oce oce...ne moz' se izbegne. A evo njegova bivsa petica kako je izgledala sa lica mesta kad me je zvao da dodjem u vezi procene stete. [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 12:46 am

Mislim da bi trebao da menja marku automobila, nešto ga neće sa Golfovima
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 12:58 am

Ja mu lepo govorim da se okrene francuzima al' on je tako nekako zadojen znas ono...nemci kad naprave auto to je auto. Sutra kad ga puste organi reda ima da mu kazem - mozda nemci kad naprave auto to bude auto ali mi kad ga slupamo slupamo ga onako nemacki.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 1:03 am

Nemac kad napravi auto i rat, napravi ga da bude svetski
A ima i ona
Govno
Omotano
Limenom
Folijom
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 1:13 am

mladenmi16 ::Nemac kad napravi auto i rat, napravi ga da bude svetski
A ima i ona
Govno
Omotano
Limenom
Folijom

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 11:03 am

Ninno ::Ja mu lepo govorim da se okrene francuzima al' on je tako nekako zadojen znas ono...nemci kad naprave auto to je auto. Sutra kad ga puste organi reda ima da mu kazem - mozda nemci kad naprave auto to bude auto ali mi kad ga slupamo slupamo ga onako nemacki.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh